Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Aprila Area 51 city replica  (Posjeta: 78333 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Pupo

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2865
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG/Pž
  • Moj Skuter: Area 51
Aprila Area 51 city replica
« : 21 Kolovoz, 2008, 23:23:20 »
Pozdrav,

Odlučio sam i ja pobliže predstaviti svoj skuterčić. Skoro sam odustao nakon proičitanog stikija od ivanm-a, no kada sam vidio da je dosta "projekata" nisu veći nego moj ipak sam odlučio postati a i nabavio sam i 3 naljepnice za svaki slučaj.

No krenimo na projekt:

Imam Aprilia Areu 51, 2001. godište, kupljena nova 2003. :)
Pogoni ju dobri stari minareli. Performanse nisu neke bajne ali su mi ok jer skuter ide, ne stoji. Sada ide nekih 65km/h. No slike govore više od 1000 riječi pa eo:



Sve je bilo standardno ili zamjena za standardno:  Dellorto PHBN 12
                                                                   Giannelli GO
                                                                   serijala uglavnom

Nekada je bilo i problema pa mi je tako na 8tkm zaribala radilica  :'( 

Nikada mi neće biti jasno zašto ali što je tu je. Zamjenjena je s topovom radilicom s plavim polutkama. Iako tada nisam ništa znao o tuningu skutera ispostavilo se da se radi o dobroj radilici.


Poslije toga opet bezbrižna vožnja sve dok nisam imao udes:


Za koji dan cijeli skuter ide kod molera  :laughing6: na farbanje. Dvoumim se između sadašnje boje i malo izmjenjene SBK kombinacije boja. Naravno poslije će ostati "clean look".

Area me opet počela zezati s panjenjem uzbrdo
                                                                 http://www.mojskuter.com/forum/index.php?topic=7583.0
ali uspio sam donekle riješiti taj problem.

Sada je na skuteru ljubičasti topov centralni, mix od 6g i 5g rolica, žute (pretpostavljam malossi) opruge u kvačilu i 70 dizna.

No krećem pomalo i u lagani tuning.

Danas mi je stigao Malossi Multivar i Malossi tj. Dellorto 17.5 frga. Negdje prije sam kupio veću serijsku prirubnicu za karb.
No mislim da ću pričekati s montažom dok ne kupim neki bolji auspuh jer mi nije hića jer mi završava sezona vožnje za 20 dana  :'(



Moj nazovi tuning će biti dugotrajan proces zbog kroničnog nedostatka para i vremena, većinu godine nisam kod kuće.


Sada jedno pitanje za tunere!! :)
Za koji auspuh da šparam novce koji će mi biti odličan na Malossi Sport-u te dobar na serijali dok nekupim kit. Prihvaćam sve osim ZX-a jer nevolim imati nešto što imaju svi u gradu. Bolje ću malo duže šparat nego se utopit u masu. Ajde da je RR al pošto ga više nema nula bodova.

Malo sam pratio na forumu kako je netko imao problema sa montažom auspuha al riješim ja to uz pomoć starog. Nadam se da mali produžetak od 2 cm neutječe previše na performanse.


Toliko za večeras. Sutra ću ubaciti još slika.
« Zadnja izmjena: 11 Travanj, 2019, 22:38:19 Pupo »

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Area 51 - restricted area
« Odgovori #1 : 21 Kolovoz, 2008, 23:27:28 »
Zanimljiv skuter.

Sto se tice spuhova, vidim da bas i nemas veliki izbor  :icon_scratch:
http://scooter-center.com/catalog/default.php?cPath=4_8_115_575

Izgleda da neces imati drugog izbora osim ZX-a  :icon_scratch: .... sad vidim da ima na SA drugih spuhova tipa Hebo...
« Zadnja izmjena: 21 Kolovoz, 2008, 23:31:05 SlowRider »

Offline pitaNS

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2154
  • Spol: Muški
  • samo gas
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Novi Sad
  • Moj Skuter: JeTfOrCe,ApRiLiA SR
  • MojSetup: kako ono - high end?!
  • MojSpuh: prdekalica neka Roost
Odg: Area 51 - restricted area
« Odgovori #2 : 21 Kolovoz, 2008, 23:30:06 »
lep scoot..meni jedan od najlepsih...Steta ne nabaciti neki tuning...

A kako ti ide samo 65kmh to mi nesto malo?  ? ? I zasto ne bi nabacio ZX-a kad ce ti upravo on biti dobar i za serijalu i za sport kasnije...moj predlog ti je da uzmes ZX-a i da zanemaris to sto ga svi imaju..pa sta kad dobro radi posao...uzmi Laser x pro ako oces da budes unikatan ili yasuni R...
MHR 70..MHR radlica...Roost Sprint...PWK 21mm...Malossi Selletra...MHR OR prenos...itd itd

Offline aprilija top

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1311
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Sr 180
  • Moja Kaciga: Scorpion
  • MojSetup: polinni :)
  • MojSpuh: polini
Odg: Area 51 - restricted area
« Odgovori #3 : 21 Kolovoz, 2008, 23:32:54 »
moze on gore lako metnut drugi auspuh kupi aupuh za minarelli i da napravit samo drugu prirubnicu da ne smeta donjem nosacu masine i selenu ewo danas smo bas slagali areu od doritosa i covjek je napravio odlicnu flanđu koja je pridodala jos u okretajima naravno to sve ovisi o duzini,sirini flande
0981674245

Offline R@kija

  • Tržnica : (+23)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7964
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Area 51 - restricted area
« Odgovori #4 : 21 Kolovoz, 2008, 23:57:30 »
čjep skut,ovaj unfal je sigurno zbog one malossi naljepnice na deklu :laughing7:

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Area 51 - restricted area
« Odgovori #5 : 22 Kolovoz, 2008, 00:26:30 »
Malo sam pratio na forumu kako je netko imao problema sa montažom auspuha al riješim ja to uz pomoć starog. Nadam se da mali produžetak od 2 cm neutječe previše na performanse.

Utjece.
Produljenjem grane za 2cm ces znacajno spustiti rezo frekvu.

Offline vpucko

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2927
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Belisce
  • Moja Kaciga: Nolan N84
Odg: Area 51 - restricted area
« Odgovori #6 : 22 Kolovoz, 2008, 03:47:43 »
ugrubo racunaj oko 100 okretaja po cm

Offline mhr-team

  • Tržnica : (+20)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3030
  • Spol: Muški
  • zlato, srebro, DUCATI <3
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: MINKEN
  • Moj Skuter: KOSAČICA
  • Moja Kaciga: koliko?
  • MojSetup: polini evolušn prerađen na 1098 ccm
Odg: Area 51 - restricted area
« Odgovori #7 : 22 Kolovoz, 2008, 10:12:43 »
samo naprijed majstore... podrzavam te u vezi zx-a  ;D
to ti je nas anto stazic ( mhr-team)
on je minken boy a mi smo njegovi :icon_biggrin: :toothy12:
.. bosancu njemačka u srcu !! :)

Offline Pupo

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2865
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG/Pž
  • Moj Skuter: Area 51
Odg: Area 51 - restricted area
« Odgovori #8 : 22 Kolovoz, 2008, 13:41:25 »
Malo sam pratio na forumu kako je netko imao problema sa montažom auspuha al riješim ja to uz pomoć starog. Nadam se da mali produžetak od 2 cm neutječe previše na performanse.

Utjece.
Produljenjem grane za 2cm ces znacajno spustiti rezo frekvu.

Ma koliko vamo naštukam odrezat ću sa zadnje strane pa će doći na isto.  :toothy12: :toothy12: Ma nije mi bitna svaka kap performansi. Bitno da ide bolje nego sada.

čjep skut,ovaj unfal je sigurno zbog one malossi naljepnice na deklu :laughing7:

dobio je previše snage od te naljepnice pa mi je proklizao točak (namjerno nepišem kotač) i zaneo me i bumm. Još je i kiša padala.

moze on gore lako metnut drugi auspuh kupi aupuh za minarelli i da napravit samo drugu prirubnicu da ne smeta donjem nosacu masine i selenu ewo danas smo bas slagali areu od doritosa i covjek je napravio odlicnu flanđu koja je pridodala jos u okretajima naravno to sve ovisi o duzini,sirini flande

Ako može koja slika ako nije problem od prirubnice da imam ideju za kasnije. Ali nebi trebalo biti problema s konstrukcijom, kod starog na poslu bi za pivo napravili šta god treba!! :)

lep scoot..meni jedan od najlepsih...Steta ne nabaciti neki tuning...

A kako ti ide samo 65kmh to mi nesto malo?  ? ? I zasto ne bi nabacio ZX-a kad ce ti upravo on biti dobar i za serijalu i za sport kasnije...moj predlog ti je da uzmes ZX-a i da zanemaris to sto ga svi imaju..pa sta kad dobro radi posao...uzmi Laser x pro ako oces da budes unikatan ili yasuni R...

A neam pojma zašto ide tako malo. Htio sam voziti kod jednog majstora al je imao udes sa skuterom i totalno se udesio (čovijek je morao učiti pričati ponovno :( ) a ovim ostalim majstorima se neda zajebavati okolo  a u servisu pogotovo. A ja nemam dovoljno znanja da to sam probam saštelati.

Stavit ću za koji dan multivar gore a karb će čekati jer sam zagubio prorubnicu a nebi bilo dobro da i sj**** smjesu pa da bude mljevenog mesa kasnije!!

Offline Pupo

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2865
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG/Pž
  • Moj Skuter: Area 51
Odg: Area 51 - restricted area
« Odgovori #9 : 22 Kolovoz, 2008, 13:45:13 »
Sada par pitanja.

Jesu dimenzije rolica na multivaru jednake ko i serijske ili su drugih dimenzija te koje težine rolice staviti na trenutni setup pošto sam skeptičan prema onim 7 gramskim koje dolaze s njim.

Nekidan sam malo čistio auspuh i "vidim" da su neke pregrade unutar njega, znači nije skroz protočan. Da li bi vrijedilo do izvaditi van ili bi onda samo dobio neupotrebljiv auspuh??

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Area 51 - restricted area
« Odgovori #10 : 22 Kolovoz, 2008, 15:25:17 »
Dimenzije rolica u multivaru (16x13) su malo vece od serijskih (15x12). Probaj sa 7gr koje si dobio jer imas spuh identican serijskom.

Offline Pupo

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2865
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG/Pž
  • Moj Skuter: Area 51
Odg: Area 51 - restricted area
« Odgovori #11 : 22 Kolovoz, 2008, 21:58:47 »
Još malo slika od udesa :(



Slike od oživljavanja:

« Zadnja izmjena: 11 Lipanj, 2009, 18:11:34 Area51 »

Offline R@kija

  • Tržnica : (+23)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7964
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Area 51 - restricted area
« Odgovori #12 : 23 Kolovoz, 2008, 00:20:37 »
di taj motor ima zadnji stop i zmige

Offline aprilija top

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1311
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Sr 180
  • Moja Kaciga: Scorpion
  • MojSetup: polinni :)
  • MojSpuh: polini
Odg: Area 51 - restricted area
« Odgovori #13 : 23 Kolovoz, 2008, 03:35:00 »
daj mi reci zakaj je tak masina otisla na stranu jasno mi je od udarca ali mislim jel selen dobil po picki il kaj se desilo
0981674245

Offline Pupo

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2865
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG/Pž
  • Moj Skuter: Area 51
Odg: Area 51 - restricted area
« Odgovori #14 : 24 Kolovoz, 2008, 13:26:13 »
di taj motor ima zadnji stop i zmige

Pa integrirano u repu, nabacit ću sliku čistog zadnjeg kraja pa ćeš vidjeti.



daj mi reci zakaj je tak masina otisla na stranu jasno mi je od udarca ali mislim jel selen dobil po picki il kaj se desilo

A jebga od udarca. (U)letio sam po jarku par metara. Auspuh mi je ušao u felgu i tako. Bilo je gadno. Ja sam vozio cestom i pijanac mi se doslovno baci pred skuter i probam ga uzbjeć i očešem njega i u jarak. Bilo je stravično. Pomoto mi se nosač motora koji je ispravljen i pregledan. Još se vidi malo da je smotan ali ne utječe mi na vožnju. Na ovom mom skuteru je teško govoriti o klasičnim selenima jer ne postoje(kao što su na SR-kama). Mašina je spojena na ramu preko nekih poluga i amortizera koji stoji vodoravno :) 



Cijeli skuter je dosta drugačiji nego ostali (nije da se hvalim) i ima neke stvari riješeno drugačije od ostalih skutera. To je dobro jer nema svatko takav skuter ali i loše jer je sužen izbor aftermarket dijelova što se pokazalo točnim i pri odabiru auspuha.
« Zadnja izmjena: 24 Kolovoz, 2008, 15:17:10 Area51 »

Offline aprilija top

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1311
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Sr 180
  • Moja Kaciga: Scorpion
  • MojSetup: polinni :)
  • MojSpuh: polini
Odg: Area 51 - restricted area
« Odgovori #15 : 24 Kolovoz, 2008, 13:42:49 »
znam kak ima selen gledo sam kod doritosa kad sam mu slago auspuh i bas je jebeno napravljeno odozdola pa se spaja na gore bas je ono fkt jebenica neznam kaj da ti kazem
0981674245

Offline Joka

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 1
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • MojSpuh: MHR Replica
Odg: Area 51 - restricted area
« Odgovori #16 : 26 Kolovoz, 2008, 13:09:06 »
pazi kod takog razmisljanja da imas drugacije neg ostali, jer ne bi svatko imao isto da je to lose... ja sam imao einspritz gileru i isto tako je bila drugacija neg bilo koji drugi motor, ali samo zato sto taj nacin direkt ubrizgavanja ne lezi na scoot... tak da to sto je tvoj drugaciji moze samo znacit vece probleme i poteskoce.. zato bolje stavi zx jer lezi i na 50 i 70 ccm... pa i ako zariba opet ce ti ostat auspuh a ako uzmes jaci auspuh onda ces ga morat skinut kao i kit

Offline Pupo

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2865
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG/Pž
  • Moj Skuter: Area 51
Odg: Area 51 - restricted area
« Odgovori #17 : 26 Kolovoz, 2008, 22:36:17 »
pazi kod takog razmisljanja da imas drugacije neg ostali, jer ne bi svatko imao isto da je to lose... ja sam imao einspritz gileru i isto tako je bila drugacija neg bilo koji drugi motor, ali samo zato sto taj nacin direkt ubrizgavanja ne lezi na scoot... tak da to sto je tvoj drugaciji moze samo znacit vece probleme i poteskoce.. zato bolje stavi zx jer lezi i na 50 i 70 ccm... pa i ako zariba opet ce ti ostat auspuh a ako uzmes jaci auspuh onda ces ga morat skinut kao i kit

Prvo pa muško :)
Drugačija u smislu rješavanja nekih stvari na nestandardan način. Jbt, minareli je i više nego standardan i čest na skuterima. Htio sam i ja SR-ku ajnšpric al mi stari nije dao :)

Offline Pupo

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2865
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG/Pž
  • Moj Skuter: Area 51
Odg: Area 51 - restricted area
« Odgovori #18 : 19 Listopad, 2008, 19:20:23 »
Poz svima nakon dužeg vremena. Malo se oteglo farbanje ali sam na faksu a neidem često kući no juče sam konačno uspio rastaviti skuter i odvesti plastike na farbanje. Odluka je pala na crnu boju uz par crvenih detalja. Nešto u stilu SBK Areae. Eo malo slika od operacije:



Slike ofarbanih plastika će biti do Božića  :toothy9: tj, kada prvi put odem kući. Malo će se oteći ali će biti spremno do sezone.
« Zadnja izmjena: 11 Lipanj, 2009, 18:13:47 Area51 »

Offline greenlite

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 682
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: čk
Odg: Area 51 - restricted area
« Odgovori #19 : 19 Listopad, 2008, 19:54:44 »


to bi trebalo izgledat nešto u ovom stilu?
meni prekrasna kombinacija