Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Gubitak na maximalnoj brzini  (Posjeta: 544 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Lee

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 27
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Yamaha Aerox 50
Gubitak na maximalnoj brzini
« : 22 Listopad, 2014, 12:34:45 »
Ekipa poštovanje
Imam dva pitanja 1) Skuter povremeno izgubi na kaximalnoj brzini, općenito ide blizu 80 km/h (prema satu na skuteru) ,ali dogadja se da nekad ide tek 70 ,što bi mogao bit uzrok ?
                             2) Preporuka na nekakav auspuh, gledao sam onaj LV ZXR , navodno on daje najbolje rezultate, ne bih stavljao nikakav kit, eventualno remen, rolice i auspuh , volio bih da mi ide  malo iznad 80 barem... Inače riječ je o Yamaha aerox 50 . Hvala :-)

Offline nikola.dragicevic8

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 377
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Brist
  • Moj Skuter: U potrazi...
  • Moja Kaciga: Nolan N84
Odg: Gubitak na maximalnoj brzini
« Odgovori #1 : 22 Listopad, 2014, 12:59:56 »
Na brzini gubi vjr kad se ugrije i remen malo "rastegne". Sta se tiče auspuha, mozes leo vince tt, tx, zx -r male su razlike. Ja sam na gileri imao gianelli extra i bio sam prezadovoljan s njim, ne znam kakav je za minarelli. A rolice i ostalo ces svakako morat promjenit, a koje ces uzet to ovisi o auspuhu koji izabers  :happy3:
Vozio:Piaggio Nrg Mc3,Gilera Runner 50,Gilera Runner VXR 200, Gilera Nexus 300, Yamaha T max ;Trenutno Vozim:  Aprilia Shiver 750

Offline ziko45

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 11
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: peugeot
Odg: Gubitak na maximalnoj brzini
« Odgovori #2 : 23 Listopad, 2014, 20:32:01 »
Slične ali malo gore probleme sam i ja imao, ako ti ne vuče uz brdo,ako ti izgubi na brzini nakon5km vižnjeako ti neće startati normalno na semaforu kad se zagrije i neide više od 60, km vruć, ako ga držiš nogama i nemože krenuti zagrija, To je remen kako je napisao Nikola, koji se od topline u deklu rastegne i gubi na svojstvima, promijeni remen i probuši rupe na deklu da se hladi,ne s gornje strane već donje i bočno. Ali tu su prvi simptomi razvučenog remena ili zaštopannog auspuha ako je sve seriski . Neznam koliko ti je skut star,bez obzira na možda mali broj  prijeđenih kilometara remen i stajanje gubi svojstva. Moj skut star 4god 5500km i remen se rastegao,zbog pregrijavanja upravo zbog duge vožnje pri 70,80km/h. Očisti zvono lamele tu se zna prašine skupiti od lamele,kod mene je bilo iznenađujuće puni prašine koja je stvarala film koji je dovodio do proklizavanja lamele. :hello:
« Zadnja izmjena: 23 Listopad, 2014, 20:42:34 ziko45 »