Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: VXR200 - servis  (Posjeta: 2832 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 2TDottore

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 5917
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Purejet
VXR200 - servis
« : 03 Rujan, 2008, 07:59:03 »
Ovako.Frend je kupio od jednog covjeka vxr-a 2007.Motor je redovito servisiran u piaggiu mislim na 1000 pa na 3000 pa na 5000km.Sad bi trebao napravit servis na 10000.Ja sam rekao da cu mu napravit servis a posto ne radim bas 4T skutere a motor je novi pa me zanima kaj se sve mijenja na 10000 osim filtera i ulja i eventualno disk plocica. :help: 

Offline exfreerider

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 660
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Divlja po metropoli
  • Moj Skuter: ex.VXR 200, ex. Zip 125 4T LC RR sada Polo TDI RR
  • MojSetup: najja?i kit - konj za volanom
  • MojSpuh: Samo najglasniji
Odg: VXR200 - servis
« Odgovori #1 : 03 Rujan, 2008, 10:30:39 »
zar nisu servisni intervali 1tkm,3,6,9,12,15... svakig 3tkm

na 9tkm se samo provjerava kol ulja

a na 12tkm je veći servis:remen,rolice,klizaći,svijećica,filter zraka i ulja,ulje mašine i prijenosa i ostalo po potrebi tipa gume i disk pločice
No drift no fun

Na ravnom se vide konji a po zavojima majmuni ja sam ipak ve?i majmun lol

Offline 2TDottore

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 5917
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Purejet
Odg: VXR200 - servis
« Odgovori #2 : 03 Rujan, 2008, 11:19:48 »
sta rolice i klizaci i remen mogu otic nakon 12000. :icon_scratch:

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: VXR200 - servis
« Odgovori #3 : 03 Rujan, 2008, 11:34:51 »
sta rolice i klizaci i remen mogu otic nakon 12000. :icon_scratch:

Gle nakon 12000 se gleda kolko je remen potrošen. Sve ovisi kak se vozilo tih 12000 ak se stisko gas jako i često, ak su gore dvojica i vozili se u brdo, onda je remen sigurno potrošen. Izmjeri debljinu remena i ak je zgubil više od milimetra i pol širine- mijenjaj! Kaj filozofiraš? To bar nije problem zamijenit
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline 2TDottore

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 5917
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Purejet
Odg: VXR200 - servis
« Odgovori #4 : 03 Rujan, 2008, 16:00:09 »
konju.za to remen ne kosta 150kn kao za tvoju drkalicu i odkud da ja znam koliko je sirok novi remen.Mogu jedino pitat u servisu.Ne vjerujem da se potrosio jer se covjek od kog ga je kupio vozio sam a i frend se vozi sam 99%.

Offline Jandro

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1697
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
  • Moj Skuter: Nista
Odg: VXR200 - servis
« Odgovori #5 : 03 Rujan, 2008, 16:20:18 »
nabijem ja servis i servisne intervale na respirator
..::4T Powaa::..

Offline 2TDottore

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 5917
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Purejet
Odg: VXR200 - servis
« Odgovori #6 : 03 Rujan, 2008, 17:53:01 »
nabijem ja servis i servisne intervale na respirator

To i ja kazem al jbg negdje moras kupit djelove al zato mozes ustedit na poslu.Frend ce ipak uzet uz ulje,filter,svjecicu i nove rolice i novi remen tak da ce mu servis ispast oko 1000kn materijal s tim da su plocice i filter zraka ok..Al dobro bar je miran onda sljedecih 3000 do ponovne izmjene ulja i sveukupno 10000 za sve drugo.     

Offline duje87

  • Tržnica : (+18)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1828
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
Odg: VXR200 - servis
« Odgovori #7 : 03 Rujan, 2008, 20:33:29 »
konju.za to remen ne kosta 150kn kao za tvoju drkalicu i odkud da ja znam koliko je sirok novi remen.Mogu jedino pitat u servisu.Ne vjerujem da se potrosio jer se covjek od kog ga je kupio vozio sam a i frend se vozi sam 99%.

HAHHAHA,pa jel ti cujes sebe sta govoris..?jos ti je momak dobro reka,a ti ga vriđaš..takvi ka ti sta se idu pravit pametni naprave najvise stete na motoru..
 a posto se ne razumis,nek prijatelj radije da NOV  motor na servis,i plati 300injak kn vise i miran je,a ne da mu spizdis cili motor..
znas ono : "ko ne plati kurvu,plati doktora" ;D

Offline 2TDottore

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 5917
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Purejet
Odg: VXR200 - servis
« Odgovori #8 : 03 Rujan, 2008, 23:24:54 »
Gle ja dobro znam sta radim jer vec godinama servisiram razne motore od 50cc do preko 1000cc.Samo ja radije pitam ovdje decke koji imaju doticni skuter jer toliko ne radim 4T skutere pa mi je bolje da mi neko kaze iz prve ruke nego da bezveze raskopavam motor ako se te neke sitnice nemoraju mijenjat na tim kilometrima jer zasto raskopavat nesto ako je dobro.Ali frend je odlucio da ce ipak kupit sve pa cemo mu promijenit.A kaj se tice dhorvata2 predugo se znamo a i dosta svari sam ga naucio pa ga mogu malo zajebavat pa nek on kaze jer je to istina. :icon_biggrin:

Offline dino_sk

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4159
  • Spol: Muški
  • 099 /672-1765
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Petrinja
Odg: VXR200 - servis
« Odgovori #9 : 03 Rujan, 2008, 23:32:40 »
haha........sta se servisi na vx-u rade svakih 3000km ak da onda je mata_125 popusio garaciju jer sad ima skoro 5000 a zadnji servis bio na 1000km :toothy12: :toothy12:

Offline 2TDottore

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 5917
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Purejet
Odg: VXR200 - servis
« Odgovori #10 : 03 Rujan, 2008, 23:38:48 »
Mislim da da.Trebao je ic na 3000 i sad na 6000.Al nema veze to je dobar skuter i nebi se trebalo nis desit a decko ak si sam zna napravit servis zasto bi placao servis u piaggiu kad si moze to napravit sam.

Offline igor.sb

  • igoriiinaaa
  • moderator
  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: Ja sam geek!!
  • Spol: Muški
  • Aj si nemoj zamislit... Nisi? OK!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: JEDE gorivo
  • MojSetup: VRAG U MOTORU
  • MojSpuh: golly k....
Odg: VXR200 - servis
« Odgovori #11 : 04 Rujan, 2008, 00:17:58 »
daj kakvi su to servisni intervali svake 3tkm

sta rade tamo, operu ga, sta?
It is time for the Beast... the MUSTANG...... Coming soon on your screens ...

Offline duje87

  • Tržnica : (+18)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1828
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
Odg: VXR200 - servis
« Odgovori #12 : 04 Rujan, 2008, 00:23:03 »
Gle ja dobro znam sta radim jer vec godinama servisiram razne motore od 50cc do preko 1000cc.Samo ja radije pitam ovdje decke koji imaju doticni skuter jer toliko ne radim 4T skutere pa mi je bolje da mi neko kaze iz prve ruke nego da bezveze raskopavam motor ako se te neke sitnice nemoraju mijenjat na tim kilometrima jer zasto raskopavat nesto ako je dobro.Ali frend je odlucio da ce ipak kupit sve pa cemo mu promijenit.A kaj se tice dhorvata2 predugo se znamo a i dosta svari sam ga naucio pa ga mogu malo zajebavat pa nek on kaze jer je to istina. :icon_biggrin:

ok onda..al remen se minja svakih 12t po nekin pravilima,nekima izdrzi 18-19,nekima pukne na 10..sve ovisi o seriji remena..al ovi sta puknu prije 12 su rijetkost na serijskin motorima..

a servis na 3000km je cisto radi provjere kompletnog motora i pretres,dotezanje vida nekih,pregledavanje ulja,kocnica,plocica,antifriza i slicno,a i jako skup je..70ak kn :toothy12: cisto radi garancije..

Offline Jandro

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1697
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
  • Moj Skuter: Nista
Odg: VXR200 - servis
« Odgovori #13 : 04 Rujan, 2008, 01:27:05 »
ja dok dobijem nest na servis, napravim jedan krug i odma znam sve sta mu je

svakih 3000km nema potrebe mijenjat ulje
ja ajmo reć servise na svom radim svakih 5000km, makar ulje u njemu niti jedno nisam imo dulje od 2000km, al otom potom zašt je to tak
remen mijenjam dok se rastegne, rolice dok se zglođu, klizače dok poćne zvonit, filter zraka NIKAD nisam promijenio, samo ga operem i to je to šta se tiće diranja

ove sve ostale pi*darije se sam da se oci mazu i novci maznu

e da, i novu svijecicu i miran je ,7okn nebu propo
..::4T Powaa::..

Offline 2TDottore

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 5917
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Purejet
Odg: VXR200 - servis
« Odgovori #14 : 04 Rujan, 2008, 08:09:49 »
Meni je tak svejedno.Ak je frend reko da ce si kupit i novi remen i nove rolice nek si kupi.Ja cu mu drage volje sve zmjenjat.Al kolko ga ja poznam i znam kak se vozi i s autom pa i s motorom reko sam mu da mijenja ulje svakih 3000 jer on tog vxr-a tera ko vrag gresnu dusu.motor je stalno na full gasu.

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: VXR200 - servis
« Odgovori #15 : 04 Rujan, 2008, 08:48:04 »
Gle ja dobro znam sta radim jer vec godinama servisiram razne motore od 50cc do preko 1000cc.Samo ja radije pitam ovdje decke koji imaju doticni skuter jer toliko ne radim 4T skutere pa mi je bolje da mi neko kaze iz prve ruke nego da bezveze raskopavam motor ako se te neke sitnice nemoraju mijenjat na tim kilometrima jer zasto raskopavat nesto ako je dobro.Ali frend je odlucio da ce ipak kupit sve pa cemo mu promijenit.A kaj se tice dhorvata2 predugo se znamo a i dosta svari sam ga naucio pa ga mogu malo zajebavat pa nek on kaze jer je to istina. :icon_biggrin:

 :notworthy: Tako je šefe  :toothy9:

ok onda..al remen se minja svakih 12t po nekin pravilima,nekima izdrzi 18-19,nekima pukne na 10..sve ovisi o seriji remena..al ovi sta puknu prije 12 su rijetkost na serijskin motorima..

a servis na 3000km je cisto radi provjere kompletnog motora i pretres,dotezanje vida nekih,pregledavanje ulja,kocnica,plocica,antifriza i slicno,a i jako skup je..70ak kn :toothy12: cisto radi garancije..

Da imam firtakta mijenjal bi ulje na svakom poluperiodu a ne cijelom periodu! Pitaj si kojeg god majstora da je bolje da je friško ulje unutra. Motor čim se bolje podmazuje tim mu se povećava životni vijek. A ak čovek dere motor, normalno da ulje zgubi svoja svojstva puno prije pa je najpametnije to mijenjat čim češće.

Zato... cvajo je do daljnjega u garaži (i na cesti naravno)  :notworthy:
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: VXR200 - servis
« Odgovori #16 : 04 Rujan, 2008, 08:58:30 »
BTW. mijenjal sam jedanput u svojih 60 000 km ulje u kočnicama, a ni to nisam trebal, filter je red sponge od malossija kojeg imam 6 godina gore, fergazer nebi nikad čistil da ga nije 2tDottore kad smo sklapali mašinu, antifriz rijetko mijenjam (svake 3 godine u prosjeku  ;D), ulje na transmisiji nisam nikad htel mijenjat makar jesam i zato sam prije mjesec dana i sj*** cijelu rupicu sa navojem di se ispušta ulje, a ulje je bilo skoro ko novo... itd.

Sve u svemu, treba pazit na dihtunge glave, na karike i na igličasti, i eventualno na vodenu pumpu. S ostalim nisam nikad imal problema.
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline 2TDottore

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 5917
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Purejet
Odg: VXR200 - servis
« Odgovori #17 : 04 Rujan, 2008, 09:05:11 »
BTW. mijenjal sam jedanput u svojih 60 000 km ulje u kočnicama, a ni to nisam trebal, filter je red sponge od malossija kojeg imam 6 godina gore, fergazer nebi nikad čistil da ga nije 2tDottore kad smo sklapali mašinu, antifriz rijetko mijenjam (svake 3 godine u prosjeku  ;D), ulje na transmisiji nisam nikad htel mijenjat makar jesam i zato sam prije mjesec dana i sj*** cijelu rupicu sa navojem di se ispušta ulje, a ulje je bilo skoro ko novo... itd.

Sve u svemu, treba pazit na dihtunge glave, na karike i na igličasti, i eventualno na vodenu pumpu. S ostalim nisam nikad imal problema.

Netrebas pazit ni na to.Umjesto dihtunga sve namazes diht masom,stavis klip bez karike a umjesto iglicastog stavis piksu i nemas brige i mozes jos vozit 100000 bez ikakvih troskova. :laughing7:

Offline 2TDottore

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 5917
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Purejet
Odg: VXR200 - servis
« Odgovori #18 : 04 Rujan, 2008, 16:23:21 »
Mene jedna druga stvar zanima ako ko zna 100%.Di su na tom vxr-u 200 blokade da ih skinem frendu jel mu je covjek od kojeg ga je kupio reko da nije skinuo blokade.

Offline gumy

  • Tržnica : (+38)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4362
  • Spol: Muški
  • www.sco.hr
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
Odg: VXR200 - servis
« Odgovori #19 : 04 Rujan, 2008, 16:34:01 »
 :toothy12: :toothy12: :toothy12: :toothy12:
www.sco.hr

Najpovoljniji i najbrži servis za skutere i motore u Osijeku!