Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Italscooter baotian kit 47mm krajnja, blokada....  (Posjeta: 67829 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline trudna tableta

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 148
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: italscooter 50
Italscooter baotian kit 47mm krajnja, blokada....
« : 27 Studeni, 2014, 12:43:12 »
Pozdrav cijenjenoj ekipi...
Budući da mi je ovo prvi post htio bih ukratko prvo predstaviti svoj motorčić.
Italscooter baotian 2006, kupljen prije 4 godine sa 3000km za siću od jednog dede.
Blokada mu je već bila skinuta. Sada ima 8000km i uz promjenjeno ulje na njemu je jedini kvar bila puknuta sajla brzinomjera na 7900km.
Motorčić je uvijek radio savršeno i jednostavno je bio brži od baotiana iz okoline koje znam. Osim blokade začepio sam onu cijev koja ide iz auspuha u usis. Krajnja brzina mu je prema njegovoj kazaljci kretala se od 63 - 70 ovisno o temp.zraka- jednom prilikom od vrapča prema črnomercu, i po ljubljanskoj skoro pa 80.(rekao bih da kazaljka laže za 9 kmh al nije bitno).
Prije mjesec dana sam mu ugradio kit 47mm 72 ccm, izvadio zadnju pregradu
iz auspuha i dobio osjetno bolji moment,snagu na uzbrdici, brže postizanje krajnje brzine.
Budući da je prije stavljanja kita motor super radio( a ujedno i iz neznanja) nisam htio dirati ventile, već sam samo vratio natrag cijeli onaj dio sa klackalicama. Kad sam sve sklopio motor je upalio doslovce iz prve sa malo niskim ler gasom kojeg sam povisio na onom vijku na karbu.
Sa kitom sam prezadovoljan ;D , motor i dalje pali iz prve i ima snage, ali me malo muči krajnja koja se zakuca na 70 ravno i ni makac.
Znači dobio sam ubrzanje ali krajnja je ostala ista. Karburator osim ler gasa nisam dirao, ne guši ni ni ništa slično pa nisam htio dirati diznu ni niš.

Zanima me što bih mogao jeftinog učiniti da se krajnja malo poveća, pretpostavljam da su rolice tvorničke a i sa svime time što se tiče prijenosa nam na vi, pa molim cijenjene forumaše koji imaju OSOBNOG I  PROVJERENOG iskustva da me upute.(može i kakav link).

Isto tako bih molio uputu kako radite blokadu za tehnički, jer sa ovim svojim sam imao problema na tehničkom dok je bio 50ccm jer uz stavljen šarafić na karbu išao 56, pa sam morao još zategnuti zadnju kočnicu da stalno koči da smanim  brzinu da me pusti pa se bojim da sada to ne bude više dovoljno jer je motor sada jači.
Unaprijed hvala na odgovorima i lijepi pozdrav

Offline anabellas

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2783
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Derbi rambla 300i
  • Moja Kaciga: HJC FG 17
  • MojSetup: Sve serijala
Odg: Italscooter baotian kit 47mm krajnja, blokada....
« Odgovori #1 : 27 Studeni, 2014, 13:13:58 »
ko prvo dizna ti treba veca nego serijska , blokada je sarafic u fergazeru koji odsarafljujes kako bi dobio manju brzinu a zasarafljivanjem sve vecu.
nejde preko 70 jer je takav prijenos , trebao bi pomoci variomat , ima ih na ebayu jako jeftino, takoder mozda ti je i remen za zamjenu
Mjenjam Speedfight za kuku od golfa.

ŠIFRA OGLASA: kuku meni kuku tebi!

Offline trudna tableta

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 148
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: italscooter 50
Odg: Italscooter baotian kit 47mm krajnja, blokada....
« Odgovori #2 : 27 Studeni, 2014, 15:21:12 »
ok, prije svega hvala ti na odgovoru, ali molio bih malo konkretnije, znači primjerice" na svom baotianu sam stavio to, pa se dogodilo ovo, onda sam promjenio to i dobio ovo...za ovako nešto bi mogao stavit variomat taj i taj, provjeri, probaj to i to, ja sam dobio time to i to"
Teoretski i ja znam šta bi možda trebalo, i takve informacije je lako pronaći na bilo ovom ili onom forumu ali me hebe nedostatak vremena za raskapanje, isprobavanje i traženje po internetu  jer se skuter vozi svaki dan, a uz posao, 2 klinca, i obaveze nemam vremena, pa bi volio kao što sam napomenuo u prvom postu preporuku za isprobane dijelove i načine popravka iz osobnih iskustava.
hvala :hello:

Offline trudna tableta

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 148
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: italscooter 50
Odg: Italscooter baotian kit 47mm krajnja, blokada....
« Odgovori #3 : 28 Studeni, 2014, 11:23:02 »
kako znati da treba jača dizna, tj kako je mašina radila da ste skužili da je potrebna. Naime, kad sam stavio kit na svoj baotian samo sam primjetio da je ler gas prenizak i to povisio, što se tiče ful gasa i ostalo radi normalno ne troka i ne guši se a vidio sam pop forumima da gotovo svi preporučuju veću diznu od serijske pa me to malo zbunjuje. Koja je veličina serijske dizne? Imam 2 rezervne dizne 85 i 90 ali ne znam jel mi se isplati dirati frgić ak radi. Kako su se vama ponašali skuteri nakon stavljanja kita i prije mijenjanja dizne. Koji su simptoni ak je dizna prevelika ili premala?

Offline anabellas

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2783
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Derbi rambla 300i
  • Moja Kaciga: HJC FG 17
  • MojSetup: Sve serijala
Odg: Italscooter baotian kit 47mm krajnja, blokada....
« Odgovori #4 : 28 Studeni, 2014, 12:03:38 »
Cekaj zvonkeca da ti odgovori koju diznu i koji variomat. On ima baotiana s kitom. Ak se dobro sjecam mislim da ide oko 90 dizna.
Logika je ta da jednostavno nemre bit ista kolicina smjese na 50 i 70cc
Mjenjam Speedfight za kuku od golfa.

ŠIFRA OGLASA: kuku meni kuku tebi!

Offline kosta

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 107
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Baotian
  • Moja Kaciga: HJC symax III
  • MojSpuh: vulgaris
Odg: Italscooter baotian kit 47mm krajnja, blokada....
« Odgovori #5 : 29 Studeni, 2014, 11:01:53 »
Ako ti na full gasu  ide slabije nego kad alo popustis gas pro mjeni glavnu diznu.
85 za početak.
Ja imam na serijali 86 i po cajgeru ide 70_75 s mojih 96 kila.

Offline zvonkec92

  • GY6 doctor <3 ---> Forumski strugar &
  • moderator
  • Tržnica : (+26)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6720
  • Spol: Muški
  • B( . )( . )BIES MAKE ME SMILE
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • zvonkec_92
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Aprilia Rally
  • Moja Kaciga: Vemar, IXS
  • MojSetup: imam ih više
  • MojSpuh: sporcki auspuh imam
Odg: Italscooter baotian kit 47mm krajnja, blokada....
« Odgovori #6 : 29 Studeni, 2014, 11:30:23 »
ja sam imao 88 diznu, i naravno da sa serijskom diznom nemre postić krajnju brzinu kao sa većom diznom jer mu na višim okretajima treba i više goriva, a ovak ti nema snage. variomat onaj sa ebaya NEEE kupuj ni slučajno jer toništa nevalja i ne daje nikakve performanse, možda i daje al j anisam primjetio neku osjetnu razliku. i taj variomat je napravljen od sira i piksa u njemu se pojede za 200km, pucaju kalote, stupići.. meni se najbolje pokazao malossi multivar za minarelli/pežo ( isti su ) samo na nejga staviš svoju kalotu i svoje rolice, ili uzmi BGM Supertune to je isti multivar samo 200kn jeftiniji, možda i remen trebaš zamjeniti ako nisi nikad do sad.
Ako se nešto sfuša pa drži i traje ko tvorničko ili bolje onda se takvo fušanje zove tuning.  :kinez:

"Neke se stvari mogu kupit novcem, sve ostalo se nađe u šteku"

Offline trudna tableta

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 148
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: italscooter 50
Odg: Italscooter baotian kit 47mm krajnja, blokada....
« Odgovori #7 : 03 Prosinac, 2014, 09:14:21 »
Evo ovako, otvorio sam frgu i otkrio da je tvornička dizna 85, pa mi nije ostalo drugo nego da probam sa ovom 90. Usput sam izvadio spužvu(filter) iz airboxa i probao motor, uopće ne vuče.
Vratio filter i odvrnuo vijak smjese na frgi, motor je potegnuo ali uz trokiranje na svakom zavoju i max brzinu 60. Onda sam zavrnuo vijak smjese dobio max 70 ali uz konstantno trokiranje pri puštanju i dodavanju gasa, igrao sam se tako sa vijkom smjese i dobio ništa.Nikako ne radi dobro. Pošto cijelo vrijeme pada neka glupa kišica, vratio sam 85 diznu, motor nije zatrokirao ni jednom, potegne ali bez momenta, pa sam mu zategnuo vijak smjese za jedaqn krug i dobio natrag moment. Opet ide kao i prije i tako je za sada. Iznenadilo me da je tvornička dizna 85, znači li ovo da je 90 prevelika ili samo ja ne znam naštelat. Ima li tko za prodati diznu 88 m4.
 Usput sam promjenio remen, skinuo sa baotiana kojeg imam za dijelove, širine je skoro 18mm i skoro nov, u usporedbi sa mojim koji je bio širine 15mm, razvučen i izmučen, ali ništa nisam dobio kaj se brzine tiče.
Šta da sad radim po pitanju fergazera, zna li netko kako pravilno namjestiti smjesu na tom čudu

Offline Adam

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 66
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Koprivnica
  • Moj Skuter: Sanli Devil
  • MojSetup: 72ccm, 4,7g rolice malosi,drugo sve origigi...
  • MojSpuh: Originale
Odg: Italscooter baotian kit 47mm krajnja, blokada....
« Odgovori #8 : 03 Prosinac, 2014, 11:03:55 »
 Po meni ti je problem u getribi...  Jer ti nemože razvuči više od 60-65kmh ..   Nemoj ništa po fergu šarafit ostavi

onako kako ti najbolje potegne...  Prvo izmjeri broj okretaja zvona (ispod poklopca) kad se kotač okrene za jedan

krug !!  Mislim da imaš kratku getribu , prvo to izmjeri pa čemo vidjet dalje,,..   :icon_biggrin:

« Zadnja izmjena: 03 Prosinac, 2014, 11:52:04 Adam »

Offline trudna tableta

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 148
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: italscooter 50
Odg: Italscooter baotian kit 47mm krajnja, blokada....
« Odgovori #9 : 03 Prosinac, 2014, 12:02:57 »
Hm, probat ću provjerit prijenos, ali mislim da nije do njega.
Koliko znam do sada, od ovih sa 10 colnim kotačima silverstone i quingi imaju kratku getribu a italscooteri,baotiani speedy dugu..Neka me isprave ako nisam u pravu.
Isto tako pri njegovoj max brzini 70 nije na najvišim okretajima, jer na nizbrdici bez problema dobije još brzine i okretaja. Kad je bio 50cc znao je nekada na dužoj ravnici dići kazaljku do 75-80, a sada ne može, zato mislim da nije do prijenosa već vjerojatno smjese, frge ili nešto treće.

Offline Adam

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 66
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Koprivnica
  • Moj Skuter: Sanli Devil
  • MojSetup: 72ccm, 4,7g rolice malosi,drugo sve origigi...
  • MojSpuh: Originale
Odg: Italscooter baotian kit 47mm krajnja, blokada....
« Odgovori #10 : 03 Prosinac, 2014, 12:37:18 »
Ma nema veze koji kotaci. Reko sam ti to jer sam ja imao takav problem na Sanli Devilu a to ti je sve isto. Nebi govorio nesto kaj neznam, getribe imas od 1/11 do 1/15 , znaci nema duga i kratka nego duza i kraca vise ih ima.     :glasses9:

Offline Adam

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 66
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Koprivnica
  • Moj Skuter: Sanli Devil
  • MojSetup: 72ccm, 4,7g rolice malosi,drugo sve origigi...
  • MojSpuh: Originale
Odg: Italscooter baotian kit 47mm krajnja, blokada....
« Odgovori #11 : 10 Prosinac, 2014, 12:45:49 »
 Pa jel budeš izmjeril ove godine tu getribu..!!     :toothy9:

 Ja bi do sad na 6 motora izmjeril !!!      :laughing7:

    :glasses9:

Offline zvonkec92

  • GY6 doctor <3 ---> Forumski strugar &
  • moderator
  • Tržnica : (+26)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6720
  • Spol: Muški
  • B( . )( . )BIES MAKE ME SMILE
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • zvonkec_92
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Aprilia Rally
  • Moja Kaciga: Vemar, IXS
  • MojSetup: imam ih više
  • MojSpuh: sporcki auspuh imam
Odg: Italscooter baotian kit 47mm krajnja, blokada....
« Odgovori #12 : 10 Prosinac, 2014, 19:13:53 »
Pa jel budeš izmjeril ove godine tu getribu..!!     :toothy9:

 Ja bi do sad na 6 motora izmjeril !!!      :laughing7:

    :glasses9:
1:11 ima getribu
Ako se nešto sfuša pa drži i traje ko tvorničko ili bolje onda se takvo fušanje zove tuning.  :kinez:

"Neke se stvari mogu kupit novcem, sve ostalo se nađe u šteku"

Offline trudna tableta

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 148
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: italscooter 50
Odg: Italscooter baotian kit 47mm krajnja, blokada....
« Odgovori #13 : 11 Prosinac, 2014, 07:04:17 »
budem izmjerio sad za koji dan, kad usput budem metao diznu 88 i a9 bregastu.  :toothy9:
zvonkec :hello:

Offline trudna tableta

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 148
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: italscooter 50
Odg: Italscooter baotian kit 47mm krajnja, blokada....
« Odgovori #14 : 12 Prosinac, 2014, 09:27:29 »
evo ga, jučer sam navečer stavio bregastu i diznu i otišao na brzinsku probu bez štelanja, rezultat linearno ubrzanje do 77kmh. po meni odlično. Nažalost ne znam kaj je više doprinjelo bregasta ili dizna jer sam ih istovremeno stavio, al nije ni bitno. S obzirom da još nisam štelao frgu jer je bio mrak, da je vani temperatura bila oko nule, da imam 103 kg, i veeliki vjetrobran od pleksija na volanu, rezultat je odličan. znači trenutni setup je kit 72cc, a9 bregasta, dizna 88, serijske rolice i airbox. Možda ću se još poigrati sa rolicama, vidjet ću kad bude toplije... zasada prezadovoljan. Najviše me fasciniralo kako motor ima jednako snage u svakom trenutku, a od 0-70 jednako ubrzava , a tek poslje 70 nabire. Hvala svima na odgovorima, posebno zvonkecu na dijelovima i savjetima. ustvari kad naštelam kako treba i ugrijem se malo idemo dalje :headbang:

Offline SkuteRi

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 26
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Italscooter baotian kit 47mm krajnja, blokada....
« Odgovori #15 : 12 Prosinac, 2014, 09:32:37 »
probaj 5gr rolice pa vidi kako ide,mozda cak i mrvicu lakse :icon_thumright:

Offline Adam

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 66
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Koprivnica
  • Moj Skuter: Sanli Devil
  • MojSetup: 72ccm, 4,7g rolice malosi,drugo sve origigi...
  • MojSpuh: Originale
Odg: Italscooter baotian kit 47mm krajnja, blokada....
« Odgovori #16 : 12 Prosinac, 2014, 09:55:44 »
 Da onda je getriba 1:11 ,  super ide stvarno s obzirom kaj si sve nabrojal ..     :notworthy:


Offline trudna tableta

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 148
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: italscooter 50
Odg: Italscooter baotian kit 47mm krajnja, blokada....
« Odgovori #17 : 12 Prosinac, 2014, 09:59:03 »
znam da neću moć dugo izdržat da ne probam, tako da uskoro možemo očekivati rezultate  :toothy9:

Offline trudna tableta

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 148
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: italscooter 50
Odg: Italscooter baotian kit 47mm krajnja, blokada....
« Odgovori #18 : 20 Prosinac, 2014, 06:46:49 »
Jučer je bilo toplije vani pa sam probao da vidim kako mališa ide... bez problema je kazaljka prešla 80, odlično :laughing9:. Moram još gps-om izmjerit.
Usput sam jučer slučajno kupio jednog sanli devila u očajnom stanju ali 12 cola kotači
( getriba 11-1 :headbang:) za 100kn, pa ću se malo igrati sa tim, i probati složiti neko čudo od njega i jednog malog baotiana kojeg imam za dijelove.
Razmišljao sam možda složiti čoper :toothy3: iz zajebancije, kao što ima po youtubeu, ne znam stavit link, al ako nekoga zanima nek napiše baotian radical tuning il tak nešto. Imaju jedno 2 filmića gdje su dečki ogolili ramu i preradili da izgleda kao čoper, ne znam meni je fora.

Offline Adam

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 66
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Koprivnica
  • Moj Skuter: Sanli Devil
  • MojSetup: 72ccm, 4,7g rolice malosi,drugo sve origigi...
  • MojSpuh: Originale
Odg: Italscooter baotian kit 47mm krajnja, blokada....
« Odgovori #19 : 20 Prosinac, 2014, 09:06:15 »

 Na Sanli devilu da je getriba 11:1 to mi je čudno , meni je bila 15:1 ...  Al sam si stavio 11:1  , pa je tako i kod tvog izgleda neko ugradio 11:1 ..!!   :dontknow: