Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: HTC One M8 vs. Samsung S5, a i sve ostalo vezano uz mobove  (Posjeta: 218646 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: HTC One M8 vs. Samsung S5
« Odgovori #100 : 15 Studeni, 2014, 14:45:03 »
Te brojke su po meni samo za kurčenje,džaba ti i da natuče 50 hiljada kad opet mob može imat lag pri korištenju.


Ne ako ima SENSE.
Touchwiz je nesto drugo  :icon_biggrin:


A sto se kurcenja tice.....
HTC ONE X je prije 2 godine bio odlican mob sa vrhunskim brojkama. Da li to znaci da je u zadnjih dvije godine postao slabiji? Naravno da ne - radi i dalje isto, samo su izasli jaci mobiteli. Jedino bitno je kako je korisnik zadovoljan, jer za 2 godine cemo se smijat rezultatima danasnjih najbrzih mobitela
« Zadnja izmjena: 15 Studeni, 2014, 14:48:02 3alfa3 »

Offline Tomi_ZG

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8072
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
Odg: HTC One M8 vs. Samsung S5
« Odgovori #101 : 15 Studeni, 2014, 15:05:49 »
Sve stoji kaj veliš samo moje je mišljenje da su današnji top modeli hardverski i kaj se tiče ekrana više nego dovoljno (pre)jaki i da ne treba jače,bolje nek porade na izdržljivosti baterije,optimizaciji softvera i sl. nego kaj pumpaju pixele,ghz-e i rame.

Evo npr. ovo,čemu to? To je već blago rečeno pretjerivanje

http://mob.hr/stizu-6-4k-amoled-zasloni-tko-ce-zaustavili-ludilo/



Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: HTC One M8 vs. Samsung S5
« Odgovori #102 : 15 Studeni, 2014, 15:19:45 »
Sve stoji kaj veliš samo moje je mišljenje da su današnji top modeli hardverski i kaj se tiče ekrana više nego dovoljno (pre)jaki i da ne treba jače,bolje nek porade na izdržljivosti baterije,optimizaciji softvera i sl. nego kaj pumpaju pixele,ghz-e i rame.


Slazem se. Dodao bi da realnih razloga aza povecanje performansi nema vec barem godinu dvije.
Bas me zanima koliko bi baterija na htc one m8 trajala da je ekran duplo manje rezolucije? P omeni, baarem 20-30% u praksi. A i sad traje sasvim dovoljno dugo. DAvno su prosla vremena kad sam mob punio jednom tjedno  ;D

Vrhunac gluposti m i je LTE (koji ne radi na tomatu ako sam dobro shvatio). Kaj ce ti ta brzina kad ispucas limit u megabajtima u trenu na tim brzinama? Gdje je flat rate? Ili barem 50-100 giga mjesecno za nekih 100kn? Za facebook, surfanje i sl je i niza brzina sasvim ok, dapace, brza je od  mog ADSL kojeg imam doma 3X (ako ne i vise)

Dajte mi flat rate na mobu, pa cu odjavit ADSL i uzivat u minimalno 3X vecoj brzini (barem su moja mjerenja takva - doma imam download na mobu oko 1300kb/s za razliku od ADSL-a koji mi radi na cca 400-420 kb/s jer brze ne ide (daleko sam od centrale).
A LTE bi bio ko svemirski brod u odnosu na postojecu brzinu  :toothy12:


Pumpanje performansi je ko i tuniranje skutera, auta, motora - lijepo je imat snage, al to treba i napojit  ;D
« Zadnja izmjena: 15 Studeni, 2014, 15:25:37 3alfa3 »

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: HTC One M8 vs. Samsung S5
« Odgovori #103 : 15 Studeni, 2014, 15:27:31 »
e da....

narucio sam (odnosno, efz je narucio jer sam ja sa ebayom na "Vi"  ;D ) futrolu koja je tipa na koji sam naviko.
http://www.ebay.com/itm/Cuero-Funda-Carcasa-Case-Cover-para-HTC-One-M8-2014-Pull-Tab-Piel-Bolsa-Pouch-/191216693374?pt=LH_DefaultDomain_186&var=&hash=item2c8567307e


A nisam ni znao da cu sa M8 dobit u paketu silikonsku masku (original HTC). Nju cu koristit dok ne dodje ova sa ebaya.
Ta koja je dosla sa mobitelom je zapravo OK - stiti rubove i zadnju stranu (ne i ekran). I nije velika, sto je bitno. A boja je ko i bruseni aluminij na mobu tako da nije jako primjetna.

Svejedno, kad dodje ova s ebaya, nju cu koristit jer ova ne stiti ekran (u djepu gdje se nadje kovanica, kljucevi i sl mi je to bitno bez obzira sto one x nije patio od toga, a ovaj ima navodno i izdrzjivije staklo)
« Zadnja izmjena: 15 Studeni, 2014, 15:30:03 3alfa3 »

Offline andy

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3131
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: HTC One M8 vs. Samsung S5
« Odgovori #104 : 15 Studeni, 2014, 15:30:09 »
Najveći nedostatak je sto stari modeli padnu u zaborav s strane softverske podrske. To je najveći minus i zato ljudi idu za novijim mobitelima..
Evo meni npr One X je prespor postao za multitasking i trebam nešto barem s 2gb rama jer vrtim slobodno u najboljem slučaju samo 200mb.

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: HTC One M8 vs. Samsung S5
« Odgovori #105 : 15 Studeni, 2014, 15:32:02 »
Najveći nedostatak je sto stari modeli padnu u zaborav s strane softverske podrske. To je najveći minus i zato ljudi idu za novijim mobitelima..
Evo meni npr One X je prespor postao za multitasking i trebam nešto barem s 2gb rama jer vrtim slobodno u najboljem slučaju samo 200mb.

Ja sam discipliniran pa uvijek zgasim aplikaciju koju ne koristim.
ONE X mi je imao zauzece rama od 550-650MB.
ONE M8 ima od 700-1000MB

Offline andy

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3131
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: HTC One M8 vs. Samsung S5
« Odgovori #106 : 15 Studeni, 2014, 15:34:32 »
Ugasim ju i ja, al onda treba sto godina da se opet pokrene..
Nemogu sve ugasiti, trebam u pozadini bar 5 aplikacija da mi stalno rade

Offline Tomi_ZG

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8072
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
Odg: HTC One M8 vs. Samsung S5
« Odgovori #107 : 15 Studeni, 2014, 15:41:20 »
Pa onda je stari mob najbolje rootat i stavit neki custom rom kad istekne garancija,osobno to ne znam sam napravit al da nejdem na novi mob dao bi nekom ko se kuži.

Offline andy

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3131
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: HTC One M8 vs. Samsung S5
« Odgovori #108 : 15 Studeni, 2014, 15:50:35 »
Napravio sam i ja to s ciljem da budem zadovoljan jos neko vrijeme i da ga ne prodam, ali nista nisam postigao.. Dobio sam 3000bodova vise na benchmarku al u praksi to ne osjetim bas..

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: HTC One M8 vs. Samsung S5
« Odgovori #109 : 15 Studeni, 2014, 15:51:57 »
Napravio sam i ja to s ciljem da budem zadovoljan jos neko vrijeme i da ga ne prodam, ali nista nisam postigao.. Dobio sam 3000bodova vise na benchmarku al u praksi to ne osjetim bas..


Badava bodovi (brzina moba) ako iskroristis sav ram, a imas potrebe za jos vise rama.


Ja sad imam 2 gige i stvarno (na srecu) nemam potrebe za vise od toga. Zapravo, i na one x nisam nikad "pregazio" 800-850 mb
Sad si sve mislim davise i ne gasim aplikacije. Navodno android sistem zna s memorijom i aplikacije kad stoje u pozadini ne cuclaju bateriju, al u to se tek moram uvjerit. Najvise sto sam imao odjednom aplikacija upaljeih je bilo kad bi sa motorom bio negdje, upalim fotic, photobucket, facebook, browser i eventualno tapatalk pa mi se neda gasit nego dok ne obavim sto trebam sve ostaje u memoriji. al kazem, ni tada nisam osjetio usporenje sistema
« Zadnja izmjena: 15 Studeni, 2014, 15:55:54 3alfa3 »

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: HTC One M8 vs. Samsung S5
« Odgovori #110 : 15 Studeni, 2014, 15:57:27 »
inace, ovo g#vn% sad ima 16gb kapacitet. Nisam ni pitao jel to verzija od 16 ili 32gb, ali obzirom na cijenu (a i mogunost umetanja memorijske kartice), nema problema  ;D
Ionako je preko pola slobodno jer nemam obicaj na mobu drzat filmove, igrice i sl. Eventualno koji gigabajt mp3ca i to je to

Offline Tomi_ZG

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8072
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
Odg: HTC One M8 vs. Samsung S5
« Odgovori #111 : 15 Studeni, 2014, 15:58:31 »
Ubiti imaš 10-11GB slobodnog iskoristivog prostora

Offline andy

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3131
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: HTC One M8 vs. Samsung S5
« Odgovori #112 : 15 Studeni, 2014, 15:59:58 »
Ovo sta si nabrojio od aplikacija i dodaj jos whatsapp i messenger i ode memorija samo tako.. Ja osjetim kak se muci i ima lag onaj..
A čim ga nešto gusi oslobada si memoriju i ubija aplikacije koje se ne koriste, to si u pravu i tak i radi android, uvjerio sam se u to..
Dok ga natrpam aplikacijama odmah se uspori duplo

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: HTC One M8 vs. Samsung S5
« Odgovori #113 : 15 Studeni, 2014, 16:02:19 »
Ubiti imaš 10-11GB slobodnog iskoristivog prostora


Jos nisam mp3ce stavio,, al sve ostalo sto koristim jesam (aplikacije, neke dokumente, pdfove i sl). Zapravo, meni memorijska katica niti ne treba, a ako ikad zatreba, kupit cu ju.
Evo trenutno stanje:


« Zadnja izmjena: 15 Studeni, 2014, 16:04:13 3alfa3 »

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: HTC One M8 vs. Samsung S5
« Odgovori #114 : 15 Studeni, 2014, 16:42:01 »
Nemres 12 gb napunit osim sa filmovima i igricama..

Offline Grale

  • moderator
  • Tržnica : (+59)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8978
  • Spol: Muški
  • ja sam Brale
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kc
  • Moj Skuter: Didrek
  • Moja Kaciga: Suomy Trek
  • MojSpuh: Zx
Odg: HTC One M8 vs. Samsung S5
« Odgovori #115 : 15 Studeni, 2014, 16:54:35 »
Flat na mobilnom internetu je nemoguć jer je infrastruktura loša, pa bi lako moglo doć do "prebukiranja".
Naravno, da se uloži u infrastrukturu dalo bi se i to uvest, ali kakve koristi imaju operateri od toga :icon_biggrin:

Recimo 5gb kolko ima u onoj tarifi kod bon-bona je sasvim pristojna cijena, ja bi s tim mogel komotno ukinut adsl kod kuće i koristit samo mobilni internet za surfanje.
Sestra je sestra, al' Yasuni je Yasuni!  :headbang:

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: HTC One M8 vs. Samsung S5
« Odgovori #116 : 15 Studeni, 2014, 17:01:50 »
Recimo 5gb kolko ima u onoj tarifi kod bon-bona je sasvim pristojna cijena, ja bi s tim mogel komotno ukinut adsl kod kuće i koristit samo mobilni internet za surfanje.

Ja samo ovaj mjesec natuko skoro 200GB prometa :)

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk 2


Offline Grale

  • moderator
  • Tržnica : (+59)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8978
  • Spol: Muški
  • ja sam Brale
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kc
  • Moj Skuter: Didrek
  • Moja Kaciga: Suomy Trek
  • MojSpuh: Zx
Odg: HTC One M8 vs. Samsung S5
« Odgovori #117 : 15 Studeni, 2014, 17:10:16 »
Dobro, skidanjem filmova.
A za normalno surfanje, pogotovo preko moba, nema šanse potrošit 5 gb.
Sestra je sestra, al' Yasuni je Yasuni!  :headbang:

Offline andy

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3131
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: HTC One M8 vs. Samsung S5
« Odgovori #118 : 15 Studeni, 2014, 17:38:26 »
Dobro, skidanjem filmova.
A za normalno surfanje, pogotovo preko moba, nema šanse potrošit 5 gb.
Korištenjem 4G mislim da bi i mogao :)
Tu i tamo jutub i slično, odi gigabajti :)

Offline Tomi_ZG

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8072
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
Odg: HTC One M8 vs. Samsung S5
« Odgovori #119 : 15 Studeni, 2014, 17:54:22 »
Baš gledam ovaj m8 je dosta velik mob s obzirom na veličinu ekrana,mogli su gornji i donji rub malo manji napravit