Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Piaggio NRG Power  (Posjeta: 1587 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline nrgpower22

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 324
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Piaggio NRG Power
  • Moja Kaciga: Probiker PR2
  • MojSetup: Serijala
  • MojSpuh: LeoVince TT
Piaggio NRG Power
« : 23 Srpanj, 2014, 00:32:43 »
Evo vec neko vrijeme sam na forumu i prije pocetka predstavljanja mog skutera da se prvo zahvalim svim clanovima foruma na pomoci i ljubaznosti jer da nema ovog foruma sigurno se ne bi odvazio sam upustiti se u ovo u sta jesam, vozim NRG Power 2006godiste.Kod mene je motor trecu sezonu evo i kupio sam ga u ok stanju ali sam imao udes, te je tu skuter otisao u tri lijepe sto se tice plastika a vilica i ram su dobro prosli i od tad ja muku mucim sa plastikama da ga sklopim da bude kao nekad ovo ljeto sam se ozbiljnije malo upustio u to dovodenje u red i dobro mi ide sve sam plastike nasao i kupio osim jedne koju sam zakrpio, otac od brata(ne znam ja mislim da je u hr. to ujak) je autolakirer tako da smo mi to zajedno kemijali nesto, djed je automehanicar tako da imam garazu, komoru za farbanje i sav potreban alat pa bio bi budala da vozim nekom drugom da mi radi to i tako se ja odlucim sam da krenem u generalku.
Prvo na red je doslo farbanje i krpljenje plastika, ofarban je u plavu boju sa mat lakom razmisljao sam o drugoj boji ali u dokumentima je plava a nemam bas zelje da mjenjam to.Prvo jedna slika prije farbanja dok sam ga vozio sa pola plastika

tu sam nesto bio ofarbao nesto nisam nesto je falilo evo sljedece slike nakon farbanja


evo ovdje na ovim slikama je ofarban i sklopljen, tu su dosle i nove obje gume continental contitwist gume su ok meni su se pokazale do sad veoma dobro zadovoljan sam a i one su mi bile jedini izbor, tu sam uzeo i novi remen, mikroremen, klizace, rolice, opruge kvacila i novi el cok. Tu se motor malo opravio isao je bolje dosta ali eto opet nisam bio zadovoljan jer sam se tu vec zarazio forumom i dovodenjem skutera u red. Vozio sam se tako a on cim se ugrije nula nista znaci vuce se sto ne prilici nrg-u ozracen opet isto tako da sam odlucio jednom za sva vremena stavit na to tacku. Lageri radilice su zujali cvlili i taman mi je to leglo da sve raskopam pa sam skupio novac narucio dijelove i danas se uz pomoc foruma bacio na posao pa da vidite sta sam uradio evo slike :
Pocetak rasklapanja

evo jos malo rasklapanja

masina je skinuta

cilindar izgleda ok ali sljedi mu busenje

glava puna hrdje nije brtvilo kako treba

karb je dosta zaprljan tako da mu sljedi temeljito ciscenje

i evo slika magneta nisam ga skinuo jer cekam radapciger sutra i on ide dole

toliko za danas sutra nastavljam sa radom nadam se da ce sve ici glatko  :toothy10:
« Zadnja izmjena: 26 Srpanj, 2014, 01:05:02 nrgpower22 »

Offline nrgpower22

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 324
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Piaggio NRG Power
  • Moja Kaciga: Probiker PR2
  • MojSetup: Serijala
  • MojSpuh: LeoVince TT
Odg: Piaggio NRG Power - generalka
« Odgovori #1 : 23 Srpanj, 2014, 21:49:25 »
ovako danas se opet radilo i dijelovi su stigli pa evo par slika
prvo sam pripremio radnu povrsinu

dijelovi i znam da je to rms smece ali drugog izbora nemam pokusat cu nabavit corteco semeringe a lageri su ok

iso kod tokara da mi napravi radapciger, magnet je skinut odmah iz prve bez problema


pripremio sam karb za ciscenje dizna 58 a sve blokade skinute ali znam da je prosirena jer sam bio tu kad je majstor prosirio jer se gusio skuter mada mislim da ipak stavim 64 a glava cilindra i cilindar su puni garezi tako da previse ulja je tu def moracu postelat to

mislim da plovak ne zatvara dobro i zato da kapa gorivo.
evo jos par slika mog rada


sutra nastavljam  :icon_thumright:
« Zadnja izmjena: 26 Srpanj, 2014, 00:36:41 nrgpower22 »

Offline dr.mrgood

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1263
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bribir
  • Moj Skuter: Peugeot Elyseo
  • MojSetup: Malossi Sport 70 ccm,Dellorto 17.5,dizna 80, original airbox
  • MojSpuh: Stock
Odg: Piaggio NRG Power - generalka
« Odgovori #2 : 23 Srpanj, 2014, 22:29:27 »
Moguce da ti kapa gorivo radi plovka, a mozda i casica na fergazeru ne dihta. Drugo, hrdja je tu jer kod skutera sa vodenim hladjenjem u sistemu uvijek mora biti antifriza, jer je antifriz masan i podmazuje pumpu vode. AKo nemas antifriza u sistemu, pumpa vode ce kad tad riknut.

Offline nrgpower22

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 324
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Piaggio NRG Power
  • Moja Kaciga: Probiker PR2
  • MojSetup: Serijala
  • MojSpuh: LeoVince TT
Odg: Piaggio NRG Power - generalka
« Odgovori #3 : 23 Srpanj, 2014, 22:36:00 »
Moguce da ti kapa gorivo radi plovka, a mozda i casica na fergazeru ne dihta. Drugo, hrdja je tu jer kod skutera sa vodenim hladjenjem u sistemu uvijek mora biti antifriza, jer je antifriz masan i podmazuje pumpu vode. AKo nemas antifriza u sistemu, pumpa vode ce kad tad riknut.

uvijek mi je u skuteru bio antifriz razblazen sa dest. vodom a vodena opet hrdje ima mozda prosli vlasnik ne znam ali sad ce to sve biti ocisceno i stavljeno danas sam okreno masinu i iz kartera je izaso antifriz tako da brtva je probila.
« Zadnja izmjena: 26 Srpanj, 2014, 00:37:19 nrgpower22 »

Offline nrgpower22

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 324
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Piaggio NRG Power
  • Moja Kaciga: Probiker PR2
  • MojSetup: Serijala
  • MojSpuh: LeoVince TT
Odg: Piaggio NRG Power - generalka
« Odgovori #4 : 24 Srpanj, 2014, 19:57:36 »
Danas sam malo manje radio nisam bas imao vremena ugl. rastavio sam blokove, izvadio vodenu i poslao cilindar na busenje trebao bi biti sutra gotov.Izivnjavam se svima zbog prevelikih slika evo od sada idu manje i lakse vidljive. Evo par slika od danas



« Zadnja izmjena: 26 Srpanj, 2014, 00:38:38 nrgpower22 »

Offline nrgpower22

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 324
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Piaggio NRG Power
  • Moja Kaciga: Probiker PR2
  • MojSetup: Serijala
  • MojSpuh: LeoVince TT
Odg: Piaggio NRG Power - generalka
« Odgovori #5 : 26 Srpanj, 2014, 00:52:10 »
evo jos jedan radan dan, u malo manjoj mjeri radan ali bitno je da se radi zar ne? :laughing11: ovako danas sam ocistio, odmastio, oprao blokove i malo vodobrusnim fine granulacije ispoliro spoj blokova ocistio staru diht masu i cilindar mi je stigao sa busenja momci su super obradili cilindar pa evo par slika od danas


odradim tu i felgu fino dok imam priliku

za sada je to to sutra necu nista radit odmorit cu pa prekosutra krece sklapanje polako ali sigurno  :icon_thumright:
« Zadnja izmjena: 26 Srpanj, 2014, 00:54:18 nrgpower22 »

Offline nrgpower22

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 324
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Piaggio NRG Power
  • Moja Kaciga: Probiker PR2
  • MojSetup: Serijala
  • MojSpuh: LeoVince TT
Odg: Piaggio NRG Power
« Odgovori #6 : 05 Kolovoz, 2014, 02:33:57 »
tek sad vidim koliko se oteglo ovo sve a i ja sam zapustio temu pa malo da dignemo to sve iz mrtvih, masina je pri kraju danas sam uradio dosta posla a i jucer tako da evo slike sta se radilo sutra se nadam da ce prvo paljenje biti uspjesno odradjeno  :toothy9:
da vas ne tusim sa slikama i sa svim objasnjenjima evo ukratko radilica polovna presla oko 10k u odlicnom stanju, novi lezajevi i semerizni, vodena pumpa nova, klip i karike nove, cilindar probusen za pola mm, zvono polini evolution, iglicasti novi, malossi mhr pakne prednje - zadnje dihtunzi novi i trenutno ugovaram kupnju tt-a od prijatelja jednog kojem sam dosta pomogao i dao dijelova pa ce vjerovatno to biti po dobroj cijeni kupljeno evo i slika


evo i alat koji sam izradio da nabijem semering na strani variomata i odlicno je posluzio