Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: HTC One M8 vs. Samsung S5, a i sve ostalo vezano uz mobove  (Posjeta: 217039 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Online 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
ukratko.....
koje su prednosti jednog prema drugom, gdje je razlika?

ako je moguce, ne uspredjivati brzinu u benchmarcima jer to mi nije bitno (oba su brzi ko vrag). Sve ostalo mi je bitno  ;D


Navalite





P.S.
 nek se jave samo oni koji su imali u rukama oba mobitela, jer mozda najvaznije mi je kakav je osjecaj u ruci tih mobitela, koji bolje lezi, i jos vaznije - koji djeluje kvalitetnije izradjeno. Ako HTC djeluje kvalitetnije izradjen (kao sto je prije bio slucaj), onda mi usporedba niti ne treba - u doba kad sam kupovao HTC one X je Samsung S3 djelovao kao jeftina kineska plastika i to ne zelim  ;D
« Zadnja izmjena: 07 Siječanj, 2015, 16:09:28 3alfa3 »

Offline shadow

  • Tržnica : (+3)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 628
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vodice
  • Moj Skuter: Yamaha YZF R125
Odg: HTC One M8 vs. Samsung S5
« Odgovori #1 : 25 Listopad, 2014, 19:02:59 »
ja bi uzeo m8
Ako nisi ne možeš postati, ako jesi ne možeš prestati!

Offline andy

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3131
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: HTC One M8 vs. Samsung S5
« Odgovori #2 : 25 Listopad, 2014, 19:08:51 »
Imao sam samo M8 u ruci i osjećaj je odličan! Trenutno koristim One X i zadovoljan sam s mobitelom.
Nemozes usporediti metal i plastiku, definitivno HTC sto se tog tiče. Jedino bi mogao bit sklizav u odnosu na plastiku, al to odeš u neku trgovinu mobitela i vidiš iz prve ruke

Online 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: HTC One M8 vs. Samsung S5
« Odgovori #3 : 25 Listopad, 2014, 19:09:55 »
ja bi uzeo m8

Ja ne pratim mobitele, ali ono malo sto sam pogledao po netu i informirao se, istog sam misljenja. Ako nista drugo, navodno je HTC po izradi i feelingu u ruci svjetlosnu godinu ispred Samsunga koji djeluje jeftino. E sad, ja nisam imao prilike uzivo vidjet niti jedan od ta 2 modela, pa bi htio da neko kaze koju pametnu po tom pitanju ako je imao prilike drzat oba u ruci.

Iskreno, performanse su kod oba odlicne i to mi nije bitno. Prednost HTCa u mom slucaju je sense sucelje na koje sam navikao jer imam HTC ONE X.

Online 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: HTC One M8 vs. Samsung S5
« Odgovori #4 : 25 Listopad, 2014, 19:13:35 »
Imao sam samo M8 u ruci i osjećaj je odličan! Trenutno koristim One X i zadovoljan sam s mobitelom.
Nemozes usporediti metal i plastiku, definitivno HTC sto se tog tiče. Jedino bi mogao bit sklizav u odnosu na plastiku, al to odeš u neku trgovinu mobitela i vidiš iz prve ruke


Znas kaj me brine?
To sto iako pazim na mobitel, on kad tad zavrsi na podu. Strah me metala koji se hoce savinut, ogrebat i sl. Plastika po tm pitanju trpi vise, odnosno, ako se i osteti, to su mala ostecenja koja ne smetaju. Ali da vidim na metalu (i to brusenom aluminiju) udubljenja od pada i ogrebtine, to ne mozes sakrit nikako i osjecas se ko g#vn% kad ti se desi pad, a za mob si dao preko 3000kn. Samo me to brine....


Znam da postoji i model E8 koji je isti osim kucista koje je plasticno (kvalitetna plastika kao i na ONE X kojeg imam), ali mislim da njega nema u HR, barem ne na njuskalu gdje bi kupio mob (nisam lud davat novce koliko taj mob kosta u ducanima).


Uglavnom, jako naginjem HTCu, ali dat cu se nagovorit na Samsung ako neko ponudi dobar razlog

Offline Rox-Rab

  • Tržnica : (+31)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5140
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rab
  • Moj Skuter: DrEvo 70c,Dell 19 BE
  • Moja Kaciga: MF Evo radilica
  • MojSetup: S6 Sport Pro vario,S6 R/T zvono,Malossi kevlar,Mf polutke
  • MojSpuh: Giannelli Rekord
Odg: HTC One M8 vs. Samsung S5
« Odgovori #5 : 25 Listopad, 2014, 19:16:40 »
imao sam oba u ruci i trecu zvijer koju nisi naveo trenutno koristim a to je LG G3


htc vs s5?  ja bi uzeo s5, ljepsi dizajn,čišći ekran, bolje mi nekako sjedi u ruci, htc mi ima nekako usporenu kameru i nema onako skroz ciste ikonice kao da mu fali pixela

al kad usporedim oba ta sa svojim G3 nije mi uopce zao sto sam ga uzeo jer mi se u meniju cini brzi od oba, kamera također bolja, quad hd video, bistrija slika od oba navedena
« Zadnja izmjena: 25 Listopad, 2014, 19:19:50 Rox-Rab »
Dr-Evo 70ccm,Giannelli Rekord,Mf Evo radilica,Dell 19 BE,S6 R/T zvono,Malossi Kevlar remen,S6 Sport Pro variomat,S6 LCD pokazivač goriva,Mf linearna polutka

Offline andy

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3131
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: HTC One M8 vs. Samsung S5
« Odgovori #6 : 25 Listopad, 2014, 19:17:15 »
Ja da koji god mobitel sad uzmem, znaci novi mobitel, nebi ga nikada koristio bez silikonske maske. Spasila me je stotinu puta, pao je i na kamen i pod i asfalt i nikad nista. Jedino da pada na ekran onda nema spasa..
Znam da maska nagrdi mobitel i pretpostavljam da to nezelis, al eto jedna od opcija..
Mislim da je kvaliteta na strani HTCa!
Al ako padne, moze past i S5 i isto se raspasti u sto dijelova..

Online 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: HTC One M8 vs. Samsung S5
« Odgovori #7 : 25 Listopad, 2014, 19:18:39 »
Inace, na HC ONE X kojeg imam vec 2 godine sam ga 2 puta morao otvarat. Oba puta zbog WIFI-ja. Prvi put  sam prije 6 mjeseci savinuo limice na matinoj kako bi bolje dirali antenu koja je zadnjoj strani moitela, a juer ponovo nakon sto sam opet izgubio signal u kuci. Ali drugi put je jedan limic pukao i odvojio se, ali ja sam majstor za improvizaciju pa je bilo dovoljno stavit kuglicu tinola sa lemilom na mjesto gdje je limic i sad opet WIFI radi kako treba.


Ono sto mi je prevagnulo da trazim novi mob je to sto je tek nakon 2 godine pojavila zuta mrlja u gornjem lijevom kutu ekrana. Malo googlao i skuzio da tu nema trika za popravak nego novi ekran, a to ne zelim. Sreom, ne vidi se na nicem osim na bijeloj podlozi, ali prevagnulo je da visak love (jer se ove godine nisam dovoljno vozio  ;D ) potrosim na novi mob

Offline Rox-Rab

  • Tržnica : (+31)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5140
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rab
  • Moj Skuter: DrEvo 70c,Dell 19 BE
  • Moja Kaciga: MF Evo radilica
  • MojSetup: S6 Sport Pro vario,S6 R/T zvono,Malossi kevlar,Mf polutke
  • MojSpuh: Giannelli Rekord
Odg: HTC One M8 vs. Samsung S5
« Odgovori #8 : 25 Listopad, 2014, 19:22:00 »
za sve nove modele sad imate silikonske maske od 3mm koje su skoro neprimjetne na mobu + stavi se na ekran ono zastitno staklo i na miru si  :icon_thumright:
Dr-Evo 70ccm,Giannelli Rekord,Mf Evo radilica,Dell 19 BE,S6 R/T zvono,Malossi Kevlar remen,S6 Sport Pro variomat,S6 LCD pokazivač goriva,Mf linearna polutka

Online 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: HTC One M8 vs. Samsung S5
« Odgovori #9 : 25 Listopad, 2014, 19:27:08 »
Ja da koji god mobitel sad uzmem, znaci novi mobitel, nebi ga nikada koristio bez silikonske maske. Spasila me je stotinu puta, pao je i na kamen i pod i asfalt i nikad nista. Jedino da pada na ekran onda nema spasa..
Znam da maska nagrdi mobitel i pretpostavljam da to nezelis, al eto jedna od opcija..
Mislim da je kvaliteta na strani HTCa!
Al ako padne, moze past i S5 i isto se raspasti u sto dijelova..


ja koristim ovo i zadovoljan sam. Ali za M8 ovako nesto nisam nasao. U ovu moju bi stao po sirini i debljini, ali bi strsio van 8mm jer je previsok









Online ljubo46

  • Aprilia team Croatia
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+31)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6046
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
  • Moja Kaciga: IXS
Odg: HTC One M8 vs. Samsung S5
« Odgovori #10 : 25 Listopad, 2014, 19:32:41 »
Evo djevojka mi ima s5 i cesto se koristim njime, mob je brutalan i jednostavan za koristiti, nema se tu sta puno za reci, njoj je letio na pod i nista mu nije, kamera je brutalna, ne steka, jednostavno meni je samsung uvijek no1.
I mislim da neces bit razocaran.
A za htc nemam nista za reci jer ga nisam ni vidio.

Offline andy

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3131
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: HTC One M8 vs. Samsung S5
« Odgovori #11 : 25 Listopad, 2014, 19:48:17 »
Ta žuta mrlja i wifi je tvornička greška.. Da imas garanciju to se lako riješi, dobio bi novi ekran, a antenu ti oni slože.. Znam iz prve ruke..

Online 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: HTC One M8 vs. Samsung S5
« Odgovori #12 : 25 Listopad, 2014, 19:57:53 »
Ta žuta mrlja i wifi je tvornička greška.. Da imas garanciju to se lako riješi, dobio bi novi ekran, a antenu ti oni slože.. Znam iz prve ruke..

Wifi sam rijesio bez problema, ali  mrlja se (okrugla, promjera oko 4-5mm u krajnjem lijevom uglu i zapravo nevidljiva osim na bijelloj podlozi) pojavila tek nakon 2 godine, a garancije vise nema - istekla prije koji mjesec
« Zadnja izmjena: 25 Listopad, 2014, 19:59:32 3alfa3 »

Offline FeZox-team

  • Tržnica : (+20)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1156
  • Spol: Muški
  • *Nije brzina opasna vec budala za volanom
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Županja
  • Moj Skuter: PIASPEEDY
  • Moja Kaciga: Rap Helmet
  • MojSetup: ima $e
  • MojSpuh: TP Nardo
Odg: HTC One M8 vs. Samsung S5
« Odgovori #13 : 25 Listopad, 2014, 20:13:31 »
i ja malo skrecem s teme kao rox-rab :D ali LG G3 je za ta dva mobitela svemir opceg dojma u ruci i opcenito ;)
da S3 je bio kao neka kopija no S5 s tim sad nema veze da daje los dojam
M8 mi je nekako krut mobitel, kockast, jednostavne vec videne boje i sav mi je takav, a i samim time s nicim ne podudara na trzistu, sestra mi ima
a ja sam gledao sebi izmedu g3 i s5 uzeo sam g3 samo zato sto je nekako , vise vuce na dizajnerski, bas ono lijep
al evo posto ti pitas izmedu druga dva moj prijedlog je S5
*Fuckas krizu kad imas zizu

Offline andy

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3131
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: HTC One M8 vs. Samsung S5
« Odgovori #14 : 25 Listopad, 2014, 21:29:44 »
Ja sam drzao G2 i mobitel je zvijer..
Slažem se da uzmeš u obzir i G3 :)

Offline pajo

  • ilegalac team
  • moderator
  • Tržnica : (+6)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3956
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: HTC One M8 vs. Samsung S5
« Odgovori #15 : 25 Listopad, 2014, 23:30:55 »
imao s5 i g3 a m8 sam onako brzinski proletio,ma da sam ga jako želio uzet za sebe.
sad da mogu birat između ta tri uzeo bi(iphone fan) ;D m8 samo radi svog kucista ništa vise.razlike u performansama su nebitne,kamera sve zavisi koliko ti treba i baterija izdržljivost.
jedino sto sam primetio je da obavezno treba maskica jer voli da klizi iz ruke i tu treba pripazit.
definitvno m8 jos ako je cijena sporcka netreba razmisljat.
lovac u mutnom team

Offline filip1994

  • Tržnica : (-1)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 142
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin
  • Moj Skuter: f15
  • Moja Kaciga: aqv
  • MojSetup: turpijana serijala tpr variomat itd
  • MojSpuh: malossi mhr
Odg: HTC One M8 vs. Samsung S5
« Odgovori #16 : 26 Listopad, 2014, 01:25:06 »
Ja imam trenutno s5 i mpb je presavrsen nit steka dizaj ne ono klasik nije pretjerano al je zavrsns obrada materijala vrhunska uzmi s5 ili LG g3 koji mu stoji uz rame

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: HTC One M8 vs. Samsung S5
« Odgovori #17 : 26 Listopad, 2014, 01:33:14 »
htc afkors  :icon_thumright:
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline Tomi_ZG

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8072
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
Odg: HTC One M8 vs. Samsung S5
« Odgovori #18 : 26 Listopad, 2014, 02:31:13 »
Kak i sam veliš oba su brza ko vrag,oba imaju snapdragon 801 procesor,adreno 330 grafiku i dve gige rama,ful hd ekran,samsung ima amoled ekran koji standardno ima zasičenije(malo napumpane) boje,nije ni prednost ni mana,kak se kome sviđa,samsung ima i mrvicu jaču bateriju al zanemarivo,koja je izmjenjiva dok kod htc-a nije,kaj se tiče "premium" filinga u ruci tu prednost ima htc,ak patiš na to nemaš kaj razmišljat.
Još uzmi u obzir da je S5 vodootporan tak ak ti opadne u zahodsku školjku nemaš brige  ;D

Offline efz

  • administrator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2623
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zabok
  • Moj Skuter: Versulja 650
  • Moja Kaciga: SchuberthS1 PRO
Odg: HTC One M8 vs. Samsung S5
« Odgovori #19 : 26 Listopad, 2014, 08:09:01 »
Samo tesko narusenog  dravlja s nemogucnoscu razumnog prosuđivanja bi ikad vise kupio mobitel "renomiranog"  proizvodaca i za ime platio  3+tkn, vec duze vrijeme kolega prati "kineske"  telefone njihovih renomiranih proizvidaca (ne mislim na kopije sa ibeja) i ti mobiteli apsolutno nicime ne zaostaju za previse skupljom bracom renomiranog imena, bio sam skeptican priznajem ali nakon 2 "kineza"  unazad pola godine da se kupam u lovi nebi uzeo nista drugo, za cca 1200-1500kn se dobije vrhunski uredaj  :icon_thumright:

Prvi koji sam kupio je bio iNew V3 (poklonio ga zeni dan danas vrhunski odraduje posao)  i drugi kojeg trenutno koristim i za kog uvijek ekipa veki "jel to samsung"  Redmi Note, a trenutno ima i puno brutalnijih pila za tz lovu  :headbang:
Sve za skuter/vespu - MStrgovina.hr
- tuning & styling dijelovi
 - gume
  - akumulatori
   - ulja