Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Italscooter baotian kit 47mm krajnja, blokada....  (Posjeta: 67819 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline trudna tableta

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 148
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: italscooter 50
Odg: Italscooter baotian kit 47mm krajnja, blokada....
« Odgovori #20 : 20 Prosinac, 2014, 11:02:08 »
je je, računao sam da je kratka, pa reko stavit ću od malog baotiana, izmjerim 11 okreta zvona 1 okret kotača, provjerim još jednom, to je to. Vjerojatno mu se originalna bila raspala kao i sve drugo :happy6: pa je stavio novu. Uglavnom motor ima i novi fergazer baš od baotiana i to je dobro. Ostalo sve se doslovce raspada, čak i metalni dijelovi ??? Nevjerojatno je koliko su sanliji-silverstoni lošije kvalitete od italscootera i baotiana. Znao sam to od prije po tuđim iskustvima a sada to mogu i opipati. jedino što valja je što ima velike kotače, udobniji je za sjedit od malog badje, i dijelovi koji nisu original njegovi.  Nema veze, nadam se da ću ga uspjeti složiti bar da radi.  :toothy12:

Offline Adam

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 66
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Koprivnica
  • Moj Skuter: Sanli Devil
  • MojSetup: 72ccm, 4,7g rolice malosi,drugo sve origigi...
  • MojSpuh: Originale
Odg: Italscooter baotian kit 47mm krajnja, blokada....
« Odgovori #21 : 20 Prosinac, 2014, 13:38:10 »
 Ma sigurno mu je presporo išel pa je stavil tu dužu getribu..  Tak sam i ja..   A to da se raspada ovisi jel je garažiran ili ne , ja sa tim nemam problema , bil je garažiran kod prvog vlasnika i kod mene je garažiran i nema nikakvog raspadanja..    :toothy10:



Offline trudna tableta

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 148
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: italscooter 50
Odg: Italscooter baotian kit 47mm krajnja, blokada....
« Odgovori #22 : 19 Siječanj, 2015, 11:15:14 »
je li netko pokušavao doraditi kočnice na baotianu?
 Primjetio sam da kočnice koje su ionako slabašne( posebno zadnja ) sada još više dolazi do izražaja budući da skuter sada puno bolje ide.
Negdje sam načuo za neko narezivanje pakni, al ne znam kaj to znači. netko zna?

Offline mario22

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 59
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: aprilia rs 125
  • Moja Kaciga: cgm
  • MojSetup: serijala
  • MojSpuh: serijala
Odg: Italscooter baotian kit 47mm krajnja, blokada....
« Odgovori #23 : 19 Siječanj, 2015, 11:41:16 »
ma nemas sta radit odozada jedino nabavit kvalitetnije pakne i to je to,eventualno naprjed mozes nabavit bolja kljesta plocice veci disk  :icon_thumright:

Offline zvonkec92

  • GY6 doctor <3 ---> Forumski strugar &
  • moderator
  • Tržnica : (+26)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6720
  • Spol: Muški
  • B( . )( . )BIES MAKE ME SMILE
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • zvonkec_92
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Aprilia Rally
  • Moja Kaciga: Vemar, IXS
  • MojSetup: imam ih više
  • MojSpuh: sporcki auspuh imam
Odg: Italscooter baotian kit 47mm krajnja, blokada....
« Odgovori #24 : 19 Siječanj, 2015, 12:50:29 »
ja sam sebi na rockyu 125 narezo zadnje pakne, ne osjeti se odma isti cas al kasnije cini mi se koda malo bolje koci.. izvadi jos osovinicu koja siri pakne i skini sa nje one gumice podmazi malo sa grafitnom masti i lakse bu se vracala kocnica
Ako se nešto sfuša pa drži i traje ko tvorničko ili bolje onda se takvo fušanje zove tuning.  :kinez:

"Neke se stvari mogu kupit novcem, sve ostalo se nađe u šteku"

Offline zvonkec92

  • GY6 doctor <3 ---> Forumski strugar &
  • moderator
  • Tržnica : (+26)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6720
  • Spol: Muški
  • B( . )( . )BIES MAKE ME SMILE
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • zvonkec_92
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Aprilia Rally
  • Moja Kaciga: Vemar, IXS
  • MojSetup: imam ih više
  • MojSpuh: sporcki auspuh imam
Odg: Italscooter baotian kit 47mm krajnja, blokada....
« Odgovori #25 : 19 Siječanj, 2015, 12:56:02 »
na prednjoj kocnici nemas kaj pametno radit osim kupit bolje plocice, clan skoda90 je stavljao BRAKING plocice od nekakvog italjeta.. jbg skini plocice i sa njima u auto kreso oni drze od brakinga diskove i plocice.
Ako se nešto sfuša pa drži i traje ko tvorničko ili bolje onda se takvo fušanje zove tuning.  :kinez:

"Neke se stvari mogu kupit novcem, sve ostalo se nađe u šteku"

Offline trudna tableta

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 148
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: italscooter 50
Odg: Italscooter baotian kit 47mm krajnja, blokada....
« Odgovori #26 : 20 Siječanj, 2015, 09:48:50 »
Kaj bi točno značilo narezati pakne???  ??? Kaj bi to značilo prerezati pakne da budu kao u više dijelova ili kaj :icon_scratch:

Offline zvonkec92

  • GY6 doctor <3 ---> Forumski strugar &
  • moderator
  • Tržnica : (+26)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6720
  • Spol: Muški
  • B( . )( . )BIES MAKE ME SMILE
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • zvonkec_92
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Aprilia Rally
  • Moja Kaciga: Vemar, IXS
  • MojSetup: imam ih više
  • MojSpuh: sporcki auspuh imam
Odg: Italscooter baotian kit 47mm krajnja, blokada....
« Odgovori #27 : 20 Siječanj, 2015, 12:15:18 »
ovak ti zgledaju narezane pakne

Ako se nešto sfuša pa drži i traje ko tvorničko ili bolje onda se takvo fušanje zove tuning.  :kinez:

"Neke se stvari mogu kupit novcem, sve ostalo se nađe u šteku"

Offline trudna tableta

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 148
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: italscooter 50
Odg: Italscooter baotian kit 47mm krajnja, blokada....
« Odgovori #28 : 20 Siječanj, 2015, 12:19:04 »
Ok, tnx.
ima smisla, probat ću. hvala. :hello:

Offline Adam

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 66
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Koprivnica
  • Moj Skuter: Sanli Devil
  • MojSetup: 72ccm, 4,7g rolice malosi,drugo sve origigi...
  • MojSpuh: Originale
Odg: Italscooter baotian kit 47mm krajnja, blokada....
« Odgovori #29 : 31 Ožujak, 2015, 19:31:13 »

 Oj , jel si probao narezati pakne, ???   Jel se osjeti razlika ???    Ako se osjeti razlika trebao bi i ja to onda napravit... !!!

Offline trudna tableta

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 148
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: italscooter 50
Odg: Italscooter baotian kit 47mm krajnja, blokada....
« Odgovori #30 : 01 Travanj, 2015, 09:48:25 »
e nisam, vozim se sa skuterom doslovce svaki dan, a i doma imam neke radove pa nemam vremena skidati, auspuh( gore su šire gume mislim 100 ili 110 90 10), kotač itd. Probao sam skinuti sa rezervne mašine ali ne mogu odšarafiti kotač jer je stegnut prebolesno( ne ide ni sa polugom na gedori od 70cm)  i tak. Planirao sam to ostaviti za zimu, ako prije toga ne uzmem zhongyu 125 za swap koji me sada užasno svrbi :toothy12:

Offline Adam

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 66
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Koprivnica
  • Moj Skuter: Sanli Devil
  • MojSetup: 72ccm, 4,7g rolice malosi,drugo sve origigi...
  • MojSpuh: Originale
Odg: Italscooter baotian kit 47mm krajnja, blokada....
« Odgovori #31 : 01 Travanj, 2015, 18:43:17 »
 Evo ja sam ipak probao danas , narezao sam ali ravno podjelio sam na 4 jednaka dijela(možda bi na 6 bilo još bolje).. I djeluje mi odlično odmah od početka, sad mi blokira a to mi odgovara radi cvilenja gume.......    :toothy12:
 Prije nije ni približno.......!!!!

         Prije                       Poslije



Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: Italscooter baotian kit 47mm krajnja, blokada....
« Odgovori #32 : 01 Travanj, 2015, 19:56:21 »
triba si ih podkoso narezat  :icon_biggrin:
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline Adam

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 66
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Koprivnica
  • Moj Skuter: Sanli Devil
  • MojSetup: 72ccm, 4,7g rolice malosi,drugo sve origigi...
  • MojSpuh: Originale
Odg: Italscooter baotian kit 47mm krajnja, blokada....
« Odgovori #33 : 01 Travanj, 2015, 21:12:54 »
 Je misliš kak je i Zvonkec92 ..?   Jbg-a  ja sam ovak,  ali se osjeti razlika to je bitno....    :o


Offline zvonkec92

  • GY6 doctor <3 ---> Forumski strugar &
  • moderator
  • Tržnica : (+26)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6720
  • Spol: Muški
  • B( . )( . )BIES MAKE ME SMILE
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • zvonkec_92
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Aprilia Rally
  • Moja Kaciga: Vemar, IXS
  • MojSetup: imam ih više
  • MojSpuh: sporcki auspuh imam
Odg: Italscooter baotian kit 47mm krajnja, blokada....
« Odgovori #34 : 01 Travanj, 2015, 21:45:19 »
tak se mogu lakše kanali zapunit prašinom al aj veliki su dosta pa neče tako skoro.. :D  bitno da bolje koči  :icon_thumright:
Ako se nešto sfuša pa drži i traje ko tvorničko ili bolje onda se takvo fušanje zove tuning.  :kinez:

"Neke se stvari mogu kupit novcem, sve ostalo se nađe u šteku"

Offline trudna tableta

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 148
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: italscooter 50
Odg: Italscooter baotian kit 47mm krajnja, blokada....
« Odgovori #35 : 20 Svibanj, 2015, 14:05:57 »
 8) Nakon nekog vremena vožnje na gore spomenutom setupu, prijeđenih 800km rezultati su sljedeći, i dalje ide 77po kazaljci, a na dužoj ravnoj šniti ovisno o vjetru prijeđe kazaljka 80 na njegovom brzinomjeru, ubrzanje i dalje meni odlično, pogotovo nakon nekoliko duela sa dvotaktnim pilama gdje sam očekivao da bar ih malo uspijem pratit a kad ono oni mene ne mogu stići :headbang: ( od toga tri slučaja baš utrka od nule i leteći start do kraja Yamaha neos bez blokade, TGB Hawk 303 racing spulja i bez blokade, aprilia sr sa nekom spuljom itd) i još nekoliko skutera raznih na semaforu i tako. Neprocjenjivi su ipak pogledi vozača tih skutera koji širom otvore oči i gledaju po mojoj mašini u čudu jer od zguljenog baotiana sa košaricom i vjetrobranom nisu očekivali baš nikakvu prijetnju a kamo li da ih opere. :toothy9:
Uglavnom uz to što me moj bobi uveseljava svaki dan odlučio sam još nešto pokušati u vezi ubrzanja i krajnje koju bi volio da bude nenategnutih 80, pa sam kupio variomat malossi multivar za minarelli i pokušao ga pripasati ali....
Ne paše.
Kalota ne paše jer ima zupce a bobijeva ima rupu promjera msm 14mm, bolcna je 2mm kraća i sa rupom 13mm a bobijeva 14mm, variomat promjerom zapinje za bendix.
Mislio sam staviti kalotu od bobija i bolcnu, ali kalota je preplosnata ili preplitka, a bolcna predugačka, pa sam odlučio malossijevu kalotu koja bi pasala valjda jer je dublja stokariti da ima rupu kao bobijeva, bobijevu bolcnu skratiti za 2 mm da bude dužine malossijeve i varimatu skinuti vanjski promjer za 1mm kako ne bi zapinjao za bendix.
Čekam sada da se navedeno istokari pa ću vidjet jel bude kaj iz toga...
E sad, tvorničke rolice na bobiju su 6.5, ove koje sam dobio sa multivarom su 7.0 i bijeli feder, pa molim prijedloge kaj sad napraviti, sa čim početi da li staviti možda lakše rolice od tvorničkih, kakva su vaša iskustva, isplati li se mijenjati feder. Kak to točno ide.... Mislio sam staviti tvorničke role pa onda ocijeniti ubrzanje i odlučiti teže ili lakše ili kak?
Nekak ni se logički čini da bi malossijeve role 7.0 išle uz pripadajući variomat i feder ili se varam???
Kak se to dela??? :toothy3:

Offline skoda90

  • Tržnica : (+4)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 971
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
  • MojSetup: 1 N 2 3 4 5 6
Odg: Italscooter baotian kit 47mm krajnja, blokada....
« Odgovori #36 : 20 Svibanj, 2015, 14:48:45 »
pa sam kupio variomat malossi multivar za minarelli i pokušao ga pripasati ali....
Ne paše.
Kalota ne paše jer ima zupce a bobijeva ima rupu promjera msm 14mm, bolcna je 2mm kraća i sa rupom 13mm a bobijeva 14mm, variomat promjerom zapinje za bendix.
Mislio sam staviti kalotu od bobija i bolcnu, ali kalota je preplosnata ili preplitka, a bolcna predugačka, pa sam odlučio malossijevu kalotu koja bi pasala valjda jer je dublja stokariti da ima rupu kao bobijeva, bobijevu bolcnu skratiti za 2 mm da bude dužine malossijeve i varimatu skinuti vanjski promjer za 1mm kako ne bi zapinjao za bendix.
Čekam sada da se navedeno istokari pa ću vidjet jel bude kaj iz toga...
E sad, tvorničke rolice na bobiju su 6.5, ove koje sam dobio sa multivarom su 7.0 i bijeli feder, pa molim prijedloge kaj sad napraviti, sa čim početi da li staviti možda lakše rolice od tvorničkih, kakva su vaša iskustva, isplati li se mijenjati feder. Kak to točno ide.... Mislio sam staviti tvorničke role pa onda ocijeniti ubrzanje i odlučiti teže ili lakše ili kak?
Nekak ni se logički čini da bi malossijeve role 7.0 išle uz pripadajući variomat i feder ili se varam???
Kak se to dela??? :toothy3:

Ja sam danas isto stavio MM sa baotianovom kalotom i sve stima,bendix sam izbacio jer ga i tako nepalim na aku...
Sve mi pase isto imam bijeli malosi feder i trenutno 6.5 rolice i ici cu na jos lakse.
Koliko sam vidio malosijeva kalota je dosta vislja pa bi remen u "leru" bio vec dosta visoko (nebi sjeo do kraja na bolcu) ako se ne varam,ali ovako sa baotianovom kalotom mi je sve oke.
I imam bolcnu original od baotiana neznam sta tebe muci  :dontknow:

Offline trudna tableta

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 148
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: italscooter 50
Odg: Italscooter baotian kit 47mm krajnja, blokada....
« Odgovori #37 : 20 Svibanj, 2015, 21:46:59 »
ovako, kad sam kupio mm stavio sam remenicu na stol, na nju baotianovu bolcnu, na nju MM, u njega rolice i baotianovu kalotu. znači MM se po bolcnu spustio skroz do kraja do remenice, spojio se sa remenicom, a kalota je ostala visiti na bolcnu, što bi trebalo predstavljati skroz otvoren variomat ako se ne varam. u toj poziciji baotianova kalota tj klizači uopće nisu doticali stupiće jer je kalota preplitka, znači pri maxbrzini bi variomat se odvojio od kalote i sve bi se prilikom vraćanja rasipalo.. :dontknow: mjerio sam cca 6-7 mm prije kraja remenice i MM-a remen bi u tom slučaju da kalota se ne odvoji od MM-a trebao bit širok 23mm, znači ne valja.   zato sam se odlučio za malossijevu kalotu jer je dublja i samo sa njom i kraćom bolcnom 2mm sam dobio da kad je MM spojen sa remenicom da kalota koja ostane visit na bolcni  dotiče sa točno pola klizača stupiće na multivaru, a razmak pri kraju MMa između njega i remenice bude nekih 16-17mm.

Uglavnom složio sam to danas gore i nisam zadovoljan, izlaznost remena je 5 mm od kraja što je dobro, budući da je MM većeg promjera to je zadovoljavajuće, probao rolice 7.0 motor se ne vrti valjda iznad 3000okr/min, stavio vjerojatno originalke 6.5 malo bolje al isto ne vrti se valjda iznad 4-6 000, stavio ove koje su bile u skuteru ne znam koliko su teške uglavnom lakše od ovih dvojih, skuter se vrti kao i prije, meni zadovoljavajuće, krajnja ista a ubrzanje možda i lošije, s tim je ubrzanje pri kretanju sigurno lošije nego sa originalnim variomatom, jer motor pri kretanju iz nule padnu mu okretaji kao da nema snage i onda počne vrtit a prije je imao šus iz njesta kako si mu dao gas tak je krenuo ::) kaj sad da radim?   škoda90, koju si ti razliku sada dobio sa 6.5 rolicama u odnosu na originalni variomat sa 6.5???

Offline trudna tableta

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 148
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: italscooter 50
Odg: Italscooter baotian kit 47mm krajnja, blokada....
« Odgovori #38 : 20 Svibanj, 2015, 21:52:14 »
Zaboravio sam reći da je remen dok sam otvorio zgašenog drito na bolcni, znači nevjerujem da je prekratka bolcna pa se remen ne vraća na nulu ili je, ne znam, znalci pomagajte...  neznam zakaj je loš u startanju ???

Offline skoda90

  • Tržnica : (+4)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 971
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
  • MojSetup: 1 N 2 3 4 5 6
Odg: Italscooter baotian kit 47mm krajnja, blokada....
« Odgovori #39 : 20 Svibanj, 2015, 22:58:13 »
Vidis ja uopce nisam tako gledao kao ti ali ima nekog smisla,jedino sto mislim da se to nebi trebalo dogodit jer imamo kratak remen i sumnjam da se moze toliko popeti tj da se toliko otvori MM

Meni je trenutno sa navedenim federom kroz ubrzanje cca 7000~ okretaja mozda nesto sitno manje kad se prijenos dobro ugrije!a ciljat cu na nekih 7600
Za original vario ti nemogu reci jer sam prije ovoga imao koso variomat.Mogu samo reci da je mm puno bolje drzi okretaje.
Sjecam se prije sa originalnim variom cim dodjem do nekih 70 -75 vec okretaje dize u nebesa i prevrtava.a danas vozim ravno 80 a okretaji fino na 7000 sto je sasvim uredu jer ima linearno ubrzanje i drzi skroz iste okretaje.

Zaboravio sam napomenit u mom slucaju je nov remen stavljen prije par dana (powerlink) imam par bolcni raznih dimenzija pa cu se i ja malo poigrraat oko prijenosa i vidit kako to sve stoji s malossi kalotom...