Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Italscooter baotian kit 47mm krajnja, blokada....  (Posjeta: 67817 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline trudna tableta

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 148
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: italscooter 50
Odg: Italscooter baotian kit 47mm krajnja, blokada....
« Odgovori #100 : 26 Svibanj, 2016, 22:07:32 »
ili 85

Offline Adam

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 66
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Koprivnica
  • Moj Skuter: Sanli Devil
  • MojSetup: 72ccm, 4,7g rolice malosi,drugo sve origigi...
  • MojSpuh: Originale
Odg: Italscooter baotian kit 47mm krajnja, blokada....
« Odgovori #101 : 27 Svibanj, 2016, 09:51:38 »

 Može biti da se ispušni ventil skrivi, ništa onda drugu glavu al gledaj da dobro zatvaraju ventili ,i pobrusi ih ... I dobro glavu zategni ,inače ide glava na 2kg a ovi 2 vanjska na 1kg ,ali postepeno .....  Novi frg za 85 diznom ..

Offline jerrycro

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 128
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Baotian 72cc
Odg: Italscooter baotian kit 47mm krajnja, blokada....
« Odgovori #102 : 27 Svibanj, 2016, 13:49:37 »
prijatelju istina je. meni se dogodilo sljedeće - skuter je odlično radio s kitom prvih cca 2000 km. nakon toga kreću simptomi malo lošijeg paljenja, tj više kurblanja. poslije toga se znao tu i tamo zgasit u vožnji dok nisam bratićevu curu vozio jednom na posao i skuter je samo doslovno izdahnuo tako se zvuk čuo, i smrad paljevine. što je najgore na kurblu nije propado... uspio sam ga par puta upaliti ali na jako kratko i zatim sam ga rastavio, klip je bio odličan, karike odlične i zamjetim da je savijen ispušni ventil (ali morao am malo detaljnije pogledat jer ovako na oko je izledo sasvim OK)

Offline zvonkec92

  • GY6 doctor <3 ---> Forumski strugar &
  • moderator
  • Tržnica : (+26)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6720
  • Spol: Muški
  • B( . )( . )BIES MAKE ME SMILE
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • zvonkec_92
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Aprilia Rally
  • Moja Kaciga: Vemar, IXS
  • MojSetup: imam ih više
  • MojSpuh: sporcki auspuh imam
Odg: Italscooter baotian kit 47mm krajnja, blokada....
« Odgovori #103 : 27 Svibanj, 2016, 14:02:02 »
kiler za ulje nebi bio od stete da se stavi pogotovo sad na ovim vrucinama. ta masina se debelo pregrijava
Ako se nešto sfuša pa drži i traje ko tvorničko ili bolje onda se takvo fušanje zove tuning.  :kinez:

"Neke se stvari mogu kupit novcem, sve ostalo se nađe u šteku"

Offline jerrycro

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 128
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Baotian 72cc
Odg: Italscooter baotian kit 47mm krajnja, blokada....
« Odgovori #104 : 27 Svibanj, 2016, 19:24:39 »
a di ju puknit ? danas sam odvozo jedno 10km u komadu na cca 65 po njegovom cajgeru i ugrijo se ko prase nakon 5h na ražnju. đe kiler stavit šta misliš ? ispod mašine?

Offline Adam

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 66
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Koprivnica
  • Moj Skuter: Sanli Devil
  • MojSetup: 72ccm, 4,7g rolice malosi,drugo sve origigi...
  • MojSpuh: Originale
Odg: Italscooter baotian kit 47mm krajnja, blokada....
« Odgovori #105 : 27 Svibanj, 2016, 22:37:03 »
 Ma dalo bi se to slozit ali treba ulagat pare a i treba to slozit kak se spada,ali mislim da je to normalno za kineza da se tak grije treba gledat da je propeler ispravan i to je to....

Offline zvonkec92

  • GY6 doctor <3 ---> Forumski strugar &
  • moderator
  • Tržnica : (+26)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6720
  • Spol: Muški
  • B( . )( . )BIES MAKE ME SMILE
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • zvonkec_92
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Aprilia Rally
  • Moja Kaciga: Vemar, IXS
  • MojSetup: imam ih više
  • MojSpuh: sporcki auspuh imam
Odg: Italscooter baotian kit 47mm krajnja, blokada....
« Odgovori #106 : 28 Svibanj, 2016, 00:04:08 »
to bas i nije normalno al dobro.. ja sam za svog kineza kupio plug&play kiler za ulje...
Ako se nešto sfuša pa drži i traje ko tvorničko ili bolje onda se takvo fušanje zove tuning.  :kinez:

"Neke se stvari mogu kupit novcem, sve ostalo se nađe u šteku"

Offline trudna tableta

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 148
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: italscooter 50
Odg: Italscooter baotian kit 47mm krajnja, blokada....
« Odgovori #107 : 06 Lipanj, 2016, 14:27:05 »
stavio jučer mašinu 72 na stol, skinuo glavu, stavio ovu od 50tke,premazao sve spojeve ivasimom, naštelao ventile, provjerio 3 puta, 005 i 010, bregasta stoji kako treba, poravnate rupe i crtice, magnet točno na T. namazano bakelitna prirubnica, koljeno, o ringovi, stavljen novi fergazer, sve vraćeno na ramu, iskru ima jaku i pucketavu i Neće upalit.  stavio stari fergazer neće upalit. 

ne znam više...
 zna li netko nekog majstora dobrog za to, znači koji se baš kuži, na pdručju zg?  Vidio sam neki silvijo servis u strmcu kao radi sa baotianima, ima li tko iskustva sa njim? ....ili neki u zg sam da nije neki smoljo ikoji će mijenjati dio po dio jer to znam i ja...hvala

Offline zvonkec92

  • GY6 doctor <3 ---> Forumski strugar &
  • moderator
  • Tržnica : (+26)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6720
  • Spol: Muški
  • B( . )( . )BIES MAKE ME SMILE
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • zvonkec_92
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Aprilia Rally
  • Moja Kaciga: Vemar, IXS
  • MojSetup: imam ih više
  • MojSpuh: sporcki auspuh imam
Odg: Italscooter baotian kit 47mm krajnja, blokada....
« Odgovori #108 : 06 Lipanj, 2016, 18:52:57 »
Hmmmm,  ovo nema više veze sa mozgom :(   prije sa vanzemaljskim silama  :icon_scratch:          Eto da kucnem u drvo ja sam u svom životu promjenio sigurno 12-13 devetki i nikad ni sa jednom nije bilo ni sličnih problema kakve ti imaš a i masa drugih kaj gledam da se žale svaki čas na neki k**ra*.. Moji svi pale ko mine idu dobro, ne ostavljaju me nigdje po cesti  :dontknow:  neznam kaj bi ti pametno reko kaj da pogledaš još i probaš zamjenit :(

Ako se nešto sfuša pa drži i traje ko tvorničko ili bolje onda se takvo fušanje zove tuning.  :kinez:

"Neke se stvari mogu kupit novcem, sve ostalo se nađe u šteku"

Offline robyakarider

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2826
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Poreč
  • Moj Skuter: Aerox
  • Moja Kaciga: Shark
  • MojSetup: Malossi MHR, Dellorto 21, MVT DD19
  • MojSpuh: Yasuni C16
Odg: Italscooter baotian kit 47mm krajnja, blokada....
« Odgovori #109 : 06 Lipanj, 2016, 21:20:40 »
je sigurno u fazi?
mislim zaboravi oznake, ako si gledao naoko mrtvu tocku i bregastu ako je u fazi sa klipom, magnet isto tako?

Offline trudna tableta

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 148
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: italscooter 50
Odg: Italscooter baotian kit 47mm krajnja, blokada....
« Odgovori #110 : 07 Lipanj, 2016, 09:58:49 »
ha zvonkec, očito je viša sila odlučila da napravim swap o kojem već ionako duže vrijeme razmišljam haha, al kaj mi znači radit swap kad ne znam kaj je sa ovim običnim.  Lako ga raskopam i prodam u dijelove ili dam za male novce, ali činjenica da ne znam kaj mu je bilo bi me doživotno kopala, čak i kad bi swap uspio.

robykarider , u okviru mog znanja mislim da je dobra faza, jer sam si stavio kit sam uspješno, stavio frendu, motor koji je palio iz prve i išao ko zmaj do ovog "pregaranja". Oslanjao sam se sada kao i onda na oznaku T , ali uz osjećaj na ruci kad mičeš magnet gore dolje i osjetiš gdje mu je "pregib" tj gmt i ono se poklopi sa T.  Bregastu sam pažljivo stavio tak da su one tri rupe prema gore, a još A9 na sebi ima i dvije male crtice koje budu paralelne sa glavom tako da je i to pokazatelj. Ventile naštelao kao i tada kad je savršeno radilo.
Ako je klip ok, karike isto i cilindar, sve izgleda odlično, stavljena druga glava( sa motora koji je palio) da se izbjegne eventualna neispravnost glave, te od ostalih dijelova zamjenjeni CDI, 3 prirubnice, doslovno novi fergazer, vakum pumpica, bobina, iskru ima cijelo vrijeme...ne želi odraditi takt..


kratki rezime ove agonije:
2 mašine ista rama                originalna 72                                                   i                                rezervna 50
                    krepala  u vožnji  smrdilo po paljevini                                                5000tkm ne otvarana
                                ne pali jedan dan
                        drugi dan pali radi normalno cijeli dan
                               3 dan ne pali više nikako                                                        stavljena gore fergazer originalni
                                                                                                                              naštelani ventili i sve, ne pali
                                                                                                                             ganc novi fergazer, pali radi ne da se naštelat smjesa   
                                                                                                                              ne da se vozit, troka ne ide više od 30,
                                                                                                                               ne pali,
                                                                                                                              pali ne da se naštelat smjesa, stavljen originalni frg               
                                                                                                                               isto se ne da naštelat, ne pali više.
                                                                                                                              skinuta mašina dolje i glava preseljena na 72
                         ni sa drugom glavom ne pali.
U međuvremenu isprobane valjda sve moguće kombinacije sa fergazerima, prirubnicama, cdi, bobina,vakum pumpica, dodatno potegnute mase, a i mašine svaka ima svoje paljenje i koja god bila na rami iskra je uvijek dobra.... :sad1: 







Offline zvonkec92

  • GY6 doctor <3 ---> Forumski strugar &
  • moderator
  • Tržnica : (+26)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6720
  • Spol: Muški
  • B( . )( . )BIES MAKE ME SMILE
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • zvonkec_92
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Aprilia Rally
  • Moja Kaciga: Vemar, IXS
  • MojSetup: imam ih više
  • MojSpuh: sporcki auspuh imam
Odg: Italscooter baotian kit 47mm krajnja, blokada....
« Odgovori #111 : 07 Lipanj, 2016, 12:33:05 »
A da se nije negdje zdimila instalacija?
Ako se nešto sfuša pa drži i traje ko tvorničko ili bolje onda se takvo fušanje zove tuning.  :kinez:

"Neke se stvari mogu kupit novcem, sve ostalo se nađe u šteku"

Offline trudna tableta

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 148
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: italscooter 50
Odg: Italscooter baotian kit 47mm krajnja, blokada....
« Odgovori #112 : 08 Lipanj, 2016, 16:07:14 »
nije.
nemrem ga složit i ne želim se više živcirat. kupit ću drugi motor i to je to!

http://www.njuskalo.hr/skuteri-do-50/qingqi-trajk-49-cm3-oglas-19368977


loool :notworthy:

Offline trudna tableta

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 148
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: italscooter 50
Odg: Italscooter baotian kit 47mm krajnja, blokada....
« Odgovori #113 : 24 Lipanj, 2016, 17:48:12 »
Nisam uspio osposobit skuter, neće mi ga primit u servisu odhebavaju me, u oglasniku nigdje niš sezona je svi se voze, rega lagano prolazi i na kraju sam kupio Zhongyu 125 za swap.  dopeljo ga doma (lijepo poteže al ide jedno 60-70 jer na full gasu kao zacukava a ler gas loš, vjerojatno smjesa) ima nekakav inox "sporcki" auspuh čuje se ko 500 kubika (to moram hitno zamjenit jer privlači pažnju na maksimalno), i naravno da to ne bi bilo sve kad sam skinuo plastike skužio da se gro čuju lageri na radilici( na 6000km???) Jel to opasno ili se može neko vrijeme vozit??
Rama od 125 je trostruko jača od ove 50, i ima duplo više cijevi složenih tako da bude čvrsto, tako da ću morat dobro pojačat ramu od 50tke. 
uglavnom sad sam se uvaljo i probat ću se nekak izvuć, a ak ne uspije imat ću samo malo više smeća za bacit...al ak uspije :glasses2:

Offline zvonkec92

  • GY6 doctor <3 ---> Forumski strugar &
  • moderator
  • Tržnica : (+26)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6720
  • Spol: Muški
  • B( . )( . )BIES MAKE ME SMILE
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • zvonkec_92
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Aprilia Rally
  • Moja Kaciga: Vemar, IXS
  • MojSetup: imam ih više
  • MojSpuh: sporcki auspuh imam
Odg: Italscooter baotian kit 47mm krajnja, blokada....
« Odgovori #114 : 24 Lipanj, 2016, 18:02:27 »
kad si doma da dode doktor dati dijagnozu? like za projekat, ak ne uspije zvonkec ce odkupiti nesto djelova od tebe da imas manje za bacat :P
Ako se nešto sfuša pa drži i traje ko tvorničko ili bolje onda se takvo fušanje zove tuning.  :kinez:

"Neke se stvari mogu kupit novcem, sve ostalo se nađe u šteku"

Offline trudna tableta

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 148
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: italscooter 50
Odg: Italscooter baotian kit 47mm krajnja, blokada....
« Odgovori #115 : 24 Lipanj, 2016, 18:22:26 »
zvonkec ti si uvijek dobro došao gost. danas sam raskopo oba skutera struju itd i malo mjerio i tak. Sutra idem na viksu po  švasaparat i fleksericu pa onda od ponedjeljka krećem lagano. Sutra sam u zagorju a od nedjelje na dalje poslje 17h dapače navrati...Znaš da bum te ionak trebo.. :toothy3:

Offline zvonkec92

  • GY6 doctor <3 ---> Forumski strugar &
  • moderator
  • Tržnica : (+26)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6720
  • Spol: Muški
  • B( . )( . )BIES MAKE ME SMILE
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • zvonkec_92
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Aprilia Rally
  • Moja Kaciga: Vemar, IXS
  • MojSetup: imam ih više
  • MojSpuh: sporcki auspuh imam
Odg: Italscooter baotian kit 47mm krajnja, blokada....
« Odgovori #116 : 24 Lipanj, 2016, 23:50:54 »
ponedjeljak i utorak sam jos u ZG, od cetvrtka me nema vise, selim se :) tak da bum vjerovatno jeda od ta dva dana doso :)
Ako se nešto sfuša pa drži i traje ko tvorničko ili bolje onda se takvo fušanje zove tuning.  :kinez:

"Neke se stvari mogu kupit novcem, sve ostalo se nađe u šteku"

Offline trudna tableta

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 148
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: italscooter 50
Odg: Italscooter baotian kit 47mm krajnja, blokada....
« Odgovori #117 : 26 Lipanj, 2016, 15:40:24 »
ok!  jučer donio alat sa vikse i  dok narod navečer navija i gleda tekmu, tata reže baotiana fleksom u garaži :happy8:
       danas osnovno zavario, mislio sam sve fino i precizno, na kraju sam se tolko nahebo da sam sretan da je uopće ikak gore.
       budući da sam zavario da idu oba amortizera tek sam naknadno skužio da ne bu sad od tog išao rezervar gore :laughing3:, al ipak je nedjelja pa sam tak ostavio nek se hladi i on i ja do sutra..

Offline zvonkec92

  • GY6 doctor <3 ---> Forumski strugar &
  • moderator
  • Tržnica : (+26)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6720
  • Spol: Muški
  • B( . )( . )BIES MAKE ME SMILE
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • zvonkec_92
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Aprilia Rally
  • Moja Kaciga: Vemar, IXS
  • MojSetup: imam ih više
  • MojSpuh: sporcki auspuh imam
Odg: Italscooter baotian kit 47mm krajnja, blokada....
« Odgovori #118 : 26 Lipanj, 2016, 15:58:02 »
o tome sam i ja razmišljo kad bi sebi radio, zgrijat rezervar brenerom i gurat taj čošak unutra da imaš mjesta za amortizer. daj mi br pošalji u box zgubil sam ga negdje

e da sad sam se sjetio instalaciju nebuš moro mjenjat, ako se ne varam taj zongju ima namotje sa 6 polova i đek ti je isti ko na devetki samo vidjet jel su žice u đeku na pravom mjestu i toje to, znam da je frend brikal namotaje od rokiaj 125 na devetku neznam više kak je to spojil.. uglavnom radilo je
« Zadnja izmjena: 26 Lipanj, 2016, 16:00:00 zvonkec92 »
Ako se nešto sfuša pa drži i traje ko tvorničko ili bolje onda se takvo fušanje zove tuning.  :kinez:

"Neke se stvari mogu kupit novcem, sve ostalo se nađe u šteku"

Offline trudna tableta

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 148
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: italscooter 50
Odg: Italscooter baotian kit 47mm krajnja, blokada....
« Odgovori #119 : 27 Lipanj, 2016, 08:38:32 »
hm, čak i da idem grijati rezervar brenerom kaj nemam mogućnost, vakum pumpica je opet preblizu amortizeru, tak da ću morat to sve odrezat i staviti jedan amortizer. Na kraju krajeva vidio sam neke rockye samo sa jednim amortizerom, a i ona rugoba zongshen 125 kaj sam prvo bio kupio zbog mašine je isto imao jedan amortizer, tak da ću ići na to. Izgleda da ovaj zhongyu ima više polova zato kaj mu regler(neki veliki) ima 5 žica za razliku od 50 koji ima 4,uglavnom sve je drukčije, struja na prekidačima i vuricama ne paše tak da će biti veselo. Najbolje bi bilo spojiti origigi 50 inastalaciju na izvode iz mašine al kak? ugl jebada