Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: 4Tskuteri - Agil vodič za vađenje katalizatora iz auspuha 50 ccm 4T skutera  (Posjeta: 7790 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Agil

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Banned!
  • Postova: 694
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: online, od o
  • Moj Skuter: Kymco Agility 80 + K
  • Moja Kaciga: magemusy
  • MojSetup: 27 000 km Honda-Sundiro na 4T+Agility City 2T Vanilla
  • MojSpuh: magemusy
Pozdrav...Agil vam još jedom donosi ilustrirani vodič za sve one koji žele izvaditi katalizator iz auspuha....

Na početku da napomenem , da sa ovim zahvatom nećete dobiti ekstremno poboljšanje performansi vašeg skutera...ali ništa ne može zamijeniti osjećaj zadovoljstva da ste i vi doprinijeli propasti ove užasne civilizacije, ovog kičastog plavo – zelenog planeta i nepravedne vladavine HDZ-a na ovim prostorima...

Možda vam krajnja poraste 2 – 3 km ( ništa u odnosu na stavljanje malossi naljepnice), možda zvuk auspuha postane nešto dublji...ne, previše... ( u konkretnom slučaju 7,2 % dublji, odnosno harmonik od 300 Hz preuzeo je mjesto harmonika 500 Hz )...ali to nije ništa prema gore navedenom zadovoljstvu postignutom vlastitim rukama

Dakle da krenemo iz početka

Najprije skinete auspuh, odvijanjem vijaka (2) na glavi cilindra i vijaka koji ga pričvrščuju za blok motora (2), kao i izbijanjem veze s stražnjim blatobranom...prethodno je potrebno skinuti  onu plastiku koja sprečava da glupače ne opeku list na auspuhu...

Zatim kružnom pilom skinete nosač auspuha....zarežite po rubovima označenima na crtežu..za definitivno odvajanje koristite pomoč gumenog čekića



Kad skinete nosač prerežite auspuh kružnom pilom po liniji označenoj crticama





Razdvojite auspuh – na crtežu je katalizator prikazan s strelicom označenom slovom C, otvor katalizatora izgleda Kao označen strelicom A, a presjek tubusa u kojem se nalazi katalizator, označen je strelicom B – radi se o metalnoj mreži presvučenoj nečim...po pravilu bi trebala biti keramička, ali bit je samo prevariti europske EEC norme  - proklete licemjerne birokrate iz Bruxellesa, koji će vam za koju godinu propisivati način na koji koristite WC školjku

..strelica C pokazuje i liniju po kojoj otpilite katalizator, a zatim ga bacite što dalje možete...( moj rezultat je 37 metara, a nisam se ni trudio...)

Zatim sve povarite obrnutim redom i montirate obrnutim redom....na idućim slikama se vidi rezultat uspješne obrnute montaže....




Evo za kraj još malo slika mog Agility-ja...crknite od zavisti vi čiji Agility-ji još uvijek imaju katalizator...





05550....petice označavaju prijeđene km,  a ne to da Agility voze odlikaši  ;D