Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Qingqi Buđenje  (Posjeta: 9944 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline AirBoX

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 147
  • Spol: Muški
  • Tomosaki <3
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Lovas
  • Moj Skuter: Jinan QingQi QM50QT6
  • Moja Kaciga: V-21 Helmet
  • MojSetup: 72ccm + A9 bregasta
  • MojSpuh: STD
Odg: Qingqi Buđenje
« Odgovori #20 : 12 Srpanj, 2014, 20:41:22 »
Ventil deklo je poklopac glave motora. Htjedoh reći klackalice, al' sam naiisao ventili :/ I ovo mu je trebalo biti mi* Ugl... Pjesnik je svoje rekao, a čitaoc neka misli xD

Našao problem... Crijevo od vakum pumpe (dovod goriva) napuklo na spoju na vakum pumpu, i ja kad skinem to creijevo s karba iz njega curi gorivo, al' kad je spojeno na karb ne ubacuje ništa. Ugl, ako sam rastavio karb i sve sredio nije moguće da je s njim neš' u krivu, onda sam prešao na vakum pumpu jedino mi je to ostalo, i eto ispostavilo se da je to problem. Kako je napuklo tako se gorivo sljevalo niz njega pa nisam mogao niti vidjeti da curi... Ugl. skratio malo crijevo, nabio nazad i sad radi k'o bog, jedino što bi opet vratio serijsku diznu jer opet u nekom području rada oko 30 - 35 km/h se guši u gorivu, a okrenuto na 0,75 (Šaraf smjese), fascinantno mi je kako dizna serijala može napajati 70ccm i to na 0,75 odvnutog šarafa za smjesu, a 88 na isto toliko ga guši... Čak ne mogu postić pravu smjesu niti na pola kruga... Dok sa serijskom diznom i šaraf na 0,75, boja čokolade svjećica, na jednom krugu je već crna.

Edit: U ponedjeljak dolazi i sport bregasta pa onda šta bog da :)

Offline Adam

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 66
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Koprivnica
  • Moj Skuter: Sanli Devil
  • MojSetup: 72ccm, 4,7g rolice malosi,drugo sve origigi...
  • MojSpuh: Originale
Odg: Qingqi Buđenje
« Odgovori #21 : 13 Srpanj, 2014, 08:37:33 »

 Ja sam izbacio tu vakum pumpu i spojio direkt u karb. jer ima prorodni pad, samo treba pazit da ne curi iz karba.. a onu rupicu na prirubnici sam začepio...

 I mislim da mi ima bojli rad na leru ...  Ali još uvjek prilikom dodavanja gasa zacukne pa onda krene,ali samo u vožnji na leru lijepo prima i radi !!..  :dontknow:

Pa me zanima jel i kod tebe tako još uvjek??


Offline AirBoX

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 147
  • Spol: Muški
  • Tomosaki <3
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Lovas
  • Moj Skuter: Jinan QingQi QM50QT6
  • Moja Kaciga: V-21 Helmet
  • MojSetup: 72ccm + A9 bregasta
  • MojSpuh: STD
Odg: Qingqi Buđenje
« Odgovori #22 : 13 Srpanj, 2014, 12:30:45 »
Budem vidio danas/sutra, DAnas sam u poslu pa sumnjam da ću stići šarafatai, al' opet bi kombinirao serijsku diznu da smanjim hvala bogu potrošnju i da namjestim smjesu da ide dobro, sutra se nadam da dolazi bregasta pa lagano štimung i teraj bato :)

Provjerit ću ti sa ovom diznom i malo se igrat sa smjesom da vidim jel ima veze s tim, pa onda sa serijskom pa ti kažem rezultate :)

A ček, kada ti se to dešava? Kad krećeš sa nekih 20 - 25 km/h ili na većim brzinama? Ako je na tako nižima može biti i do kvačila da odvoji kao da stojiš pa onda kad daš gas da uhvati, sad mi je i to palo na pamet, a ako u vožnji dok ideš cca 40km/h pa daš gasa, onda je vjerojatno do prebogate smjese. Sad se baš pokušavam sjetiti jel mi to bilo samo na krivinama tj. križanjima ili i ovako, znam da sam na križanjima baš primjetio.

Sve u svemu testirat ću pa ti javim rezultate pa možda nešto sredimo i za tvog ljubimca :)

Offline Adam

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 66
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Koprivnica
  • Moj Skuter: Sanli Devil
  • MojSetup: 72ccm, 4,7g rolice malosi,drugo sve origigi...
  • MojSpuh: Originale
Odg: Qingqi Buđenje
« Odgovori #23 : 13 Srpanj, 2014, 22:19:33 »
 Ma nema veze jel krecem sa mjesta ili u vecoj brzini isto je kad dam gas zacukne pa krene u obrtaje. Mislio sam i ja na kvacilo jer to nisam nista dirao,  a radi bogate  ili siromasne smjese nije kad je svjecica smeda..  A ti bi morao imati 88 diznu za taj kit ako je pravih 0,88mm probaj nekako izmjerit ili usporedit sa drugim dizama. Jer ti kinezi napisu da je 88 a mozda je 98..

Offline AirBoX

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 147
  • Spol: Muški
  • Tomosaki <3
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Lovas
  • Moj Skuter: Jinan QingQi QM50QT6
  • Moja Kaciga: V-21 Helmet
  • MojSetup: 72ccm + A9 bregasta
  • MojSpuh: STD
Odg: Qingqi Buđenje
« Odgovori #24 : 15 Srpanj, 2014, 18:38:49 »
Ma pitaj boga šta činezi napišu... Budemo vidjeli kad se razradi i kad bude išlo pun gas manje - više šta će reći :D

Zadnja dva dana kiša, pa ja uzeo da skontam neko hlađenje motora, da mi ne cvika kao kad sam išao na tehnički.



Sad kontam ovu crvenu cijev nekako smanjiti tj. da mi ne strši tako van, vjerojatno ću skratiti dio koji ide na plastiku od hlađenja pa nekako više pod plastiku da ju ubacim ili takvo nešto, ovu mrežicu što strši van ću još saviti pa ubaciti unutra da se ne grebem na nju jer sam već poderao kožu xD Danas mi još palo napamet probušiti ovu plastiku ispod sica da zrak ide i na poklopac glave, pa sam isto sa mrežicom iskombinirao, zasad su ovi šarafići gore, al' ići će mali navojni i matice i platnice s druge strane i malo farbanja plastike jer je ovo sa jednog drugog baotiana koji je dugo stojao na suncu/kiši/snijegu.

I naravno to sve još malo dotjerati, ošmirglati rubove da budu fino zaglađeni i da bude tip top, i malo se posvetiti plastikama, dobro oprati probat zalječiti ogrebotine s malo poliranja i tako, da bude fin motorić, više nema pecanja, njiva i koje čega, čisto cestovni motorić, a za njive, šume, pecanje i sve ostalo van asfalta ide sa Tomosom :)

I gledao sam Koso retrovizore, sviđaju mi se jako pa bi htio i njih nabaciti uz još koji hand made detaljčić i tako... Vidim na Ebay-u ih ima iako nisu baš koso al' taj stil... za 80 kuna u raznim bojama, samo mi se ne da čekat da dođu iz čajne, jedino ako baš ne nađem tu na forumu ili njušaklu za neku razumnu cijenu, da se baš ne razilazi previše od ovih 80 kn, a ako ne onda naručujem frum čajna xD
« Zadnja izmjena: 15 Srpanj, 2014, 18:41:22 AirBoX »

Offline AirBoX

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 147
  • Spol: Muški
  • Tomosaki <3
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Lovas
  • Moj Skuter: Jinan QingQi QM50QT6
  • Moja Kaciga: V-21 Helmet
  • MojSetup: 72ccm + A9 bregasta
  • MojSpuh: STD
Odg: Qingqi Buđenje
« Odgovori #25 : 19 Srpanj, 2014, 17:58:25 »
Evo danas namontirana sportska bregasta, opalio auspuh, izbacao garež napolje da fino prducka i ide xD

Krajnji rezultat odličan po meni... Na ravnici bez saginjanja i malo vjetra krajnja brzina je 80 - 85 km/h po njegovom satu, još se nisam saginjao da popravim aerodinamiku xD Možda bi po satu nagurao i do 90 km/h u svakom slučaju, ja sam zadovoljan, ne grije se zbog ovog heavy duty hlađenja xD Pritegnio lanac bregaste da ne klepeće i juriš miško, ide motorić kao strela xD

Još oprobam vidit' po gpsu, koliko ide, al' i ovo je super, sad mogu bez problema gdje god hoću :) Samo drž'mo fige da kineske karike ne prdnu ubrzo xD :icon_thumright:

Offline zvonkec92

  • GY6 doctor <3 ---> Forumski strugar &
  • moderator
  • Tržnica : (+26)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6720
  • Spol: Muški
  • B( . )( . )BIES MAKE ME SMILE
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • zvonkec_92
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Aprilia Rally
  • Moja Kaciga: Vemar, IXS
  • MojSetup: imam ih više
  • MojSpuh: sporcki auspuh imam
Odg: Qingqi Buđenje
« Odgovori #26 : 19 Srpanj, 2014, 19:07:13 »
Samo drž'mo fige da kineske karike ne prdnu ubrzo xD :icon_thumright:
prije će radilica prdnut nego karike  :icon_thumright:
Ako se nešto sfuša pa drži i traje ko tvorničko ili bolje onda se takvo fušanje zove tuning.  :kinez:

"Neke se stvari mogu kupit novcem, sve ostalo se nađe u šteku"

Offline AirBoX

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 147
  • Spol: Muški
  • Tomosaki <3
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Lovas
  • Moj Skuter: Jinan QingQi QM50QT6
  • Moja Kaciga: V-21 Helmet
  • MojSetup: 72ccm + A9 bregasta
  • MojSpuh: STD
Odg: Qingqi Buđenje
« Odgovori #27 : 27 Srpanj, 2014, 12:02:07 »
Narode... Sad me zanima sljedeća stvar, dal' postoji mogućnost izrade neke blokade kao limitatora obrtaja na prekidač za batinu?

stvar je u tome da ja nemam u orginalu izveden taj limitator preko one žice u deklo prijenosa...

Offline skoda90

  • Tržnica : (+4)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 971
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
  • MojSetup: 1 N 2 3 4 5 6
Odg: Qingqi Buđenje
« Odgovori #28 : 27 Srpanj, 2014, 12:32:30 »
Pogledaj da li na cdi-u imas 6 zica,ako imas inace roza je za tu blokadu,ona ide u deklo na taj pick up.
Stariji modeli batine nisu imali tu "elektronsku" blokadu ni predvidjeno mjesto u deklu za pick up.znaci pogledaj cdi i deklo.a i da nemas sve je moguce napraviti samo je pitanje koliko se to onda isplati  :icon_biggrin:

Offline AirBoX

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 147
  • Spol: Muški
  • Tomosaki <3
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Lovas
  • Moj Skuter: Jinan QingQi QM50QT6
  • Moja Kaciga: V-21 Helmet
  • MojSetup: 72ccm + A9 bregasta
  • MojSpuh: STD
Odg: Qingqi Buđenje
« Odgovori #29 : 28 Srpanj, 2014, 20:32:50 »
Ma ovaj to nema... Jedina blokada na ovome je na variomatu onaj kavez kao na Peugeot-u, sad kad sam ovo sve nabacao gore bojim se kad bubnem to nazad za teh. da će mi prevrtavati, jer je i bez kita i bregaste vrtio kao djavo sa blokadom i 4,5 rolicama, jedino da vratim i 6g rolice kad budem išao na teh. Iako mogao bih i ovako malo kombinirat da još izvučem na krajnjoj.

BTW: Danas obavio mjerenje gps-om, krajnja 82,74 km/h, nisam vidio kada postigne krajnju jer mi je screen na mobu mali pa ne mogu vidjeti onaj graf kako spada, morat ću ponoviti pa nekako skontat da uvećam.

Offline skoda90

  • Tržnica : (+4)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 971
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
  • MojSetup: 1 N 2 3 4 5 6
Odg: Qingqi Buđenje
« Odgovori #30 : 28 Srpanj, 2014, 22:58:47 »
Pa to je odlicna krajnja  ??? kakav prijenos ti imas uopce?
Ja sam jedva navuko 77

Offline AirBoX

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 147
  • Spol: Muški
  • Tomosaki <3
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Lovas
  • Moj Skuter: Jinan QingQi QM50QT6
  • Moja Kaciga: V-21 Helmet
  • MojSetup: 72ccm + A9 bregasta
  • MojSpuh: STD
Odg: Qingqi Buđenje
« Odgovori #31 : 29 Srpanj, 2014, 10:28:25 »
Orginal od qingqi-ja, nezz koji je centralni nit federčići, samo sam orginal rolice od 6g razbušio tj. olakšao na 4.5g i to je to :)

A možda neš' budem i mjenjao oko toga jer uskoro selim u Osijek, pa se nadam da ću tamo možda naći nešto/nekoga da ima tih điđabaja da kombiniram xD

Offline AirBoX

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 147
  • Spol: Muški
  • Tomosaki <3
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Lovas
  • Moj Skuter: Jinan QingQi QM50QT6
  • Moja Kaciga: V-21 Helmet
  • MojSetup: 72ccm + A9 bregasta
  • MojSpuh: STD
Odg: Qingqi Buđenje
« Odgovori #32 : 05 Kolovoz, 2014, 12:14:47 »
Ajd već kad smo kod tih federa i toga...

Na 2t je drugačije jer 4t direkt čupa s mjesta, a 2t se razvrti pa krene... Mekši je valjda da prije hvata, a tvrđi da mu treba više etc... Ako sam ja to dobro uspio pohvatati dok sam malo čitao teme po forumu...

Ugl. Zanima me za 4t u ovom slučaju neka bude batina, šta i kako do poboljšanja, ako uopće ima neke velike vajde od izmjene tih federa i federčića.

I ako netko zna temu o tome, bio bih zahvalan da okači, jer trenutno ne mogu tražiti pošto bježim sa kompa sada, ako ne nađete ili netko ne zna, potražim ja kada dođem tako da nije preveć bitno :)

Offline zvonkec92

  • GY6 doctor <3 ---> Forumski strugar &
  • moderator
  • Tržnica : (+26)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6720
  • Spol: Muški
  • B( . )( . )BIES MAKE ME SMILE
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • zvonkec_92
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Aprilia Rally
  • Moja Kaciga: Vemar, IXS
  • MojSetup: imam ih više
  • MojSpuh: sporcki auspuh imam
Odg: Qingqi Buđenje
« Odgovori #33 : 05 Kolovoz, 2014, 14:01:42 »
za batinu je serijsko sve najbolje i federcici i centralni
Ako se nešto sfuša pa drži i traje ko tvorničko ili bolje onda se takvo fušanje zove tuning.  :kinez:

"Neke se stvari mogu kupit novcem, sve ostalo se nađe u šteku"

Offline AirBoX

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 147
  • Spol: Muški
  • Tomosaki <3
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Lovas
  • Moj Skuter: Jinan QingQi QM50QT6
  • Moja Kaciga: V-21 Helmet
  • MojSetup: 72ccm + A9 bregasta
  • MojSpuh: STD
Odg: Qingqi Buđenje
« Odgovori #34 : 05 Kolovoz, 2014, 14:44:36 »
I pretpostavih da je tako, koliko sam uspio shvatiti uglavnom za 2t mašine tu ima neke vajde ako mjenjaš i sigraš se.

Jedino što još planiram je uzeti novi kevlarov remen sad na 10k km i onda samo pegla dok nešto ne prdne :) I eventualno nešto ovako dotjerat od detalja na motoru, al' ništa pretjerano :)

Offline zvonkec92

  • GY6 doctor <3 ---> Forumski strugar &
  • moderator
  • Tržnica : (+26)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6720
  • Spol: Muški
  • B( . )( . )BIES MAKE ME SMILE
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • zvonkec_92
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Aprilia Rally
  • Moja Kaciga: Vemar, IXS
  • MojSetup: imam ih više
  • MojSpuh: sporcki auspuh imam
Odg: Qingqi Buđenje
« Odgovori #35 : 05 Kolovoz, 2014, 14:58:27 »
 :icon_thumright:  samo gas :)
Ako se nešto sfuša pa drži i traje ko tvorničko ili bolje onda se takvo fušanje zove tuning.  :kinez:

"Neke se stvari mogu kupit novcem, sve ostalo se nađe u šteku"

Offline Adam

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 66
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Koprivnica
  • Moj Skuter: Sanli Devil
  • MojSetup: 72ccm, 4,7g rolice malosi,drugo sve origigi...
  • MojSpuh: Originale
Odg: Qingqi Buđenje
« Odgovori #36 : 08 Kolovoz, 2014, 21:14:49 »
Evo moram se nadovezat u vezi onog mojeg problema sa zacukavanjem ,,,,,..    :laughing7:

 Riješio sam to , nema više zacukavanja..    Problem je bio karburator..,,,,     :toothy9:

 Pa ako netko ima takvih problema neka mjenja karburator.,,.,.   :toothy10:

 Neznam kaj u njemu ne valja a potpuno su isti ,,...
 

Offline AirBoX

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 147
  • Spol: Muški
  • Tomosaki <3
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Lovas
  • Moj Skuter: Jinan QingQi QM50QT6
  • Moja Kaciga: V-21 Helmet
  • MojSetup: 72ccm + A9 bregasta
  • MojSpuh: STD
Odg: Qingqi Buđenje
« Odgovori #37 : 09 Kolovoz, 2014, 14:32:40 »
Jesi ga čistio? Možda je negdje bio začepljen pa mu je trebalo da probije uvijek, tako je meni na tomosu, u dizni bilo smeća i kad ga upalim dam gas, guši se 2 - 3 sekunde i onda kad probije radi dobro.

Ako ga već nisi rashodovao, rastavi ga, očisti i stavi sa strane može jednom zatreba,a  možda i nađeš nekog smeća :) :icon_thumright:

BTW: Kod mene je to isto nestalo kad sam ubacio 88 diznu i sad kad sam razradio, nema problema, sve radi kako spada, s mjesta čupa bez ikakvih trzanja ili bilo čega :)

Offline ZEN

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 20
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: Baotian 80cc
Odg: Qingqi Buđenje
« Odgovori #38 : 24 Kolovoz, 2014, 17:57:56 »

Zadnja dva dana kiša, pa ja uzeo da skontam neko hlađenje motora, da mi ne cvika kao kad sam išao na tehnički.

Imam Sanli-ja sa mašinom od batine i kitom od 80cc (pretpostavljam 72cc jerbo je kit bio već gore kad ga kupih), ima prevaljenih skoro 26000km i nema nikakvih znakova pregrijavanja. Potrošnja oko 2.5l/100km
Pred koji tjedan sam skinuo serijski air box i stavio "gljivu", krajnja brzina je porasla za oko 15km/h i mašina bolje vuče na svim okretajima :) Po instrumentu pokazuje preko 80km/h. Morat ću to provjerit s gps-om iz moba.

A što se blokade tiče, kupio sam za 150kn neku elektronsku koja se spaja na tu roza žicu od CDI-a, samo ju još nisam stigao ugradit.
« Zadnja izmjena: 24 Kolovoz, 2014, 18:00:21 ZEN »

Offline AirBoX

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 147
  • Spol: Muški
  • Tomosaki <3
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Lovas
  • Moj Skuter: Jinan QingQi QM50QT6
  • Moja Kaciga: V-21 Helmet
  • MojSetup: 72ccm + A9 bregasta
  • MojSpuh: STD
Odg: Qingqi Buđenje
« Odgovori #39 : 24 Kolovoz, 2014, 20:30:07 »
Kod mene je kit 72ccm i A9 bregasta. motor po gps-u ide 82,74 km/h, imam orginal airbox i sve, nezz šta je s gljivom, al' s gljivom treba i diznu veću stavljat i štimat karburator. Ovako je super, još kontam multivar nabaciti i onda dosta. možda eventualno linearnu polutku još naći neku i to je to :) al' ovo doje je ako - ako :)

Ma kod mene nema te blokade jer je moja mašina 2005, oni nisu imali blokadu tj- taj limitator nego kavez na variomatu. kao kod peugeot skutera