Tehnički kutak > Tuning skutera

elektronska daljinska blokada - pure jet

(1/5) > >>

eladio:
dobio sam ovaj mail : 

"Pomoć
Dragi kolega,
ja kao novoregistrirani član foruma nisam u mogućnosti postavit temu i pitanje na koje me jako interesira odgovor. Ovo je pitanje koje sigurno interesira mnoge, a to je "gdje ugraditi elektronsku daljinsku blokadu na skuter pure jet?"
Klsične blokade rade na skuterima sa karburatorom (fergazerom) no ovo je tehnologija direktnog ubrizgavanja. Molim te za pomoć, jer ja i mnogi vlasnici ovakvih skutera ne znaju što bi napravili prije tehničkog. Vožnja sa tvorničom blokadom u ovom gradu ne dolazi u obzir. Također ni stavljanje pa skidanje blokade svake godine. Molim te za pomoć, ako možeš otvoriti ovu temu. Sigurno netko nešto zna. Hvala unaprijed,zahvalan sam ti."

filiplatinovicz:
a kaj fali skidanju i stavljanju blokade svake godine?  :glasses9:

Doomsday:
Ček, ne kontan... :icon_scratch:
Oli i jet i karb nemaju CDI za paljenje...? :dontknow:
Oli elektronske blokade nisu blokade priko CDI uređaja, ograničavanje okretaja...? :dontknow:
Oli to ne znači kako su sve elektronske blokade, pa i one iz kućne radinosti, pogodne i za karb i za jet...? :dontknow:
Aj, neka neko ko zna malo više o tome prijavi, u čemu je kvaka... (robi44, je ti se možda štuca :laughing7: )  :binkybaby:

Mr J:
Imaju decki iz Osijeka sto rade blokade za skutere sa el. ubrizgavanjem goriva, kosta oko 500kn...

Miljac:
Bok Dečki, ja sam taj koji je zamolio Eladia da postavi temu. Ja vas sad molim za pomoć. Dakle, skuter je Piaggio Nrg pure jet mc. Moje tehničko je znanje je limitirano, pa ne mogu ulaziti u dublje rasprave sa znalcima. Ali evo što znam:

1. sa tvorničkom blokadom i ograničenjem sa 5o km/h vožnja u ovom gradu je vrlo teška zbog nekulture vozača. Onaj koji je predložio taj zakon neka sam ide na cestu i proba voziti 50 km/h dok ti svi trube, a nemaš se gdje skloniti zbog katastrofalnih cesta u RH (rupe. šahtovi itd) Prvenstveno zbog nekulture vozača. Vjerujte, probao sam i to ne par mjeseci. Mislim da je brzina neophodna za nesmetano odvijanje prometa u ovom gradu 60-70 km/h. :dontknow:

2. da ne želim stavljati tvorničku blokadu prije tehničkog i onda je skidati jer će policija (vrlo vjerojatno) nabaviti uređaje za mjerenje brzine na cesti i kažnjavati na licu mjesta one koji nemaju blokadu. To neće raditi iz brige za sigurnost, već iz namjere da što brže napune proračun (kao sa presretačima-mada su oni po meni itekako opravdani) Dakle, netko će se sjetiti kupiti te uređaje za nekoliko (desetaka?) tisuća eura i već iha taj tjedan sve isplatit. Ako netko iz policije smatra da ovo nije u redu, savjetujem da on sjedne na skuter u civilu i ide se voziti gradom (PO PROPISU) i nas sve izvjesti za tjedan dana o svojim zapažanjima. :sad3:

3. Da postoje elektronske blokade koje se ugrađuju na skutere, ali nakon razgovora sa dvojicom koji to rade (jedan ovlašteni servis), saznao sam da ta blokada ne radi na skuteru sa direktnim ubrizgavanjem. Netko je čak rekao da bi radila na di-tech tehnologiji (gillera runner), ali ne i na pure jet (nrg). Ovo ne mogu komentirati.

4. da je zasad jedino rješenje gore spomenuta blokada iz Osijeka (tzv. limitron), ali ja ne znam kako doći do njih, tj. nema kontakt. Molim da mi netko na PM pošalje kontak ako ga ima, diskrecija zajamčena.

Hvala svima na pomoći..... :)

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

Idi na punu verziju