Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Minarelli - ne pali  (Posjeta: 4520 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline zeljko69

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 41
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Yamaha axis
Minarelli - ne pali
« : 11 Veljača, 2014, 10:23:08 »
Pozdrav svim  uvazenim clanovima ovog foruma,vec dolazi proljece,blizi se sezona za motore, imam skuter Yamaha Axis (mbk forte) minarelli masina,dellorto karburator,NECE DA UPALI,sto puta sam ga probao nece i nece,prosle godine mijenjao sam klip i karike,i stavio mi je mehanicar neki dihtung novi ali to je on napravio ja msm od silikona ,nemam pojma..Palim ga na kurblu,provjerio sam auspuh da li je zacepljen ,nije. Proverim svjecicu da li baca iskru ,baca je ,ko nova. Svjecica bude mokra posle kurblanja,moze da upali i ugasi se nakon 2 sek,kada pospricam start sprejom u filter zraka,karburator ni masinu  nisam gledao... Gorivo sam mijenjao.. A kad se pokvario,to je bilo ovako,ja sam ostavio motor da radi ,bio sam tu okolo ,onda se on odjednom ugasio i nije htio da upali ,a pre toga promjenio je zvuk,nekako je bio sitniji..Molim vas da mi pomognete u cemu je problem,pozz svima!!  :hello:

Offline JogFromYamaha

  • moderator
  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 16959
  • Spol: Muški
  • how you ride not what you ride
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin
  • Moj Skuter: XEvo 400
  • Moja Kaciga: schuberth sr1
  • MojSpuh: original inox
Odg: Minarelli - ne pali
« Odgovori #1 : 11 Veljača, 2014, 10:58:30 »
pogledaj si usisne lamele dal su dobre
i promjeni semeringe (2 komada 1 na strani magneta drugi na strani variomata)

Offline A_n_d_r_o

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 67
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Lipik,Zagreb
  • Moj Skuter: Ditech
Odg: Minarelli - ne pali
« Odgovori #2 : 11 Veljača, 2014, 15:45:08 »
Kak odma na semeringe. Šta nije bolje prvo skinut glavu i provjerit taj dihtung sta je snjim pa onda krenut dalje???

Offline JogFromYamaha

  • moderator
  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 16959
  • Spol: Muški
  • how you ride not what you ride
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin
  • Moj Skuter: XEvo 400
  • Moja Kaciga: schuberth sr1
  • MojSpuh: original inox
Odg: Minarelli - ne pali
« Odgovori #3 : 11 Veljača, 2014, 16:05:26 »
semeringi na minarelliju traju ravnih 8 godina i onda pocnu ili slinit ili postepeno vuc felsa
tako da su semeringi i usisne lamelice jako dobar kandidat za provjerit
a i dihtunzi se trebaju stavit novi a ne ljepit silikonom ili radit od silikona

Offline A_n_d_r_o

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 67
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Lipik,Zagreb
  • Moj Skuter: Ditech
Odg: Minarelli - ne pali
« Odgovori #4 : 11 Veljača, 2014, 16:56:35 »
Sve u svemu taj majstor koji ti je radio prosle godine je fusher i po svemu sudeci nije odradio sve kak treba!!! Postupak bi trebalo ponovit sa kompletnom izmjenom lezaja semeringa dihtunga

Offline hrci

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 153
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Speedfight 2
  • Moja Kaciga: ixs
  • MojSetup: mhr replica
  • MojSpuh: leo vince tt
Odg: Minarelli - ne pali
« Odgovori #5 : 11 Veljača, 2014, 18:19:59 »
zacepi rukom karb i zaverglaj,meni tak upali i bez klipa  :icon_biggrin:  :icon_biggrin:

Offline zeljko69

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 41
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Yamaha axis
Odg: Minarelli - ne pali
« Odgovori #6 : 11 Veljača, 2014, 18:38:09 »
Srci,jel ozbiljno to ? A gdje to  na kraburatoru tacno? A cekajte ,postoji mogucnost da mi je otisao i taj dihtung koji je on napravio...Hmm znaci nevalja taj majstor sto je to stavio dihtung od silikona..Sta vi konkretno sumnjate da je otislo,nisam ja sad neki majstor,znam osnovno..Mislim da cu ovaj put promjenit' majstora  :confused5:

Offline A_n_d_r_o

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 67
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Lipik,Zagreb
  • Moj Skuter: Ditech
Odg: Minarelli - ne pali
« Odgovori #7 : 11 Veljača, 2014, 18:50:03 »
Kad zacepis rukom grlo gdje dolazi filter napravis "efekt čoka" i motor bi mogao upalit ali nebu dugog vijeka

Offline zeljko69

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 41
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Yamaha axis
Odg: Minarelli - ne pali
« Odgovori #8 : 13 Veljača, 2014, 19:18:01 »
Pa sta vi mislite ,sta prvo trebam uradit ,i sta je najvjerovatnije uzrok,znaci samo je masina u pitanju,a karburator i slicno?
Trebao bi nesto uradit,dolazi sezona

Offline Brav

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 142
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moja Kaciga: Suomy Spec1R
Odg: Minarelli - ne pali
« Odgovori #9 : 14 Veljača, 2014, 01:24:52 »
Ma pogledaj jel di sta vidno pusta oko cilindra itd. Guma zraka jel probusena di, to ode od stajanja. Sve lipo propusi, ocisti,  mislin na karb.zamini svicu i provaj. Cok zna krepat od stajanja isto pa zacepi filter ka sta ljudi vec kazu. Ako nista oko cilindra ne curi, a radija je nakon servisa, radit ce i sad. I da brtva puse negdi minimalno upalija bi i crka kad se ugrije tek. Al vidija bi odma da curi.

Offline zeljko69

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 41
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Yamaha axis
Odg: Minarelli - ne pali
« Odgovori #10 : 15 Veljača, 2014, 16:08:28 »
E ovako,danas smo ja i tata,rasklapali sve pregledali,stanje je lose..Rasklapali smo masinu,pogledali usisnu lamelu kao sto je rekao JogFromYamaha,lamela je ko nova!E skontali smo da ne ide dovod goriva u blok.Pogledamo mi ,kad ono ne dolazi ni u karburator gorivo.. Skinemo pumpu,zalijepljenja mebrana,ajd mi sve to rastavimo sklopimo i moze,skuter opet nece da upali...Skinemo karburator,procistimo sve dizne,sve namjestimo,upalismo ga...Kada smo ga upalili gas je bio toliko jak,sve smo pokusali da ga smanjimo i na ler dizni i na saraficu ispod rucke..Al dzaba.. I ugasimo  ga mi..I opet da ga upalimo nece... sta je sad,skinemo crijevo za dovod goriva,gorivo opet ne tece,i opet ista stvar PUMPA,ja i on se razocarali ,3 put rasklapali ,ma sam sto napravimo i podje da tece gorivo,i opet stane i sve tako... E sad pitanja su ova?
Zasto je bio ler jak?
Sta je sa pumpe ,zasto zastopa gorivo? Inace pumpu smu izduvali .. Pozz..

Offline Brav

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 142
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moja Kaciga: Suomy Spec1R
Odg: Minarelli - ne pali
« Odgovori #11 : 15 Veljača, 2014, 17:05:41 »
Uf, sad ce bit ajme kad su se ti vijci dirali. Provajte ih vratit u prvotni polozaj koliko je moguce. Skinite cok i ispitajte stanje tako da ga spojite direktno na bateriju, ako se nakona par min izvuce, ok je. Na pumpu mozda ne baca zrak jer nema pritiska iz motora tj mozda je stvarno brtva adios. Bacite pogled dobro oko cilindra da vidite ima li pustanja ukoliko nemate mjerac kompresije pri ruci. Potrazit cu manual za vas skuter da pa cu vam uploadat servisne podatke.

Offline Brav

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 142
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moja Kaciga: Suomy Spec1R
Odg: Minarelli - ne pali
« Odgovori #12 : 15 Veljača, 2014, 18:36:42 »
Vijek smjese na krug i 1/4. Provajte direktno gorivo malom špricom stavit u cilindar par puta pa verglat. Kad upali (ako upali) okretaje podesite po sluhu otprilike, kad se motor ugrije. Vama je pumpa goriva mislim ista ko na speeedfightu, ovakva sa slike doli? Skinite i crijevo zraka sa prirubnice i dok verglate provjerite jel ima pritiska.

http://thumbs2.ebaystatic.com/d/l225/m/mayMgxJc4yK-FO8BSieYJ2w.jpg

Set brtvi vam je 50ak kn.


Offline zeljko69

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 41
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Yamaha axis
Odg: Minarelli - ne pali
« Odgovori #13 : 15 Veljača, 2014, 21:24:41 »
Cok mi je neispravan ja msm ,uopste nema kabla koji ide od akumulatora do coka.. ,al ne planiram ga ni popravljat..Prije je palio i bez coka po zimi haha..E pumpa je slicna ali nije bas ista ,sutra cu je slikat pa da vidis,a bas je zanimljiva,jel motor bio na vecim obrtajima zbog siromasne smjese ili? Samo najvise me ova pumpa brine,ne kontam ja i tata sve fino namjestili slozili i opet .. A upali on kada mu direktno u cilindar stavim goriva,ima pritiska kad skinem crijevo za prirubnice ,nema sta povlaci.. Ali ono drugo crijevo,glavno nece da ide gorivo iz pumpe i gotovo..Sto se tice dihtunga u redu je sve ostalo..A membrane u pumpi nisu nigdje pocijepane ,znaci sve unutra stoji kako treba,mi namjestimo ,i stavimo ,proradi ,i odma opet se nesto pokvari tu..Tak' da i mi ne znamo sta cemo..

Offline Brav

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 142
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moja Kaciga: Suomy Spec1R
Odg: Minarelli - ne pali
« Odgovori #14 : 16 Veljača, 2014, 00:26:09 »
Posaljite mi sliku pumpe molim vas, bas me zanima kakva je u axisa. Zavrnite  vijak smjese na karburatoru do kraja, lagano da ne pritisne jako gumicu, pa odvrnite na krug i 1/4. Motor ide u visoke okretaje jer je ili jaca malo smjesa, jak ler gas i otvoren tj neispravan cok. Sa dobro postavljenin vijkom smjese, cistim filterom zraka, u leru, motor treba treba vrtiti od 1600-1800rpm kad se ugrije. Pocnite od karburatora, pumpe, filtera zraka. Cok kad je neispravan moze ostat u vise polozaja. Meni npr je bio neispravan,zatvoren, pa bi zimi bija horor dok ga upalis jer treba bit otvoren da ojaca smjesu. Nekom pukne i ostane otvoren, pa skuter trosi 10l goriva. Cok van je sam po sebi spojen na masu i struju motora. Dzeka bice nema alo popratite zice i nac cete lako.

Offline zeljko69

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 41
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Yamaha axis
Odg: Minarelli - ne pali
« Odgovori #15 : 16 Veljača, 2014, 09:45:46 »
http://imgbox.com/VWPhd44V -Pumpa
http://imgbox.com/UInnX2h9-Pumpa
http://imgbox.com/G1XW9Yib-Karburator
http://imgbox.com/rbB9tlmX- Karburator
A cekaj ja sam prosle godine vozio bez coka bez problema upali baas dobro..
A ja ga palim na kurblu ,akumulator neki velik ,pa sam olaksao motor da mi bolje ide,inace motor je (krmtija) ja to vozam po seoskim putevima..A sto se tice Yamahe po jacini ,stvarno je dobar motor,vuce i startan ,ja prestignem u startu 110 cc kineza..   :headbang:

« Zadnja izmjena: 17 Veljača, 2014, 10:25:19 zeljko69 »

Offline zeljko69

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 41
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Yamaha axis
Odg: Minarelli - ne pali
« Odgovori #16 : 05 Ožujak, 2014, 18:30:34 »
E ovako,dosao sam do zakljucka.. u pitanju je cok ! Nece da upali jer nemam cok,tj. imam cok ali nije ispravan ,e sad ja njega palim na kurblu i skino sam akumulator ,gde mogu kupiti onaj klip-klap cok,cuo sam da je taaj dobar ? Jel moze on na dellorto?

Offline anabellas

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2783
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Derbi rambla 300i
  • Moja Kaciga: HJC FG 17
  • MojSetup: Sve serijala
Odg: Minarelli - ne pali
« Odgovori #17 : 05 Ožujak, 2014, 18:39:36 »
E ovako,dosao sam do zakljucka.. u pitanju je cok ! Nece da upali jer nemam cok,tj. imam cok ali nije ispravan ,e sad ja njega palim na kurblu i skino sam akumulator ,gde mogu kupiti onaj klip-klap cok,cuo sam da je taaj dobar ? Jel moze on na dellorto?

ne znam kaj si postigo ako ga palis na kurblu i iskopco si aku? opet postoji problem onda s cokom.. mada cok bi trebo bit "upaljen" stalno ako ne radi , malo mi to cudno  :dontknow:
Mjenjam Speedfight za kuku od golfa.

ŠIFRA OGLASA: kuku meni kuku tebi!

Offline ajlavsrku

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1206
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: Vxr
  • Moja Kaciga: Vise njih
  • MojSetup: Polini vario i zvono,polini bregasta,kevlar,alu polutke,e5
  • MojSpuh: Serdarević ili bez kata

Offline zeljko69

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 41
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Yamaha axis
Odg: Minarelli - ne pali
« Odgovori #19 : 15 Ožujak, 2014, 21:14:24 »
Skuter pali ,lijepo vrijeme :) Cok je bio u pitanju i pumpa,sve proradilo :) Nema sad pali iz prve  uvjek :) I kako samo dobro vuceee :)  Ide ko lud' :)