Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Skidanje blokade s BT49QT-9-a  (Posjeta: 6674 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline ComeniuS

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 55
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Yamaha Neos 50
Skidanje blokade s BT49QT-9-a
« : 24 Kolovoz, 2014, 10:48:50 »
Ovako.. imam skuter Baotian BT49QT-9 i ne znam di je blokada za njega. Ako nije problem da mi napravite neki tutorijal sa slikama.

Offline AirBoX

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 147
  • Spol: Muški
  • Tomosaki <3
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Lovas
  • Moj Skuter: Jinan QingQi QM50QT6
  • Moja Kaciga: V-21 Helmet
  • MojSetup: 72ccm + A9 bregasta
  • MojSpuh: STD
Odg: Skidanje blokade s BT49QT-9-a
« Odgovori #1 : 24 Kolovoz, 2014, 12:39:42 »
Imaš više blokada... Postoje 4 vrste, a ti možeš imati sve od 1 pa do sve 4 xD Pa hajmo krenuti :D

1. Karburator... Sve kako sam ti objasnio u onoj temi za karburator. Znači skineš onaj crni poklopac sa karburatora kojeg drže 2 šarafa, ispod će ti biti limić ili šaraf ušarafljenu poklopac, bilo koje od toga dvoje, samo izvadi van. Ako nemaš, ne sekiraj se, samo sve sklopi i idemo dalje.

2. Limitator okretaja... Pogledaj si deklo prijenosa s lijeve strane motor tamo gdje ti je kurbla, ukoso prema sicu od kurble ako igdje vidiš rozu žicu, imaš blokadu. tu žicu presječeš i izoliraš golu žicu sa izolirkom da nema komntakta.

3. Blokada variomata. Tu je potrebno da skineš taj poklopac (8 x 8mm šarafa) gdje je kurbla i onda blokiraš kvačilo, možeš provući žicu kroz rupu kvačila tj. zvona kvačila, to ti je ono okruglo sa desne strane u ravnini točka. To je najjednostavnija blokada. onda uzmeš ključ 17 ili gedoru i tamo gdje je kurbla imaš kao mali ventilatorčić, tu skidaš tu maticu od 17mm. ako ide teže, pokušaj naglim trzajem odšarafiti, ako ne primjenjuj silu dok ne popusti. Nakon toga, skidaš remenicu dolje, skidaš remen dolje,Ispod remena na bolcni treba biti prsten, to izvadi i sve vrati kako si izvadio. znači sklapanje je obrnuti proces rasklapanja.

4. Pisak u auspuhu. Za ovo trebaš skinuti auspuh skroz. Imaš 2 šarafa ispod tamo gdje je centralna nogara, 10mm njih skidaš pa potom dva šarafa od 12mm na nosaču pored mjerača ulja. kada ga skineš dolje... Na grani, dijelu gdje se spaja na glavu motora, gdje su vila ona 2 x 10mm šarafa imat ćeš kao neki lim uguran u tu granu uzmi kombinirke ili ga iščačkaj sa šarafcigerom i sve gore vrati i to je to.

Ako razumiješ engleski sve ovo imaš popračeno slikama.

http://hmkcomp.home.xs4all.nl/download/BT50QT9_go_faster.pdf
« Zadnja izmjena: 24 Kolovoz, 2014, 12:42:56 AirBoX »