Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Qingqi Buđenje  (Posjeta: 9943 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline AirBoX

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 147
  • Spol: Muški
  • Tomosaki <3
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Lovas
  • Moj Skuter: Jinan QingQi QM50QT6
  • Moja Kaciga: V-21 Helmet
  • MojSetup: 72ccm + A9 bregasta
  • MojSpuh: STD
Qingqi Buđenje
« : 09 Srpanj, 2014, 20:27:07 »
Pozz narode, evo i mene u ovoj rubrici, iz razloga što ću vjerojatno trebati neke konzultacije obaviti s ljudima koji su već takvo što radili na svojim Batinama.

Ovakoc u pitanju je Qingqi QT-5 2005. g., dosada prevalio nešto više od 8000 tisuća kilometara, mjenjan potrošni meterijal tipa, membrana, ulje i karike, preije kojih 200km Al' da ne duljim...

Naručio sam kit 47mm 80ccm (72cc), danas ga ubacio skupa sa diznom 88. Po mom mišljenju prevelika dizna za taj posao. 75 - 80 po mojoj slobodnoj procjeni bi bolje pasala.

Šaraf smjese odvrnut za 1,5 krug od max. svjećica crna kao noć i nakuplja se na njoj garež, ne vjerujem da bi riješenje bilo u stezanju smjesnog šarafa, već dizna. Kod paljenja moram bez gasa jer sa gasom nece krenut, to je do prebogate smjese vjerojatno, kad upali ima fin ler, kod lagane vožnje 25 - 30 km/h osjeti se trzanje valjda kako guta smjesu, iz spuha ide onako čađav dim, dok je trajala razrada na leru (Jači od običnog) stavio sma cijev da mi izvlači dim iz šupe, na podu je ostalo čađe dosta, a radio je kojih 30-ak min.

Sad dragi narode moj da čujem koja dizna bi bila najbolja ako netko zna za ovaj kitić? Ako smijem primjetiti u sklopu sa mojim razbušenim rolicama od 4,5 grama bez blokade fino poteže iako ga nisam terao preko pola gasa dok ne prođe makar 50-ak km plus 5 sati ler razrade i novog ulja.

Nadalje zanimaju me ventili... Koji je najbolji zazor? Ja trenutno imam univerzalni 0.10 | 0.15, klepeće kao đavo xD Navodno da ide 0.8 na oba? ??? :dontknow:

I ako bog da na pomolu je i sport bregasta ;D

Offline ivano_007

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1660
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kaštela
  • Moj Skuter: x9 500, DL 650, A3
  • Moja Kaciga: LS2, KYT
  • MojSetup: Serijski
Odg: Qingqi Buđenje
« Odgovori #1 : 09 Srpanj, 2014, 20:56:59 »
iako ga nisam terao preko pola gasa dok ne prođe makar 50-ak km plus 5 sati ler razrade i novog ulja.

:uff:

Serijska dizna je #78, tako da nema smisla da ubacuješ #75 :confused5: Ako ti karb preljeva možeš ostavit #78, al ispod nje nemoj.

Ventile naštelaš kako oćeš. Možeš oba 0.1 ili 0.05 po manualu, samo pazi da ti ulazni ne bude veći od izlaznog.
Disi Toza kuco stara ognjiste bez zara, jel jos zajebavas ljude? Ne mogu se sjetiti trenutno zasto si me spalio, al znam da sam ti j#bo sve po spisku!!!

Offline skoda90

  • Tržnica : (+4)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 971
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
  • MojSetup: 1 N 2 3 4 5 6
Odg: Qingqi Buđenje
« Odgovori #2 : 09 Srpanj, 2014, 21:00:12 »
Kad svi s€ru o diznama kod mene je bila 79 zato je isao brze od drugih po satu 51  :laughing7:
Za ventile se slazem ja sam uvijek tako stelao na serijali i nikad problema mada na forumu mozes nac razonrazne "mjere"

Sto nije malo 5 sati razrade  :toothy12:

Offline AirBoX

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 147
  • Spol: Muški
  • Tomosaki <3
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Lovas
  • Moj Skuter: Jinan QingQi QM50QT6
  • Moja Kaciga: V-21 Helmet
  • MojSetup: 72ccm + A9 bregasta
  • MojSpuh: STD
Odg: Qingqi Buđenje
« Odgovori #3 : 09 Srpanj, 2014, 21:09:49 »
Znam da nije najbolje da se razrađuje na leru, al' pošto ujutro radim u nadnici, a popodne dežuram u žetvi. Ne mogu se baš vozikati i razrađivati mašinu, u slučaju da padne kiša i da opet bude dan bez nadnice i žetve onda ću bez beda narokat 50 - 100km u danu. Ovako sam primoran razraditi na leru koliko toliko... Planiram najmanje 200km napraviti bez prevelikog opterećenja, neki će reći previše i da nisam normalan, al' bolje da maže i da sve sjedne na mjesto nego da bude kao veliki majstori bez razrade pa za 5k km mjenjaju karike.

Ehh, na serijali ne piše ništa, ja sam pomislio da je 60 - 65 u pitanju. Onda ću probati sa serijalom ili još malo pritegnit šaraf smjese.

Ja sam nekako često viđao 0.08, al' može i na 0.1 :) Naravno tu je još i famoznih 0.12 bilo u pričama.

@skoda90

Pa nailazio sam na razne mjere xD Kao što već spomenuh iznad. Nemam pojma al' ova 88 je kao uz kit i najbolji izbor kako piše, al' nije to baš tako.

OT:

Vidim wot se dere xD I'm not alone :D
« Zadnja izmjena: 09 Srpanj, 2014, 21:12:33 AirBoX »

Offline skoda90

  • Tržnica : (+4)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 971
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
  • MojSetup: 1 N 2 3 4 5 6
Odg: Qingqi Buđenje
« Odgovori #4 : 09 Srpanj, 2014, 21:14:12 »
Ja sam 2 ili 3 x20 min na leru i onda ga 500km nisam uopce gazio,do prvih 100 sam postepeno iso i vozio s blokadom.
I evo kita sad ima 4000+km

Offline ivano_007

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1660
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kaštela
  • Moj Skuter: x9 500, DL 650, A3
  • Moja Kaciga: LS2, KYT
  • MojSetup: Serijski
Odg: Qingqi Buđenje
« Odgovori #5 : 09 Srpanj, 2014, 21:18:33 »
A i ovisi koji si kit uzeo, ako si uzeo onog najjeftinijeg za 200 kuna, on ima shit karike. Većina nas je imala problema sa tim karikama, cilindar je odličan, al karike su kao od papira :sad3:

3x20 minuti na leru mu je dosta, ja sam ga razrađivao 300-injak kilometara, znači nisam mu davao full gas. Onda kad se ugrije pomalo bi mu dodava full gas i e't.
Disi Toza kuco stara ognjiste bez zara, jel jos zajebavas ljude? Ne mogu se sjetiti trenutno zasto si me spalio, al znam da sam ti j#bo sve po spisku!!!

Offline AirBoX

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 147
  • Spol: Muški
  • Tomosaki <3
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Lovas
  • Moj Skuter: Jinan QingQi QM50QT6
  • Moja Kaciga: V-21 Helmet
  • MojSetup: 72ccm + A9 bregasta
  • MojSpuh: STD
Odg: Qingqi Buđenje
« Odgovori #6 : 09 Srpanj, 2014, 21:28:46 »
Ohh pa nisam onda lud, jer su mi neki rekli kad sam rekao da 200 km planiram razraditi bez da idem preko 40 km/h a prvih 50 ne preko 30 km/h gledali me kao budalu i smijali mi se, među njima i pokoji mehaničar koji kući kao popravlja i sastavlja svoje neke jurilice tako da... Najgore kad te u početku neko uhvati hebavat i ubije te u pojam, a on je kao veliki znalac, ionako sam rekao zahebi ti te priče i radi po svom. Ako sjebeš znat ćeš drugi put zašto si shebo tako da...

BTW Kit je ovaj... Gledao da prođem jeftino a dobro xD

http://www.ebay.com/itm/80cc-47mm-Big-Bore-Kit-Chinese-Scooter-139QMA-139QMB-Znen-Baotian-Roketa-moped-/121333226183?pt=Motorcycles_Parts_Accessories&hash=item1c40061ac7&vxp=mtr

Offline ivano_007

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1660
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kaštela
  • Moj Skuter: x9 500, DL 650, A3
  • Moja Kaciga: LS2, KYT
  • MojSetup: Serijski
Odg: Qingqi Buđenje
« Odgovori #7 : 09 Srpanj, 2014, 22:04:33 »
Nemoraš sad baš sa 30 km/h :icon_biggrin:

Al ga zagrij par minuti prije nego šta krećeš i nemoj ga iznad 50 km/h vozit tih 250, 300 kilometara. Imaš te neke procedure kako šta razrađivat, al ja se nikad toga točno ne držim + šta se radi o 4T skuteru, radi na manjim okretajima od 2T.

Nisi valjda točno od ovoga kupio? Ima samo 115 feedbackova?! ??? Al uglavnom to je taj na koji sam mislio da je, a ništa, ti smontiraj to sve pa ćemo vidit. Svima traju malo te karike, meni izdržale 1000 kilometara, sad bi baš ovih dana trebao otvoriti vidit u kakvom je stanju jer nema kompresije ni za lijek.
Disi Toza kuco stara ognjiste bez zara, jel jos zajebavas ljude? Ne mogu se sjetiti trenutno zasto si me spalio, al znam da sam ti j#bo sve po spisku!!!

Offline Pulss

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1190
  • Spol: Muški
  • 2T u Srcu :)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: 180SP & Batina
  • Moja Kaciga: Vemar
  • MojSetup: Termogrupa by SRAD, OKO pwk 26, Malossi Head
  • MojSpuh: Serijala
Odg: Qingqi Buđenje
« Odgovori #8 : 09 Srpanj, 2014, 22:21:38 »
Ja kad san batini kit stavlja, ima je nekih 13tkm. Montira sve u 2 sata, dizna 85. Ulje nisan ni gleda prije ni poslin rastavljanja/sastavljanja. Cin je upalia odma pun gas do blokade. Sili nas dva plus zenska i isla vanka. Nikad taj nije vidia novo ulje, nit se vidilo na stangici, grijanje pogotovo nije vidia, o razradi da ne prican. Prosa san 5tkm u jedno lito, od tih 5tkm nekih 300km je odvozia ceste, ostalo makdam, suma i sta sve ne, a gotovo svih 5tkm smo bili nas troje na njemu. U 90% slucajeva se tocila mjesavina za motornu i traktor. Prijenos nisna ni gleda, pitaj boga jel ikad i otvaran bia. Aklumulator od auta, kurbla je bila slomljena. NIKAD, al nikad se nije dogodilo da nije tia upalit, radia ko sat. Na kraju lita san ga se rijesia i evo 10 miseci nakon, susid mig a redovito vozi, jos radi ko svicarac.

Al zato SP, kad je vani temperatura 24 onda je sve ok, al cin skoci na 25,7 stupnjeva odma probija semering pumpe vode, na 26 se raspadne pumpa vode, a na 27 se razleti akumulator. Svitla ni palit nesmis jer regler u roku 3 ipo minute napravi dimnu zavjesu. A prije nego ulijes Inino ulje u mjesavinu, moras prvo zvat Piaggia i narucit nove karike.
Ustošit kruzing i šaltane bez kuplunga ono " trrrr rrT, trrrrT,  TRRRRRRT, BRAAAAAPAP AP AP " I onda lomit po brdu!

Offline Infernus

  • Tržnica : (+4)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 946
  • Tjuner bez kune
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Rocky 50, Majesty180
  • Moja Kaciga: imam dopunsko
  • MojSetup: Kofer, vizir, Tucano dekica, duge gaće
  • MojSpuh: tutuz replica
Odg: Qingqi Buđenje
« Odgovori #9 : 10 Srpanj, 2014, 00:34:14 »
pulss carčina hahaha  :icon_biggrin:

@autoru teme...
za štelanje ventila na 50cc se preporuča 0.05mm usisni i 0.10mm ispušni. Sa 72cc se malo više grije pa bi bilo ok naštelat ih na malo veći zazor, al opet mislim da nema potrebe za 0.10/0.15.
Naštelaj na neke vrijednosti između tog.

jesi izvadio ono suženje (lulicu) na ulazu u airbox?
Forumska Sirotinja R/T

Offline AirBoX

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 147
  • Spol: Muški
  • Tomosaki <3
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Lovas
  • Moj Skuter: Jinan QingQi QM50QT6
  • Moja Kaciga: V-21 Helmet
  • MojSetup: 72ccm + A9 bregasta
  • MojSpuh: STD
Odg: Qingqi Buđenje
« Odgovori #10 : 10 Srpanj, 2014, 10:27:15 »
@ivano_007

Prva kilometraža sa 30km/h, ostatak 40 - 45km/h

Da taj sam uzeo, am gledao sam da prođem jeftino, ad a svedno dovbijem neš za te poare (Jer serijski cil/karike su popustile nakon što se u jednom danu dok sam išao na regu pregrijao jedno 3 - 4 puta pa krepa i još poslije toga šogor na pecanje s njim. Vratio ga, motor ne pali, a kad upali treba mu da krene) Što se tiče samog prodavača, napravio sam mali research, to je neka trgovinica koja se bavi skuterčićima u čajni pa se nisam pretjerano bojao da ću dobit sliku cilindra umjesto prave stvari xD A vidjet ćemo kako bude duralo :)

@Pluss

Ahh... Znam jednog takvog iz mog sela frajer je motor vozio na relaciji poso - kuća - birtija (Prije je živio u 15km udaljenom selu) dakle dnevno prevali nekih 40-50km kupio motor za ulje nije lik čuo, počupao pola instalacije, porazbijano sve udubljeno sve što je moglo bit udubljeno skupa sa diht i vario deklom, Radio je kao kermičar u slobodno vrijeme vozio na jemu materijal i sto sranja. Motor je vozio 3 godine, kad je prvi puta stao bacio ga u kanal, pa nakom 5 - 6 dana došao po njega kad je skonto valjda da ga niko ne miče. Dao ga seoskom majstoru, ovaj promjenio ulje, svječicu i filter zraka i evo ga opet on piči već skoro godinu i pol po starom xD

Ima izuzetaka i specijalaca hahaha

@Infernus

Ovih 0.10/0.15 sam stavio jer nisam znao kolika je mjera, pa za prvu ruku da kresne.

Umm... Lulica? Nemam pojma nisam siguran da imam, ali ću provjeriti, skinio sam ono crijevo za upuhivanje svježeg zraka u spuh preko airboxa, jedino to...

Offline ivano_007

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1660
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kaštela
  • Moj Skuter: x9 500, DL 650, A3
  • Moja Kaciga: LS2, KYT
  • MojSetup: Serijski
Odg: Qingqi Buđenje
« Odgovori #11 : 10 Srpanj, 2014, 12:01:50 »
Da, ta lulica je na izlazu iz airboxa. Plastika, nemožeš je falit kad otvoriš i izvadiš spužvu.
Disi Toza kuco stara ognjiste bez zara, jel jos zajebavas ljude? Ne mogu se sjetiti trenutno zasto si me spalio, al znam da sam ti j#bo sve po spisku!!!

Offline Infernus

  • Tržnica : (+4)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 946
  • Tjuner bez kune
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Rocky 50, Majesty180
  • Moja Kaciga: imam dopunsko
  • MojSetup: Kofer, vizir, Tucano dekica, duge gaće
  • MojSpuh: tutuz replica
Odg: Qingqi Buđenje
« Odgovori #12 : 10 Srpanj, 2014, 12:31:10 »
To za upuhivanje zraka u auspuh slobodno vrati. Ne uzima snagu, a ako slucajno neka verzija serijskog auspuha za kineze ima katalizator (ne znam kojeg ti imas nit koji imaju katalizator ako neki uopce imaju :p ), al ako ima, zastopat ce se bez tog upuhivanja zraka.
Forumska Sirotinja R/T

Offline AirBoX

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 147
  • Spol: Muški
  • Tomosaki <3
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Lovas
  • Moj Skuter: Jinan QingQi QM50QT6
  • Moja Kaciga: V-21 Helmet
  • MojSetup: 72ccm + A9 bregasta
  • MojSpuh: STD
Odg: Qingqi Buđenje
« Odgovori #13 : 10 Srpanj, 2014, 13:09:57 »
Rastavio airbox... Nema na ulasku u karb nego s ove strane što vuće srak iz vana neka kao redukcija, plastika i malo gume koji su uži od običnog ulaza, to sam bacio napolje, vratio serijala diznu napravio krug sa 1,5 krugom od stegnutog do kraja, i još uvijek crna sviječica, sad sam stegnio na 1 pa ću ić' bacit krug :) Taman danas nema posla nigdje pa se mogu vozat hahah

BTW: Nezz koliko se sjećaš ali već sam imao temu o blokadam a za ovaj skuter, čak mislim d sam s tobom i skontao da to skinem... A nemam pojm a serijala sopuh je progorio i zamjenjen je, sad dal ovaj ima katalizatir ili ne nemam pojma, al' desilo mi se da motor ne ide više od 40 bez blokade, pa stavim blokadu koja mu digne obrtaje zbog laganih rolnica i onda ko da propuca iz spuha i onda vuće k'o vrag svoju mater xD
« Zadnja izmjena: 10 Srpanj, 2014, 13:11:43 AirBoX »

Offline Infernus

  • Tržnica : (+4)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 946
  • Tjuner bez kune
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Rocky 50, Majesty180
  • Moja Kaciga: imam dopunsko
  • MojSetup: Kofer, vizir, Tucano dekica, duge gaće
  • MojSpuh: tutuz replica
Odg: Qingqi Buđenje
« Odgovori #14 : 10 Srpanj, 2014, 17:48:40 »
a ne znam, s tim šrafićem za smjesu nećeš ništa pametno postić, ak skuter ima dobar odaziv na gas pusti ga kako je i ne diraj više a problem crne svjećice onda rješavaj s manjom diznom.

...makar čudno je to da ti treba tak mala dizna, na koji način provjeravaš boju svjećice? Ispravno je vozit barem 500m na tom otvoru gasa za koji testiraš svjećicu (za početak ful gas), i onda naglo kočenje i momentalno gašenje motora, nemoj mu dat da radi na leru. Onda vadiš svjećicu i gledaš.
Forumska Sirotinja R/T

Offline AirBoX

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 147
  • Spol: Muški
  • Tomosaki <3
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Lovas
  • Moj Skuter: Jinan QingQi QM50QT6
  • Moja Kaciga: V-21 Helmet
  • MojSetup: 72ccm + A9 bregasta
  • MojSpuh: STD
Odg: Qingqi Buđenje
« Odgovori #15 : 10 Srpanj, 2014, 18:21:56 »
Nemam pojma... Serijska dizna je unutra i sad sam naštimao 0.75 odvrnut šarafić, testiran na full gasu, dobio sam što sam htio, boju čokolade :icon_thumright:

Motor ima dobar odaziv na gas, čak i dalje kad odjapim gas kao da se malo uguši u gorivu pa krene, na djelić sekunde onako kao da je krepo krene uspsoravat i onda povuče pravo dobro, čudan je osječaj kad te batina iznenadi kako vuče xD

Skupno napravio 120km danas u 3 navrata :)

EDIT: U ponedjeljak stiže sport/racing bregasta :)
« Zadnja izmjena: 11 Srpanj, 2014, 12:18:47 AirBoX »

Offline Adam

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 66
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Koprivnica
  • Moj Skuter: Sanli Devil
  • MojSetup: 72ccm, 4,7g rolice malosi,drugo sve origigi...
  • MojSpuh: Originale
Odg: Qingqi Buđenje
« Odgovori #16 : 11 Srpanj, 2014, 18:46:35 »

 E taj problem imam i ja na Sanliju , kada dam gas prvo zacukne pa onda potegne i tako svaki put ...   :happy6:

 Neznam jel bi netko znao u čemu je to problem,,,,,   :notworthy:

 

Offline AirBoX

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 147
  • Spol: Muški
  • Tomosaki <3
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Lovas
  • Moj Skuter: Jinan QingQi QM50QT6
  • Moja Kaciga: V-21 Helmet
  • MojSetup: 72ccm + A9 bregasta
  • MojSpuh: STD
Odg: Qingqi Buđenje
« Odgovori #17 : 11 Srpanj, 2014, 19:19:12 »
Moje mišljenje je da kad odvrneš gas do kraja zalije sa malo više goriva i onda zacukne pa krene normalno...

Evo danas problemi, temp je 16°C. Motor ne radi nikako, upalim ga bez gasa, radi 2 - 3 sec i krepa, ako dam gas automatski se ugasi. Uspio sam ga pokrenuti, napravio sam možda 10 m i krepa, jednostavno kao da se uguši u gorivu. Sa gasom neće uopće upaliti. Podigao sam onaj vrag na iglici za jedan zarez gore, smanjivao i dodavao smjesu, al' ni da mrdne, malo se upali i odmah krepa na dodavanje gasa ili dok verglam radi, kad prestanem verglat krepa.

Gledao sam da ne vuće negdje zrak, nije ni to, normalno šprica u karb, ušpricao sam gorivo direkt u glavu i u čašicu karba, upalio je malo propuco na spuh i opet krepa ;/ Malo sam prčkao, al' nemam volje jer vani pljušti kiša i nemam svjetla previše da drndam sa diznama pregledavam crijevo od airboxa jer više nemam pojma šta je, očito bi htio da radi na zrak hebo mater svoju xD

Offline AirBoX

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 147
  • Spol: Muški
  • Tomosaki <3
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Lovas
  • Moj Skuter: Jinan QingQi QM50QT6
  • Moja Kaciga: V-21 Helmet
  • MojSetup: 72ccm + A9 bregasta
  • MojSpuh: STD
Odg: Qingqi Buđenje
« Odgovori #18 : 12 Srpanj, 2014, 15:45:03 »
Narode jel ima tko kakvu ideju?

Znači motor neće upaliti bez gasa, s gasom, nikako... Skinem membranu ušpricam malo goriva, upali bez problema i kad potroši to gorivo prdne... Ubacio sam 88 diznu nazad, odvrnio šaraf za gorivo podosta, šprica u karburator bez problema, al' nikako da radi normalno, vakum pumpa daje gorivo, nigjde ne vuće falš jer sam namazao sve sa totmasti i stegnio kao konj, a prije toga počistio sa skalpelom i oprao benzinom, rastavio cijeli karb očistio, ispuhao sve dizne i diznice sa kompresorom sve znači cijeli karb propuhao di god je zrak mogao ući ušao je, očistio airbox, sve isto stegnio da nigdje ne falša i ne nikako da kresne kako spada, nego tek kad mu bubnem gorivo direkt u karb i upalim radi 4 - 5 sec dok to ne sukne i amen, odvalim pun gas, gorivo šprica iz čašice kron diznu, al' nema teorije da radi kako spada bez dodavanja goriva direkt na špric.

Ima tko kakvu ideju? Jel moguće da je neš' s ventilima, skidao sam ventil deklo, gledao ventile sve je u fazi, ventili nisu stisnuti na ventil, jedino me jebe što nemam pojma di su mu mjesrni listići da naštelam sve opet :/

Stvarno ne znam, do jučer sve dobro radi, a jučer fijasko

Offline ivano_007

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1660
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kaštela
  • Moj Skuter: x9 500, DL 650, A3
  • Moja Kaciga: LS2, KYT
  • MojSetup: Serijski
Odg: Qingqi Buđenje
« Odgovori #19 : 12 Srpanj, 2014, 18:21:12 »
Ima tko kakvu ideju? Jel moguće da je neš' s ventilima, skidao sam ventil deklo, gledao ventile sve je u fazi, ventili nisu stisnuti na ventil, jedino me jebe što nemam pojma di su mu mjesrni listići da naštelam sve opet :/

Ventil deklo? Ventili nisu stisnuti na ventil? Neznaš di su mu mjerni listići?

Ma ako on pali kompresija je ok kao i ventili, problem je u dovodu goriva.
Disi Toza kuco stara ognjiste bez zara, jel jos zajebavas ljude? Ne mogu se sjetiti trenutno zasto si me spalio, al znam da sam ti j#bo sve po spisku!!!