Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Yamaha X-max 250 - skuter koji ima sve  (Posjeta: 2048 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline MS portal

  • VIRTUALNI ČLAN
  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 0
  • VIRTUALNI ČLAN
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Yamaha X-max 250 - skuter koji ima sve
« : 11 Svibanj, 2007, 18:52:58 »
 





 



Sa novim X-Maxom 250, Yamaha se definitivno drži na samom vrhu najpoželjnijih skutera , pogotovo u svojoj 250ccm klasi. Vrlo udoban , dobro opremljen , i sa odličnom mašinom, X-max se pokazao kao pravi univerzalac koji se lako vozi po gradu , a na otvorenoj cesti još i lakše .

 



Yamaha je ovaj model predstavila sa vrlo jasnom namjerom , X-max bi se trebao nositi s jakom konkurencijom kao što su Piaggio X8 i X9 , Peugeot Satelis itd.. I u tome je, izgleda, Yamaha potpuno uspjela. Ali ne samo to, čini se da je potpuno sustigla i konkurente s velikim kotačima kao što su Piaggio Beverly , Aprilia Scarabeo, Peugeot Geopolis i td. , s time da je Yamaha X-max sve prednosti svoje klase zadržala. Ostaje nam samo za reći : "Bravo Yamaha".



 



 



 



Kotači i kočnice





 



Idemo redom .Yamaha je opremljena sa prednjim kotačem od 15" te stražnjim kotačem od 14" , oni osiguravaju stabilnost pri velikim brzinama, kao i po gradaskim neravninama tj. rupama. Skuter se uistinu lako i sigurno vozi , te odiše komforom . Ali i agilnošću kao i dobrim preformansama. A za to su i zaslužne odlične kočnice temeljene na prednjem disku promjera od 267mm i stražnjem disku od 240mm koje se dobro doziraju i po potrebi snažno zaustavljaju samu Yamahu.



 











 



 



Motor



 



A šta reći o ovome fantastičnom 4T motoru od 20KS koji ovaj skuter potjera i preko 140km/h po njegovome satu . Da dobro ste čuli, a uzmite u obzir da su motori na testnim vozilima gotovo uvijek ne razrađeni , tako da u našem slučaju iz Yamahe nam garantiraju kad se još malo razradi X-max da će ići i preko magičnih 150 . Ja sam siguran u to nakon što sam ga probao , iako nažalost ne mogu tvrditi da je sat točan, mogu samo reći ovo : osjećaj mi govori da ne laže . Ali i pri manjim brzinama tj. i pri nižim okretajima motor se pokazao kao vrlo elastičan , a ubrzanja su odlična. Sve to uz potrošnju koja se na našem testu kretala oko 4 L/100 km . Još vrijedi napomenuti da motor zadovoljava EURO3 normu.







 











 



 



 



 



Ostalo



 



Kontolna ploča obiluje informacijama , a opet sve je pregledno, te ćete naći pored standardnog brzinomjera i pokazatelje kao što su količina goriva, temperatura motora, sat, broj prijeđenih kilometara, dva odometra itd.



 











X-max obiluje s prtljažnim prostorom . Ispod sjedala stanu dvije kacige! A i ispod volana se nalazi manji , ali vrlo praktičan pretinac u koji stane recimo novčanik i slične potrepštine.











 



 



 



Od ostalih detalja koje su mi zapali za oko tu je i "prsten" zavaren na šasiju samoga skutera za kojeg se lako može vezat sam skuter nekim lancem. To naravno olakšava samo vezanje skutera.



 











 



 



 



 



A šta reći za kraj o ovome skuteru nego : Yamaha X-max 250 - skuter koji ima sve .



 



 



 



 



 



Zahvaljujem se tvrtci ELODAplus iz Zagreba što nam je ustupla ovaj skuter na ovo testiranje. Trenutno je velika promocija kod njih gdje ovaj skuter možete dobiti za već 37500 kuna.



 



Više pročitajte na našem FORUMu.



PLUS : motor, vozne osobine, prtljažni prostor



 



MINUS : cijena



 



 







 



 



 





Kliknite ovdje da pročitate ovaj članak!
« Zadnja izmjena: 21 Travanj, 2016, 12:28:54 MS portal »
VIRTUALNI ČLAN