Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Derbi Senda R  (Posjeta: 2122 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Floyd

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • *
  • Postova: 175
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Derbi Senda R
« : 21 Kolovoz, 2014, 18:12:46 »
Kupljen za sitne pare,Derbi Senda R,1995 godište,50 ccm 2T AM6 mašina,sve serisko na njemu bez ikakvih prepravki i friziranja .. vizuelno stanje prilično loše što se tiče plastika,izlomljene i popucale ali što je najbitnije kompletne i na okupu..Mašina kao nova,kompresija odlična ..Cilindar nije skidan ali sam gledao kroz izduv i čini mi se klip kao nov..Palio je na guranje,na nekih 2m sa čokom ujutru na prvo guranje ..Stvarno očuvana mašina ..

Prvi dan kada je došao u moje ruke :



Nakon toga već počinju radovi :



Motor je rastavljen,plastike sa njega poskidane :




Pripremanje plastika za farbanje,šmirglanje i šmirglanje i šmirglanje i šmirglanje i šmirglanje :



Varenje popucalih plastika :




Očišćena zadnja feluga koliko toliko,bila je sva masna od nekog ulja koje ne potiče iz motora :



U međuvremenu su rješene i kočnice tj kočnica..Prednja je ozračena jedva nekako jer je crijevo bilo začepljeno a zadnja nije nikad napravljena iz razloga što šaraf koji se uvrće u cilindar nije original već je neko prije mene stavio obični,samo je veličinu i navoj odgovarajući.Original šaraf je na vrhu konusan i zavrtanjem stvara pritisak,a šaraf sa ravnom glavom nikako nije mogao da ostvari pritisak.Obrađivali smo ga na glodalici međutim bezuspješno,trebalo je pogoditi tačan ugao a nije bilo mnogo vremena za to.Zadnja kočnica je napravljena da hvata koliko toliko jer je prednja bila dosta dobra..



I prednja feluga očišćena,odmašćena i blago ispolirana.Efekat nije vidljiv na slikama zbog veoma slabe kamere.To je izgledalo ovako :


Mašina je original,nije nikad čak šta više ni otvarana..Svaki dio na motoru je imao svoj seriski broj,čak i gumena prirubnica ga je imala sa oznakom Derbi ugraviranoj ..









Na satu mu je stajalo 48xx,međutim sajla je pukla i nije brojao..Od kad je stajao tako i koliko je poslije pucanja prešao ne zna se  :



Plastike su i dalje pripremane za farbanje..Motor je već jednom bio farban ali izgleda bez dobre pripreme i farban je bumper sprejom tako da su plastike bile hrapave i veoma nepogodne za šmirglanje ..




Poklopac rezervoara je bio izlomljen u dosta dijelova i neki dijelovi su falili..Sve to je bilo povezano nekim limom odozdo i nitnama da se ne raspe i tako je voženo ..


Čeka svoj red na ulazak u garažu poslije brisanja :


Fabrička blokada auspuha ..Moj model je bio sa katalizatorom :