Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: HTC One M8 vs. Samsung S5, a i sve ostalo vezano uz mobove  (Posjeta: 218492 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline balki

  • Tržnica : (+7)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1537
  • Spol: Muški
  • idemo dalje...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zg
  • Moj Skuter: Sportcity X50ie; X=3
  • Moja Kaciga: Nolan N80.8
  • MojSetup: Nadasve funkcionalna nakupina djelova
  • MojSpuh: Akrap
Odg: HTC One M8 vs. Samsung S5
« Odgovori #120 : 15 Studeni, 2014, 18:18:04 »
Odgovor je jednostavan- Za napravit mob tankih rubova sa većim displayem je potrebna naprednija tehnologija od te primjenjene na M8.
Kad već govorim o primjenjenoj tehnologiji izgooglaj slike "LG G3 inside" i "HTC M8 inside" i vidit ćeš da je prvi "čistog dizajna" da se tako izrazim a da je drugi obljepljen ko da su se djeca igrala metaliziranim folijama za "oklapanje" jer nisu mogli izbjeć "preslušavanja" i "interferencije" što bi se dalo nazvati i "fušanje"  ;D
Stvarni život je iluzija izazvana odmakom od tastature

Offline Tomi_ZG

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8072
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
Odg: HTC One M8 vs. Samsung S5
« Odgovori #121 : 15 Studeni, 2014, 18:27:29 »
Da,koji čušpajz unutra,nedo bog da rikne baterija zbog neke greške ili nekaj,mora se cijeli mob raskapat da se zamijeni,zato ne volim i u principu nebi kupio mob bez izmjenjive baterije(to mi je veći minus nego neproširiva memorija) jer zbog takve banalne stvari cijela pi*darija,zato sam odustao od g2 i razmišljam o g3 koji nema tu "manu".


Offline Grale

  • moderator
  • Tržnica : (+59)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8978
  • Spol: Muški
  • ja sam Brale
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kc
  • Moj Skuter: Didrek
  • Moja Kaciga: Suomy Trek
  • MojSpuh: Zx
Odg: HTC One M8 vs. Samsung S5
« Odgovori #122 : 15 Studeni, 2014, 19:07:24 »
Da,koji čušpajz unutra,nedo bog da rikne baterija zbog neke greške ili nekaj,mora se cijeli mob raskapat da se zamijeni,zato ne volim i u principu nebi kupio mob bez izmjenjive baterije(to mi je veći minus nego neproširiva memorija) jer zbog takve banalne stvari cijela pi*darija,zato sam odustao od g2 i razmišljam o g3 koji nema tu "manu".
Veliš, to ti dojde ko vodena pumpa na piaggiu, morali je oni ugurat unutra :toothy9:
Sestra je sestra, al' Yasuni je Yasuni!  :headbang:

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: HTC One M8 vs. Samsung S5
« Odgovori #123 : 15 Studeni, 2014, 19:56:01 »
Da,koji čušpajz unutra,nedo bog da rikne baterija zbog neke greške ili nekaj,mora se cijeli mob raskapat da se zamijeni,zato ne volim i u principu nebi kupio mob bez izmjenjive baterije(to mi je veći minus nego neproširiva memorija)

Otvorio sam (2 puta) "neotvorivi" ONE X bez problema i sastavio da se nista ne vidi. Tako bi i ovaj one m8 - dapace, lakse je jer je na serafe dok one x treba "trgat".
Memorija na m8 je prosiriva - prima microSD do 128GB


Bterije ionako traju dulje nego se mobovi koriste - 3 godine ce 99,99% baterija izdrzat bez vidljivih problema. Jedino ak rikne zbog nekog kvara, ali, sve sto se sastavilo, da se i rastavit  ;D
jedino ako iz nekog razloga neko ne treba zamijenit bateriju jer nema gdje napunit mob - tu je HTC u banani. Ali, meni se to nikad nije desilo - uvijek je negdje neki usb kabel dostupan ak je vec frka sa praznom baterijom. Ovaj m8 je bas osvjezenje sto se baterije tice - sad trenutno je na 60%, a ijeli dan ga gnjavim. Kad pocetno odusevljenje splasne, nebi me cudilo da mi baterija traje i 3 dana
« Zadnja izmjena: 15 Studeni, 2014, 19:59:06 3alfa3 »

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: HTC One M8 vs. Samsung S5
« Odgovori #124 : 15 Studeni, 2014, 20:55:14 »
Odgovor je jednostavan- Za napravit mob tankih rubova sa većim displayem je potrebna naprednija tehnologija od te primjenjene na M8.

ali u M8 su ugradjena 2 "subwoofera" koji su s prednje strane  :icon_biggrin:
Jucer navecer gustao u kadi gledajuci i slusajuci youtube. Puno bolji dozivljaj nego na one x. Trebao sam dodat malo tople vode jer sam toliko dugo lezao da se vec voda pocela hladit  :toothy12:
« Zadnja izmjena: 15 Studeni, 2014, 20:57:04 3alfa3 »

Offline balki

  • Tržnica : (+7)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1537
  • Spol: Muški
  • idemo dalje...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zg
  • Moj Skuter: Sportcity X50ie; X=3
  • Moja Kaciga: Nolan N80.8
  • MojSetup: Nadasve funkcionalna nakupina djelova
  • MojSpuh: Akrap
Odg: HTC One M8 vs. Samsung S5
« Odgovori #125 : 15 Studeni, 2014, 22:45:06 »
Dok sam prije prakticirao duga kupanja brijo sam ugradit pod kadu grijace i termostat da mi se ne hladi voda;-)
Stvarni život je iluzija izazvana odmakom od tastature

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: HTC One M8 vs. Samsung S5
« Odgovori #126 : 16 Studeni, 2014, 08:23:12 »
Da,koji čušpajz unutra,nedo bog da rikne baterija zbog neke greške ili nekaj,mora se cijeli mob raskapat da se zamijeni,zato ne volim i u principu nebi kupio mob bez izmjenjive baterije(to mi je veći minus nego neproširiva memorija) jer zbog takve banalne stvari cijela pi*darija,zato sam odustao od g2 i razmišljam o g3 koji nema tu "manu".



Jedino samsung :)
Bokte ja bi to lepse duct tapeom oblepil. Da tak je i one x iznutra. Kad sam pocel odlepljivati rekel je frend ciji je: cekaj nemoj nist dirat. Ko bu to sastavil..
« Zadnja izmjena: 16 Studeni, 2014, 08:25:31 ivanm »

Offline Tomi_ZG

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8072
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
Odg: HTC One M8 vs. Samsung S5
« Odgovori #127 : 16 Studeni, 2014, 13:35:40 »
Ma Ivek i ja volim samsung(najviše mobova sam imao njihovih) al su mu cijene "malo" u nebo,npr. s4 u dućanu košta 3000kn,a za 3300(doduše s nekim dodatnim pogodnostima) isto u dućanu dobijem g3 2/16 koji ga oduva  :laughing7:
I dotični za razliku od prethodnika koji je isto stroj ima i izmjenjivu bateriju i sd card utor,on screen tipke mogu probavit na tak velikom ekranu.

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: HTC One M8 vs. Samsung S5
« Odgovori #128 : 16 Studeni, 2014, 14:22:54 »
Da da ja sam se isto lomio oko lg-ja. Al posto je mob zenin dar za godisnjicu ona je odabrala sams, kaj sam mogel :-[

Offline anabellas

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2783
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Derbi rambla 300i
  • Moja Kaciga: HJC FG 17
  • MojSetup: Sve serijala
Odg: HTC One M8 vs. Samsung S5
« Odgovori #129 : 16 Studeni, 2014, 14:34:04 »
 samsung je malo lakse prodat neg ostale marke ali nije nis bolji neg lg, malo sam se igro na g2 i probo od clana "balki" g3 cini se to super :icon_thumright:
trebo bi uskoro dobit zopo 998 da vidimo sta kinez moze , a onda mi galaxy s4 mini ide na bubanj (ak nekog zanima inbox)  ;D
Mjenjam Speedfight za kuku od golfa.

ŠIFRA OGLASA: kuku meni kuku tebi!

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: HTC One M8 vs. Samsung S5
« Odgovori #130 : 17 Studeni, 2014, 11:23:24 »
Bio maloprije u VIPu da mi otkljucaju ONE X da ga zena moze koristit na drugoj mrezi. Imao sam samo garanciju (potvrdjenu od VIPa, a mob je kupljen na Njuskalu). Dobio kod za unlock u roku 30 sekundi i otkljucao mob  ;D

Offline pajo

  • ilegalac team
  • moderator
  • Tržnica : (+6)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3956
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: HTC One M8 vs. Samsung S5
« Odgovori #131 : 17 Studeni, 2014, 14:18:26 »
Bio maloprije u VIPu da mi otkljucaju ONE X da ga zena moze koristit na drugoj mrezi. Imao sam samo garanciju (potvrdjenu od VIPa, a mob je kupljen na Njuskalu). Dobio kod za unlock u roku 30 sekundi i otkljucao mob  ;D
zar je trebalo da bude problema??
lovac u mutnom team

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: HTC One M8 vs. Samsung S5
« Odgovori #132 : 17 Studeni, 2014, 14:34:08 »
Bez računa je moglo bit problema, ali nije srećom..

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: HTC One M8 vs. Samsung S5
« Odgovori #133 : 17 Studeni, 2014, 16:20:54 »
Bio maloprije u VIPu da mi otkljucaju ONE X da ga zena moze koristit na drugoj mrezi. Imao sam samo garanciju (potvrdjenu od VIPa, a mob je kupljen na Njuskalu). Dobio kod za unlock u roku 30 sekundi i otkljucao mob  ;D
zar je trebalo da bude problema??

Kad sam citao na netu uvjete na vip stranici, pisalo je da treba imat obavezno racun.

Offline pajo

  • ilegalac team
  • moderator
  • Tržnica : (+6)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3956
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: HTC One M8 vs. Samsung S5
« Odgovori #134 : 17 Studeni, 2014, 16:30:59 »
U mojem slučaju isto nije bilo potrebe samo Garantni list

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

lovac u mutnom team

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: HTC One M8 vs. Samsung S5
« Odgovori #135 : 17 Studeni, 2014, 23:39:17 »
Nisam preveć alergičan na sporije mobitele i do nedugo mi je S2 bio čist dosta, ali pomalo sam vidio da mi youtube i internet browser polako usporavaju s obzirom da su novije stranice i videi postali sve "teži" za hardware i ukazala mi se prilika za relativno male novce dobiti S5 mini na produljenje pretplate i moram zasad reć sve pohvale za taj mobitel. Nije mali jer ima 4.5" ekran (0.3" veći od S2). Uži je mrvicu od S2 ali viši za centimetar sigurno. 4 jezgre procesor, 1.5 GB RAM-a i 16 gb interne, 8MB kamera sa HDR-om...

Leži u rukama bolje od S2, a od svih mobitela mi S4 mini najbolje leži u rukama, ali ni ovaj moj nije daleko od njega. Ima te neke dodatne senzore ko i S5, vodootporan je (probano  :toothy11:) i ne treba dolje bit poklopac ko na S5 jer nema USB 3.0  :icon_thumright: Naspram S2 mi se čini onak barem duplo brži u ionako zagušenom TouchWizu i doslovce leti. Ponekad mi se ljudi čude kak brzo otvaram i tipkam i šaltam programe a i gušt je to radit kad sve tak brzo "klizi".  :icon_biggrin:
Što se "pravog" S5 tiče, prevelik je. Neko voli veliko, ali meni je nespretan (a o Note 3 da i ne govorim), ima jako dobru kameru ali nema analogni stabilizator slike i unatoč tih 16 megapiksela slike često znaju ispast jako mutne, dojam kvalitete izrade je osjetno bolji nego kod s3 i s4, ali recimo usporedbe radi, HTC je daleko ispred.

HTC u rukama djeluje obečavajuće, ljepše leži u rukama i čini mi se da OS radi brže nego na S5. Na S5 je sustav dosta štekao dok se nije napravio update na zadnju verziju.
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline zrakoplovac

  • Tržnica : (+19)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1107
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Križevci
  • Moj Skuter: runner sp50
Odg: HTC One M8 vs. Samsung S5
« Odgovori #136 : 03 Prosinac, 2014, 17:08:41 »
evo malo da nam ne umre tema,
nakon dugog prepucavanja s članom anabellasom oko relacije ios-android izvrtil sam drugi put antutu poslije updatea (ne znam jel ima veze  :binkybaby:) i vidi čuda  :laughing7:
« Zadnja izmjena: 03 Prosinac, 2014, 17:10:24 zrakoplovac »
:skuter:

Offline Dino-X race

  • Tržnica : (+2)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 571
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Petrinja
  • Moj Skuter: Speedfight 2 WRC
  • Moja Kaciga: Gekko
Odg: HTC One M8 vs. Samsung S5
« Odgovori #137 : 03 Prosinac, 2014, 18:17:19 »
Dabe ti sve to kad nemas signala gle u cosku..heheh salim se ;)
WRC!

Offline zrakoplovac

  • Tržnica : (+19)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1107
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Križevci
  • Moj Skuter: runner sp50
Odg: HTC One M8 vs. Samsung S5
« Odgovori #138 : 03 Prosinac, 2014, 18:31:39 »
haha, nema signala u domu, zidovi predebeli  :toothy3:
:skuter:

Offline Ceki21

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1414
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: HTC One M8 vs. Samsung S5
« Odgovori #139 : 03 Prosinac, 2014, 18:56:33 »
I ja sam uvijek imal los signal na 5s
Alfa, kakva je kamera na m8 ?
Ima sad akcija u tmobu, pa razmisljam da ga mozda uzmem
Trgo - Prijevoz RT