Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: strana vozačka i HR tablice  (Posjeta: 3903 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline zemo323

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1325
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Pežov
strana vozačka i HR tablice
« : 14 Rujan, 2014, 20:45:55 »
Iman BiH vozacku i auto na HR tablicama, tako vozim negdje od drugog mjeseca i prelazio granicu skoro svaki ili svaki drugi dan bez ikakvih problema. Takodjer, dubinske kontrole nikad nikakvih problema.

Sinoc se vracam kuci i zaustavila me policija, trazio me prometnu od auta i vozacku.Dam mu prometnu i BiH vozacku. I drzao me nekih 15min i vraca mi dokumete i kaze 500kn kazna.
Kakva kazna?
Kazna jer nisi izvadio HR vozacku u roku 6mj. ovaj put opomena, drugi put je kazna.

posle toga me opet zaustavila policija i pitao me prometnu i vozacku. Ja dao, nesto su provjeravali, alkotest i sve u redu nnitko mi nije spominjao vozacku i da trebam mjenjati.

Prije toga su me dosta puta zaustavili i nitko nikad nije spomenuo da moram izvaditi HR vozacku

Zna li netko o tome vise?
Weddings are basically funerals with cake.

Offline ljubo46

  • Aprilia team Croatia
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+31)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6052
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
  • Moja Kaciga: IXS
Odg: strana vozačka i HR tablice
« Odgovori #1 : 15 Rujan, 2014, 10:24:44 »
u kojoj državi ti je prijavljeno boravište? e iz te države ti treba i vozačka..i voziš bez brige..

Offline zemo323

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1325
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Pežov
Odg: strana vozačka i HR tablice
« Odgovori #2 : 15 Rujan, 2014, 11:09:12 »
u Hrvatskoj mi je boravište.. a ništa onda izvadit HR vozačku, nema druge  :sad1:

malo mi je čudno jer, tako sam vozio od 2. mjeseca, često su me zaustavljali i nikad mi nitko nije spomenuo da to moran napravit u roku od 6 mjeseci. Samo bi pitali zašto nisam izvadio HR dozvolu, ja im kažem da studiram Zagrebu tu dođem na par dana, kao nisam stigao i svugdje sam uredno prolazio
Weddings are basically funerals with cake.

Offline ropee

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 247
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: RIJEKA
  • Moj Skuter: zs250gs
  • Moja Kaciga: SIVA
  • MojSetup: A
  • MojSpuh: SERIJALA
Odg: strana vozačka i HR tablice
« Odgovori #3 : 15 Rujan, 2014, 11:39:29 »
To što nisi znao ne znači da nisi kriv  :jerk: .

Zakon je jasan , ako živiš ovdje , onda trebaš imati auto prijavljen ovdje , a i dokumente . Ako imaš auto na stranu registraciju , onda taj auto ne smije biti duže od 180 dana u Hrvatskoj godišnje ( naravno , ovo je teško dokazivo , pa se to zloupotrebljava ) .
spor i praćen

Offline zemo323

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1325
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Pežov
Odg: strana vozačka i HR tablice
« Odgovori #4 : 15 Rujan, 2014, 14:18:41 »
jasno mi je da ako nisam znao ne znači da nisam kriv, ali eto.. kažem, malo mi čudno da od tolikih kontrola nitko nikad nije rekao da se ne mogu tako voziti

još nešto, ako sam dobio opomenu (nije mi dao nikakav papir, samo vratio dokumente),  je li to zavedeno u bazu podataka?
morao bi ovih dana opet preko granice pa ne znam mogu li se provući da se pravim mutav i kažem da ne znam ništa o opomeni  :toothy12:
Weddings are basically funerals with cake.

Offline tommy

  • Tržnica : (+6)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 823
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Jupiter
  • Moj Skuter: Malaguti Phantom F12
  • Moja Kaciga: Airoh
  • MojSetup: Malossi Sport 70
  • MojSpuh: Puvalica
Odg: strana vozačka i HR tablice
« Odgovori #5 : 15 Rujan, 2014, 16:13:25 »
prebaciš vozačku u HR.. otiđi u mup i pitaj tamo šta sve treba za prebacivanje inozemne vozačke dozvole(taksa, osobna HR, vozačka BIH, lječnički iz HR...) to skupi, predaj i budi miran.. nova HR vozačka ti dođe u roku mjesec dana :icon_thumright: :icon_thumright:
zajedno smo skupa

Offline tommy

  • Tržnica : (+6)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 823
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Jupiter
  • Moj Skuter: Malaguti Phantom F12
  • Moja Kaciga: Airoh
  • MojSetup: Malossi Sport 70
  • MojSpuh: Puvalica
Odg: strana vozačka i HR tablice
« Odgovori #6 : 15 Rujan, 2014, 16:15:07 »
a ta kazna što ti je htio pisat je carinski prekršaj :icon_thumright:
zajedno smo skupa

Offline zemo323

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1325
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Pežov
Odg: strana vozačka i HR tablice
« Odgovori #7 : 15 Rujan, 2014, 16:33:28 »
prebaciš vozačku u HR.. otiđi u mup i pitaj tamo šta sve treba za prebacivanje inozemne vozačke dozvole(taksa, osobna HR, vozačka BIH, lječnički iz HR...) to skupi, predaj i budi miran.. nova HR vozačka ti dođe u roku mjesec dana :icon_thumright: :icon_thumright:

Ma najveci problem mi je sto moran bit bez vozacke.. Neki kazu da bude za tjedan dana, to bi i prezivio al mjesec dana bez vozacke bi umro  :toothy3:
Weddings are basically funerals with cake.

Offline tommy

  • Tržnica : (+6)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 823
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Jupiter
  • Moj Skuter: Malaguti Phantom F12
  • Moja Kaciga: Airoh
  • MojSetup: Malossi Sport 70
  • MojSpuh: Puvalica
Odg: strana vozačka i HR tablice
« Odgovori #8 : 15 Rujan, 2014, 16:38:17 »
zavisi je li gužva, uglavnom ti je rok od 2 tjedna do mjesec dana, a za to vrijeme dok čekaš vozačku dobit ćeš papir možeš s njim vozit nece ti nitko nista..
zajedno smo skupa

Offline zemo323

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1325
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Pežov
Odg: strana vozačka i HR tablice
« Odgovori #9 : 15 Rujan, 2014, 16:52:52 »
a meni je problem jer idem preko granice, mislim da sa papirom ne mogu preko granice.

i još nešto, moram li liječnički pregled napraviti u mjestu prebivališta ili mogu napraviti negdje drugo?

Weddings are basically funerals with cake.

Offline tommy

  • Tržnica : (+6)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 823
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Jupiter
  • Moj Skuter: Malaguti Phantom F12
  • Moja Kaciga: Airoh
  • MojSetup: Malossi Sport 70
  • MojSpuh: Puvalica
Odg: strana vozačka i HR tablice
« Odgovori #10 : 15 Rujan, 2014, 17:16:51 »
bilo gdje u hrvatskoj
zajedno smo skupa

Offline zemo323

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1325
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Pežov
Odg: strana vozačka i HR tablice
« Odgovori #11 : 18 Rujan, 2014, 12:03:50 »
Evo odgovora koliki je rok za prijenos inozemne vozačke u slučaju da nekoga bude zanimalo.. ja svoju idem sutra zamjeniti  :binkybaby:

Poštovani,
 
člankom 2. stavak 1. točka 88. propisano je da je inozemna vozačka dozvola „vozačka dozvola izdana u državi koja nije članica Europskog gospodarskog prostora“.
Obzirom da Bosna i Hercegovina nije članica EGP vozačka dozvola izdana u Bosni i Hercegovini smatra se inozemnom vozačkom dozvolom.
 
Člankom 226. istog zakona propisane su obveze i uvjeti korištenja i zamjene inozemne vozačke dozvole za hrvatsku vozačku dozvolu pri čemu napominjemo da je navedeni članak obvezuje osobu da inozemnu vozačku dozvolu zamijeni za hrvatsku u roku od  godinu dana od ulaska u RH.
 
Postupak, uvjeti i nadležnost za izdavanje vozačke dozvole, nakon izmjena Zakona o sigurnosti prometa na cestama koje su stupile na snagu 5.kolovoza 2014.godine za hrvatske državljane su sljedeći :
 
-          prebivalište u Republici Hrvatskoj ili
-          boravište u RH prijavljeno na rok od najmanje 185 dana.
 
Napominjemo da hrvatski državljanin može u RH imati prijavljeno samo boravište (bez prebivališta).
 
Zahtjev za izdavanje hrvatske vozačke dozvole kao zamjene za inozemnu možete podnijeti u bilo kojoj policijskoj upravi ili postaji koja obavlja upravne poslove bez obzira na mjesto prebivališta pri čemu ste obvezni prije podnošenja zahtjeva obaviti propisani zdravstveni pregled za tražene vozačke kategorije.
Napominjemo da inozemna vozačka dozvola u trenutku zamjene mora biti važeća ili joj rok važenja ne smije isteći na vrijeme duže od 6 mjeseci a u postupku zamjene ista se zadržava te se službenim putem vraća u državu koja ju je izdala.
 
Za sve detalje, uplate, uvid u propisane registre koji mogu onemogućiti izdavanje dozvole, popis ustanova koje obavljaju zdravstvene preglede za vozače predlažemo da se javite u nadležnu Policijsku upravu ili Policijsku postaju.
 
S poštovanjem,
 
Policijska uprava splitsko-dalmatinska

 
Weddings are basically funerals with cake.