Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: @ Kineski mobiteli @  (Posjeta: 33038 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline andy

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3131
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: @ Kineski mobiteli @
« Odgovori #100 : 31 Listopad, 2014, 18:49:40 »
Jel gledao tko iNew V3 plus?
Samo iz kine ga ima, iz EU da šalju nisam nigdje vidio?

Offline balicdim

  • Tržnica : (+7)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1130
  • Spol: Muški
  • master of transakšn
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
  • Moj Skuter: KTM
  • Moja Kaciga: Nolan N43Air
  • MojSpuh: naTURal
Odg: @ Kineski mobiteli @
« Odgovori #101 : 31 Listopad, 2014, 20:34:18 »
@andy - nađi nekog kineza koji šalje putem NL ili bilo koje EU pošte jer u zakonu piše ovako

roba podrijetlom iz Kine ocarinjena u drugoj državi članici Europske unije, tj. za koju su plaćena uvozna davanja u toj državi članici smatra se robom Zajednice. Takva roba kupljena od druge tvrtke iz zemlje članice Europske unije koja dolazi u poštanskom prometu, nije predmet carinjenja.

detaljnije na
http://www.carina.hr/Carina/CarinskiPostupakPosta.aspx

ja sad čekam THL T11 koji je na carini, naručen iz kine-prepakiran u nizozemskoj- zadržan jer nema računa na kutiji

račun poslan na kojem još kinez piše da će poslat sa manjom cijenom nego što košta ili da je repariran da se izbjegne carina, ali ako mi nabiju porez ja ću se samo pozvat na zakon od gore jer je prvo uvezen u NL pa tek onda u HR

Offline andy

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3131
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: @ Kineski mobiteli @
« Odgovori #102 : 31 Listopad, 2014, 20:36:58 »
Aha, kužim koja je fora..
Samo di i kak nac kojim putem oni šalju?
Gledao sam na banggodu ga ima i na to2c al iz kine samo, sad ovo dal ga prepakiravaju ne piše..

Offline balicdim

  • Tržnica : (+7)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1130
  • Spol: Muški
  • master of transakšn
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
  • Moj Skuter: KTM
  • Moja Kaciga: Nolan N43Air
  • MojSpuh: naTURal
Odg: @ Kineski mobiteli @
« Odgovori #103 : 31 Listopad, 2014, 20:45:39 »
sad sam na poslu ali ako ne zaboravim dok dođem kući pogledat ću aliexpressu ili si sam pogledaj

kad otvoriš proizvod imaš opciju dostave ili u description-u mora pisat via swiss post što u zadnje vrijeme kod njih znači nederand post ali to napomenu da nebi bilo zabune

edit
traži ako ništa drugo iz ESTERO, APO/FPO područja tj rotterdam i nešto talijnsko tj oba iz eu
« Zadnja izmjena: 31 Listopad, 2014, 20:49:34 balicdim »

Offline ljubo46

  • Aprilia team Croatia
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+31)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6046
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
  • Moja Kaciga: IXS
Odg: @ Kineski mobiteli @
« Odgovori #104 : 31 Listopad, 2014, 20:56:52 »
Taj nas balic sve zna,
nema ga svijet :-))))

Sent from my GT-I9195 using Tapatalk


Offline Tomi_ZG

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8072
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
Odg: @ Kineski mobiteli @
« Odgovori #105 : 31 Listopad, 2014, 21:09:23 »
Taj nas balic sve zna,
nema ga svijet :-))))

Sent from my GT-I9195 using Tapatalk
Veliš mogo bi si novu kupaonsku pločicu naručit  :icon_biggrin:

Offline ljubo46

  • Aprilia team Croatia
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+31)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6046
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
  • Moja Kaciga: IXS
Odg: @ Kineski mobiteli @
« Odgovori #106 : 31 Listopad, 2014, 21:15:21 »
Pa da covjek sigurno zna gdje su najkvalitetnije hahaha

Sent from my GT-I9195 using Tapatalk


Offline andy

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3131
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: @ Kineski mobiteli @
« Odgovori #107 : 01 Studeni, 2014, 01:15:43 »


sad sam na poslu ali ako ne zaboravim dok dođem kući pogledat ću aliexpressu ili si sam pogledaj

kad otvoriš proizvod imaš opciju dostave ili u description-u mora pisat via swiss post što u zadnje vrijeme kod njih znači nederand post ali to napomenu da nebi bilo zabune

edit
traži ako ništa drugo iz ESTERO, APO/FPO područja tj rotterdam i nešto talijnsko tj oba iz eu

Budem se danas ili sutra pozabavio time kad cu bit na laptopu, odlučio sam da cu uzet nešto samo se jos oko te carine zezam, uzeo bi i iz EU al tog modela i nema, a ta tvoja opcija mi se svidja..
Inače iNew V3 ali PLUS, ima dobar hardver, svidjaju mi se 2gb RAMa a cijena je pristojna i ekran je taman :)

Offline njacte290

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 101
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
  • Moj Skuter: Kawasaki er6n
  • Moja Kaciga: Takachi
Odg: @ Kineski mobiteli @
« Odgovori #108 : 01 Studeni, 2014, 01:35:52 »
Meni su uzeli carinu 313kn a mob. je cca 1050kn. S time da sam čekao 2 mjeseca da dođe i da su kinezi napisali da je unutra mp4 player vrijednosti 19 dolara. A hitno mi je pa sam nakraju platio.. Zanima me dali ovi naši na carini otvaraju paket da vide što je zapravo unutra ili ne ?  :dontknow:

Offline balicdim

  • Tržnica : (+7)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1130
  • Spol: Muški
  • master of transakšn
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
  • Moj Skuter: KTM
  • Moja Kaciga: Nolan N43Air
  • MojSpuh: naTURal
Odg: @ Kineski mobiteli @
« Odgovori #109 : 01 Studeni, 2014, 09:20:32 »
A sta da kazem, sad cekam posiljku ljepila za plocice, a kasnije ide narudzba za opremu za fugiranje

Offline mario.palesic

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 43
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: @ Kineski mobiteli @
« Odgovori #110 : 01 Studeni, 2014, 11:11:28 »
Sve ide na rengen i tako da se vidi sta je u paketu. I ovo sta kinez salje preko swiss posta ili preko amstrdama plati cete carinu zato sta posta dolazi oznacena da porijeklo nije iz EU i nije placena carina na nju


Offline balicdim

  • Tržnica : (+7)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1130
  • Spol: Muški
  • master of transakšn
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
  • Moj Skuter: KTM
  • Moja Kaciga: Nolan N43Air
  • MojSpuh: naTURal
Odg: @ Kineski mobiteli @
« Odgovori #112 : 01 Studeni, 2014, 22:29:10 »
@mario.palesic - kako se zna da pošta dolazi označena da nije iz eu, tj kakva je ta oznaka (do sada sam imao samo jedan paket sa žutom naljepnicom vrijednosti preko 1500kn iz kine i na njemu je pisalo "goederen die niet voldoen aan de voorwaarden van de artikelen 9 en 10 van het verdrag tot oprichting van de europese ekonomische gemeenschap" ilitiga po naški "roba koja ne ispunjavaja uvjete iz članaka 9. i 10. Ugovora o osnivanju Europske ekonomske zajednice" i paket je došao neoporezovan ilitiga bez carine) .....

Citat:
Članak 9.
1. Zajednica se temelji na carinskoj uniji koja obuhvaća cjelokupnu trgovinu robom i među
državama članicama uključuje zabranu uvoznih i izvoznih carina te svih davanja s istovrsnim učinkom,
kao i donošenje zajedničke carinske tarife u njihovim odnosima s trećim zemljama.
2. Odredbe iz poglavlja 1. odjeljka 1. i poglavlja 2. ove glave primjenjuju se na proizvode
podrijetlom iz država članica i na proizvode iz trećih zemalja koji su u slobodnom prometu u državama
članicama.

Članak 10.
1. Smatra se da su proizvodi iz treće zemlje u slobodnom prometu u nekoj državi članici ako je
udovoljeno svim uvoznim formalnostima i ako su u toj državi članici naplaćene sve propisane carine ili
davanja s istovrsnim učinkom te ako za takve proizvode nije iskorištena povlastica potpunog ili
djelomičnog povrata takvih carina ili davanja.
2. Prije kraja prve godine od stupanja ovog Ugovora na snagu Komisija određuje metode
administrativne suradnje koje treba usvojiti radi primjene odredaba članka 9. stavka 2., uzimajući u
obzir potrebu za smanjenjem na najmanju moguću mjeru formalnosti propisanih za trgovinu.


@andy - evo primjera moje narudžbe
http://www.aliexpress.com/item/5-0-THL-T11-Corning-Gorilla-III-1280-720-MTK6592-Octa-Core-2-16GB-5-0/2006414772.html

pored free shiping imaš za kliknit i odabrat vrstu slanja (prije je bilo više opcija ali sad su na aliju napravili tako da te po IP adresi odmah nađe i skonta vrstu i mjestu dostave)

Offline andy

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3131
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: @ Kineski mobiteli @
« Odgovori #113 : 02 Studeni, 2014, 01:46:20 »
Jel to samo meni taj link ne želi otvoriti?

EDIT:

Otvorio sam link, nije preko mobitela htjelo..

Skužio sam te sad, evo našao sam to je npr ovo?

http://www.aliexpress.com/item/iNew-V8-Original-Phone-16GB-ROM-2GB-RAM-MTK6591T-Six-Core-Android-4-4-SmartPhone-5/32224797367.html
« Zadnja izmjena: 02 Studeni, 2014, 13:21:46 andy »

Offline andy

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3131
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: @ Kineski mobiteli @
« Odgovori #114 : 02 Studeni, 2014, 13:27:22 »
I znači može Swiss post a može i Sweden post?

Koliko je sigurno da to prepakiravanje prolazi?  :toothy3:

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: @ Kineski mobiteli @
« Odgovori #115 : 02 Studeni, 2014, 13:55:43 »
evo samsung s5 fake s tim istim čipom :)

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2761971


Offline zvonkec92

  • GY6 doctor <3 ---> Forumski strugar &
  • moderator
  • Tržnica : (+26)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6720
  • Spol: Muški
  • B( . )( . )BIES MAKE ME SMILE
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • zvonkec_92
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Aprilia Rally
  • Moja Kaciga: Vemar, IXS
  • MojSetup: imam ih više
  • MojSpuh: sporcki auspuh imam
Odg: @ Kineski mobiteli @
« Odgovori #116 : 02 Studeni, 2014, 17:43:23 »
evo samsung s5 fake s tim istim čipom :)

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2761971


te kopije od kopije od jos 2 kopije nis ne valjaju, ko i onaj moj bivsi elephone, performanse super a kvaliteta vindija.
Ako se nešto sfuša pa drži i traje ko tvorničko ili bolje onda se takvo fušanje zove tuning.  :kinez:

"Neke se stvari mogu kupit novcem, sve ostalo se nađe u šteku"

Offline balicdim

  • Tržnica : (+7)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1130
  • Spol: Muški
  • master of transakšn
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
  • Moj Skuter: KTM
  • Moja Kaciga: Nolan N43Air
  • MojSpuh: naTURal
Odg: @ Kineski mobiteli @
« Odgovori #117 : 03 Studeni, 2014, 09:11:18 »
I znači može Swiss post a može i Sweden post?

Koliko je sigurno da to prepakiravanje prolazi?  :toothy3:

swiss je jedna a sweden druga priča

swiss nije u uniji (a negdje je navedeno ako se odabere swiss ide preko nederlanda), a sweden je od '95. službeni član eu

@zvonkec92 & ivanm - sve je to dobro dok se ne poćne koristit kako treba, imao sam par mobitela sa mtk procesorom i nisu valjali qurca, sad ćemo vidjet kakav je thl t11 i iskreno se nadam da će zadovoljit potrebe prosječnog korisnika fejzbuka i inih mesedžera

Offline andy

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3131
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: @ Kineski mobiteli @
« Odgovori #118 : 03 Studeni, 2014, 09:56:26 »
Sve mi je jasno samo sam naišao na problem s frekvencijama za mrežu. Vi koji imate kineze, kak vam hvataju van gradova 3G?

Npr htio sam uzet Zopo ZP998 al ne podržava 3G na 900Mhz i na mob.hr pišu to kao manu..
Onda sam gledao Zopo ZP980+, on ne podržava 3G na 850Mhz..
Inew V3 Plus ima samo 850mhz i 2100mhz..

Na kraju sam našao novi Xaiomi, ima i 4G
http://www.coolicool.com/xiaomi-redmi-hongmi-note-4g-qualcomm-snapdragon-msm8928-16ghz-55-inch-ips-hd-screen-android-44-lt-g-34555

I nije puno para, sta kazete, ima tko kakav pametan savjet sto se tiče tih frekvencija, najradije bi INew V3 Plus jer je 5incha, ovaj Xiaomi je 5,5incha sto mi je malo previše..

Offline zvonkec92

  • GY6 doctor <3 ---> Forumski strugar &
  • moderator
  • Tržnica : (+26)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6720
  • Spol: Muški
  • B( . )( . )BIES MAKE ME SMILE
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • zvonkec_92
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Aprilia Rally
  • Moja Kaciga: Vemar, IXS
  • MojSetup: imam ih više
  • MojSpuh: sporcki auspuh imam
Odg: @ Kineski mobiteli @
« Odgovori #119 : 03 Studeni, 2014, 12:28:40 »
ee u tome je problem, kad ga pocnes koristit, neznam za ostale al za thl svi kazu da ima uzasan touch nekvalitetan, neprecizan za brzo pisanje. onaj moj elephone je po performansama bio jeben, al je imo previse mana, dok nekaj radis na njemu jaaako se grije, a igricu nesmijes ni pomislit upalit jer ti za 2min izbaci alarm da se pregrijo i naravno vruc je da ga nemres drzat u ruci, neznam jel tak samo sa tim mobom ili sa svim octa core mobovima, drugo - mucili me ghost tačevi, kad pocne sam tipkat po ekranu nema druge nego bateriju van, to se znalo desavat nekad po 15x na dan a nekad se nije pojavio 2tj. trece je frekvencija 3g, cak ga je i po zagrebu tesko lovit, signal je bio preeeslab ili ga nije bilo uopce u nekim dijelovima zga, dok npr iso sam zg-os sve autocestom i zacudio se cijelim putem je imao 3g :/ a kazem po zagrebu sam ga moro lovit, u velikoj gorici ga uopce nema.bateriju žderu nenormalno svi ti octa core mobovi ,ZG-PU cijelim putem upaljena navgacija, svjetlina ekrana na najmanje, 2g mreza, spojen na auto punjac ( koji navodno daje 1 amper van ) i umjesto da se puni on se prazni, tek kad sam ugasio ekran onda je poceo dizat bateriju i to 1% za 10min.. neznam nadao sam se najboljem a skroz me razocaro taj kinez, na kraju sam jos i touch razbio ( pa sa kreveta na pod, na laminat ) jedva sam dobio 700kn za njega i to sam naso bedaka inace niko nebi dao te pare za tak nekaj ( ja ga platio 1800 sa uracunatim PDVom )

sada imam asus sa intelovim procesorom i prezadovoljan sam.
Ako se nešto sfuša pa drži i traje ko tvorničko ili bolje onda se takvo fušanje zove tuning.  :kinez:

"Neke se stvari mogu kupit novcem, sve ostalo se nađe u šteku"