Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Predstavljanje i problem sa apriliom ditech!  (Posjeta: 10430 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline ranger94

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 30
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: aprilia sr ditech
Predstavljanje i problem sa apriliom ditech!
« : 14 Kolovoz, 2014, 10:53:28 »
Pozdrav. Ja sam Ivan iz Zadra! Strastveni sam ljubitelj motora i auta te svega sto je vezano za automoto sport! Nisam mehanicarske struke, ali stalno nesto cackam sam i kuzim se dosta! Kao gost sam procitao gotovo cijeli forum u kojem ima jako puno postova i ovim putem zahvaljujem onima koji imaju znanje i koji ozbiljno pomazu ovim putem da se problemi rijese!
Sto se tice mog skutera, situacija je sljedeca...Imam apriliu ditech 2002. godine! Skuter sam kupio kada je imao 1000 km od rodice, skinuo blokade i vozi... Motor sada ima prijedjenih 19000km i doslovno je kao iz ducana(sve stvarno). Do sada je radio kao sat sa tek promijenjene dvije svijecice u svom zivotnom vijeku! Preklani sam vidio da mi nabija kompresiju u vodu(zastekao termostat i progorio dichtung) pa sam mu zamjenio tu brtvu i usput se pozabavio distribucijom remena i valjcica, sve originalno stavio natrag samo da bude novo! Nakon toga je motor i dalje palio i vozio bez ikakvog problema kao i prije sve do priej nekih, ajmo reci dvadesetak dana... Tada mi je par puta zastucao u voznji, oduzme pa nabije gas...To sam prepisao svjecici, zamijenio je, ali isto... Nakon par dana poceo je tezi paliti. Trebam verglati 4-5 puta po 4-5 sekundi da ga nekako prevarim da upali! Kada upali sastavi dobro, vozi , ima snagu i bas ide, ali se zna ugasit na leru i zna se nekad na dodir gasa ugusiti! To prepisujem stalnom verglanju i prisauganju! Lani san mu promijenio i pumpu goriva(1600 kuna nova) i dlaje je radio kao sat! Po prici cula- rekla -kazala i po procitanim postovima, napravio sam sljedece... Stavi sam novu svjecicu, ocistio casicu regulatora tlaka, pregledao sva crijeva i kontrolirao kompresor zraka, dotegao selne, a sa prijateljevog skutera koji je isto godiste i koji radi kao ura sam posudio neke dijelove pa pokusao sistemom eliminacije... Najprije sam stavio njegovu pumpu jer sam posumnjao u moju. Ista stvar! Onda sam zamjenio zeleni injektor(usput moj odnio na ultrazvucno ciscenje), al nije ni do toga! Onda sam zamjenio tps senzor, resetirao greske, resetirao njega, ali isto! Sa svim mojim skinutim djelovima njegov radi, a moj sa njegovim ne, sto znaci da su ovi dijelovi koje sam probao sasvim ispravni! svak prica svoju pricu, a u servisu u Zadru se s tim nece niko zafrkava. Ima li netko slicne simptome? Znam da ce sada biti rijeci o ECU, o lamelicama usisa, o pick upovima, bobini, ali cisto kao laik mislim da se radi o benzinsko-zracnom(nazovimo to taku) problemu jer me buni to sto se na leru ugusi i nekad ne primi gas te sto kada ga se ostavi desetak minuta treba ga verglat 4-5 puta... Nadam se da ce se javiti netko tko je stvarno ekspert za ditechove te mi pomoci kako savjetom tako i djelima! Jer kakvi su to servisi koji nece taj skuter prime. Bar kod mene ovdje! Mislim da u ovom slucaju nije nista tipa mehanicke prirode(prstenovi, radilica) jer je motor stvarno pazen i mazen te radi kao sat(kada upali). Plavi injektor nisam vadio!!! neka mi se javi netko tko zna i tko je "doktorirao na ditechu" pa da stupimo u kontakt kako bih rijesio ovaj kvar da se u ovoj guzvi mogu sluziti ovim, iako sada puluispravnim, ali meni srcu jako dragim skuterom... Ako vam jos sto treba napisati, pitajte! Pozdrav, Ivan!!!

Offline Lenko

  • moderator
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1684
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zemun
  • Moj Skuter: Aprili SR 50 Di Tech
  • Moja Kaciga: XXX
  • MojSpuh: ZX
Odg: Predstavljanje i problem sa apriliom ditech!
« Odgovori #1 : 14 Kolovoz, 2014, 13:24:01 »
Daleko bilo, ali mislim da ti se smeši generalka...i kod mene je bila skoro identična situacija...ajde ti preventivno premeri kompresiju i pritisak (njega sa T račvom)...pa da vidimo šta dalje...

Offline ranger94

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 30
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: aprilia sr ditech
Odg: Predstavljanje i problem sa apriliom ditech!
« Odgovori #2 : 14 Kolovoz, 2014, 15:15:34 »
Ma ako triba i generalka neka triba, ali nekako ja tu ne vidim razlog! Motor na verglanju kada odvojim crijeva baca gorivo, kada skinem svijecicu i stavim prst na glavu nabija pritisak i vuce kao lud, pun je snage! Ipak je to 19000 km sa uvijek pravim servisom i strogo pazenim gorivom te uvijek najskupljim 2T uljem! Jedan prijatelj mi je  termo grupu promijenio tek na 50000 tkm, a do tada samo par svijecica i normalno redovite servise! Dakle, ne dam reci da ditech ne valja...Nikako. Dapace, moze biti musicav, ali dobar je to skuter! malopren sam izlio benzin i natocio 100-ku, ali ista stvar! Ide ko lud, ubrzava do 75-80, i nekad zastuca, a glani je problem taj sto se zna nakon sto stanes ugasit na leru i teze upalit! A ako ga sam ugasis dok radi, pali normalno na sami stisak gumba... Nisam pametan vise! Isto tako nece palo nakon sto ga pustis da odstoji desetak minuta! Pomozite ljudi! Mrzim imati nesto neispravno, a izgledom kao novo,  pazenjem i mazenjem kao novo! Prije mjesec dana sam ga oprao u praoni, ali ja tu ne vidim neki problem...Mene buni sto nekad kada ga sam ugasis pali na zub, a kada ga ostavis ili kada se sam ugasi triba verglat! Nisan pametan di ga odvesti! Ajmo forumasi, preporucite nekoga! Steta je da ga zapalim i razbijem macom posto ga volim i posto je doslovno(uz svojih 12 godina ko nov) a pogotovo sto mi najvise sluzi caci da gusta na njemu svako jutro za u spizu! Mozda cu se za par dana smijati da je neka mala grska! Probat cu jos lulicu, bobinu, ecu i cdi od prijatelja pa kako bude...Dajte komentare! I da, di se nalazi cdi?

Offline Lenko

  • moderator
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1684
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zemun
  • Moj Skuter: Aprili SR 50 Di Tech
  • Moja Kaciga: XXX
  • MojSpuh: ZX
Odg: Predstavljanje i problem sa apriliom ditech!
« Odgovori #3 : 14 Kolovoz, 2014, 19:20:15 »
Nema CDI, ima ECU...to je kompjuter, i on se nalazi iza akkua, do volana, ali sa unutrašnje strane...

Offline NEOs

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 155
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Trnje
  • Moj Skuter: gilera runner 999
Odg: Predstavljanje i problem sa apriliom ditech!
« Odgovori #4 : 14 Kolovoz, 2014, 20:36:23 »
Imas slican problem kao u mene. Kod mene je sve bilo u najboljem redu i u par stotina km sve duze i teze pali. Meni treba isto oko 5 sec verglanja po nekoliko puta i trazenja na gasu. I kada upali ler mu je nizi i tise radi, inace nakon parsec. digne svoj ler i zdravo radi. Sljedeci tjedan cu pokusati naci problem, iako ne znam gdje ga traziti jer sam u posljednjih mjesec dana sve pregledao i nemam pojma od kud da krenem.

Offline ranger94

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 30
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: aprilia sr ditech
Odg: Predstavljanje i problem sa apriliom ditech!
« Odgovori #5 : 15 Kolovoz, 2014, 07:26:32 »
Ajde pokusaj i obavezno javi. Ja cu isto ponovno od ponedjeljka ruke na muke! I moj radi nemirno na leru, nekad se ugasi, nekad ne...  pa teze pali! Bit ce red dati nekom strucnom da izmjeri sve parametre, a to nece ici bez nekoga tko te parametre nema i tko je strucan u apriliji. Boze daj da ima netko mimo servisa, zato sam se i posluzio forumom...

Offline ranger94

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 30
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: aprilia sr ditech
Odg: Predstavljanje i problem sa apriliom ditech!
« Odgovori #6 : 15 Kolovoz, 2014, 07:28:25 »
Nema CDI, ima ECU...to je kompjuter, i on se nalazi iza akkua, do volana, ali sa unutrašnje strane...
Do sada sam nekud po postovima citao o tom cdi pa sam zato i ja napisao da i to triba provjerit! Kazes nema cdi... Sto je zapravo cdi i cemu sluzi! Skinija san sve plastike, kompjutor vidim di se nalazi

Offline ranger94

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 30
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: aprilia sr ditech
Odg: Predstavljanje i problem sa apriliom ditech!
« Odgovori #7 : 15 Kolovoz, 2014, 09:42:10 »
Moze li se sto poremetit na prijateljevom ditechu ukoliko probam prebacit njegov ecu na svoj skuter? Da ne bi bilo nismo znali, pa umjesto jedne muke dobijem dvije...

Offline Lenko

  • moderator
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1684
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zemun
  • Moj Skuter: Aprili SR 50 Di Tech
  • Moja Kaciga: XXX
  • MojSpuh: ZX
Odg: Predstavljanje i problem sa apriliom ditech!
« Odgovori #8 : 15 Kolovoz, 2014, 09:55:06 »
Ne...

Offline ranger94

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 30
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: aprilia sr ditech
Odg: Predstavljanje i problem sa apriliom ditech!
« Odgovori #9 : 15 Kolovoz, 2014, 12:23:43 »
A sada mi prijatelj mehanicar kaze da mi nece upalit na drugi ecu zbog koda...Jel to tocno?

Offline Lenko

  • moderator
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1684
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zemun
  • Moj Skuter: Aprili SR 50 Di Tech
  • Moja Kaciga: XXX
  • MojSpuh: ZX
Odg: Predstavljanje i problem sa apriliom ditech!
« Odgovori #10 : 15 Kolovoz, 2014, 15:47:37 »
Pa ako ti je prijatelj mehaničar to rekao, onda je verovatno  tako...nek ti ga on dekodira...

Offline Grale

  • moderator
  • Tržnica : (+59)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8978
  • Spol: Muški
  • ja sam Brale
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kc
  • Moj Skuter: Didrek
  • Moja Kaciga: Suomy Trek
  • MojSpuh: Zx
Odg: Predstavljanje i problem sa apriliom ditech!
« Odgovori #11 : 15 Kolovoz, 2014, 16:46:07 »
A ja mu ga dekodiram za duplo manje para nego mu veli prijatelj me'anicar ;D
Sestra je sestra, al' Yasuni je Yasuni!  :headbang:

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: Predstavljanje i problem sa apriliom ditech!
« Odgovori #12 : 15 Kolovoz, 2014, 17:38:25 »
A sada mi prijatelj mehanicar kaze da mi nece upalit na drugi ecu zbog koda...Jel to tocno?

diteČ nema kod ključ,nit čita kod prilikom paljenja..tak da koi god ecu sa kojeg god diteka staviš,skuter mora palit (naravno ako je sve ostalo u redu sa skuterom),ako ti ne pali onda je greška negdi drugdi.
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline ranger94

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 30
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: aprilia sr ditech
Odg: Predstavljanje i problem sa apriliom ditech!
« Odgovori #13 : 16 Kolovoz, 2014, 17:53:39 »
Jel netko od vas probao zamjenit ecu, jer bih probao u ponedjeljak pa me je strah da sto ne zeznem? mogu li ovi simptomi na mom skuteru biti posljedica plavog injektora?

Offline Lenko

  • moderator
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1684
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zemun
  • Moj Skuter: Aprili SR 50 Di Tech
  • Moja Kaciga: XXX
  • MojSpuh: ZX
Odg: Predstavljanje i problem sa apriliom ditech!
« Odgovori #14 : 16 Kolovoz, 2014, 21:18:23 »
Ovo ti nisu simptomi zaprljanog inektora...A ECU bi mogao promeniti, samo se konsultuj pre toga sa prijateljem mehaničarem...ako ti on posavetuje, onda zameni...mada čisto sumljam da će biti kakve razlike...

Offline ranger94

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 30
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: aprilia sr ditech
Odg: Predstavljanje i problem sa apriliom ditech!
« Odgovori #15 : 17 Kolovoz, 2014, 07:29:03 »
Lenko, vidim da imas dosta postova i da se kuzis... Kazes da nije do injektora, a sumnjas da nije do ECU-a... Sto bi onda moglo biti? Pa nije valjda da nitko ne zna popravit scooter? Valjda postoji popravak. Najlakse je odustati

Offline NEOs

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 155
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Trnje
  • Moj Skuter: gilera runner 999
Odg: Predstavljanje i problem sa apriliom ditech!
« Odgovori #16 : 17 Kolovoz, 2014, 09:39:52 »
Glavni problem je u obujmici na spoju crijeva s kompresorom.

Naravno da se salim jer da su problemi na skuterima tako lako rijesivi, vec bi nekoliko ljudi potvrdilo isto. Pa majstori imaju mozganja i muke oko normalnih skutera ponekad, a oko ditecha UVIJEK. Jer ima visestruko vise kriticnih komponenti o kojima ovisi pouzdanost rada motora.
Smatram da je za vlasnika ditecha najpametnije da se upozna sa stanjem svih dijelova na skuteru i da ispita iste, i tako ce prilikom sljedeceg problema brze rijesiti problem jer ima manje dijelova koji su sumnjivi.

Dalje, ditech uzima visestruko vise vremena od skutera s karburatorom, zahtjeva dijelove koji su teze dobavljivi ili se moraju cekati, sve je to gubitak vremena i jedna velika kocnica u kontinuiranom radu majstora, sve zbog toga jer ditech trazi individualni pristup, a to visestruko naplacuje danas, ali to nitko ne zeli platiti, a i upitna je isplativost jer je vjerojatnost novog kvara veca nego za karb.

Sve to sto si ispitao, ispitati ce i netko drugi, stoga slobodno stavi taj drugi Ecu, ali prije toga odspoji klemice sa akumulatora.

Offline Lenko

  • moderator
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1684
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zemun
  • Moj Skuter: Aprili SR 50 Di Tech
  • Moja Kaciga: XXX
  • MojSpuh: ZX
Odg: Predstavljanje i problem sa apriliom ditech!
« Odgovori #17 : 17 Kolovoz, 2014, 09:41:54 »
Nisam ti rekao da odustaneš, naprotiv...ponovo ti kažem, daleko bilo, ali mislim da ti se smeši generalka...i kod mene je bila skoro identična situacija...ajde ti preventivno premeri kompresiju i pritisak (njega sa T račvom)...pa da vidimo šta dalje...

Offline ranger94

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 30
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: aprilia sr ditech
Odg: Predstavljanje i problem sa apriliom ditech!
« Odgovori #18 : 17 Kolovoz, 2014, 09:48:25 »
Ma kakvi odustati...Nema sanse! Ok, sutra cu izmjerit kompresiju...Pritisak cega? Pumpe goriva, kompresora... Jesi ti sebi uspio rijesit problem? Negdje sam ovdje procitao da je i kolega du-vlaho imao isti problem, a ne pise je li ga rijesio i sto je bilo... Svaka informacija mi je bitna

Offline Lenko

  • moderator
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1684
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zemun
  • Moj Skuter: Aprili SR 50 Di Tech
  • Moja Kaciga: XXX
  • MojSpuh: ZX
Odg: Predstavljanje i problem sa apriliom ditech!
« Odgovori #19 : 17 Kolovoz, 2014, 10:50:02 »
Sva sam radio kao i ti (mada sam daleko od majstora), i ništa nije pomoglo...sve sam merio i sve je bilo ok, ali se gasio na leru i teško palio...kad upalim i dam gas, išao je ko blesav, koliko hoćeš...do semafora ! Čim je na leru, aj zdravo...(imaš negde i mojim temama)...ali kad sam otvorio, imao sam šta da vidim: zalepila jedna karika...i naravno, generalka...pa onda razrada i tako dalje...da bi na kraju, pre 7 dana, sa drugarima išao na neko skuterisanje i na moju sreću (a pod određenim okolnostima) išao i 110kmh! Naravno, po njegovom satu...šta više da ti kažem ?