Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: SF 2 generalka  (Posjeta: 8284 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Grale

  • moderator
  • Tržnica : (+59)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8978
  • Spol: Muški
  • ja sam Brale
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kc
  • Moj Skuter: Didrek
  • Moja Kaciga: Suomy Trek
  • MojSpuh: Zx
Odg: SF 2 generalka
« Odgovori #20 : 27 Siječanj, 2014, 09:19:09 »
Pošto je alu cilindar, postoji mogućnost da se nikasil počel ljustit.

Nznm zkj se nebi stavil neki dr.evo, povećanje momenta uvijek dobro dođe, uz serijski auspuh netreba ni karb mjenjat.
Sestra je sestra, al' Yasuni je Yasuni!  :headbang:

Offline ExCenTric

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 106
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: SF 2 generalka
« Odgovori #21 : 27 Siječanj, 2014, 09:21:52 »
Karike su mijenjane prošle godine kad i radilica i bilo je kakti sve u redu.

Ali kaj se događalo u zadnjim danima vožnje, motor jednostavno više nije imal snage povući iznad 50-60 po vuri. E sad, znam da su rolice, remen kaput, a variomat i kvačilo nisam siguran

Offline Grale

  • moderator
  • Tržnica : (+59)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8978
  • Spol: Muški
  • ja sam Brale
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kc
  • Moj Skuter: Didrek
  • Moja Kaciga: Suomy Trek
  • MojSpuh: Zx
Odg: SF 2 generalka
« Odgovori #22 : 27 Siječanj, 2014, 09:31:48 »
A onda sredi prijenos i smjesu prvo.
Napišeš generalka u temi, normalno da ti svi budu govorili da mjenjas klip, karike itd.
Sestra je sestra, al' Yasuni je Yasuni!  :headbang:

Offline Iwo SR Tuono

  • moderator
  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6795
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Scooter Inside
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: NRG Power R2019
  • Moja Kaciga: Nolan
  • MojSetup: Athena Racing division modular 70cc,PWK 24
  • MojSpuh: Yasuni C20
Odg: SF 2 generalka
« Odgovori #23 : 27 Siječanj, 2014, 10:21:07 »
Pezola kao pezola jos pogotovo ako se vozi kao everyday skuter nema smisla za velikim ulaganjima.

Taj skuter bi trebao uzeti u ruke netko tko se razumije ili sam nauci sto treba raditi i kreni polako rastavljati.
Druga stvar sto se tuninga tice netreba ici dalje od zxa, multivara i karburatora 17,5 kojim ces smjeniti gurtner 12 koji je uzasan cim krenes nesto raditi po motoru. To za sobom vuce drugu prirubnicu jer dellorto se drugacije stavlja nego gurtner.
Kad to sve slozis trebalo bi to ic solidno i trositi isto ili mrvu vise.

Treca stvar cilindar je alu-nikasil i to ako je pedesetka koja je dobro odrzavana jedino se klip i karike trose i lezajevi.
I zadnje, pezo ima dosta dobre lezajeve radilice i radilicu opcenito, rastereti radilicu s obje strane i probaj aksijalni i radijalni luft na glavnim i letecem lezaju i ako nema problema nemas potrebe za rastavljanjem blokova.
preko tjedna smo klosari vikendom smo sminka

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: SF 2 generalka
« Odgovori #24 : 27 Siječanj, 2014, 10:29:40 »
za početak novi remen, rolice i klizače.. kuplung po potrebi, pogledati ferode i zvono.. federe..

Offline Grale

  • moderator
  • Tržnica : (+59)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8978
  • Spol: Muški
  • ja sam Brale
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kc
  • Moj Skuter: Didrek
  • Moja Kaciga: Suomy Trek
  • MojSpuh: Zx
Odg: SF 2 generalka
« Odgovori #25 : 27 Siječanj, 2014, 10:42:02 »
Pezola kao pezola jos pogotovo ako se vozi kao everyday skuter nema smisla za velikim ulaganjima.

Taj skuter bi trebao uzeti u ruke netko tko se razumije ili sam nauci sto treba raditi i kreni polako rastavljati.
Druga stvar sto se tuninga tice netreba ici dalje od zxa, multivara i karburatora 17,5 kojim ces smjeniti gurtner 12 koji je uzasan cim krenes nesto raditi po motoru. To za sobom vuce drugu prirubnicu jer dellorto se drugacije stavlja nego gurtner.
Kad to sve slozis trebalo bi to ic solidno i trositi isto ili mrvu vise.

Treca stvar cilindar je alu-nikasil i to ako je pedesetka koja je dobro odrzavana jedino se klip i karike trose i lezajevi.
I zadnje, pezo ima dosta dobre lezajeve radilice i radilicu opcenito, rastereti radilicu s obje strane i probaj aksijalni i radijalni luft na glavnim i letecem lezaju i ako nema problema nemas potrebe za rastavljanjem blokova.
Ako se znaju oni stari nikasil cilindri na leaderima potrošit u 50000 km, s tim da se manje vrti nego 50-tka, i kolko je manje trenje u cilindru zbog boljeg podmazivanja, s tim da su i cilindri vjerojatno kvalitetniji, ne vidim razlog zkj se nebi na nekoj 50-tki potrošil u 35000?
Sestra je sestra, al' Yasuni je Yasuni!  :headbang:

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: SF 2 generalka
« Odgovori #26 : 27 Siječanj, 2014, 12:43:25 »
troši se i pežoov cilindar kak ne.. i nije to niš tvrdo.
nevjerujem da je to pravi nikasil. svaki pežoov cilindar koji sam vidio a da ima prek 20000km ima "ajnzec" na gornjem rubu do kud karika dolazi.

Offline ExCenTric

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 106
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: SF 2 generalka
« Odgovori #27 : 27 Siječanj, 2014, 12:47:49 »
Ok.

I želim radit mješavinu jer pumpa ili rezervar ulja negdje pušta. Trebam neke posebno radit ili samo u gorivo stavim ulja kolko treba. Koju mješavinu uopće troši?

Offline SF2 Freak

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Banned!
  • Postova: 3966
  • Spol: Muški
  • Dr. Peugeot triper^2
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Peugeot Vivacity 50
  • Moja Kaciga: Xlite , Shark
  • MojSetup: Serijala komplet
  • MojSpuh: Serijski
Odg: SF 2 generalka
« Odgovori #28 : 27 Siječanj, 2014, 16:07:23 »
NA 5L goriva stavljaj 1.3-1.5 deci ulja.
Peza kao zgewindani Lamborgini
Peugeot Scooters 092-306-3817
Samo Francuz :rock_:

Offline ExCenTric

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 106
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: SF 2 generalka
« Odgovori #29 : 27 Siječanj, 2014, 16:12:35 »
To je znači 2%.
A kaj s pumpom?

HTC x

Offline SF2 Freak

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Banned!
  • Postova: 3966
  • Spol: Muški
  • Dr. Peugeot triper^2
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Peugeot Vivacity 50
  • Moja Kaciga: Xlite , Shark
  • MojSetup: Serijala komplet
  • MojSpuh: Serijski
Odg: SF 2 generalka
« Odgovori #30 : 27 Siječanj, 2014, 17:24:35 »
Ako je skuter 2004 godina ili ispod  nje onda skineš pumpu dolje , nekako izvadiš mesingani dio van i onda izvadiš valjak sa zupcima i te zube na električnoj stolnoj brusilici pobrusiš i nazad sve zmontiraš.
Peza kao zgewindani Lamborgini
Peugeot Scooters 092-306-3817
Samo Francuz :rock_:

Offline KingInMe

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 198
  • Spol: Muški
  • Burn rubber, not your soul
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: SF 2 generalka
« Odgovori #31 : 27 Siječanj, 2014, 18:38:31 »
Da se nadovezem za "SMIJESNO" posto volite komentirati neke stvari , s tim da niste upuceni . Ovaj oglas http://forum.mojskuter.com/index.php/topic,91433.msg1145589.msg.html#1145589 ... Dakle dajem masinu gratis ukoliko netko za 2000 kn kao sto se rekli kupi nabrojane stvari ... Dakle za 2000 kn ako uspijete kupiti SERIJSKE djelove ove masine , tojest TVORNICKE djelove sa kakvima je novi speedfight 2 i svaki drugi speedfight 2 .. Dakle u toj masini je sve novo osim variomata , kvacila i blokova motora....Rijec je o djelovime koji su narucivani  izvana direktno iz te firme , preko ovlastenog servisa u Zagrebu... Sve to ako uspijete napraviti za 2000 kn.. A da vam ne pricam koliko su skuplji djelovi kada narucivate ORIĐIĐI od speedfight 2 , da sam htio podizat kubikazu mogao sam uzeti takav kit da motor leti i sve ostalo promjeniti na njemu . Takoder posjedujem i racun o koliko para je rijec .. Ubuduce prije nego se neiskusni klinci , svaka cast iskusnim ljudima , pogotovo za ljude koje ja gotivim osobno na ovom forumu a to je vecina moderatora. A sto se tice tih klinaca sa foruma, vi ste po sebi majstori jer procitate neki post , i mislite da ste pobrali svu pamet svijeta. Inace se ne volim petljati u puno stvari , ali ovih par ljudi koji su komentirali oglas su mi malo digli zivce.I nisam se salio da dajem masinu gratis ukoliko netko nade to za 2000 kn , posto ste toliko pametni , dodite mi sa racunom, i svim djelovima od masine ORIĐIĐI od sf2 i da vidim da ste sve osim variomata , i kvacila kupili za 2000 kn , ja cu vam dati kompletnu masinu sa 200 km predeno na njoj besplatno .  ;D ;D ;D ;D

Offline SF2 Freak

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Banned!
  • Postova: 3966
  • Spol: Muški
  • Dr. Peugeot triper^2
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Peugeot Vivacity 50
  • Moja Kaciga: Xlite , Shark
  • MojSetup: Serijala komplet
  • MojSpuh: Serijski
Odg: SF 2 generalka
« Odgovori #32 : 27 Siječanj, 2014, 20:16:36 »
Da se nadovezem za "SMIJESNO" posto volite komentirati neke stvari , s tim da niste upuceni . Ovaj oglas http://forum.mojskuter.com/index.php/topic,91433.msg1145589.msg.html#1145589 ... Dakle dajem masinu gratis ukoliko netko za 2000 kn kao sto se rekli kupi nabrojane stvari ... Dakle za 2000 kn ako uspijete kupiti SERIJSKE djelove ove masine , tojest TVORNICKE djelove sa kakvima je novi speedfight 2 i svaki drugi speedfight 2 .. Dakle u toj masini je sve novo osim variomata , kvacila i blokova motora....Rijec je o djelovime koji su narucivani  izvana direktno iz te firme , preko ovlastenog servisa u Zagrebu... Sve to ako uspijete napraviti za 2000 kn.. A da vam ne pricam koliko su skuplji djelovi kada narucivate ORIĐIĐI od speedfight 2 , da sam htio podizat kubikazu mogao sam uzeti takav kit da motor leti i sve ostalo promjeniti na njemu . Takoder posjedujem i racun o koliko para je rijec .. Ubuduce prije nego se neiskusni klinci , svaka cast iskusnim ljudima , pogotovo za ljude koje ja gotivim osobno na ovom forumu a to je vecina moderatora. A sto se tice tih klinaca sa foruma, vi ste po sebi majstori jer procitate neki post , i mislite da ste pobrali svu pamet svijeta. Inace se ne volim petljati u puno stvari , ali ovih par ljudi koji su komentirali oglas su mi malo digli zivce.I nisam se salio da dajem masinu gratis ukoliko netko nade to za 2000 kn , posto ste toliko pametni , dodite mi sa racunom, i svim djelovima od masine ORIĐIĐI od sf2 i da vidim da ste sve osim variomata , i kvacila kupili za 2000 kn , ja cu vam dati kompletnu masinu sa 200 km predeno na njoj besplatno .  ;D ;D ;D ;D
BEz brige niko nebu kupio tvoju mašinu
Peza kao zgewindani Lamborgini
Peugeot Scooters 092-306-3817
Samo Francuz :rock_:

Offline KingInMe

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 198
  • Spol: Muški
  • Burn rubber, not your soul
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: SF 2 generalka
« Odgovori #33 : 27 Siječanj, 2014, 20:47:27 »
Da se nadovezem za "SMIJESNO" posto volite komentirati neke stvari , s tim da niste upuceni . Ovaj oglas http://forum.mojskuter.com/index.php/topic,91433.msg1145589.msg.html#1145589 ... Dakle dajem masinu gratis ukoliko netko za 2000 kn kao sto se rekli kupi nabrojane stvari ... Dakle za 2000 kn ako uspijete kupiti SERIJSKE djelove ove masine , tojest TVORNICKE djelove sa kakvima je novi speedfight 2 i svaki drugi speedfight 2 .. Dakle u toj masini je sve novo osim variomata , kvacila i blokova motora....Rijec je o djelovime koji su narucivani  izvana direktno iz te firme , preko ovlastenog servisa u Zagrebu... Sve to ako uspijete napraviti za 2000 kn.. A da vam ne pricam koliko su skuplji djelovi kada narucivate ORIĐIĐI od speedfight 2 , da sam htio podizat kubikazu mogao sam uzeti takav kit da motor leti i sve ostalo promjeniti na njemu . Takoder posjedujem i racun o koliko para je rijec .. Ubuduce prije nego se neiskusni klinci , svaka cast iskusnim ljudima , pogotovo za ljude koje ja gotivim osobno na ovom forumu a to je vecina moderatora. A sto se tice tih klinaca sa foruma, vi ste po sebi majstori jer procitate neki post , i mislite da ste pobrali svu pamet svijeta. Inace se ne volim petljati u puno stvari , ali ovih par ljudi koji su komentirali oglas su mi malo digli zivce.I nisam se salio da dajem masinu gratis ukoliko netko nade to za 2000 kn , posto ste toliko pametni , dodite mi sa racunom, i svim djelovima od masine ORIĐIĐI od sf2 i da vidim da ste sve osim variomata , i kvacila kupili za 2000 kn , ja cu vam dati kompletnu masinu sa 200 km predeno na njoj besplatno .  ;D ;D ;D ;D
BEz brige niko nebu kupio tvoju mašinu


Nije stvar dali bi tko kupio , ali mrzim klince koji jos zicaju starce da kupe djelove.. Dodu tu na temelju svojih postova prodavat pamet. Da je tako , ja bi vec radio u Harley Davidson Corporation  :notworthy:

Offline ExCenTric

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 106
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: SF 2 generalka
« Odgovori #34 : 27 Siječanj, 2014, 22:17:54 »
Ako je skuter 2004 godina ili ispod  nje onda skineš pumpu dolje , nekako izvadiš mesingani dio van i onda izvadiš valjak sa zupcima i te zube na električnoj stolnoj brusilici pobrusiš i nazad sve zmontiraš.

Mozda blesavo pitanje, ali ako ostavim prazan uljni rezervar, zar nije to dovoljno? Benzin ionako mislim kupovat na veće kolicine, pa doma radit 2% mješavinu i trpat u benz rezervar.

HTC x


Offline SF2 Freak

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Banned!
  • Postova: 3966
  • Spol: Muški
  • Dr. Peugeot triper^2
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Peugeot Vivacity 50
  • Moja Kaciga: Xlite , Shark
  • MojSetup: Serijala komplet
  • MojSpuh: Serijski
Odg: SF 2 generalka
« Odgovori #35 : 27 Siječanj, 2014, 23:12:38 »
Možeš i tako ali ja nebih išao na tu opciju jer ti se onda zupci na suho okreću i dolazi do dosta većeg trošenja istih zubaca te tako mogu puknut i zaribati skuter. Ovo kako sam ti objasnio tako napraviš ,, ja tako vozim već 7000km i cilindar kao nov.
Peza kao zgewindani Lamborgini
Peugeot Scooters 092-306-3817
Samo Francuz :rock_:

Offline ExCenTric

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 106
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: SF 2 generalka
« Odgovori #36 : 28 Siječanj, 2014, 07:23:16 »
ok, hvala.

Čim malo zatopli krećem u rastavljanje.

Kak se zove ono sredstvo za skidanje masnoće s mašine s vanjskog dijela?

Offline luka.ck

  • Tržnica : (+4)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 866
  • Spol: Muški
  • Pare nisu problem - para nema!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ČK
  • Moj Skuter: SF2 LC, Nexus 300
  • Moja Kaciga: Nolan N87
Odg: SF 2 generalka
« Odgovori #37 : 28 Siječanj, 2014, 08:25:35 »
ok, hvala.

Čim malo zatopli krećem u rastavljanje.

Kak se zove ono sredstvo za skidanje masnoće s mašine s vanjskog dijela?

Ivasol. Imas ga na svakoj Ininoj benzinskoj postaji! Sredstvo je dosta agresivno pa pazi da ne dode u doticaj sa pofarbanim dijelovima jer ce boja odmah pomatirat! :icon_thumright:

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: SF 2 generalka
« Odgovori #38 : 28 Siječanj, 2014, 10:16:19 »
Imas i mafrasol i felix.

Offline Tomi_ZG

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8072
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
Odg: SF 2 generalka
« Odgovori #39 : 28 Siječanj, 2014, 10:44:17 »
Da se nadovezem za "SMIJESNO" posto volite komentirati neke stvari , s tim da niste upuceni...
Ja dobro znam koliko u generu dođu oriđiđi dijelovi za pežu,uglavnom su cijene prenabijene i ja ne znam ko normalan to plaća,npr. el. čok od 15-20E tam košta preko 600kn  ::)
Isto tak znam da se da na peži složit mašina za 2000kn na novo s kvalitetnim aftermarket dijelovima sa SC-a,ne velim ja da je ta tvoja mašina loša al svi će prije kupit osobno nove dijelove jer su onda 100% sigurni kaj imaju,a isti ne pate na "original" jer je to sve danas kina i smeće,hoćeš pežo,piaggio i ostali.