Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Gilera runner sp 50  (Posjeta: 4364 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Zicke

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 66
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera Runner Sp 50
Gilera runner sp 50
« : 21 Travanj, 2014, 20:23:25 »
Pozdrav,

Kupio sam Runnera 2006 god sa 8tkm. Išao je 75 km/h. Pošto je dugo stajao, promijenio sam slijedeće:
Redsponge filter, rolice 5,5 gr Stage 6, CDI je otišao tako da i to polovno, ZX Leovince, dizna 68, nova svijećica Ngk BR9ES i na kraju novi original remen piaggio.
Mučio sam se dugo sa štelanjem smjese, sada mislim da je ok
Rezultat je slijedeći,  motor je relativno slab u startu i  uzbrdici , 6800 okretaja cca 38km/h, kada prijeđe 7000 okretaja povuče kao lud i vuče do  95km/h ( sfalilo mi ravnice )
Da li je ta rupa u ubrzanju do remena koji još nije sjeo na mjesto ( napravio sam cca 25 km s njim ), da li je do smjese ili da stavim dizu 64? Da li da diram iglicu?
Hvala unaprijed  :)
« Zadnja izmjena: 21 Travanj, 2014, 21:00:21 Zicke »

Offline plica-du_RunneR

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 160
  • Spol: Muški
  • Nema do talijanske mašine
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Dubrovnik
  • Moj Skuter: Gliera Runner
  • Moja Kaciga: ls2
  • MojSetup: serijala
  • MojSpuh: Giannelli rekord
Odg: Gilera runner sp 50
« Odgovori #1 : 21 Travanj, 2014, 20:41:51 »
rolice od 5,5gr su ti teske...stavi 4,8

Offline IceMan

  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1654
  • Spol: Muški
  • Black Bird
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Piaggio Zip 2t
  • Moja Kaciga: IXS HX 253
  • MojSetup: Polini Hi speed
  • MojSpuh: Leo Vince RR
Odg: Gilera runner sp 50
« Odgovori #2 : 21 Travanj, 2014, 23:51:47 »
lakse rolice stavi, 4.7g-5g, ciljaj da ti kroz ubrzanjnje vrti 9000-9200 okr

jesi stavljao vrđe federe kvacila?

ako nisi malossi bijele ili crne stavi, startat cee na visim okretajima tako da ces imat bolji "šus"
Piaggio Zip 50 2t

Offline Zicke

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 66
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera Runner Sp 50
Odg: Gilera runner sp 50
« Odgovori #3 : 22 Travanj, 2014, 07:38:03 »
Hvala za info.
Startat ću sa 5 gr pa na niže, stavit ću i bijele federe. da li da diram centralni feder koji je serijski? Iglu na karburatoru ostavim kako je ( serijala )
Hvala još jednom

Offline Nix666

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1431
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP50
  • MojSetup: Red Sponge, dizna 64, Polini high speed, 5.25g utezi
  • MojSpuh: Gianelli Rekord
Odg: Gilera runner sp 50
« Odgovori #4 : 22 Travanj, 2014, 07:40:10 »
Hvala za info.
Startat ću sa 5 gr pa na niže, stavit ću i bijele federe. da li da diram centralni feder koji je serijski? Iglu na karburatoru ostavim kako je ( serijala )
Hvala još jednom
Žuti federi na kvačilo  :icon_thumright:

Offline plica-du_RunneR

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 160
  • Spol: Muški
  • Nema do talijanske mašine
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Dubrovnik
  • Moj Skuter: Gliera Runner
  • Moja Kaciga: ls2
  • MojSetup: serijala
  • MojSpuh: Giannelli rekord
Odg: Gilera runner sp 50
« Odgovori #5 : 22 Travanj, 2014, 10:32:29 »
nemoj startat s 5,0gr bit ce ti teske malo,uzmi 4,8 i gotovo,provjereno je,bijele federe mozes centralni ostavi serijski,a iglu po potrebi
 :icon_thumright:

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: Gilera runner sp 50
« Odgovori #6 : 22 Travanj, 2014, 10:54:25 »
za serijsko vario i zx 5 grama su taman..sve ispod ide u prevrtavanje.
i one leovince rolice koje dolaze sa zxom su po vagici 5 gr,makar su oni napisali na pakkiranju da su 4.8
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline IceMan

  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1654
  • Spol: Muški
  • Black Bird
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Piaggio Zip 2t
  • Moja Kaciga: IXS HX 253
  • MojSetup: Polini Hi speed
  • MojSpuh: Leo Vince RR
Odg: Gilera runner sp 50
« Odgovori #7 : 22 Travanj, 2014, 13:00:21 »
Žuti federi na kvačilo  :icon_thumright:
[/quote]

nepotrebno, spalit ce kvacilo bezpotrebno, bijeli su dovoljni
Piaggio Zip 50 2t

Offline Nix666

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1431
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP50
  • MojSetup: Red Sponge, dizna 64, Polini high speed, 5.25g utezi
  • MojSpuh: Gianelli Rekord
Odg: Gilera runner sp 50
« Odgovori #8 : 22 Travanj, 2014, 20:20:20 »
Žuti federi na kvačilo  :icon_thumright:

nepotrebno, spalit ce kvacilo bezpotrebno, bijeli su dovoljni
[/quote]
Kaj briješ frende?
Frajer se žali na start a tu mu preporućujete najmekše federe na kvačilo. Ja ih vozim cca 7tkm i nikakvo kvačilo nije spaljeno

Offline IceMan

  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1654
  • Spol: Muški
  • Black Bird
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Piaggio Zip 2t
  • Moja Kaciga: IXS HX 253
  • MojSetup: Polini Hi speed
  • MojSpuh: Leo Vince RR
Odg: Gilera runner sp 50
« Odgovori #9 : 22 Travanj, 2014, 23:05:08 »
po meni su bijeli dovoljni, imam ih vec sigurno 15tkm i kvacilo kao novo  :icon_thumright:
Piaggio Zip 50 2t

Offline dellacorona

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 185
  • Spol: Muški
  • Ride or Die !
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Sarajevo
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP50
  • Moja Kaciga: Grex r2
  • MojSetup: Top Performance Trophy Black
  • MojSpuh: Yasuni R Carbon
Odg: Gilera runner sp 50
« Odgovori #10 : 22 Travanj, 2014, 23:16:59 »
ja mislim da su crni najmeksi pa bijeli pa zuti ? :D

Offline Zicke

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 66
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera Runner Sp 50
Odg: Gilera runner sp 50
« Odgovori #11 : 29 Travanj, 2014, 21:55:06 »
Info;
Kupio sam rolice 5gr polini ( nije bilo 4,8 ) start je puno bolji,motor se vrti na nekih 9100 rpm i skroz dobro ubrzava.
Kupio sam federe Naraku ( nije bilo u web shopu drugih ), uglavnom ,da li da  stavim bijele ili crne  te da li da mjenjam centralni kada ću to sve rastavit ili ostavim serijalu?
Još jedna pomoć što se tiče paljenja, na kurblu mi pali na zub, a na anlaser samo vergla. Zamijenio sam bendix jer je stari dao svoje, anlaser mi se čini da dobro radi jer ne vrti u prazno, a akumulator je nov.
Hvala unaprijed

Offline anabellas

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2783
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Derbi rambla 300i
  • Moja Kaciga: HJC FG 17
  • MojSetup: Sve serijala
Odg: Gilera runner sp 50
« Odgovori #12 : 30 Travanj, 2014, 08:42:36 »
Start ubitacan bez pravih federa. Meni sad polini zeleni ali isto premekano. Treba zute

Sent from my GT-I9195 using Tapatalk

Mjenjam Speedfight za kuku od golfa.

ŠIFRA OGLASA: kuku meni kuku tebi!

Offline dr.mrgood

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1267
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bribir
  • Moj Skuter: Peugeot Elyseo
  • MojSetup: Malossi Sport 70 ccm,Dellorto 17.5,dizna 80, original airbox
  • MojSpuh: Stock
Odg: Gilera runner sp 50
« Odgovori #13 : 30 Travanj, 2014, 15:55:40 »
Ovdje ima nekoliko nebuloza. Prvo, velicina dizne se ne "nagadja", zna se kako se odredjuje velicina dizne, ako se to ne odradi kako treba, motor ce prije ili kasnije zacvikat.
Drugo, koliko se ja kuzim to je piaggio hiper pro 2 agregat, a na njemu za ZX su rolice od 5 grama preteske, koliko god vi tvrdili da su idealne, znam sta pricam jer sam probao. Meni su e najbolje pokazale 4.3 grama. Ovo vrijedi ako govorimo o serijala variomatu. Trece, ne trebaju nikakvi tvrdji federi niti mijenjanje centralne. Piaggio je to tako dobro slozio da kada se sve ostavi serijala, cak i sa ugradnjom kita, veceg fergazera i auspuha ne treba nista mijenjati i nema nikakvih rupa u ubrzanju. Pa nije to minarelli  :o

Offline ajlavsrku

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1206
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: Vxr
  • Moja Kaciga: Vise njih
  • MojSetup: Polini vario i zvono,polini bregasta,kevlar,alu polutke,e5
  • MojSpuh: Serdarević ili bez kata
Odg: Gilera runner sp 50
« Odgovori #14 : 30 Travanj, 2014, 17:11:29 »
Ovdje ima nekoliko nebuloza. Prvo, velicina dizne se ne "nagadja", zna se kako se odredjuje velicina dizne, ako se to ne odradi kako treba, motor ce prije ili kasnije zacvikat.
Drugo, koliko se ja kuzim to je piaggio hiper pro 2 agregat, a na njemu za ZX su rolice od 5 grama preteske, koliko god vi tvrdili da su idealne, znam sta pricam jer sam probao. Meni su e najbolje pokazale 4.3 grama. Ovo vrijedi ako govorimo o serijala variomatu. Trece, ne trebaju nikakvi tvrdji federi niti mijenjanje centralne. Piaggio je to tako dobro slozio da kada se sve ostavi serijala, cak i sa ugradnjom kita, veceg fergazera i auspuha ne treba nista mijenjati i nema nikakvih rupa u ubrzanju. Pa nije to minarelli  :o





pa nismo ja i po foruma ludi sta stavljamo jace federe i druge centralne,ja prvi sam ih mjenjao i probao par kombinacija dok nije bilo savršeno,a sa serijskim federima i centralnim je bilo goli k****

Offline Zicke

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 66
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera Runner Sp 50
Odg: Gilera runner sp 50
« Odgovori #15 : 30 Travanj, 2014, 21:14:45 »
Ovdje ima nekoliko nebuloza. Prvo, velicina dizne se ne "nagadja", zna se kako se odredjuje velicina dizne, ako se to ne odradi kako treba, motor ce prije ili kasnije zacvikat.


Ok, cijenim svako mišljenje. Reci mi onda kako odabrat najbolju diznu za taj setup? Meni se sa serijskom gušio kad sam stavio redsponge.

Offline anabellas

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2783
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Derbi rambla 300i
  • Moja Kaciga: HJC FG 17
  • MojSetup: Sve serijala
Odg: Gilera runner sp 50
« Odgovori #16 : 30 Travanj, 2014, 21:18:29 »
Ovdje ima nekoliko nebuloza. Prvo, velicina dizne se ne "nagadja", zna se kako se odredjuje velicina dizne, ako se to ne odradi kako treba, motor ce prije ili kasnije zacvikat.
Drugo, koliko se ja kuzim to je piaggio hiper pro 2 agregat, a na njemu za ZX su rolice od 5 grama preteske, koliko god vi tvrdili da su idealne, znam sta pricam jer sam probao. Meni su e najbolje pokazale 4.3 grama. Ovo vrijedi ako govorimo o serijala variomatu. Trece, ne trebaju nikakvi tvrdji federi niti mijenjanje centralne. Piaggio je to tako dobro slozio da kada se sve ostavi serijala, cak i sa ugradnjom kita, veceg fergazera i auspuha ne treba nista mijenjati i nema nikakvih rupa u ubrzanju. Pa nije to minarelli  :o




pa nismo ja i po foruma ludi sta stavljamo jace federe i druge centralne,ja prvi sam ih mjenjao i probao par kombinacija dok nije bilo savršeno,a sa serijskim federima i centralnim je bilo goli k****

ovo su ciste nebuloze , centralni piaggio je dobar do 50kmh kasnije nema konstantnu tvrdocu kao malossijevi. federi kvacila takoder ne mogu serijski (ako zelis startat kako spada). A kombinacija kit + original prijenos je  :toothy12:
Mjenjam Speedfight za kuku od golfa.

ŠIFRA OGLASA: kuku meni kuku tebi!

Offline dr.mrgood

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1267
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bribir
  • Moj Skuter: Peugeot Elyseo
  • MojSetup: Malossi Sport 70 ccm,Dellorto 17.5,dizna 80, original airbox
  • MojSpuh: Stock
Odg: Gilera runner sp 50
« Odgovori #17 : 30 Travanj, 2014, 22:49:57 »
Hahahaha smijesni ste, ljudi, zbilja smijesni. Ja cu vam stavit snimku svoga piaggio liberty sa italkit 70 ccm alu, dellorto 17.5, i tecnigas trek. Ako negdje nadjete rupu u ubrzanju, placam cevape i pivo. U prijenosu nije nista dirano, sve je original, i centralna i federi kuplunga.
Po tisucu i petstoti put kako ovo pisem na forumu, al napisat cu jos jednom: Stavis diznu za koju mislis da bi trebala bit ok. Nadjes laganu uzbrdicu i oderes ful gas nekih 500m. U voznji ubijes skuter na kljuc i stanes cim prije. Izvadis svjecicu i gledas boju. Ako je siva ili bijela, treba veca dizna. Ako je crna i masna, treba manja dizna. Ako je ciglasto snedja ili boja bijele kave, pogodio si velicinu dizne. Isto napravis i za 3/4 gasa i 1/2 gasa.

Offline anabellas

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2783
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Derbi rambla 300i
  • Moja Kaciga: HJC FG 17
  • MojSetup: Sve serijala
Odg: Gilera runner sp 50
« Odgovori #18 : 30 Travanj, 2014, 23:05:06 »
Hahahaha smijesni ste, ljudi, zbilja smijesni. Ja cu vam stavit snimku svoga piaggio liberty sa italkit 70 ccm alu, dellorto 17.5, i tecnigas trek. Ako negdje nadjete rupu u ubrzanju, placam cevape i pivo. U prijenosu nije nista dirano, sve je original, i centralna i federi kuplunga.
Po tisucu i petstoti put kako ovo pisem na forumu, al napisat cu jos jednom: Stavis diznu za koju mislis da bi trebala bit ok. Nadjes laganu uzbrdicu i oderes ful gas nekih 500m. U voznji ubijes skuter na kljuc i stanes cim prije. Izvadis svjecicu i gledas boju. Ako je siva ili bijela, treba veca dizna. Ako je crna i masna, treba manja dizna. Ako je ciglasto snedja ili boja bijele kave, pogodio si velicinu dizne. Isto napravis i za 3/4 gasa i 1/2 gasa.

ako je mali milion forumasa se usuglasio da je sa spuhom dosta 64 dizna onda bi s njom i trebala biti dobra smjesa.. a ovo s prijenosom ako mislis da je dobro iso zamisli kak bii iso da si ga ustelo  :icon_thumright:
Mjenjam Speedfight za kuku od golfa.

ŠIFRA OGLASA: kuku meni kuku tebi!

Offline ajlavsrku

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1206
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: Vxr
  • Moja Kaciga: Vise njih
  • MojSetup: Polini vario i zvono,polini bregasta,kevlar,alu polutke,e5
  • MojSpuh: Serdarević ili bez kata
Odg: Gilera runner sp 50
« Odgovori #19 : 30 Travanj, 2014, 23:33:54 »
Hahahaha smijesni ste, ljudi, zbilja smijesni. Ja cu vam stavit snimku svoga piaggio liberty sa italkit 70 ccm alu, dellorto 17.5, i tecnigas trek. Ako negdje nadjete rupu u ubrzanju, placam cevape i pivo. U prijenosu nije nista dirano, sve je original, i centralna i federi kuplunga.
Po tisucu i petstoti put kako ovo pisem na forumu, al napisat cu jos jednom: Stavis diznu za koju mislis da bi trebala bit ok. Nadjes laganu uzbrdicu i oderes ful gas nekih 500m. U voznji ubijes skuter na kljuc i stanes cim prije. Izvadis svjecicu i gledas boju. Ako je siva ili bijela, treba veca dizna. Ako je crna i masna, treba manja dizna. Ako je ciglasto snedja ili boja bijele kave, pogodio si velicinu dizne. Isto napravis i za 3/4 gasa i 1/2 gasa.









bija ja smjesan ili ne ja ti kazem da 99% ljudi prijenos nemoze normalno radit sa tvornickim postavkama jer nebi se proizvodili centralni federi i federi kvacila bzvz da ih neko kupi i stavi u ladicu u sobi i uokviri račun,ja na reversu sam ima polini vario i rolice i tvornicke federe i centralni i bilo je dobro al kad san stavia bili malossi feder i zute federe polini bilo je jos bolje a kamoli na kitu jer sad sam stavia dr evo,19 karb itd,i sad su mi teze rolice,ljubicasti centralni sa malossi tc i polini zutim federima i sad mi je extra,a dok nisam poštelao prijenos nakon ugradnje veceg karba i kita bilo je bože sačuvaj..nekazem da tebi neštima na libertyu dabogda ti njih sto tako uštela al kažem ti iz svog primjera,a vidim i iz primjera ostalih članova da je to nama bila nemoguća misija...









ako je mali milion forumasa se usuglasio da je sa spuhom dosta 64 dizna onda bi s njom i trebala biti dobra smjesa.. a ovo s prijenosom ako mislis da je dobro iso zamisli kak bii iso da si ga ustelo  :icon_thumright:







ja na reversu,dok je bil serijala kit,karb 17.5,polini spuzva,dizna 66 smjesa extra,samo primjer dajem  :)