Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Uvoz iz Slovenije  (Posjeta: 2166 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Filip339

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 13
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Peugeot Vivacity sportline
Uvoz iz Slovenije
« : 25 Svibanj, 2014, 21:40:15 »
Pozdrav!

U skoroj budućnosti ću kupovati motor pa me zanima da li se isplati kupiti u Sloveniji.
Radi se o enduro motoru od 49 ccm, polovnom, cijene oko 1000€. Na slovenskom oglasniku ima puno veći izbor nego kod nas pa me zato zanima.
Koliko se plača uvoz i da li ima još kakvih dodatnih troškova? Da li bi se to isplatilo ili bolje da uopće ne tražim?

Offline JogFromYamaha

  • moderator
  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 16916
  • Spol: Muški
  • how you ride not what you ride
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin
  • Moj Skuter: XEvo 400
  • Moja Kaciga: schuberth sr1
  • MojSpuh: original inox
Odg: Uvoz iz Slovenije
« Odgovori #1 : 29 Svibanj, 2014, 21:14:01 »
isplati se jer se da nac dobrih stvari s komplet servisnom knjigom i svime

druga stvar moras provjeriti dal ima homologaciju za hr trziste i onda placas porez po novoj tabeli kaj ima porezna
tako da si dobro preracunaj i ne ocekuj da ce ostati na cijeni koju si ti platio za vozilo

Offline Maestral

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 180
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zgrb
  • Moj Skuter: Beverly 200
  • Moja Kaciga: ...je lijepa
  • MojSetup: ...skuter na cesti, ja na skuteru..
  • MojSpuh: ...izvodi ispusne plinove
Odg: Uvoz iz Slovenije
« Odgovori #2 : 30 Svibanj, 2014, 10:00:03 »
Eto od covjeka koji je uvoio...C/P

Evo ukratko:
1. Zvao R MOTO ( znam ga preko frenda privatno ) i rekao da tražim GSR-a. Čovjek me nazvao za tjedan dana i rekao da je našao GSR-a očuvanog, poslao mi slike i rekao sam mu da ga dopelja iz Italije i dolazim u SLO po njega.
Čovjek iz R MOTO mi je poslao već prije nego ga je dopeljao kopiju prometne i odjavu tako da mogu slati u državni zavod za homologaciju kako bi dobio potvrdu proizvođaća od CENTAR MOTO ( izdaje g. Jakovljević ).
Otišao sam sa frendom koji ima kombi u slo po njega. Na granici Vam samo pogledaju račun i prometnu i puste vas. Meni nije ni otvarao kombi iza. Doslovno minutu ste na granici ako nema gužve.

2. Poslao sam Državnom zavodu za mjeriteljstvo zahtjev poštom sa 20 kn biljega. Istina čekao sam od njih tjedan dana da to potpišu, a g. Jakovljević mi je to odmah drugi dan izdao i ispao je jako korektan. Pošto Suzuki nema generalni zastupnik zato morate slati dopis u državni zavod da želite potvrdu proizvođača koju izdaje g. Jakovljević (  CENTAR MOTO )

3. HOMOLOGACIJA:
Imate dopis od državnog Zavoda
Potvrdu proizvođača od CENTAR MOTO
Prometnu dozvolu
Račun ili kupoprodajni ugovor

Sada sa tim svim u bilo koju tehničku stanicu na homologaciju i tamo platite 412,50 kn + 70 kn biljega. Oni Vam to naprave kroz pola sata ako nema gužve.

4. Idete na Carinski odjel

Ja sam spadao pod odjel Jankomir jer sam iz Zaprešića.
Tamo ispunite zahtjev za carinjenje vozila, morate sve kopirati i predati im zajedno sa zahtjevom. Kopirate osobnu, prometnu, račun ( ili kupoprodajni ugovor) , homologaciju i odjavu. To im sve predate. Pregled vozila se vrši u 10, 12 i 14 sati.
Onda će Vam vjerojatno reći dođite po izračun sutra. Dođete sutra po izračun i odmah platite u pošti kat niže i njemu donesete kupiju potvrde da ste platili.

5. Sada možete sa tim svim papirima na tehnički i registraciju.

Ako netko ima neka pitanja neka me slobodno kontaktira jer bi mu ja to preporučio da mu skratim muke i rado ću mu pomoći.
Motor sam vani platio 3200 eura. Sa davanjima i registracijom godinu dana me izašao 3900 eura. Motor je ko nov i ima 26 000 km.
Plus ima arrowe gore, dobio sam orginale, servisnu ( što je čudno za talijane) i još givi nosaš zapakiran.
Na motoru se nema šta mjenjati osim ulja jer su nove pirelli gume i lanac je nov.

Sretno sa kupnjom