Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Nexus 500 - SAVJET i postoji li serijski nexus 500 sa master 493 mašinom ?  (Posjeta: 9203 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Kipster

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 12
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb/Zadar
  • Moj Skuter: Scarabeo 250ie 2007.
  • MojSetup: Polini multivar 9rola + Dr.Pulley role 8.5g
Pozdrav ekipa  :hello:

Dugo me nije bilo ovdje i evo sad opet trebam par savjeta  :help:

Razmišljam se o kupnji Nexusa 500.
Vozim Scarabea 250ie, 2007.god, ponosni vlasnik zadnjih 18 mjeseci. Polini variomat sa 9rola, role Dr.Pulley 8.5g, stavljeno prije 5 mjeseci po preporukama steefa i stvarno motor ide da nemam nikakve zamjerke. Međutim, kako došli su ovi hladni dani, počelo me sve više živcirali to što ima užasnu zaštitu od vjetra, propuše mi kukove, noge, sve. Kupio sam tucano urbano termoscud i stvarno je je*ena stvar. Ali bez obzira na sve nekako mi je taj nexus 500 zapeo u glavi i ne pušta  ::)

Zašto ne nexus 250 ili 300? Imam već 250 sa polinijem i zadovljan sam, ali bi ipak nešto jače jer sam često u dvoje na scooteru, ja imam 110kg, većinom je i natovaren motor (ako tko treba proteine nek se javi :D ), a i jednostavno želim probati brži i sportskiji scooter.

Zanima me kao prvo, pošto sam prelistao već krcato tema i svašta se piše, da konačno rezmiram- POSTOJI LI SERIJSKI NEXUS 500 SA MASTER 493 MAŠINOM I AKO DA OD KOJE GOD SE STAVLJA U NJEGA?  Btw, vidim da StudioIT u potpisu ima nexus 500 master 493.

E sad dalje, kakva su iskustva sa nexusom 500 po gradu, konkretno Zagrebu pošto ima 210kg ako se ne varam. Ja sam sa svojim navikao da je izrazito lako upravljiv bez obzira na svojih 170kg i stvarno se svugdje guram i provlačim s njim.

I na kraju osobne preporuke, preć na 500 ili ne, netko prešao sa 250 na 500 pa može iz prve ruke reći sve prednosti i mane?

Hvala
« Zadnja izmjena: 06 Studeni, 2014, 15:16:25 Kipster »

Offline ljubo46

  • Aprilia team Croatia
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+31)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6052
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
  • Moja Kaciga: IXS
osobno imam nexus 500 s polini variomatom i mogu reci da je skuter zvijer.
vec sam se naviknu na njegovu težinu i bez problema se probijam po gradskoj gužvi..
nexus s masinom 493ccm ne postoji..ni netreba kad je i stara mašina dobra ako se na nju pazi i ne tjera na hladno, po gradu stalno itd...samo redovni servisi i izmjena ulja svakih 3-4000km..i onda vozi 100godina ako treba,..
a cuj ide i nexus 250 ali 500 je skoro pa duplo jaci, dvije osobe ni neosjeti...vožnja po autoputu 120-130 je za njega ništa, dok se 250 vec place...tako da ono kako ti hoces, sam znas najbolje za sta ti treba i koliko..

Offline StudioIT

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 143
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: Gilera Nexus 500
  • Moja Kaciga: Nolan N85
Tvornički nema, ja sam stavio drugu mašinu. U biti je to kombinacija nove mašine sa usisom, glavom (1 svjećica) i paljenjem od nexusa. Dobio sam 50ccm više ali je tu bilo još podosta modifikacija u isto vrijeme pa ne mogu baš usporediti. 
Promjenom samo prijenosa i štelanjem remena s podloškama da bude u ravnini zadnjih polutki već ćeš dobiti puno življi skuter a ako ti krajnja brzina nije prioritet staviš još 1-2g lakše rolice i pališ gumu
Nexus 500: mašina Master 492 ccm + polirana glava + "sportskija" bregasta + ravan usis i konusni filter + vanjski regulator pritiska goriva + Auspuh R1 + tokaren variomat, polutke i zvono + razdvojene kočnice s pumpicama od GP800 i opletene cijevi

Offline Kipster

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 12
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb/Zadar
  • Moj Skuter: Scarabeo 250ie 2007.
  • MojSetup: Polini multivar 9rola + Dr.Pulley role 8.5g
Ljubo46: hvala :icon_thumright:

StudioIT: ako pod tim modifikacijama sa remenom mislis na nexus 500, za pocetak mi je je serija dosta jer nemam ni vremena ni novca a ni uvjeta da sam srednujem. Ako bi mi motor pasao, a vjerujem da bi, isao bi opet na kombinaciju polinijevog variomata i dr.pulley rolica, mozda cak neki top.

I odma da vas pitam sto mislite o HHO generatoru ako znate sto je? On bi mogao u isti vrijeme ustedjet gorivo i ispravit manu nedovoljnog sagorjevanja goriva. Cijena mu je cca 1300kn, neki hvale neki pljuju, jos nitko nije stavlja na scooter uopce koliko znam. Ugl otvorim u skoro vrijeme temu na to :D

Offline balki

  • Tržnica : (+7)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1537
  • Spol: Muški
  • idemo dalje...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zg
  • Moj Skuter: Sportcity X50ie; X=3
  • Moja Kaciga: Nolan N80.8
  • MojSetup: Nadasve funkcionalna nakupina djelova
  • MojSpuh: Akrap
Taj "generator" je "nadrimehaničarenje" i jedini dobitak će ostvariti taj koji ti to proda :old:
Stvarni život je iluzija izazvana odmakom od tastature

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
jedina potrebna'modifikacija' ti je uba it polini variomat koi je plug n play,s njim donikes rolice koje treba i imas totalno drugi skuter,kak ljubo veli zvijer naspram mrtve serijale..
ove dr.pulley rolice nit trebaju nit su kakav tuning.
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Online stipe

  • Tržnica : (+6)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2005
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 250
  • Moja Kaciga: Nolan N85
  • MojSpuh: 4road
znaci, u kratko:

dobitna kombinacija je dobar nexus 500 sa polini variomatom i sve drugo serijala?

pitam, i mene zanima... samo love jos nemam  :toothy9:

zena me natirala pa kupili novi auto, a ne motor  :nono: ne zna ona sto valja..

Offline balki

  • Tržnica : (+7)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1537
  • Spol: Muški
  • idemo dalje...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zg
  • Moj Skuter: Sportcity X50ie; X=3
  • Moja Kaciga: Nolan N80.8
  • MojSetup: Nadasve funkcionalna nakupina djelova
  • MojSpuh: Akrap
zena me natirala pa kupili novi auto, a ne motor  :nono: ne zna ona sto valja..

Auto moraš imati a motor voliš, isto tako ženu moraš imati a ljubavnicu voliš
 :toothy9:
Stvarni život je iluzija izazvana odmakom od tastature

Offline anabellas

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2783
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Derbi rambla 300i
  • Moja Kaciga: HJC FG 17
  • MojSetup: Sve serijala
 :sex2:
zena me natirala pa kupili novi auto, a ne motor  :nono: ne zna ona sto valja..

Auto moraš imati a motor voliš, isto tako ženu moraš imati a ljubavnicu voliš
 

nemoj da zena dode u inspekciju na forum   :sex2:
  :toothy3:
Mjenjam Speedfight za kuku od golfa.

ŠIFRA OGLASA: kuku meni kuku tebi!

Offline Kipster

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 12
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb/Zadar
  • Moj Skuter: Scarabeo 250ie 2007.
  • MojSetup: Polini multivar 9rola + Dr.Pulley role 8.5g
jedina potrebna'modifikacija' ti je uba it polini variomat koi je plug n play,s njim donikes rolice koje treba i imas totalno drugi skuter,kak ljubo veli zvijer naspram mrtve serijale..
ove dr.pulley rolice nit trebaju nit su kakav tuning.

Baš sam htio reći da u kombinaciji s polinijem možda Dr.Pulley i nije najbolja kombinacija. Kako sam kupio polinijev variomat sa 9 rola, stavio sam unutra Dr.Pulley 8.5g pošto si reko kako polinijev sa 6 na nexusu najbolje radi sa 13g rolicama. Motor bez ozbzira bio sam ili u dvoje do 100 ide savršeno, ali je krajnja dosta pala, jedva ga doguzam do 130. Mislio sam sad ubacit ove polinije 9,2g koje sam dobio s njim da vidim kako će se ponašati, možda su one ipak ono s čim će najbolje radit  :dontknow:

I btw, ima itko u Zg voljan za pivu napravit izmjenu  :toothy10: ? Ja bi se sam okušao ali nemam nikakav alat ovdje u Zg  :-[

I još da pitam: čitao sam tu dosta testova varomata, FR4 i Jcosta, da li su bolji od polinija ili ne. FR4 je na kraju ispaso iz igre koliko se sjećam, ali Jcostom su Steeef i EZG (kako li mu već ime tu) bili oduševljeni. Šta je na kraju ispalo od svega, ne mogu nać nigdje neki zaključak koji je na kraju najbolji ili bestbuy i zašto. Konkretno me zanima za nexus 500.
« Zadnja izmjena: 07 Studeni, 2014, 14:19:23 Kipster »

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Auto moraš imati a motor voliš, isto tako ženu moraš imati a ljubavnicu voliš
 :toothy9:


Ovdje je rijec o skuteru, a ne motoru  ;D

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
dr.pulley je po meni nist...jedino mozda trajnost,ako je kvalitetnija plastika kakva..
rolice kakve god da si stavil lakse od ovih kaj si dobil sa polinijem,dobil bi isti efekt koi sad imas sa tim dr.pulley - prevrtavanje...(samo mi nemoj spomenut jos fuzzy washer  :icon_biggrin: )

zato masina sad gura slabiju krajnju..
na kojeg god sam 250cc skutera sam stavil polini,nije izgubil nist na krajnjoj nego je jos i nagural koi km,uz manje obrtaje na maks brzini koju je naravno postigel puno prije nego sa serijskim..


cim jaci skuter,manje toga je potrebno i pozeljno cackat..
jedino variomat i deri..
ljubo more rec kaj i kolko je dobil sa polinijem naspram serijskog.
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline ljubo46

  • Aprilia team Croatia
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+31)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6052
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
  • Moja Kaciga: IXS
dobio sam s polini variomatom sve što sam mogao sanjat-...
ubrzanje bolje pa skoro za duplo, a poslije 130-140kmh motor ide u sve manje okretaje i tu se mašina uvelike štedi i čuva (za one koji se brže voze, autoput i sl.) a da ne govorim koliko su manje vibracije kod kretanja koje su karakteristicne za master 500 mašinu... :icon_thumright:

Offline Kipster

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 12
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb/Zadar
  • Moj Skuter: Scarabeo 250ie 2007.
  • MojSetup: Polini multivar 9rola + Dr.Pulley role 8.5g
dr.pulley je po meni nist...jedino mozda trajnost,ako je kvalitetnija plastika kakva..
rolice kakve god da si stavil lakse od ovih kaj si dobil sa polinijem,dobil bi isti efekt koi sad imas sa tim dr.pulley - prevrtavanje...(samo mi nemoj spomenut jos fuzzy washer  :icon_biggrin: )

zato masina sad gura slabiju krajnju..
na kojeg god sam 250cc skutera sam stavil polini,nije izgubil nist na krajnjoj nego je jos i nagural koi km,uz manje obrtaje na maks brzini koju je naravno postigel puno prije nego sa serijskim..


cim jaci skuter,manje toga je potrebno i pozeljno cackat..
jedino variomat i deri..
ljubo more rec kaj i kolko je dobil sa polinijem naspram serijskog.

Išao sam navođen time što si rekao da nexus 250 sa polinijem od 6rola najbolje radi sa 13g rolicama, iako on dolazi u setu sa 11.8g rolicama. Ovaj moj variomat dolazi u setu sa 9.2g rolicama pa računica izgleda ovako ako ukupna težina ima ikakvog utjecaja: 9x9.2g=82.8g, 6x13g=78 i na kraju 9x8.5g=76.5g što je bilo najbliže ovome što imaš sa 6x13g. Očito je da to scarabeu ne paše, iako bi možda na nexusu bilo savršeno, ili se pak ovaj sa 9 rola ipak znatno razlikuje od ovog sa 6 rola.

Kako god, stavit ću orginal rolice 9.2g pa ćemo vidjet kako će ići.

Ima tko voljan posudit alat da to sam rješim ili volje i vremena pola sata da to ubacimo?  :)

Offline Kawa

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 55
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: njet
  • Moja Kaciga: njet
Pozdrav, zanima me posjeduje li itko ovdje nexus 500 proizveden 2005. dakle, stariji model, i kako je zqdovoljan s istim, te jel se isplati uzimati to godište obzirom na pouzdanost i možebitne probleme s mašinom?

Offline ljubo46

  • Aprilia team Croatia
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+31)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6052
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
  • Moja Kaciga: IXS
kolega kawa svaki je dobar ako je dobro odrzavan, a naravno cim manje km ima bolje za tebe, pogotovo ako ga mislis dulje vrijeme imat..
stari master nije nista drukciji od mog npr koji je 2006god..sve ti gore u postovima vec pise..znaci nadi urednog i odrzavanog.. :icon_thumright: