Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: pozdrav motorista ?  (Posjeta: 13950 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline michelm123

  • Tržnica : (+2)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 200
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Šibenik
  • Moj Skuter: Beverly 125(200)
  • Moja Kaciga: X-lite 602
  • MojSpuh: leovince 4road
pozdrav motorista ?
« : 07 Prosinac, 2013, 16:12:17 »
evo mene zanima pa nek mi neko pojasni , zasto motoristi kad vide na magistrali neki "skuter" ne pozdravljaju ga ali npr vide yzfr 125 i pozdravljaju

Online 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: pozdrav motorista ?
« Odgovori #1 : 07 Prosinac, 2013, 16:14:06 »
Je ti pozdravljas bicikliste kad si na skuteru?  ;D



A iz osobnog iskustva mogu rec da je to tako jer 99,9% skuterasa voze skuter kao i biciklisti bicikl - jer je jeftiniji i brzi nacin prijevoza po gradu i kao takvi nisu u kategoriji ljubitelja voznje na 2 kotaca nego im je to prakticnije. Samim time se ne kvalificiraju u "obitelj" dvokotacnih ljubitelja kojima je zivot bez 2 tocaca nezamisliv i u pravilu visoko na listi interesa
« Zadnja izmjena: 07 Prosinac, 2013, 16:17:23 3alfa3 »

Offline michelm123

  • Tržnica : (+2)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 200
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Šibenik
  • Moj Skuter: Beverly 125(200)
  • Moja Kaciga: X-lite 602
  • MojSpuh: leovince 4road
Odg: pozdrav motorista ?
« Odgovori #2 : 07 Prosinac, 2013, 16:17:23 »
Je ti pozdravljas bicikliste kad si na skuteru?  ;D

ovo necu shvatit kao uvredu jer je od tebe ....
moj bev ide ko i yzfr 125 znaci takva usporedba nema smisla

Online 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: pozdrav motorista ?
« Odgovori #3 : 07 Prosinac, 2013, 16:17:47 »
Je ti pozdravljas bicikliste kad si na skuteru?  ;D

ovo necu shvatit kao uvredu jer je od tebe ....
moj bev ide ko i yzfr 125 znaci takva usporedba nema smisla


Evo malo sam nadopunio post  :icon_thumright:

I dobro si shvatio da to nije uvreda - jednostavno, da pitas motoriste, njih 99% vozace skutera svrstavaju u ljude kojima to nije stil zivota pa se ni ne osjecaju dijelom te velike obitelji.
Ali to ne znaci da motorist nece stat i pomoc skuterasu koji je u nevolji dok ce rijetko koji skuteras stat i pitat jel treba pomoc motoristi.




tako nekako.....
« Zadnja izmjena: 07 Prosinac, 2013, 16:19:45 3alfa3 »

Offline michelm123

  • Tržnica : (+2)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 200
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Šibenik
  • Moj Skuter: Beverly 125(200)
  • Moja Kaciga: X-lite 602
  • MojSpuh: leovince 4road
Odg: pozdrav motorista ?
« Odgovori #4 : 07 Prosinac, 2013, 16:21:23 »
Je ti pozdravljas bicikliste kad si na skuteru?  ;D



A iz osobnog iskustva mogu rec da je to tako jer 99,9% skuterasa voze skuter kao i biciklisti bicikl - jer je jeftiniji i brzi nacin prijevoza po gradu i kao takvi nisu u kategoriji ljubitelja voznje na 2 kotaca nego im je to prakticnije. Samim time se ne kvalificiraju u "obitelj" dvokotacnih ljubitelja kojima je zivot bez 2 tocaca nezamisliv i u pravilu visoko na listi interesa

ali npr mozes odvratit pozdrav ako vec neko pozdravlja , iz osobnog iskustva govorim ( nemoze se opisat sreca jednog "mulca" kao sto sam ja kad dobije pozdrav od motorista)

Online 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: pozdrav motorista ?
« Odgovori #5 : 07 Prosinac, 2013, 16:23:49 »
ali npr mozes odvratit pozdrav ako vec neko pozdravlja , iz osobnog iskustva govorim ( nemoze se opisat sreca jednog "mulca" kao sto sam ja kad dobije pozdrav od motorista)

Naravno - uvijek odvratim pa i ako je od pjesaka. Stvar kulture.



Sjetio sam se jos jednog razloga.....


Obicno se ni motoristi ne pozdravljaju po gradovima jer bi to utjecalo na sigurnost (ipak treba imat obje ruke na volanu - kuplung je najbitnija komanda na motoru u gradovima).
Uz to je vezana i cinjenica da je 99% skuterasa ipak u gradovima, a rijetko na otvorenoj cesti pa se zakljucak sam namece

Offline michelm123

  • Tržnica : (+2)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 200
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Šibenik
  • Moj Skuter: Beverly 125(200)
  • Moja Kaciga: X-lite 602
  • MojSpuh: leovince 4road
Odg: pozdrav motorista ?
« Odgovori #6 : 07 Prosinac, 2013, 16:27:01 »
ali nije grad .... znaci magistrala nije naselje ... pozdravim tridesetak motorista oni ništa....
isto tako pozdravim neki motor blizu trogira na ravnici isto ništa .....

Msm kao nisam obozavatelj motora  ovo ono na sebi imam opreme jedno 6000 kn ...

Offline Tomi_ZG

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8072
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
Odg: pozdrav motorista ?
« Odgovori #7 : 07 Prosinac, 2013, 16:33:31 »
evo mene zanima pa nek mi neko pojasni , zasto motoristi kad vide na magistrali neki "skuter" ne pozdravljaju ga ali npr vide yzfr 125 i pozdravljaju
Ne zamaraj se s pi*darijama  :icon_thumright:

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: pozdrav motorista ?
« Odgovori #8 : 07 Prosinac, 2013, 16:36:10 »
nikad se nisam zamaral s tak nečim al u 90% slučajeva me pozdrave motoristi (ja za to i zaboravim pa praktički odzdravljam svaki puta) makar bil uvijek na skuteru nekom,možda zbog ful opreme,hahaha
s obzirom da se ja to ne sjetim svaki put me ugodno iznenade..takve cijenim i respektiram a ne neke velike gradske bajkere kaj se sprdaju sa skutera a oni voze R-ove samo na kavu po gradu da pokažu kaj imaju..

ili jednom sjedim na kavi pa neki seljo priča kak su mu glupi skuteraši koi se voze s moto jaknama,rukavica,grijačima koljena tj u punoj opremi ko da ninĐe voze,hahaahh odlepio sam od smijeha
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline michelm123

  • Tržnica : (+2)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 200
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Šibenik
  • Moj Skuter: Beverly 125(200)
  • Moja Kaciga: X-lite 602
  • MojSpuh: leovince 4road
Odg: pozdrav motorista ?
« Odgovori #9 : 07 Prosinac, 2013, 16:37:57 »
evo mene zanima pa nek mi neko pojasni , zasto motoristi kad vide na magistrali neki "skuter" ne pozdravljaju ga ali npr vide yzfr 125 i pozdravljaju
Ne zamaraj se s pi*darijama  :icon_thumright:

gle jesu pi*darije ali mene samo zanima to .... ima vec godinu dana samo nisam tija ispast glup i pitat
Tebi to glupost msm imas svoje misljenje , ali ja se javin i ostanem posran doslovno , jedno 10% motorista je odvratilo moj pozdrav

Offline Johnny iber

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1446
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: je u dijelovima
  • Moja Kaciga: kapa glavu cuva
  • MojSetup: naturpijan tupom turpijom
  • MojSpuh: pofarban
Odg: pozdrav motorista ?
« Odgovori #10 : 07 Prosinac, 2013, 16:38:15 »
Zavisi od covjeka do covjeka, neki te pozdrave neki ne, sa nekima sam znao i popricat na semaforu i tako,



Kako je i Alfa rekao stvar kulture ali i sigurnos na prvom mjestu, klimnes glavom on odvrati i to je to svako svojim putem



Btw sjetio se ovoga

Ubit cu se ladno jos ovoga sata jer u kladioni ostade mi plata

Offline michelm123

  • Tržnica : (+2)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 200
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Šibenik
  • Moj Skuter: Beverly 125(200)
  • Moja Kaciga: X-lite 602
  • MojSpuh: leovince 4road
Odg: pozdrav motorista ?
« Odgovori #11 : 07 Prosinac, 2013, 16:43:24 »
nikad se nisam zamaral s tak nečim al u 90% slučajeva me pozdrave motoristi (ja za to i zaboravim pa praktički odzdravljam svaki puta) makar bil uvijek na skuteru nekom,možda zbog ful opreme,hahaha
s obzirom da se ja to ne sjetim svaki put me ugodno iznenade..takve cijenim i respektiram a ne neke velike gradske bajkere kaj se sprdaju sa skutera a oni voze R-ove samo na kavu po gradu da pokažu kaj imaju..

ili jednom sjedim na kavi pa neki seljo priča kak su mu glupi skuteraši koi se voze s moto jaknama,rukavica,grijačima koljena tj u punoj opremi ko da ninĐe voze,hahaahh odlepio sam od smijeha

motori koji mene pozdrave prvi 99% su stranci ....
ja stalno vozim na skuteru u full opremi sta imam (kaciga , rukavice , jaketa i hlače ) i idem na meni malo veće rute kao sta su Šibenik-Split , Šibenik-Makarska , Šibenik-Zadar itd....

Zavisi od covjeka do covjeka, neki te pozdrave neki ne, sa nekima sam znao i popricat na semaforu i tako,



Kako je i Alfa rekao stvar kulture ali i sigurnos na prvom mjestu, klimnes glavom on odvrati i to je to svako svojim putem



Btw sjetio se ovoga



hahhaha  :icon_thumright:
iz mog iskustva rjetki su koji ce se javit skuteru ikao skuter njih pozdravi ....

Offline Johnny iber

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1446
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: je u dijelovima
  • Moja Kaciga: kapa glavu cuva
  • MojSetup: naturpijan tupom turpijom
  • MojSpuh: pofarban
Odg: pozdrav motorista ?
« Odgovori #12 : 07 Prosinac, 2013, 16:46:29 »
Mozda im je ispod časti pozdravit >>>reklamiranje<<
Ubit cu se ladno jos ovoga sata jer u kladioni ostade mi plata

Online 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: pozdrav motorista ?
« Odgovori #13 : 07 Prosinac, 2013, 16:52:20 »
ili jednom sjedim na kavi pa neki seljo priča kak su mu glupi skuteraši koi se voze s moto jaknama,rukavica,grijačima koljena tj u punoj opremi ko da ninĐe voze,hahaahh odlepio sam od smijeha

To nije bil motorist nego pozer kaj napravi 200km godisnje od birtije do birtije. Naravno, u japankama i suncanim naocalama - to je sve od opreme kaj mu treba  ;D

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: pozdrav motorista ?
« Odgovori #14 : 07 Prosinac, 2013, 17:48:43 »
ili jednom sjedim na kavi pa neki seljo priča kak su mu glupi skuteraši koi se voze s moto jaknama,rukavica,grijačima koljena tj u punoj opremi ko da ninĐe voze,hahaahh odlepio sam od smijeha

To nije bil motorist nego pozer kaj napravi 200km godisnje od birtije do birtije. Naravno, u japankama i suncanim naocalama - to je sve od opreme kaj mu treba  ;D

da,a vozi neku krsinu prastaru od motora koja ne vrijedi ko pol vxra,al jbg on vozi motor pa je veci bajker neg ja  :icon_biggrin:
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline efz

  • administrator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2623
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zabok
  • Moj Skuter: Versulja 650
  • Moja Kaciga: SchuberthS1 PRO
Odg: pozdrav motorista ?
« Odgovori #15 : 07 Prosinac, 2013, 18:04:41 »
Ajde da se i ja slazem jednom sa alfom  ;D

Primjer, kad bi vozio skuter ono kratke hlace, tenisice, ljetno propuhivanje gotovo nikad me nebi pozdravljali, ali dok sam bio u full opremi jos nakrcan kao turcin na duzim putovanjima motoristi bi me gotovo uvijek pozdravili, isto tako "motoristi" u japankama s kacigom na laktu gotovo nikad ne pozdravljaju bio na skuteru ili motoru
Sve za skuter/vespu - MStrgovina.hr
- tuning & styling dijelovi
 - gume
  - akumulatori
   - ulja

Online 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: pozdrav motorista ?
« Odgovori #16 : 07 Prosinac, 2013, 18:05:38 »
Ajde da se i ja slazem jednom sa alfom  ;D

Jao meni ak se ti samnom slazes  ;D

Offline daRio

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 912
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: pozdrav motorista ?
« Odgovori #17 : 07 Prosinac, 2013, 18:47:39 »


ili jednom sjedim na kavi pa neki seljo priča kak su mu glupi skuteraši koi se voze s moto jaknama,rukavica,grijačima koljena tj u punoj opremi ko da ninĐe voze,hahaahh odlepio sam od smijeha

Samo neka pričaju  a ti se samo sjeti da je na većini takvih "majstora" nakon rođenja napravljena lobotomija pa njihov komentar ne čudi. :icon_biggrin:

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: pozdrav motorista ?
« Odgovori #18 : 07 Prosinac, 2013, 21:57:02 »


ili jednom sjedim na kavi pa neki seljo priča kak su mu glupi skuteraši koi se voze s moto jaknama,rukavica,grijačima koljena tj u punoj opremi ko da ninĐe voze,hahaahh odlepio sam od smijeha

Samo neka pričaju  a ti se samo sjeti da je na većini takvih "majstora" nakon rođenja napravljena lobotomija pa njihov komentar ne čudi. :icon_biggrin:

skok na glavu na poličice?  :icon_biggrin:
ma znam,navel sam to ko primjer kakvih primitivaca ima pa da se ne zamara s pozdravima..neki ih imaju za kurčenje a nekima je to životni stil..slično je i sa skuterima,nekima je prijeka potreba a nekima životni stil,hobi,ljubav,sve navedeno  :toothy3:
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline cosa_wp

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1347
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Sb
  • Moj Skuter: Gilera gp 800
  • Moja Kaciga: Suomy
  • MojSetup: Limited edition
  • MojSpuh: Akrapović
Odg: pozdrav motorista ?
« Odgovori #19 : 11 Prosinac, 2013, 11:57:09 »
Evo da se i ja nadovežem. Jednom prlikom sam putovao relacijom Koprivnica -  Slavonski Brod  podravskom magistralom. Normalno full oprema. I nedugo što sam krenuo iz KC-a putem me obiđu  dva bikera na turerima iz Belog Manastira. I vozilu su jedno 5 km ispred mene i skuzili da i ja idem tom rutom, a mozd su i po regi skužili. Ekipa me spontano "primi" u ekipu i putuju samnom znaci voze ispred mene 110-120 km/h, kad je neki auto ispred zaobiđu pa me čekaju jedno 5 min dok ja obiđem. I tako smo putovali zajendo sve do Našica gdje su oni otišli prema Osijeku a ja za SB. Želim reći da smo se skužili u 10 minuta bez ikavkog dogovora i da su me odmah prihvatili iako sam skuteraš. I puno su mi pomogli jer je puno lakše putovati s njima ispred oni procijenjuju okuke oni koče kad treba ja samo po šabloni laganica i uživancija svaka im čast. Na semaforu u Našicama se pozdravimo svirnem ja njima oni mene pozdravljaju i odošmo svako na svoju stranu. Stvarno su me iznenadili šteta što smo žurili jer je padala noć i nismo stigli negdje pivo maznit. Ugl. dokaz da pravim bikerima nije bitno šta voziš. Biker bikera uvijek osijeti.  :toothy9: