Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Pomoć kod renoviranja runnera!  (Posjeta: 13462 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline amd freak

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 16
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera Runner
Pomoć kod renoviranja runnera!
« : 30 Kolovoz, 2008, 15:21:30 »
Došlo je vrijeme da uredim svog runnera te da ga malo oživim.Da mogu kolko tolko pratiti kolege (kicho-poggiali :P)

Mislim uložiti oko 3000 kn te trebam vašu pomoć i savjete.

Ovako skuter izgleda sa obje strane:




Kao što možete vidjeti skuter je serijala,dakle spor je a za styling nemoram ni pričati.

Naime skuter je preživio tri lakša pada...od kojih su plastike te koje su imale posljedice.A baš zbog tog razloga na skutu imam tolko naljki...da se to kolko tolko prekrije...no vrijeme je da se to sredi.



pa napuknuta ta plastika (lampica) kaj već prekrivena naljkom:


i napuknute bočne plastike(vidi se na slikama):


E sad mene zanima jel se mogu te sve plastike popravit i nanovo pofarbat?I kod koga to napravit (Zagorje-Zagreb) da nije preskup a da opet to napravi kak spada.Razmišljam o crno-crvenoj kombiniaciji boje...šta vi mislite o tome?I koje dijelove kak točno pofarbat?Isto tako jel se isplati naručit taj plastični komad za pokazivanje smjera u piaggio centru??Ili pak nabaviti "rabljeni"?


dalje....

Pošto znam da se ovaj branik nemre skinuti do kraja izrezali smo ga ovak kako vidite...e sad s čime to izrezat kako spada da se praktički ta plastika ne vidi?



next...

možete vidjeti da ni kočnice nisu u najboljem stanju...pa me zanima di ih nabavit (piaggio centar?),kolko se kreće cijena i jel to problem zamjenit s novima?Tj jel škakljivo to zamjenit?Kaj se tiče ručki nabavit ču neke od Rentala..čine mi se ok.


next

Isto tako napukla mi je ova guma...ista pitanja vrijede kao i za gore postavljeno...di kupit?cijena?škakljivo postavljanje?




Eto to je kaj se tiče stajlinga...e sad kaj se tiče mašine...namjeravam za početak roknut neku spulju...pošto je zx već tolko isfuran razmišljao sam o nekim gianeli ili arrow modelima?Kojeg bi mi preporučili?Di nabavit i po kojoj cijeni?Koje rolice metnut?I naravno mislim da bi bilo dobro odmah i uzeti red sponge.


Eto...nadam se da si bio jasan...nadam se da čete mi pomoć,dat koji savjet i slično :)






« Zadnja izmjena: 30 Kolovoz, 2008, 15:23:24 amd freak »

Online Poggiali

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4106
  • Spol: Muški
  • Aprilia Sportcity 250
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagorje
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 400
  • Moja Kaciga: je u vreci
Odg: Pomoć kod renoviranja runnera!
« Odgovori #1 : 30 Kolovoz, 2008, 15:34:42 »
Super muž da si se posla primil :D

Nego ovak, za farbanje nemam koga preporučit, onaj u Začretju mi je reko da je zauzet, a znam još jednog tam negdi u Martinišću, al meni je predaleko pa nisam ni išo do njega sad. Za krpanje isto neznam, jedino da si pogledaš set za krpanje cjena mu je nekih 90 kn, imaš u Horvatu, pa odi to vidit, stim onda možeš sve pukotine sredit.

Zadnji blatobran ti je najlakše odrezat tako da skineš one velke bočne plastike, i uzmeš npr. pilu za željezo.
Ručice kočnica su se prodavale po forumu, probaj nač, red sponge i ostalu malossi opremu nađeš u piaggiu u vukovarskoj, nabavi diznu 64, ak je nemaš (www.skutermoto.hr), ak misliš uzet alternativu zx-u, probaj nač giannelli sport pro 6, čak je i jeftiniji.  :headbang:

Offline R@kija

  • Tržnica : (+23)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7964
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Pomoć kod renoviranja runnera!
« Odgovori #2 : 30 Kolovoz, 2008, 15:46:54 »
uzmi gianelli reverse,predobar je,i sve plastike ti se daju popravit i nanovo prefarbat,sada di neznam,ja bi ga da je moj ofarbo u bijelo...i jos neku...

p.s kad si kupil taj motor...

Offline amd freak

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 16
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera Runner
Odg: Pomoć kod renoviranja runnera!
« Odgovori #3 : 30 Kolovoz, 2008, 15:57:31 »
Poggiali:hvala na odg.

rakitje00:Kupil sam ga u 2006-toj...ali je pod nazivom model 2005.

Još 200km do 10 000km.



Offline neer

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 4468
  • Spol: Ženski
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • jizzhut
  • Mjesto: šmićanci
  • Moj Skuter: Tvojskuter
Odg: Pomoć kod renoviranja runnera!
« Odgovori #4 : 30 Kolovoz, 2008, 16:03:34 »
sto se tice ove gume na deklu mozes je skinuti ...nije prijeko potrebna ali mozes je isto tako i zaljepiti daktejpom ili izolir trakom ili naci negdje neku polovnu ...te gume najcesce stradajvaju jer se gibjau non stop

Offline replcnt

  • Tržnica : (+20)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2324
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Pomoć kod renoviranja runnera!
« Odgovori #5 : 30 Kolovoz, 2008, 18:49:35 »
ja kad sam kupio svog runnera bila mi je želja da ga ofarbam ko tvoj sada, nediraj styling, super je tako serijski, samo tunning udri

Offline ChRiStIaN

  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4163
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bedekovčina
  • Moj Skuter: Aprilia Leonardo 250
  • Moja Kaciga: SMK Gullwing
  • MojSetup: Polini Hi-Speed control
  • MojSpuh: Serijala
Odg: Pomoć kod renoviranja runnera!
« Odgovori #6 : 30 Kolovoz, 2008, 18:52:34 »
oooo Ivek pa de si  ;D

dopeljaj k meni...ja i draž budemo sfušarili nekaj  :)

Offline charnel

  • Tržnica : (+11)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2292
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Šibenik
  • Moj Skuter: Ukraden
  • Moja Kaciga: nolan n84
  • MojSpuh: sp 180
Odg: Pomoć kod renoviranja runnera!
« Odgovori #7 : 30 Kolovoz, 2008, 19:07:20 »
samo nedaj ti Poggiali farba skuter.  :toothy11:
 :laughing6:
nhf

Offline ChRiStIaN

  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4163
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bedekovčina
  • Moj Skuter: Aprilia Leonardo 250
  • Moja Kaciga: SMK Gullwing
  • MojSetup: Polini Hi-Speed control
  • MojSpuh: Serijala
Odg: Pomoć kod renoviranja runnera!
« Odgovori #8 : 30 Kolovoz, 2008, 20:17:22 »
samo nedaj ti Poggiali farba skuter.  :toothy11:
 :laughing6:
nhf

slažem se!  :laughing6: