Tehnički kutak > Tuning skutera

quasar/leader oversize ventili + obrada glave

<< < (4/18) > >>

balki:
Isti ko Malossi ventili za njihovu V4 glavu 25 i 22mm. Originalni su bili 22 i 19mm. (Znaci 28% veci)
Danas pribavio dihtunge i gumice, sutra posudjujem (pre)mali Dremmel bijax (prije bi reko graverku al sta cu kad nisam ergelu alata dosad kompletiro sa nekom iole ozbiljnijom ravnom brusilicom) i pocinje "turpijanje".
Utore u klipovima cu mozda ubrusiti smirglom zaljepljenim na obrusene Opelove ventile na 26 i 23mm da i oni necem posluze;-) http://modernvespa.com/forum/topic114136.2
Ovdje crpim inspiraciju samo sto su moje metode preuzete iz Tetrapak Tuning prirucnika;-)

balki:
Maloprije napokon uhvatio vremena i naturpijo kanale u glavi da je milina gurat prste u njih.
Preko njuske kupio nastavak za 6mm biax za malu flexericu i s time sam sirio a sitnice i poliranje odradio onim "djecjim" biaxicem s 2-3mm prihvatom. Fotke cim stignem...

balki:
Vremenska prognoza je odredila da je doslo vrijeme za nastavak. Poskidao sam plastike, ispustio ulje i antifriz i oslobodio sve s cilindra i glave, skinuo mehanizam zatezaca, dekl i dekompresor i kapitulirao na serafima glave jer nemam 12mm malu ili srednju gedoru a velka neide jer je pre mesnata a pristup maticama pre uzak:-(
Sutra u nabavku i glava van...
Preko njuskala sam nasao neispravan klip za 50kn pa cu prvo na njemu trenirati frezanje utora za ventile i tek onda na svom klipu.

balki:
Eto par slija da ne ispadne da simuliram ;D
(fotke prikazuju glodalo na prihvatu za flexericu kojim sam širio kanale, fazu do koje sam noćas oko 2 iza ponoći stigao sa rastavljanjem jer mi je sfalio 12mm uski nastavak, i proširene kanale ali te fotke moram ponoviti po danu sa svjetlom kroz kanale):







balki:
Pošto još nisam izvadio glavu i bregastu nemogu potvrditi 100% ali navodno su originalni bregovi već max veliki koliko mogu biti da se bregasta ubaci na svoje mjesto- znači da Malossi bregasta nemože imati veće bregove nego samo ima drukčiji tajming/geometriju bregova. Ima neki Austrijanac koji je apsolvirao tuning tih mašina i glođe svoje bregaste koje je razvio "na stolu" i daju koji konj više i od Malossi bregaste. Također ima razvijene svoje mape za elektroniku i tijelo usisa od 350ccm koje stavlja u tristotke.
Od stvari koje će mi još trebati a nisam riješio je injektor od Pia 350ccm jer kažu da ovaj originalni neće imati dovoljno protoka niti kada mu se pritisak benzina dostavi na 3.5Bar umjesto originalnih 2.5Bar.

http://www.apriliaforum.com/forums/showthread.php?243793-Project-Vespa-300-SUPER-(should-end-up-living-up-that-name)/page35
- Koga zanima dublje tematika- pogledati ovu temu od početka.
- Info o toj njegovoj bregastoj je na ovoj zadnjoj stranici uz grafove.
- Info o dizanju pritiska goriva i izgled "obrađenog klipa"na stranici 4

op.a.: Jel mogu ostat fotke ove veličine ili moraju bit još manje?

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

[*] Prethodna stranica

Idi na punu verziju