Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: VX 125 (180)  (Posjeta: 3385 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline roby99

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 137
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Benkovac
  • Moj Skuter: Runner VX 125(180)
  • Moja Kaciga: Vemar VXP Ronin
  • MojSetup: Boli glava
  • MojSpuh: Piaggio standard
VX 125 (180)
« : 26 Srpanj, 2014, 17:33:56 »
ovako radi se o vxu, 125..2004 godina,, kupljen prije dva dana ..klip glava i cilindar su od 180 vxra..bregasta i getriba su ostali i nemislim ih mijenjati..
pa me zanima:
-koje ulje ide u masinu znam da je 5w40 samo koju marku i kolko se ulije..
-koji remen, i koje rolice ako su klip cilindar 180
-kolko ide smjesa zraka

Offline Enzo

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 51
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: Vx209
  • MojSetup: tajnovit
  • MojSpuh: serijala d.o.o.
Odg: VX 125 (180)
« Odgovori #1 : 08 Listopad, 2014, 20:59:17 »
vjerojatno ti vise ne treba odgovor al nek se nadje
glava je ista nju nisi morao mjenjat, bolje bi bilo da si stavio bregastu od vxr-a zbog veceg momenta na nižim okretajima i plus šta ima dekompresor pa alnaser manje pati..
getriba ce ti bit prekratka od vx-a tako da ti treba od vxr-a
ulje možeš stavljat original eni 5w40 skupa i ide 1,1 l kad mjenjas i filter a to je svaki put kad mjenjas ulje.. ako ces kvalitetnije ulje sipaj motul 300v iste gradacije
ako ti je variomat original od 125 onda su ti dimenzije 19x17 i najteze roline koje sam ja nasao za njega su bile 10,7g i te bi ti trebale bit uredu s obzirom da je serijska gramaza na vxr-u upravo ta.. sukladno s tim i remen ostaje od 125..
ako je karburator bio dobro nastelan prije i nisi mjenjao dizne najvjerojatnije ce bit smjesa dobra, al to ces vidjet nakon sta ga provozas i vidis kako se ponasa i kakve je boje svijecica..

eto nadam se da sam nekoliko pomogao ;)

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: VX 125 (180)
« Odgovori #2 : 08 Listopad, 2014, 23:13:23 »
na swapani vx na 180/200,idu lakše rolice cca 9.5 gr..treba mu više okretaja,ima manje momenta i nikad ne ide ko serijsi vxr..razlika je u radilicama i utezima na istima..
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline Enzo

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 51
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: Vx209
  • MojSetup: tajnovit
  • MojSpuh: serijala d.o.o.
Odg: VX 125 (180)
« Odgovori #3 : 09 Listopad, 2014, 00:04:44 »
svaki skuter zahtjeva svoj setup, ja se ravnam po mojem na koji bi čak stavio i gram teže s time da ja imam 209 te sam stavio bregastu od vxr-a i razlika u momentu je osjetna pogotovo u nižim okretajima u odnosu na isti setup s vx bregastom.. znam da radilice nisu iste i vjerujem da igra ulogu, ali mislim da se to eventalno osjeti s dvoje na skuteru, i na krajnjoj gdje će s manje gasa držat istu brzinu.. ako nadjem nekog urednog serijskog vxr-a u mom kraju cu probat razliku bas me zanima kako cemo se drzat..  :headbang:

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: VX 125 (180)
« Odgovori #4 : 09 Listopad, 2014, 01:29:41 »
govorim iz iskustva koje imam s obzirom na to da sam napravil vise takvih swapova skupa sa stelanjem istih skutera.
takodjer sam ih usporedjival sa vxrovima,jedan uz drugog..nisam iznosil misljenja nego cinjenice..
radilica skupa sa utezima ima bitnu ulogu,tj najbitniju u toj razlici od pravog vxra i swapanog,bez obzira dal je jedna osoba na skuteru il njih dvoje.
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: VX 125 (180)
« Odgovori #5 : 09 Listopad, 2014, 11:26:07 »
kaj nije swap kad samo metneš mašinu od drugog (obično jačeg) skutera?  ;D + prateće "sitnice".
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline roby99

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 137
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Benkovac
  • Moj Skuter: Runner VX 125(180)
  • Moja Kaciga: Vemar VXP Ronin
  • MojSetup: Boli glava
  • MojSpuh: Piaggio standard
Odg: VX 125 (180)
« Odgovori #6 : 11 Listopad, 2014, 16:32:57 »
Evo uzeo sam si getribu od vxra 200 al nikako lezajeve izbiti nemam izvlakac..pa cu se morat nekako snac neznam kako..
Zanima me jel na vxa pase vxrov multivar posto bi uzima malossi ili polini multivar neznam koji ide za vxa ili vxra multivar i koje bi rolice isle?

Offline Enzo

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 51
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: Vx209
  • MojSetup: tajnovit
  • MojSpuh: serijala d.o.o.
Odg: VX 125 (180)
« Odgovori #7 : 13 Listopad, 2014, 09:05:33 »
lezajeve na presu ali, ako su dobri ne treba ih dirat, osim ako ne zelis da bude sve novo kad vec radis ,ali ono sta moras napravit ako nemas glavcinu od vxr-a,a pretpostavljam da nemas, trebas na neku dobru presu (ona od 15 t je preslaba), ispresat zupcanik sa vx-ove osovine i upresat zupcanik od vxr-a... sto se variomata tice pase, odnosno identicni su osim duzine bolcni jer vx ima siri remen tako i siru bolcnu, znaci ako stavljas remen od vxr-a onda i variomat za vxr-a.. a ako ostaje remen od vx-a onda vario za vx-a.. preporuka ako mozes birat onda polini variomat kvalitetniji je od malossijevog

Offline ivek_sr

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1152
  • Spol: Muški
  • tehnička podrška
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moja Kaciga: Arai Condor
Odg: VX 125 (180)
« Odgovori #8 : 13 Listopad, 2014, 21:26:52 »
Nemoj si stavljat vxr-ov variomat na vx radilicu... nije isto ako je radilica vx onda kompletan dio variomat i ventilvar mora biti vx
4t u srcu <3