Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Trikovi u vezi stunta na zadnji  (Posjeta: 30025 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Jolly

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 22
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Trikovi u vezi stunta na zadnji
« : 08 Rujan, 2008, 21:28:09 »
Kako da ga propnem :icon_biggrin:-koji su trikovi jelbi mi netko mogao objasnit, snimit pa stavit..........

Hvala!!!!!

Offline MaLi_OdvALjivAc

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2602
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Grad koji je rekao "NE" spavanju
  • Moj Skuter: Gilera RuNNeR C36 50ccm
Odg: Trikovi u vezi stunta na zadnji
« Odgovori #1 : 08 Rujan, 2008, 21:39:42 »
www.youtube.com ;)

precesljaj malo forum
DugA Je uLicA, NoSi kAciGu!! <MF (BS)>

2TOČKA 1ŽIVOT
 *´¨) ¸.·´¸.·*´¨) ¸.·*¨) (¸.·´ (¸.·

Offline White

  • Tržnica : (+7)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1429
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zg
  • Moj Skuter: kx 125
  • Moja Kaciga: Suomy exploler
Odg: Trikovi u vezi stunta na zadnji
« Odgovori #2 : 08 Rujan, 2008, 22:38:35 »
Wheelie-Kada je podignut prvi kotac u zrak.
Burn Out-Pridrzavanjem prve kocnice i dodavanjem gasa poticete zadnji kotac da se okrece na mjesti
Switchback-Kada se vozite na motoru obrnuto okrenuti od smjera kretanja motora.
Stoppie-Kada je podignut zadnji kotac u zrak.
No right hand-kako sam naziv kaze bez desno ruke, znaci weelie bez gasa
Special K-Wheelie u kombinaciji jedne noga preko volana a druga ispruzena sastrane.
Correction wheelie-koljeno na sicu,noga na nogostupu
Ape Hanger-12 Oclock ali se drzite objeseni za volan i noge vam se vuku po podu.
12 Oclock (scrape)-Prvi kotac podignut uspravno kao kazaljna na satu dok pokaziva 12 i zadnji kraj struze po podu.
Suicide Burnout-Kada radite Burn Out i stojite ispred motora.
Circle Burn Out.isto ko i Burn Out samo to izvodite u krugu.
Flamingo-Standing Wheelie ali s jednom ispruzenom nogom.
Rolling BurnOut-Paljenje gume i istovremeno kretanje unaprijed.
Standing Wheelie (Standup)-Isto ko i Wheelie Samo sto stojite na sicu dok to izvodite.
Christ-Stojite na sicu motora dok se motor krece. :binkybaby:

Offline YamahaSpy

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 806
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • www.mojskuter.com
  • Mjesto: Velika Goric
  • Moj Skuter: Yamaha Spy
  • MojSetup: Top Performance
  • MojSpuh: LeoVince ZX
Odg: Trikovi u vezi stunta na zadnji
« Odgovori #3 : 08 Rujan, 2008, 23:20:59 »
Uf... to mu puno znaci kaj si ti napisal kaj sto znaci... Odi na forum tu pod stunt i imas tricks masnim crvenim slovima napisano i sve ovo sto ti je White napisao imas sa slikama potvrđeno ;)

Offline RimSo

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1017
  • Spol: Muški
  • ako me trazis onda me trazi na cesti
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • THEBOXHOSTING
  • Mjesto: Doha - Qatar
  • Moj Skuter: Quadro 350D
Odg: Trikovi u vezi stunta na zadnji
« Odgovori #4 : 09 Rujan, 2008, 06:59:47 »
Je..sve je to ok što ima na slikama..al evo primjer..

Dođem ja i vidim sliku i idem vani da probam i nema šanse..zašto ?

Pa jednostavno kad neznam odakle da počnem..gdje da sjednem a gdje noge da stavim i tako to..inače ja mogu ono sa nogama dole da puze po podu i mogu još neke trikove al eto vježbam..mada bi svaka riječ i objašnjene od malo iskusnijih stantera dobrodošla.. :jerk:

Offline te-te-ac

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2032
  • Spol: Muški
  • kad ku.rac u pi.čku uđe nastaje je.banje
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • http://www.youtube.com/user/renci31551
  • Mjesto: Belišće
  • Moj Skuter: skučo
Odg: Trikovi u vezi stunta na zadnji
« Odgovori #5 : 09 Rujan, 2008, 16:12:00 »

Offline YamahaSpy

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 806
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • www.mojskuter.com
  • Mjesto: Velika Goric
  • Moj Skuter: Yamaha Spy
  • MojSetup: Top Performance
  • MojSpuh: LeoVince ZX
Odg: Trikovi u vezi stunta na zadnji
« Odgovori #6 : 09 Rujan, 2008, 16:27:50 »
Neke stvari ne razumijes. To se nemre opisat teorijom nego praksom onako kako je tebi najlakse. Pocnes kako ti hoces i sto ti mislis da mozes izvest. Nema tu mudrolije  prst-dva na zadnjoj kocnici i vjezbat drzat ravnotezu. Kada uhvatis ravnotezu, onda samo vjezbat za ono sto mislis da bi mogao izvest...

Offline White

  • Tržnica : (+7)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1429
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zg
  • Moj Skuter: kx 125
  • Moja Kaciga: Suomy exploler
Odg: Trikovi u vezi stunta na zadnji
« Odgovori #7 : 09 Rujan, 2008, 20:59:10 »
Je..sve je to ok što ima na slikama..al evo primjer..

Dođem ja i vidim sliku i idem vani da probam i nema šanse..zašto ?

Pa jednostavno kad neznam odakle da počnem..gdje da sjednem a gdje noge da stavim i tako to..inače ja mogu ono sa nogama dole da puze po podu i mogu još neke trikove al eto vježbam..mada bi svaka riječ i objašnjene od malo iskusnijih stantera dobrodošla.. :jerk:

ovo je ok video pa mozes vidjeti kako lik dize...,sad zavisi kako zelis poceti..moj savjet kaciga rukavice neko parkiraliste ili stala cesta i kreni polako ali sigurno :icon_thumright: ako imas volje za par dana se moze na zadnji nauciti :icon_thumright:

Offline te-te-ac

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2032
  • Spol: Muški
  • kad ku.rac u pi.čku uđe nastaje je.banje
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • http://www.youtube.com/user/renci31551
  • Mjesto: Belišće
  • Moj Skuter: skučo
Odg: Trikovi u vezi stunta na zadnji
« Odgovori #8 : 09 Rujan, 2008, 21:09:48 »
ko ima zelje i volje bez beda nauci na zadnji  :toothy10:

imaju prednosti oni malo sto su se bavili malo biciklima skejtom rolama i tako to malo "agresivnije" sportove


decki samo napred  :headbang:

Offline sfreak

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1572
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Jadranovo
  • Moja Kaciga: Shark S800
Odg: Trikovi u vezi stunta na zadnji
« Odgovori #9 : 09 Rujan, 2008, 22:38:11 »
Je..sve je to ok što ima na slikama..al evo primjer..

Dođem ja i vidim sliku i idem vani da probam i nema šanse..zašto ?

Pa jednostavno kad neznam odakle da počnem..gdje da sjednem a gdje noge da stavim i tako to..inače ja mogu ono sa nogama dole da puze po podu i mogu još neke trikove al eto vježbam..mada bi svaka riječ i objašnjene od malo iskusnijih stantera dobrodošla.. :jerk:

prvo, obavezno nosi kacigu i rukavice (ruka se zna oznojit pa reda radi da ne sklizne s kocnice)...ostalo od opreme ovisno koliko si siguran u sebe...

drugo, nadji neku manje prometnu cestu, parkiraliste, igraliste...e sad mozes dalje...

voznja bicikla pomaze nevjerojatno puno...mislim voznja bicikla na zadnjem, prednjem i trikovi eventualno...pogotovo ako su kocnice premjestene da budu kao na skuteru (zadnja lijevo, prednja desno)...da sam to nisam napravio, polomio bi se na skuteru ko pi*ka...

ali pretpostavimo da ne vozis bajs ko ja...obavezno dva prsta na kocnici (moze i jedan, ovisno o jacini zadnje kocnice, sami procijenite, vas je skuter)...polako krenut dok ne dobije cup (to bi trebali znat na vlastitom skuteru)...kada skuzis kad pocupa, guzicom se naglo daj prema nazad, noge pusti na podnici...kod tezih skutera nije lose i poskocit po straznjem dijelu...ne cupaj rukama, samo tijelom...pazi da te ne prebaci, zato i jesu prsti na kocnici...malo pomalo pa ce ic i u vagu...10m, 20m, 50m, 200m...sve dolazi s vremenom...

e sad...od svih koje sam vozio...najlaksi mi je Zip (vozio sam stari model - serijala), onda moj Slider (serijala), onda Spy (isto serijala)...Spy je uzasno lagan za to, ta masina ima bolestan cup (ako je slozena kako treba) tako da ide na zadnji bez beda...najtezi mi je SYM Jet (opet serijala)...skut koji jos dan danas moram pola dana provest da mi krene u vagu...kad se nauci, sve ide...

najbolje je pocet na serijali...nakitani skuteri bi vas mogli prevarit i vrlo brzo ostat razbijeni...ako mozes na serijali, mozes na svemu...

kad to naucis, mozes pocet polako s trikovima...inace mi je lakse dignut dok stojim na sicu, nego dok sjedim...ali ipak pocni od sjedenja, jer dok stojis nije ga lako upravljat dok ne skuzis...


Offline YamahaSpy

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 806
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • www.mojskuter.com
  • Mjesto: Velika Goric
  • Moj Skuter: Yamaha Spy
  • MojSetup: Top Performance
  • MojSpuh: LeoVince ZX
Odg: Trikovi u vezi stunta na zadnji
« Odgovori #10 : 09 Rujan, 2008, 23:40:59 »
Sfreak lijepo si objasnio. ja sam isto probao dic na zadnji sym jet.... To ne da je tesko nego ono... trebalo mi je nekih 15min da ga dignem, a kada je iza onda super ide. Probo sam jos baotiana to nemrem dic  ::), a moja Yamahica Spy leti na zadnji ko blesava. Prvo sam vjezbo sa nogama dole sjedio sam na onom"spojleru" iza, a onda sam odrezo blatobran i sa nogama gore poceo vozit. Sada je malo nakitana ma ide jos lakse, samo sto sam se prvi put skoro prevario kako leti iza pa sam skoro hopsa... Sada trenutno vjezbam krugove tako da stojim na skutu jer sa jednom nogom znam. I jos se vjezbam bez gasa vozit u vagi preko igralista i bez zadnje kocnice samo dodavanje gasa. Taj skut ima 90-tak kg, al to je tak lagano za dic. Stav prema njemu kada se naucis ti je koda drzis bicikl u rukama, ude ti u krv :)

Offline sfreak

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1572
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Jadranovo
  • Moja Kaciga: Shark S800
Odg: Trikovi u vezi stunta na zadnji
« Odgovori #11 : 10 Rujan, 2008, 16:50:12 »
Sfreak lijepo si objasnio. ja sam isto probao dic na zadnji sym jet.... To ne da je tesko nego ono... trebalo mi je nekih 15min da ga dignem, a kada je iza onda super ide. Probo sam jos baotiana to nemrem dic  ::), a moja Yamahica Spy leti na zadnji ko blesava. Prvo sam vjezbo sa nogama dole sjedio sam na onom"spojleru" iza, a onda sam odrezo blatobran i sa nogama gore poceo vozit. Sada je malo nakitana ma ide jos lakse, samo sto sam se prvi put skoro prevario kako leti iza pa sam skoro hopsa... Sada trenutno vjezbam krugove tako da stojim na skutu jer sa jednom nogom znam. I jos se vjezbam bez gasa vozit u vagi preko igralista i bez zadnje kocnice samo dodavanje gasa. Taj skut ima 90-tak kg, al to je tak lagano za dic. Stav prema njemu kada se naucis ti je koda drzis bicikl u rukama, ude ti u krv :)

ja sam pokusavao brijem pola sata, zile su mi iskocile...naj#bo sam mu se majke...ali stvarno kad dodje u vagu, prejebeno se vozi...baotian ide 100x lakse nego taj SYM...samo baotiana jebe zadnja kocnica pa sam skoro preletio...treba ju samo dobro stegnut...

to mi je sljedece cim napravim skut...

pazi na dodavanje gasa...nakitan je skut, mogao bi te sjebat samo tako...druga stvar je serijala, jos sam se cudio kako je to lagano bez kocnice...ali ipak i tu se lako mogu sjebat jer nema kocenja masinom ko 4t

di si ti nasao 90kg...77kg je prazan, 6,5l benge...ima max 85kg...a to je puno...5kg znaci mnogo...

Offline te-te-ac

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2032
  • Spol: Muški
  • kad ku.rac u pi.čku uđe nastaje je.banje
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • http://www.youtube.com/user/renci31551
  • Mjesto: Belišće
  • Moj Skuter: skučo
Odg: Trikovi u vezi stunta na zadnji
« Odgovori #12 : 10 Rujan, 2008, 17:00:54 »
bez muke nema nauke - zato mrš na poligon,parking,itd... i vjezbat - potom snimit i stavit vamo - sve jasno


 :icon_tongue:


ostala slova su nepotrebna ...

Offline YamahaSpy

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 806
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • www.mojskuter.com
  • Mjesto: Velika Goric
  • Moj Skuter: Yamaha Spy
  • MojSetup: Top Performance
  • MojSpuh: LeoVince ZX
Odg: Trikovi u vezi stunta na zadnji
« Odgovori #13 : 10 Rujan, 2008, 23:41:09 »
85??? Bas me zanima sta pise u papirima za koje neznam jer postoje jos. Al bas cu pogledat.

Offline RimSo

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1017
  • Spol: Muški
  • ako me trazis onda me trazi na cesti
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • THEBOXHOSTING
  • Mjesto: Doha - Qatar
  • Moj Skuter: Quadro 350D
Odg: Trikovi u vezi stunta na zadnji
« Odgovori #14 : 10 Rujan, 2008, 23:49:50 »
Je..čekam da namontiram sve na scoot i naravno idem da vježbam.. :laughing9:

Offline sfreak

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1572
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Jadranovo
  • Moja Kaciga: Shark S800
Odg: Trikovi u vezi stunta na zadnji
« Odgovori #15 : 11 Rujan, 2008, 15:12:13 »
85??? Bas me zanima sta pise u papirima za koje neznam jer postoje jos. Al bas cu pogledat.

prazan ti je 77kg...moj slider je dvije kg laksi, znaci 75kg...oboje imamo 6,5 litara rezervoar...litra benge je manje od kile tako da racunaj...valjda radis sam mjesavinu tako da ne sipas ulja koliko stane a kiler nemas...85kg max sigurno...

Offline YamahaSpy

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 806
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • www.mojskuter.com
  • Mjesto: Velika Goric
  • Moj Skuter: Yamaha Spy
  • MojSetup: Top Performance
  • MojSpuh: LeoVince ZX

Offline te-te-ac

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2032
  • Spol: Muški
  • kad ku.rac u pi.čku uđe nastaje je.banje
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • http://www.youtube.com/user/renci31551
  • Mjesto: Belišće
  • Moj Skuter: skučo
Odg: Trikovi u vezi stunta na zadnji
« Odgovori #17 : 11 Rujan, 2008, 23:35:01 »
ovako je trebalo bit  :toothy10:


 :binkybaby:

Offline YamahaSpy

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 806
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • www.mojskuter.com
  • Mjesto: Velika Goric
  • Moj Skuter: Yamaha Spy
  • MojSetup: Top Performance
  • MojSpuh: LeoVince ZX
Odg: Trikovi u vezi stunta na zadnji
« Odgovori #18 : 11 Rujan, 2008, 23:50:55 »
Fora izgleda, al sigurno je pao puno puta dok nije naucio.

Offline White

  • Tržnica : (+7)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1429
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zg
  • Moj Skuter: kx 125
  • Moja Kaciga: Suomy exploler
Odg: Trikovi u vezi stunta na zadnji
« Odgovori #19 : 12 Rujan, 2008, 13:22:13 »
ovako je trebalo bit  :toothy10:


 :binkybaby:

 :headbang: treba to na skuteru praksirat  ;D