Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Ler gas na polini sport  (Posjeta: 3843 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline SixPack

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 670
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Ler gas na polini sport
« : 20 Studeni, 2014, 22:52:41 »
Roknuo sam polovnog polinija s polovnim karikama da vidim u kakvom su stanju kad polini nigdje nema manual za zazore i sl., da ne kupujem nove ak su ok... Brtve su nove bas za polini. Mjerio komp. na toplo i max 4.70bar. Na serijskom cilindru je komp 6.60b a zazor karika je 0.55 (max dopusteno 0.25mm).
Ovak po usporedbi ove od P. su gotove.
Skuter ide ok, dobro cupa i sve, dizna .70 smedje boje, ler .32 al nema sanse da radi na leru, cim pustis gas za ler se ugasi. Lerlauf sam digo do kraja, isti vrag, gasi se. Karb sam sad temeljito propuhao pa bum vidil sutra jel ima promjene. Smjesa na 1.5 okretaja.
Jel moguce da se gasi na.leru jer su.karike preistrosene?
I prije na serisjskom sam morao dosta dici lerlauf,mislim cak do kraja jer bi se gasio.
Karb je dell' 17.5 RD, limic skinit,lulica jeste gore, igla A22 na 3.zarezu.

A druga stvar...u voznji sve ok dok se ne pocne prevrtavati, pa se pocne cut kao neko struganje,neka skripa?
Uljna je odvrnuta,cak i mrvu vise, za svaki slucaj... Klip je ok, zlij#bovi od karika ocisceni, cilindar nije bas nov al ok je. Ja mislio sve po spisku izmjerit al cim da usporedim...

Offline SixPack

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 670
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Ler gas na polini sport
« Odgovori #1 : 20 Studeni, 2014, 23:31:21 »
E da, zaboravi sam reci, tesko mi ga je upalit, ne ide bas glatko...Kad je topli ga kresnem iz prve,al moram drzati gas da se ne ugasi...

Offline Tomi_ZG

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8072
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
Odg: Ler gas na polini sport
« Odgovori #2 : 20 Studeni, 2014, 23:46:46 »
E da, zaboravi sam reci, tesko mi ga je upalit, ne ide bas glatko...Kad je topli ga kresnem iz prve,al moram drzati gas da se ne ugasi...

Jel moguce da se gasi na.leru jer su.karike preistrosene?
Sam si si odgovorio,mislim može bit i još nekaj drugo uz to al definitivno su karike mrtve

Offline SixPack

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 670
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Ler gas na polini sport
« Odgovori #3 : 21 Studeni, 2014, 00:19:34 »
Isto tako nemrem nabrati po ravnom vecu krajnju od cca 70po gpsu, a trebo bi prek 80...iako odlicno cupa i ide...

Offline SixPack

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 670
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Ler gas na polini sport
« Odgovori #4 : 21 Studeni, 2014, 08:59:00 »
Da li su karike od malossi sport iste ili slicne poliniju? Pitam ker znam da malossi ima teh.spec za termo grupu, mislim da cak imam na kompu, ali se ne sjecam jel pisu zazori za karike... Mislim da je zracnost klip/cilindar 5 stota... Ak netko ima kakve podatke za karike ili nesto bilo bi odlicno znati  :icon_thumright:

Offline JogFromYamaha

  • moderator
  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 16888
  • Spol: Muški
  • how you ride not what you ride
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin
  • Moj Skuter: XEvo 400
  • Moja Kaciga: schuberth sr1
  • MojSpuh: original inox
Odg: Ler gas na polini sport
« Odgovori #5 : 21 Studeni, 2014, 09:43:20 »
prekontroliraj kolki je zazor karika ako su karike dobrih dimenzija i oblika i nemaju prevelik zazor onda mora raditi
i ustelaj taj fergazer

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Ler gas na polini sport
« Odgovori #6 : 21 Studeni, 2014, 09:48:14 »
Ovo kaj ti se gasi u leru govori jedino da je ler dizna zaštopana, ja bih je pogledao jos jednom za svaki slučaj  :dontknow: Malossi ti najčesće ima 1.5mm karike, a polini ugradjuje malo tanje 1.2mm. A skuteri inace normalno funkcioniraju i sa potrosenim karikama, pa se poslje čude kak je mogao raditi s velikim zazorom uopće. Tek kad neće nikako upalit onda imaš dobar 1mm zazora.
« Zadnja izmjena: 21 Studeni, 2014, 10:08:46 Corector »
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline SixPack

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 670
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Ler gas na polini sport
« Odgovori #7 : 21 Studeni, 2014, 13:56:38 »
Propuhao jucer sve kanale, danas roknuo, nista, nema sanse da radi na leru. Sve ostalo ok,jedino kad stanes moras malo gasa drzat jer se odmah ugasi. A u biti nemas tu sta puno stimat, radio bi ili pod cokom ili na toplo, cak sam jucer zavrnuo lerlauf do kraja i opet nista. A za karike znam da nisam mogao mjerit zazor spijunima jer je bio brutalno velik...
Nista,vozit cu tako dok ne stignu nove karike,pa cemo vidit.

Inace, za info,ak netko trazi, roknuo sam oem role 6.5g koje sam imao doma, iza bijela+tc... Imao sam i 6.0 al su malo prelagane...
Probao sam stavit serijsku centralnu za probu, radi ko kad stavis prsten za blokadu,dere se do 50 i to je to hehee

Offline SF2 Freak

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Banned!
  • Postova: 3966
  • Spol: Muški
  • Dr. Peugeot triper^2
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Peugeot Vivacity 50
  • Moja Kaciga: Xlite , Shark
  • MojSetup: Serijala komplet
  • MojSpuh: Serijski
Odg: Ler gas na polini sport
« Odgovori #8 : 21 Studeni, 2014, 14:14:18 »
Ovo kaj ti se gasi u leru govori jedino da je ler dizna zaštopana, ja bih je pogledao jos jednom za svaki slučaj  :dontknow: Malossi ti najčesće ima 1.5mm karike, a polini ugradjuje malo tanje 1.2mm. A skuteri inace normalno funkcioniraju i sa potrosenim karikama, pa se poslje čude kak je mogao raditi s velikim zazorom uopće. Tek kad neće nikako upalit onda imaš dobar 1mm zazora.
LOL imao sam zazora da boli glava karike samo što se nisu izule same od sebe sa klipa. Skuter je palio i vozio. Ruku na srce nije išao nikam ali je išao i radio je na leru i vozio i održavao gas. Tako da to karike nisu kaj mislite.
Peza kao zgewindani Lamborgini
Peugeot Scooters 092-306-3817
Samo Francuz :rock_:

Offline SixPack

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 670
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Ler gas na polini sport
« Odgovori #9 : 21 Studeni, 2014, 15:09:43 »
Svjecica je original duga devetka  :icon_biggrin:
Zazor 0.6mm sam stavio, kao na serijali...jedino da u tom grmu ne lezi zec...drugo nema sta bit jbg  :dontknow:
Uglavnom kompresija je jako losa...nemam obrtaljku pa je tesko reci...ali cim okretaji padnu ispod 20% otvora gasa momentalno se ugasi tak da nemas ti tu sta stelati jbg... Cilindar je i onak slab,jos sa losim karikama...bo,ne znam. Cekam nove, pa vidimo...  :dontknow:

Offline SixPack

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 670
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Ler gas na polini sport
« Odgovori #10 : 21 Studeni, 2014, 15:12:52 »
A ovo sta kazem za ispod cca 20% gasa...jos sam i granicnik gas sajle odvrnuo do samog kraja,tako da ima.mozda 1-2mm lifta,tak da cim taknes gas klipic se odmah dize,nema zahebamcije  :icon_biggrin:

Offline SF2 Freak

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Banned!
  • Postova: 3966
  • Spol: Muški
  • Dr. Peugeot triper^2
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Peugeot Vivacity 50
  • Moja Kaciga: Xlite , Shark
  • MojSetup: Serijala komplet
  • MojSpuh: Serijski
Odg: Ler gas na polini sport
« Odgovori #11 : 21 Studeni, 2014, 22:14:38 »
Gle karike zamjeni to ovak i onak moraš ali 85% sam siguran da nije do njih. Semerinzi vakum možda negdje kara.
Peza kao zgewindani Lamborgini
Peugeot Scooters 092-306-3817
Samo Francuz :rock_:

Offline SixPack

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 670
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Ler gas na polini sport
« Odgovori #12 : 22 Studeni, 2014, 14:41:50 »
Ma nisu tu samo istrosene karike. Cilindar je bar 20% losiji od mog serijskog sa natucenih 18t km... Klip od ispod ima neko slovo D, to bi bio onda kao "najveci" klip iz serije tako da i tu je neka povecama zracnost, pa dodaj istrosene karike, pa vjerojatno nemre zadrzat adekvatnu kompresiju na leru i niskim girima. Cimbstignu nove sve premjerim,roknem gore pa.javim.
I ne ide kak bi trebao ici za 70ccm... 70 i kusur km/h po ravnom po gpsu je goli k. Jest da je i spuh za k., al svejedno, jako lose.

Offline SF2 Freak

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Banned!
  • Postova: 3966
  • Spol: Muški
  • Dr. Peugeot triper^2
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Peugeot Vivacity 50
  • Moja Kaciga: Xlite , Shark
  • MojSetup: Serijala komplet
  • MojSpuh: Serijski
Odg: Ler gas na polini sport
« Odgovori #13 : 22 Studeni, 2014, 20:36:16 »
OVo 18tkm je ništa ja sam natukao sa kitom svojim sada 15tkm samo ovu sezonu. Karike ne potrošene i skuter ide super. Nabavi karike stavi , poboljšanje će biti ali prom mislim da nećeš riješiti.
Peza kao zgewindani Lamborgini
Peugeot Scooters 092-306-3817
Samo Francuz :rock_:

Offline dino73n

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1854
  • Spol: Muški
  • Nije bed pasti,bed je ne ustati....
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Gračanica
  • Moj Skuter: Beverly 300HPE Sr50R
  • Moja Kaciga: LS2 Twister
  • MojSetup: FullSerijala
  • MojSpuh: SC08
Odg: Ler gas na polini sport
« Odgovori #14 : 23 Studeni, 2014, 17:30:38 »
Po mom iskustvu iz zivota ispravan skuter sa ispravnim i nastelanim karbom a losim karikama radi na leru ali poslije voznje kad se zaustavis ler gas se bas naprotiv sam podize u nebesa i treba mu 5 do 10 sekundi da se vrati u normalu.

Tu su vjerovatno neki drugi problemi u pitanju.

Sent from my Note 3 using Tapatalk

SCOOT NUMERO "2"
SF2 Yasuni R<>Stage6 HPC<>MHR replica LC<>Stage6 BigValve<>Dellorto 19 phbg from MHR pack<>red sponge<>Polini speedcontrol<>G2 EVO clutch<>Stage6/RT CNC bell<>extend gear<>2xME 7 Teen<>Xenon light<>KosoGpStyle

Offline SixPack

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 670
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Ler gas na polini sport
« Odgovori #15 : 24 Studeni, 2014, 11:30:04 »
Slazem se da...bar sam ja tak ocekivao da ce biti, bez obzira na istrosene karike...ALI...ocito nije  :BangHead:
Sto se ispravnosi karba tice, karb je ispravan hebemu, jos sam ga i propuhao naknadno, dizne su adekvatne velicine...Nastelavat tu vise nemas sta...probao sve nacine, i nista...
Karb i ler su radili sasvim ok na prijasnjem serijalovicu. A ovaj setup nije bas daleko od otvorenog serijalovica  :dontknow:
Masina u svim rezimima rada radi ok, nema gusenja,trokiranja,nicega, smjesa bijela/smeđa kava  :icon_biggrin: ...serijske lamelice nisu, falš zrak ne vjerujem... Jedino probat od frenda drugi identican karb, pa vidit jel zaista u karbu problem  :dontknow:

Offline dino73n

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1854
  • Spol: Muški
  • Nije bed pasti,bed je ne ustati....
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Gračanica
  • Moj Skuter: Beverly 300HPE Sr50R
  • Moja Kaciga: LS2 Twister
  • MojSetup: FullSerijala
  • MojSpuh: SC08
Odg: Ler gas na polini sport
« Odgovori #16 : 24 Studeni, 2014, 13:56:04 »
Kad u karbu imas dovoljno veliku ler diznu onda ti fals zrak podize obrtaje i ne mozes da ih smanjis. A ako ti je ler dizna za par brojeva manja nego sto bi trebala da bude onda ti falsh zrak gasi motor.
Vec navodis da je svjecica bjela do smedja znaci da si na rubu slabe smjese i damo fali jps malo falsha i eto ti gasenja.

Pregledaj prirubnicu karba da nije pukla. A i dihtung izmedju bloka i cilindra mi je sumnjiv jer ako je prije nego si mjenjao cilindar radio ok to je mjesto gdje si mogao pogrijesiti.

Pogledaj jos i imas li vecu ler diznu nego sto ti je sad u karbu pa pokusaj i sa njom. Jer kako ti vec rekoh,ako je falsh sa vecom diznom ce raditi i to cak na povecanom leru pa ces onda lakse naci gdje je problem.

Sent from my Note 3 using Tapatalk
« Zadnja izmjena: 24 Studeni, 2014, 13:58:15 dino73n »
SCOOT NUMERO "2"
SF2 Yasuni R<>Stage6 HPC<>MHR replica LC<>Stage6 BigValve<>Dellorto 19 phbg from MHR pack<>red sponge<>Polini speedcontrol<>G2 EVO clutch<>Stage6/RT CNC bell<>extend gear<>2xME 7 Teen<>Xenon light<>KosoGpStyle

Offline SixPack

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 670
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Ler gas na polini sport
« Odgovori #17 : 24 Studeni, 2014, 18:34:46 »
Da, budem jos jednom temeljito pogledao prirubnicu. Nazalost nemam vecu ler diznu za probat, al posto je najbolji nacin cu je narucit...sta preporucas da stavim, oko .36-.38?
A brtve termo gruoe sam stavio nove,stego na 12Nm,prije temeljito ocistio dosjede, ne vjerujem da tu vuce.
Za svjecicu, moj lapsus,nije bijela kava nego kao cokolada/opeka,bas ono idealna. Na ispuhu je grana legla u dosjed taj da ni tu je vjerujem da vuce... Budem probao sa vecom ler diznom kak ti lazes,pa potom metoda eliminacije,nema druge...thanks  :icon_thumright:

Offline SixPack

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 670
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Ler gas na polini sport
« Odgovori #18 : 25 Studeni, 2014, 01:53:19 »
Jbg sad sam se sjetio da sam prekjucer zavrtao vijak smjese (zraka) skoro i do kraja i svejedno se automatski gasio ispod 2/5 gasa, bez ikakve promjene, tak da je falš zrak, u nekoj manjoj mjeri bi se ak nis drugo ugasio ili na 1/5 ili bi lagano radio par sekundi u leru pa riknuo. Znam da sam i ler gas dizao i nista...
Da vuce na semeringu ili bazi/bloku, sa zavrnutom vijkom zraka bi se gasio jedino da vuce brutalno, al bi onda i smjesa na ful gasu bila siromasna. Al svejedno skidam danas prirubnicu za provjeru da nije napukla negdje jer sam ju malo natezao (kad si prelijen za skidat airbox  ::) ), nove brtve, i karb jos jednom ispuhat od venturija prema usisu.
Ak ne bude radio, onda jedino nove karike ostaju, hebemu ler da ga hebem u čelo...   :confused2:

Offline Joker_mtb

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 173
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: MBK NITRO 2002
Odg: Ler gas na polini sport
« Odgovori #19 : 04 Prosinac, 2014, 19:42:17 »
e ovak da ti malo pomognem imo sam isto polini sport 70 imam ga i sad portovanog 47,6 itd itd,sta sam skonto kod njega da trazi diznu 75 na spuhovima slicnim pro replica,zx,tt na airboxu bez lulice i malossi red sponge,svjecica ti ide ngk br9es nikakvu drugu,zamjenske nemoj stavljat jer ih pojede brzo,sta ti ja preporucujem jos da ga izhonujes i da stavis nove karike to je stvarno osjetljiv cilindar i squish 0,6mm nije bas za polini prije 0,7 inace ti nece dugo trajat meni je pojeo 4 klipa dok nisam skonto,i za ler jos zavrni zrak do kraja zavrni ler malo i polako odvrci zrak dok se ne krenu dizat obrtaji nadam se da sam ti pomogao