Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Ugradnja plina u opel corsu  (Posjeta: 8878 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline lucky_boy

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 117
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
  • Moj Skuter: Runner 50 SP
  • MojSetup: Trophy u planu...
  • MojSpuh: Leovince TT
Ugradnja plina u opel corsu
« : 28 Kolovoz, 2008, 14:17:47 »
Poz! Imam opel corsu 1.2 80 KS, 2007.g. Pravim godisnje 15000 km u prosjeku. Da li mi se isplati ugradit plin, kolika je uopce cijena za corsu?
...::Bog ?e uvijek svakom dati, samo treba vjerovati::...

Offline marko.p

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1858
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Karlovac,Zagreb
  • Moj Skuter: GP1, Sr50 Replica Alex de Angelis,Golf Plus sportline tdi, Polo 9N3 tdi
  • Moja Kaciga: HJC, IXS
Odg: Ugradnja plina u opel corsu
« Odgovori #1 : 28 Kolovoz, 2008, 17:37:36 »
oko 12000 kn....hoće ta corsa ić s mjesta s plinom??

Offline crogenie

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 512
  • Spol: Muški
  • old-skul member
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: RI-Trsat
  • Moj Skuter: Runner VX125
  • Moja Kaciga: ultra-sporcka
  • MojSetup: Malossi 209
  • MojSpuh: 4Road
Odg: Ugradnja plina u opel corsu
« Odgovori #2 : 31 Kolovoz, 2008, 01:48:10 »
E to ti je moje podrucje. :D

Ovako.

Prvo da ne zaboravim da odgovorim na gornji post, razlike u snazi izmedju plina i benzina NEMA, odnosno benzin ima malo vecu oktansku vrijednost no to se nadoknađuje s većom količinom plina, al ima razlike ovisno o nacinu ubrizgavanja.

Na flanđi je razlika (odnosno SPI) cca. 10% dok je na MPI (multi point injectionu) ako je plin dobro poštelan i propisno postavljen razlika u snazi od 3%, što je vrlo neprimjetno čak i na slabom automobilu.

Dalje,
o isplativosti.

15000km godišnje, pretpostavimo gradske vožnje:
prosjek 8 litara, 1 litra je 9kn što dovodi da ti je cijena goriva godišnje oko 11.000kn ako sam dobro izracunao.

Cijena MPI sustava, sada imaš puno majstora i "majstora" pa je tu najbitnije obratit pažnju.
Ne obracati paznju dal ovaj ugrađuje BRC, Tomaseto, Lovato ili nesto trece - najbitnije je da se to KVALITETNO ODRADI.

Tu se podrazumijeva:
a) dobro odrađena i ne sfušana instalacija
b) svi papiri o ispravnosti i podešenosti sustava, isto tako papiri od boce i isparivača koji su potrebni za atest
c) dobro mapiran sustav

Imaš sad u ponudi STAG300 ili SEC Lecho poljskih računala koji rade odlično, i sa kvalitetnim injektorima i ispraivačem imaš dobitnu kombinaciju, cijene od 7000kn.

Sad pretpostavimo da platiš 7500kn ugradnju plina, prosječna potrošnja ti je oko 9 litara.

Računica: 100km prelaziš sa 30kn, na 15000km godšnje to ti je 4500kn plina godišnje.

Konačinca:

Plin ces isplatit tek kroz godinu dana, druge godine ti u džepu ostaje 5500kn, ako uračunamo još i potrošnju benzina, ostaje ti oko 4900kn.


... V-TEC - IT JUST KICKED IN YO...
- pa finu guzu stavi u S klasu, i po gasu..

Offline lucky_boy

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 117
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
  • Moj Skuter: Runner 50 SP
  • MojSetup: Trophy u planu...
  • MojSpuh: Leovince TT
Odg: Ugradnja plina u opel corsu
« Odgovori #3 : 31 Kolovoz, 2008, 15:28:40 »
To nije lose. Ja sam cuo da je 13000 kn ugradnja, al da ostaje garancija...recimo da bi prodo tu corsu za nekih 3-4 god, znaci da bi se isplatilo...ili mozda grijesim...da si ti na mojem mjestu da li bi ga ugradjivo? I da li mi mozes negdje nac za tih 7500 kn, al da sve valja tj. da je sve super napravljeno. Iz Slavonije sam, okolica Zupanje. Pogodna mjesta za ugradnju su mi Sl.Brod, Vinkovci Osijek...
...::Bog ?e uvijek svakom dati, samo treba vjerovati::...

Offline vjeko86

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 952
  • Aj si zamisli da sam brži...jesi?OK!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: sb
  • Moj Skuter: na klocnama
Odg: Ugradnja plina u opel corsu
« Odgovori #4 : 31 Kolovoz, 2008, 16:03:46 »
I kada ga ugradiš,obavezno jednom tjedno protjerati na benzinu,jer se dizne počepe i neće da vozi ne benzinu,hehe
MADE IN ITALY

Offline roby44

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1500
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Ugradnja plina u opel corsu
« Odgovori #5 : 31 Kolovoz, 2008, 17:28:44 »
E to ti je moje podrucje. :D
 odnosno benzin ima malo vecu oktansku vrijednost no to se nadoknađuje s većom količinom plina, al ima razlike ovisno o nacinu ubrizgavanja.




za tvoju info.
oktanska vrijednost plina je 105-110
sta mislis zasto hlade ventile s flash lube-om...

Offline crogenie

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 512
  • Spol: Muški
  • old-skul member
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: RI-Trsat
  • Moj Skuter: Runner VX125
  • Moja Kaciga: ultra-sporcka
  • MojSetup: Malossi 209
  • MojSpuh: 4Road
Odg: Ugradnja plina u opel corsu
« Odgovori #6 : 31 Kolovoz, 2008, 18:18:59 »

Koliko gledam - a nikad me doista i nije zanimalo - oktanska vrijednost UNP-a sad koliko gledam je veća, ali samo malo veća od oktanske vrijednosti benzina, tj. 104.
"Više" plina ide iz razloga šta plin ulazi u cilindar ulazi u plinovitom stanju, a benzin u tekućem.

Falsh Lube se stavlja iz razloga šta plin ima veću temperaturu izgaranja od benzina za cca. 60°C pa dolazi do propadanja dosjeda ventila, pa se stavlja tkz. Flash Lube koji po meni ima i nema logike, al OK. Navodno da su neki decki ford focus otvorili nakon 100.000km i da su ventili bili ko novi...

Što se tice benz. injektora, problem je u tome što benzinski injektori rade uglavnom vrlo kratko, dok motor ne dostigne podešenu temperaturu, ja imam običaj staviti to na 30°C što je donja granica prebacivanja na plin. Benzin u sebi, OMV-ov super 100 ima više aditiva od eura 95 i 98 - pa je prepručeno tu i tamo voziti malo na benzin.

Preporučujem da se prije ugradnje plina benziniski injektori ultrazvučno očiste, te da se u rezervar uliju aditivi za čiščenje injektora što će dosta smanjiti rizik stvaranja taloga na injektorima. Isto tako, preporučeno je uvijek imati pola tanka benzina kako bi se injekotri makar malo ohladili.

@lucky boy
Imas sad puno LPG servisa koji ti imaju skuplju i jeftiniju varijantu plina, pa se raspitaj malo, ja ne znam tamo nikog koga bih ti preporucio. I na tvom mjestu, ako auto mislis imat 3 godine - svakako bih ugradio.

Sretno!
... V-TEC - IT JUST KICKED IN YO...
- pa finu guzu stavi u S klasu, i po gasu..

Offline Aleksandar

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1257
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: C650 Sport, T-Max560
Odg: Ugradnja plina u opel corsu
« Odgovori #7 : 31 Kolovoz, 2008, 18:24:05 »
tako je,jednom tjedno malo izganjat na benzin jer benzinske dizne ostaju suhe pri voznji na plin pa se isuše

ja u bmw imam tomasetto instalaciju vec par mj. cijena sa atestom i ostalim bila 9700 kn -netrebas se brinut oko marke

potrosnja mi je nekih 13 litara plina po gradu,11 benzina.

što se tiče snage(ako je majstor uštelao kako spada),na plin moze cak i bolje ic ovisno kako se parametri za plin naštimaju na laptopu. poslje svega,na dyno stolu je pokazalo na plin 4 ks više naspram benzina  :frajer: :frajer: tolko o "legendarnim gubicima" gubi se jedino kak je reko crogenie sa SPI sustavima dok MPI nema nikakvih gubitaka

hlađenje ventila tj flashlube nemam jer to bmwi netrebaju kojeg god majstora pitao dok mazde i jos nekoliko marki treba

Offline Shiltac

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2112
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varaždin
Odg: Ugradnja plina u opel corsu
« Odgovori #8 : 31 Kolovoz, 2008, 21:15:03 »
ja sam protiv plina! ako sam imo para da kupim pilu, ako imam za regu i za sav ostala sranja onda bome imam i za benzin!!!

Offline crogenie

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 512
  • Spol: Muški
  • old-skul member
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: RI-Trsat
  • Moj Skuter: Runner VX125
  • Moja Kaciga: ultra-sporcka
  • MojSetup: Malossi 209
  • MojSpuh: 4Road
Odg: Ugradnja plina u opel corsu
« Odgovori #9 : 31 Kolovoz, 2008, 22:03:26 »
To nema veze sa pilom - radi se o čistoj ekonomskoj računici - pa ako imaš 5000kn godišnje viška - svakako ne moraš ugraditi plin. :icon_thumright:
... V-TEC - IT JUST KICKED IN YO...
- pa finu guzu stavi u S klasu, i po gasu..

Offline lucky_boy

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 117
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
  • Moj Skuter: Runner 50 SP
  • MojSetup: Trophy u planu...
  • MojSpuh: Leovince TT
Odg: Ugradnja plina u opel corsu
« Odgovori #10 : 31 Kolovoz, 2008, 22:52:20 »
A cuo sam nest da se placa veca registracija auta ako je plin unutra, jel to istina?
...::Bog ?e uvijek svakom dati, samo treba vjerovati::...

Offline Aleksandar

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1257
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: C650 Sport, T-Max560
Odg: Ugradnja plina u opel corsu
« Odgovori #11 : 31 Kolovoz, 2008, 23:20:07 »
ja sam protiv plina! ako sam imo para da kupim pilu, ako imam za regu i za sav ostala sranja onda bome imam i za benzin!!!

imaš za motorčić sta trosi 3-4 litre,da

ni mene nije vxr hebo pol % dok sam vozio al kad sam sjeo u ovo sta vozim ostala mi knedla u grlu  :happy8:

vidjet ces kad budes vozio jaci auto i kad trosi 13-14 litara razmislit ces kolko novci vrijede i kad tjedno ode 300-400 kn samo na benzin. ja sam ugradnju skoro pa isplatio vec jer u 2 dana natučem 200 km i više . oni koji mjesecno rade do 100-200 km nemaju nikakve potrebe za plinom jer ga nebudu isplatili nikad.

a i zakaj bi plačao skuplje ako mogu jeftinije ?osim ak si kerum todorič il neki treci lovaš
jednostavno  :)

vidio sam decka ispred servisa za plin ima 2-3 mj ,stavio covjek plin u cayenne turbo pa sta? nije sigurno kreten ak oce smanjit troškove makar ima takav auto kakav ima,svima nam je u cilju jeftinije proč

lucky,680 kn  :icon_thumright:
« Zadnja izmjena: 01 Rujan, 2008, 10:16:09 Aleksandar »

Offline stipe

  • Tržnica : (+6)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2005
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 250
  • Moja Kaciga: Nolan N85
  • MojSpuh: 4road
Odg: Ugradnja plina u opel corsu
« Odgovori #12 : 01 Rujan, 2008, 08:37:38 »
Potpis!

mi smo za firmu uzeli lanciu kappu, 3.0 i prva stvar sto je radjeno na njoj je ugradnja plina.

a cista racunica:
15 litara benge po cca 9 kuna je 135kn na 100km, godisnje prilazimo cca 50000km - ispada da godisnje ode 67500kn za gorivo

potronja plina je ista - znaci po 3.35kn/l daje 50,25kn na 100km - na godisnjoj bazi - 25125kn
 
na godinu dana usteda od 42375kn - minus ugradnja plina 12000kn - 30375kn ustede u godinu dana!

a dal ide na plin ili benzin, uopce se ne osjeti, i ovako i onako ide ka blesava... na plin nategla 246 (GPS) bez ikakvog beda...

a ovo sto je shiltac napisao, to nema nikakvog smisla, cisti razum ti kaze da ugradis plin, bas zato sto ces ustediti sa njim pun k**ra*, a (pravilnom ugradnjom i stelanjem) neces ni osjetit da imas plin u autu...

ako sam imo para da kupim pilu, ako imam za regu i za sav ostala sranja onda bome imam i za ugradit plin!

Offline stipe

  • Tržnica : (+6)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2005
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 250
  • Moja Kaciga: Nolan N85
  • MojSpuh: 4road
Odg: Ugradnja plina u opel corsu
« Odgovori #13 : 01 Rujan, 2008, 08:38:49 »
A cuo sam nest da se placa veca registracija auta ako je plin unutra, jel to istina?

da, toga ima samo kod nas - 500kn vise placas i svake 4 godine atest na bocu...

u svakoj drugoj drzavi daju poticaje, samo kod nas seru kvake...