Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Bi xenon H4 na skuteru  (Posjeta: 10128 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Lenko

  • moderator
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1684
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zemun
  • Moj Skuter: Aprili SR 50 Di Tech
  • Moja Kaciga: XXX
  • MojSpuh: ZX
Odg: Bi xenon H4 na skuteru
« Odgovori #40 : 05 Veljača, 2014, 21:08:18 »
Kao što rekoh, nisam detaljno naštelovao, jer sam ih stavio u decembru (čini mi se)...čim otopli, pozabaviću se štelovanjem, i naravno, stavljam slike...http://www.elementa.rs/proizvod/46080/led-spot-sijalica-1x3w...odmah da kažem da ne bacaju kao sijalice na SR3, slabije su...naravno, ima uticaja na jačinu sijalica i akku od 4 Ah...sve u svemu, sa serijskim sijalicama nisam mogao da vozim po potpunom mraku, za razliku od ovih, gde može da se vozi...do sad sam realizovao desetak raznih ideja na Diteku, ali se ova pokazala kao najbolja...

Offline stipe

  • Tržnica : (+6)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2009
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 250
  • Moja Kaciga: Nolan N85
  • MojSpuh: 4road
Odg: Bi xenon H4 na skuteru
« Odgovori #41 : 05 Veljača, 2014, 22:50:11 »
Što se tiće xenona radilo bi... 20min pod punim gasom, a nakon toga bi usljedilo blicanje dok bi stao na semaforu jer bi akumulator bio toliko prazan.

Potpis! Ista stvar i meni bila...

Osram night breaker! Puno bolje od obicnih. Ne znam jel ima u dimenziji h11 ali mislim da je to prilicno dobro rijesenje...

A jace ledice trebaju i hladjenje...

Offline igor.sb

  • igoriiinaaa
  • moderator
  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: Ja sam geek!!
  • Spol: Muški
  • Aj si nemoj zamislit... Nisi? OK!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: JEDE gorivo
  • MojSetup: VRAG U MOTORU
  • MojSpuh: golly k....
Odg: Bi xenon H4 na skuteru
« Odgovori #42 : 05 Veljača, 2014, 23:01:04 »
i nebojte se prića da se far bude spalio, otopio, itd. od tih "jakih" žarulja.

aha

da ne bi bilo rekla kazala
evo sta je napravi zarulja od 55W u faru koji je predviđen do 20W

a u najboljem slucaju prvo ce popušit leća i imas finu zamucenu fleku bijele boje  :jerk:


« Zadnja izmjena: 05 Veljača, 2014, 23:21:41 igor.sb »
It is time for the Beast... the MUSTANG...... Coming soon on your screens ...

Offline luna500rr

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5526
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zmijavci
Odg: Bi xenon H4 na skuteru
« Odgovori #43 : 05 Veljača, 2014, 23:18:45 »
zakljucak svega...ne mećite :toothy12:

Offline neckheneck

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 74
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Baotian
  • Moja Kaciga: Crna
  • MojSetup: Unikat
  • MojSpuh: Ručni rad
Odg: Bi xenon H4 na skuteru
« Odgovori #44 : 05 Veljača, 2014, 23:22:22 »
Igor  potpis =)
Pa mislim o čemu se ovdje priča? Jača žarulja,,, veća temperatura u faru
Topi far za neko vrijeme, neupitno...

Offline Lenko

  • moderator
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1684
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zemun
  • Moj Skuter: Aprili SR 50 Di Tech
  • Moja Kaciga: XXX
  • MojSpuh: ZX
Odg: Bi xenon H4 na skuteru
« Odgovori #45 : 06 Veljača, 2014, 10:52:27 »
Što se tiće xenona radilo bi... 20min pod punim gasom, a nakon toga bi usljedilo blicanje dok bi stao na semaforu jer bi akumulator bio toliko prazan.

Potpis! Ista stvar i meni bila...

Osram night breaker! Puno bolje od obicnih. Ne znam jel ima u dimenziji h11 ali mislim da je to prilicno dobro rijesenje...

A jace ledice trebaju i hladjenje...
Kao što se vidi na slici, ovaj LED ima pasivno hlađenje...a Night breaker-a ima u svim kombinacijama...www.lampa.it...

Offline Almin_50ccm

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 47
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Gornja Tuzla
  • Moj Skuter: Lifan S-ray
  • Moja Kaciga: Shark s500
  • MojSetup: Malossi fly
  • MojSpuh: Fabricki
Odg: Bi xenon H4 na skuteru
« Odgovori #46 : 06 Lipanj, 2016, 20:15:59 »
Sto se tice xenon,meni radi skino sam sa auta xenon 6000k stavio na motor msm skuter Lifan s-ray 2009g 50ccm savrseno rade..Osvjetle put ispred mene nekih ajmo rec 85-90metara.  Sto me je jako zacudilo.  Sto se tice instalacije. Stavio sam na vec prijasnju instalaciju od orginalnih svjetala. Bez akumulatora mi je radilo savrseno i sa akumulatorom rasi isto. Ima jedan problem,a to je. Kad ukljucim xenon ili halogenku od 55-60w ostala svjetla mi oslabe nrzz do cega je ali rijesim to. Trenutno sam uzeo gel akumulator CSB od 4.5ah. Ali za par dana uzimam gel aku od 15 ah pa stavljam. Nezz ko laze kad sam stavljo xenon sve sam se bojo da nece radit sad znam da rade ako trevaju dokazi rado cu poslat. Sto se tice potrosnje najlakse ovako objasniti: sa Halogenka od 55-60w punjenje mi je12.2v pod punim gasom,a xenon on je nekih 35w punjenje mi je pod punim gasom 11.9-12.1,ali kad tek xenon upalim punjenje mi opadne na 9v. Punjenje mi je 15v bez svih potrosaca msm da je regler otiso moram zamjeniti.  Ali u xenonu imam xenon kratka i mala halogenka duga tako da balansiram...sto se tice akumulatora nezz kakvi su sa ostalim aku oni sa cepovima i oni agm. Ali znam sa Gel akumulatorom ostavim 10-15min i upalim motor bez problema ali xenon upaljen :p.  Nikad ne bih stavio xenon da mi halogenka nije istoplia far xD

Offline JosipMarijanovic

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 991
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: VG
  • Moj Skuter: Runner :)
  • Moja Kaciga: HJC CS14
  • MojSetup: Black Trophy
  • MojSpuh: ZX
Odg: Bi xenon H4 na skuteru
« Odgovori #47 : 12 Lipanj, 2016, 15:46:17 »
Sto se tice xenon,meni radi skino sam sa auta xenon 6000k stavio na motor msm skuter Lifan s-ray 2009g 50ccm savrseno rade..Osvjetle put ispred mene nekih ajmo rec 85-90metara.  Sto me je jako zacudilo.  Sto se tice instalacije. Stavio sam na vec prijasnju instalaciju od orginalnih svjetala. Bez akumulatora mi je radilo savrseno i sa akumulatorom rasi isto. Ima jedan problem,a to je. Kad ukljucim xenon ili halogenku od 55-60w ostala svjetla mi oslabe nrzz do cega je ali rijesim to. Trenutno sam uzeo gel akumulator CSB od 4.5ah. Ali za par dana uzimam gel aku od 15 ah pa stavljam. Nezz ko laze kad sam stavljo xenon sve sam se bojo da nece radit sad znam da rade ako trevaju dokazi rado cu poslat. Sto se tice potrosnje najlakse ovako objasniti: sa Halogenka od 55-60w punjenje mi je12.2v pod punim gasom,a xenon on je nekih 35w punjenje mi je pod punim gasom 11.9-12.1,ali kad tek xenon upalim punjenje mi opadne na 9v. Punjenje mi je 15v bez svih potrosaca msm da je regler otiso moram zamjeniti.  Ali u xenonu imam xenon kratka i mala halogenka duga tako da balansiram...sto se tice akumulatora nezz kakvi su sa ostalim aku oni sa cepovima i oni agm. Ali znam sa Gel akumulatorom ostavim 10-15min i upalim motor bez problema ali xenon upaljen :p.  Nikad ne bih stavio xenon da mi halogenka nije istoplia far xD

Sretno. Ako to ne funkcionira na brendiranje skuterima onda neće niti na Kinezu. Ovakvih tema ima valjda 10 i svaki tjedan jedna nova dođe. Vozi se cijeli dan sa upaljenim ksenonom na skuteru pa ćeš vidjeti kako ce sve raditi. Nemoj ljude lagati da nešto radi a ne radi.

Offline Almin_50ccm

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 47
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Gornja Tuzla
  • Moj Skuter: Lifan S-ray
  • Moja Kaciga: Shark s500
  • MojSetup: Malossi fly
  • MojSpuh: Fabricki
Odg: Bi xenon H4 na skuteru
« Odgovori #48 : 15 Lipanj, 2016, 20:51:35 »
Jarane ja nezz za vas.  Citav dan se vozam sa xenonom radi extra. Sto su neke bale doslle i pricaju mene ne zanima. Otiso sam kod svog elektricara potvrdio i postavio uz garanciju.  Jedini problem je sto ne moze dugo ostat na leru sa xenonom. Moj pozdrav.  Ako zelis snjimak. Snjimim i posaljem ti na fb. Pozz

Offline Almin_50ccm

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 47
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Gornja Tuzla
  • Moj Skuter: Lifan S-ray
  • Moja Kaciga: Shark s500
  • MojSetup: Malossi fly
  • MojSpuh: Fabricki
Odg: Bi xenon H4 na skuteru
« Odgovori #49 : 15 Lipanj, 2016, 20:54:26 »
Samo da te podsjetim da je u mene punjene 15v. Da li je los regler ili sta.

Offline aragonY

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3111
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Srebrenik
  • Moj Skuter: Gilera Runner 70SP
  • Moja Kaciga: Takachi TKR-401
  • MojSetup: Abrajsani brezoni i mnogo jaka grana
  • MojSpuh: ZX-R
Odg: Bi xenon H4 na skuteru
« Odgovori #50 : 15 Lipanj, 2016, 23:26:37 »
Radi xenon na pedesetkama to je provjereno, ali s obzirom na mali kapacitet akumulatora a i nedovoljnu sposobnost namotaja pedesetke da brzo nadoknade pad napona koji prouzrokuje paljenje xenona, životni vijek samog akumulatora je dosta skraćen. Tako npr. ako se motor ne vozi 20-25 minuta nakon paljenja xenona više neće moći upaliti na dugme dok god se baterija ne dopuni. Xenon povuče dosta struje samo dok se upali, kasnije se ponaša skoro kao i sve ostale normalne sijalice.

Offline stipe

  • Tržnica : (+6)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2009
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 250
  • Moja Kaciga: Nolan N85
  • MojSpuh: 4road
Odg: Bi xenon H4 na skuteru
« Odgovori #51 : 16 Lipanj, 2016, 07:11:55 »
Jedini problem je sto ne moze dugo ostat na leru sa xenonom. Moj pozdrav.  Ako zelis snjimak. Snjimim i posaljem ti na fb. Pozz

evo ti snimak



ali ti nemam snimak di se xenon gasi i skuter vise nece paliti...

Offline Almin_50ccm

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 47
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Gornja Tuzla
  • Moj Skuter: Lifan S-ray
  • Moja Kaciga: Shark s500
  • MojSetup: Malossi fly
  • MojSpuh: Fabricki
Odg: Bi xenon H4 na skuteru
« Odgovori #52 : 16 Lipanj, 2016, 19:17:54 »
Ne bih djaba postavljo da radi. Moj xenon radi i bez akumulatora.  Sto se tice aku izeo sam gel nadam se da nije ko ostali :p...Idem na poso svaki dan 5 minuta do posla roknem xenon ugasim upalim sve po peesu