Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Sprint Exactly Due+  (Posjeta: 7283 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline sinisa93

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 11
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Banja Luka
  • Moj Skuter: Sprint Exactly 50
Sprint Exactly Due+
« : 01 Lipanj, 2014, 14:55:15 »
Dakle kao sto sam u predstavljanju rekao, trenutno vozim Sprint Exactly 50, godina proizvodnje 2008, sve serijala... Izletio mi je poprilicno jeftino, tako da sam ga morao kupiti :)
Od ulaganja ima kako mi je, sada vec bivsi vlasnik rekao, samo karburator i sajla gasa... Mada kad sam otisao da pogledam nije bas tako sjajno bilo... Plastike su manje vise uredne, malo ih treba dotegnuti.. Fali plastika oko kormana i sat, kilometar sajla, akumulator, plastika koja zatvara rezervoar od ulja i to je to... Mislim jos da cu morati zadnju gumu da zakrpim jer kako vidim da ispusta...

Da ne pisem previse, evo par slika:




E sad, zanimljiviji dio je ovo:









Kao sto se vidi u pitanju je Due+, uradjena prva specijala na 47.4mm... Par dana kasnije stigao je i klip:





Sto se tice zazora karike, nisam mjerio, ali cini mi se da je ovo uredu?  ???

Sve komentare, i kritike ostavite ovdje : :)

http://forum.mojskuter.com/index.php/topic,95167.0.html

« Zadnja izmjena: 01 Lipanj, 2014, 14:56:59 sinisa93 »

Offline sinisa93

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 11
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Banja Luka
  • Moj Skuter: Sprint Exactly 50
Odg: Sprint Exactly Due+
« Odgovori #1 : 02 Lipanj, 2014, 15:27:05 »
Kad je stigao, uzeo sam odma da provjerim sve na njemu, koliko sam mogao bez karburatora...



Remen je Bando 17 x 788 ali je potrosen na 16mm...



Cilindar se cini uredan.. Bez risova...

 

Najvise me iznenadilo ovo, ne znam kako je neko uopste tako vozio, a da se nije sve razletilo...





Komentari ovdje :)

http://forum.mojskuter.com/index.php/topic,95167.0.html

Offline sinisa93

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 11
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Banja Luka
  • Moj Skuter: Sprint Exactly 50
Odg: Sprint Exactly Due+
« Odgovori #2 : 07 Lipanj, 2014, 19:40:08 »
Evo i hladnjaka koji je bio planiran za vodeno hladjenje... Nadam se da ce biti dovoljno veliki i da ce drzati temperaturu u normali :)

Inace dimenzije su 20x14x4 cm




Offline sinisa93

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 11
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Banja Luka
  • Moj Skuter: Sprint Exactly 50
Odg: Sprint Exactly Due+
« Odgovori #3 : 28 Lipanj, 2014, 18:15:47 »
Danas napravio portmapu.. Pa evo i ovdje ako nekog zanima  :)




Inace prije par dana mi je stigao karb Dellorto PHVA 12mm QD, samo da se mogu voziti dok slazem setup, pa ce kasnije doci nesto ozbiljnije, najvjerovatnije Keihini PWK 21mm...



Uzeo sam jos da pregledam magnet i namotaje... Evo i kako su izgledali  :toothy9:




Sve sam pocistio i vratio nazad...




Samo jedna napomena:
Nikad ne pokusavajte drzati u ruci namotaje i onda okretati magnet oko njih... Nije bas ugodan osjecaj  :strujic:

Offline sinisa93

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 11
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Banja Luka
  • Moj Skuter: Sprint Exactly 50
Odg: Sprint Exactly Due+
« Odgovori #4 : 01 Rujan, 2014, 23:29:24 »
Evo rijesio sam se jos par problema...

Za pocetak izbaceni su "nepotrebni" dijelovi, da mi kasnije nebi pravili probleme...



Paljenje pomjereno u Advanced 3mm...




I na kraju sam uspio da rijesim problem sa svjetlima i strujom... Problem je bio slab kontakt na konektoru kod namotaja, a kasnije i kod kontakata na sijalicama.. Uglavnom sve sam rijesio i postavio...



Kad sam krenuo na jedan pravac da vidim boju svjecice, upalio sam ga, ostavio da radi koji minut na leru, dok stavim kacigu i rukavice... U jednom trenutku se ugasio uz jako neugodan zvuk skripanja, prvo sam pomislio da je u pitanju ona krunica kurble, pa sam ga pokusao opet upaliti ali nije islo... Znao sam da mi ne gine otvaranje termo grupe :)

Evo i slika kad sam otvorio (slike su strasno loseg kvaliteta jer mi tel nije u funkciji pa sam nasao stari i slikao sa njim :) )



Evo i uzroka:



Na svu srecu nekako je preskocio karike, tako da su one ostale citave, a i udubljenje nije nesto ogromno, ni na klipu, a ni na cilindru... Prvo sam nekako skinuo karike, i ova udubljenja, koliko se dalo, izvukao smirglom... Sad se na cilindru jedva osjeti pod prstom, dok je na klipu ipak ostao dobar trag... Spakovao sam sve nazad pa sta mu Bog da :D

Ovako je na kraju izgledao klip



Novi osigurac sam skinuo sa klipa za Due, jer mi ne pada na pamet da na njega stavljam polovan osigurac... Vidio sam danas da se nije igrati sa tim... Zbog nekih 1-2e koliko kostaju dva osiguraca od Polinija ili Malossija, nebi da rizikujem cijelu termogrupu, pogotovo jer je na poslednjoj specijali i veceg klipa za nju nema...

Uz malo muke, opet je upalio, i sve mi djeluje uredno... Vidjecemo sta kaze kad odem na duzu voznju...

Komentari ovdje:
http://forum.mojskuter.com/index.php/topic,95167.0.html

Offline sinisa93

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 11
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Banja Luka
  • Moj Skuter: Sprint Exactly 50
Odg: Sprint Exactly Due+
« Odgovori #5 : 02 Rujan, 2014, 15:43:23 »
Bilo je nekih komplikacija u posti ali evo vodena je juce konacno stigla do mene :) (kamera na telefonu je haos, valjda ce doci nesto bolje u skorije vrijeme :D )



Stigla je kasno, a i bio sam u nekim obavezama pa je nisam stigao ocistiti... Sutra cu testirati koliki je protok samo pumpe, a koliko zajedno sa hladnjakom...

Evo kako stoji na skuteru:



Jutros odmah krenuo da provjerim kakvo je stanje sa pumpom... Za pocetak sam ju malo ocistio da lici na nesto:

 

Prvo sam isprobao koji protok ima sama pumpa, bez ikakvih opterecenja...



I dobio sam tacno 8 litara, na nekih, onako otprilike rekao bi po zvuku, 4000 obrtaja...

Nakon toga sam probao i sa spojenim hladnjakom,  i na nesto vecem gasu, oko 5000 obrtaja dobio 9 litara.... Vjerujem da bi na punom gasu imao sigurno 10 litara po minuti, sto mislim da ce biti vise nego dovoljan protok...

Nisam imao u planu da ubacujem termostar, jer je hladnjak od grijanja iz auta i ima mogucnost da se smanji protok, pa bi tim mogao regulisati temperaturu ako bi bila preniska...





E sad, na hladnjaku imam dva velika prikljucka, i jedan manji, pa me zanima cemu taj manji sluzi? I kako on mora biti okrenut? Da bude na vrhu ili dnu hladnjaka?

Komentari ovdje:
http://forum.mojskuter.com/index.php/topic,95167.0.html


Offline sinisa93

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 11
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Banja Luka
  • Moj Skuter: Sprint Exactly 50
Odg: Sprint Exactly Due+
« Odgovori #6 : 26 Listopad, 2014, 14:35:03 »
Danas odradio vodenu pumpu, onako usput, dok sam smisljao kako i gdje postaviti nosac za hladnjak  :)


Offline sinisa93

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 11
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Banja Luka
  • Moj Skuter: Sprint Exactly 50
Odg: Sprint Exactly Due+
« Odgovori #7 : 26 Listopad, 2014, 19:18:16 »
stigle neke sitnice...

Lezajevi su SKF oznake 6204 TN9 C4 HLHT23, nisu imali dva na stanju, tako da ce drugi stici za koji dan... Uzeo sam i svjecicu NGK BR9ES


Semering na strani variomata je SKF 20x42x7 mm oznake HMSA10 RG, dok je onaj na strani magneta Corteco 20x30x7..