Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: subwoofer PC  (Posjeta: 1135 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline IceMan

  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1654
  • Spol: Muški
  • Black Bird
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Piaggio Zip 2t
  • Moja Kaciga: IXS HX 253
  • MojSetup: Polini Hi speed
  • MojSpuh: Leo Vince RR
subwoofer PC
« : 19 Svibanj, 2014, 16:58:50 »
jel moguce subwoofer od pc-a spojit u auto?
Piaggio Zip 50 2t

Offline Poggiali

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4108
  • Spol: Muški
  • Aprilia Sportcity 250
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagorje
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 400
  • Moja Kaciga: je u vreci
Odg: subwoofer PC
« Odgovori #1 : 03 Lipanj, 2014, 21:58:32 »
moguce je, al treba uzet neke stvari u obzir, impendancija koju imaju "kucni" zvucnici, je uglavnom velika i autoradio ce tesko pokretat takve zvucnike, jer ce mu trebat dosta vise snage. Znaci trebalo bi ti i neko pojacalo za to, stim da ce kvaliteta zvuka bit upitna. Ako imas sub od logitech z5500 ili nesto slicno, onda jos i ok... al sve slabije nije vredno cackanja i zivaca...

Offline FiĆo123

  • Tržnica : (+4)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 121
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50
  • Moja Kaciga: Čuva glavu
  • MojSetup: Multivar 2000
  • MojSpuh: Bez katalizatora
Odg: subwoofer PC
« Odgovori #2 : 10 Srpanj, 2014, 09:44:04 »
moguce ali previše zajeb***nja oko tog posla. morat ces i ulozit nesto novaca u to a onda bi ti radije
predložio da kupiš novi woofer koji će te izaći mrvicu više.. uostalom subwooferi od PC-a  su (ne svi) uglavnom malih snaga nasprom onih u autu, razlog tome jest da ovi u autu imaju manju(opet, ne svi) osjetljivost pa mogu veću snagu podnijet, a i imaju manju impendanciju pa ti treba slabije pojačalo da bi se jednako glasno čulo kao na zvučniku veće impendancije..
UGLAVNOM, ne isplati se ALI je moguće, ti biraš..
Ne ubija brzina nego naglo zaustavljanje.

Offline Tomi_ZG

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8072
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
Odg: subwoofer PC
« Odgovori #3 : 10 Srpanj, 2014, 10:53:27 »
ovi u autu imaju manju(opet, ne svi) osjetljivost pa mogu veću snagu podnijet, a i imaju manju impendanciju pa ti treba slabije pojačalo da bi se jednako glasno čulo kao na zvučniku veće impendancije..
Malo si u krivu,općenito zvučnici za auto baš imaju dosta visoku osjetljivost da ih ne treba ganjat s velikom snagom,ovo s impendancijom je isto krivo,otpor zvučnika nema nikakve veze s glasnoćom njegovog sviranja.

Offline FiĆo123

  • Tržnica : (+4)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 121
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50
  • Moja Kaciga: Čuva glavu
  • MojSetup: Multivar 2000
  • MojSpuh: Bez katalizatora
Odg: subwoofer PC
« Odgovori #4 : 11 Srpanj, 2014, 00:42:06 »
da sad sam skuzio ovo za osjetljivost, ujutro je rano bilo dok sam pisao pa sam krivo napisao, a ovo za "glasnoću" nisam tako mislio ali htio sam čovjeku malo pojasnit jer koliko vidim ne kuži se baš u car audio, Hi-Fi  i to.. mislio sam mu napisat da ako uzme zvučnik namjenjen za auto(najcesce 4ohm) trebat ce mu slabije pojacalo nego da spoji subwoofer od PC-a(8,10 ili vise ohm) jer normalno da sto je manja impendancija zvucnika, manja snaga pojacala je potrebna i pritom se treba pazit da se ne uzme prejako jer se moze ostetit zvucnik kod "nabijanja", a opet nesmije se uzet preslabo jer moze doci do clippinga pojacala i osteti se pojacalo..
« Zadnja izmjena: 11 Srpanj, 2014, 00:45:29 FiĆo123 »
Ne ubija brzina nego naglo zaustavljanje.