Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Peugeot Satelis 500  (Posjeta: 2986 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Mr J

  • Mudrost je vrijednija od brzine.
  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6214
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: HD V-Rod
  • Moja Kaciga: Schuberth R1
  • MojSetup: Uvijek spreman!
  • MojSpuh: Protočan :)
Peugeot Satelis 500
« : 03 Svibanj, 2014, 10:51:22 »
Pozdrav dragim forumasima!

Dugo me nije bilo na forumu (navratim tek povremeno - znate kako to ide : žena, djeca, itd...).

Pošto mi je malena još "mala" (nema još godinu dana) nisam uzimao motor nego je kao kompromis uletio Peugeot Satelis 500 2009. (493ccm twin spark piaggio).

Molio bih vas ako tko ima kakvih iskustava što se tiče navedenog skutera ili samog piaggio agregata da mi napiše na što trebam obratiti pozornost.

Ono što sam ja uočio u ovih par dana je sljedeće :

- plastike nisu na nivou burgmana nego su lošije kao na nexusu (i ostalim talijanima)
- agregat je solidan (mala potrošnja, prosječna elastičnost kao i ubrzanje i krajnja brzina - mislim da nema nekakave razlike u odnosu na master 460ccm)
- ono što me je ostavilo u čudu (čime sam bio više nego ugodno iznenađen) je njegova stabilnost, bilo pri 60 ili 160kmh skuter je izuzetno stabilan, pri vožnji iza i samom zaobilaženju kamiona, kombija, automobila nema nikakvog podrhtavanja volana, gubljenja stabilnosti u obliku zanošenja, itd... također se njegovih 212kg uopće ne osjeti pri promjeni zavoja, čini mi se da su francuzi učinili nešto izvrsno s ovjesom i raspodjelom težine skutera.... također pri stavljanju na centralnu nogaru - to se radi s lakoćom kao da je riječ o VXR-u a ne maxi skuteru od 212kg...
- zaštita od vjetra također izvrsna (dobio sam i produženu zaštitu za noge - deflectori) pri vožnji po izuzetno bogatom pljusku - platnene tenisice su mi ostale suhe kao barut...
- jedini nedostatak vidim u dosta visoko postavljenom sjedištu za suvozača...

što se potrošnje tiče prosječna brzina cca 130kmh (autoput) 4l/100km što je meni izuzetno prihvatljivo...  :icon_thumright:
Žena ti kaže "Idi k vragu!". Ti odeš, a ona te i tamo dočeka!

Offline ljubo46

  • Aprilia team Croatia
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+31)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6052
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
  • Moja Kaciga: IXS
Odg: Peugeot Satelis 500
« Odgovori #1 : 17 Svibanj, 2014, 19:34:09 »
Uf sad tek vidim temu
Ja na nexusu nemam tu masinu 493cc s twin spark
Nisu ih nikad ni ugradivali. To sam saznao prije par dana. Jer moja masina ima jednu svjecicu sto znaci da je 460cc.
Uglavnom obje svjecice su ti na istoj strani jel da? Jedna do druge? Mislim da je na 460 i 493cc sve isto osim bora koji je malo veci kod tebe. Obje su masine euro 3 s lamba sondom.
Zna se pouzdane i mali potrosaci.

Offline Mr J

  • Mudrost je vrijednija od brzine.
  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6214
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: HD V-Rod
  • Moja Kaciga: Schuberth R1
  • MojSetup: Uvijek spreman!
  • MojSpuh: Protočan :)
Odg: Peugeot Satelis 500
« Odgovori #2 : 19 Svibanj, 2014, 08:10:55 »
Uf sad tek vidim temu
Ja na nexusu nemam tu masinu 493cc s twin spark
Nisu ih nikad ni ugradivali. To sam saznao prije par dana. Jer moja masina ima jednu svjecicu sto znaci da je 460cc.
Uglavnom obje svjecice su ti na istoj strani jel da? Jedna do druge? Mislim da je na 460 i 493cc sve isto osim bora koji je malo veci kod tebe. Obje su masine euro 3 s lamba sondom.
Zna se pouzdane i mali potrosaci.

Tako je :)

Zbog vremenskih prilika nisam bio u mogucnosti da ga malo bolje testiram ali budem s vremenom :)
Žena ti kaže "Idi k vragu!". Ti odeš, a ona te i tamo dočeka!