Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Preporuka podkape  (Posjeta: 6971 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Kjaj

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 247
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Runner vxr 180
  • Moja Kaciga: Nolan n62
  • MojSetup: serijala
  • MojSpuh: serijala
Preporuka podkape
« : 07 Prosinac, 2013, 00:19:10 »
Evo dosla zima pa bih kupio podkapu. :)
Ne voza se puno ali nekad ce se vozati, sto da skut proradi, sto zbog gusta.
Bez ovoga hladno i grlo boli.

Bio sam u nekim trgovinama i ima svasta. :icon_scratch:

Npr ovo za sicu, oko 50 kn. Pamuk 100%



Ova za 200 kn



Ovakva ne bas cijela za 50 kn



Ili ovakvo nesto za skijanje za 150 kn



Zanima me dali netko ima ovakvo nesto i dali je najbolje kupit ovu najskuplju odmah ili je dovoljna ova od 50 kn?  :dontknow: :help:
nur langsam

Offline formoz

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1514
  • Spol: Muški
  • TKO DRUGOM JAMU KOPA, TREĆOM GUMU PALI
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Medjugorje
  • Moj Skuter: Aprilia RS125
  • Moja Kaciga: XPEED
  • MojSetup: :)
  • MojSpuh: :P
Odg: Preporuka podkape
« Odgovori #1 : 07 Prosinac, 2013, 02:24:04 »
ja imam tu od 50kn, mada bi volio kupiti tu od 200 da imam gdje. ova od 50 slabo stiti po vratu, vjetar ju probija, al bolje ista nego nista. ja bih je nazvao ljetna podkapa. povecava udobnost kacige, visa higijena, a nece ti biti vruce od nje
Prodajem farove i zmigavce od jetforcea i masu dijelova za apriliju rs. Sve po sportskim cijenama

Offline daRio

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 912
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Preporuka podkape
« Odgovori #2 : 07 Prosinac, 2013, 07:42:05 »
... ova od 50 slabo stiti po vratu, vjetar ju probija, al bolje ista nego nista. ja bih je nazvao ljetna podkapa. povecava udobnost kacige, visa higijena, a nece ti biti vruce od nje

Sve je lijepo rečeno,može poslužiti ali ........
Za ovo vrijeme i ozbiljniju vožnju obavezno deblja potkapa sa wind stoperom,cijena cca 200 kn na više.

Offline JogFromYamaha

  • moderator
  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 16889
  • Spol: Muški
  • how you ride not what you ride
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin
  • Moj Skuter: XEvo 400
  • Moja Kaciga: schuberth sr1
  • MojSpuh: original inox
Odg: Preporuka podkape
« Odgovori #3 : 07 Prosinac, 2013, 09:09:18 »
ako uzimas gledaj da je dizajn ko kod slike broj 2 da ti stiti vrat
jer akone stiti vrat nema smisla
a i jako je neugodno dok ti propuse kroz vrat

Offline njacte290

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 101
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
  • Moj Skuter: Kawasaki er6n
  • Moja Kaciga: Takachi
Odg: Preporuka podkape
« Odgovori #4 : 07 Prosinac, 2013, 09:15:46 »
Ja imam ovakvu kao što je na 3. slici i dojam je da posluži za te novce. Na e-bayu se nađe za 10tak kn. Nije nešto topla ali kad usporedim kad imam podkapu i kad nemam razlika se osjeti. Ako imaš novaca uzmi nešto bolje  :icon_thumright:

Offline danc00

  • Tržnica : (+19)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3028
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Krapinske T.
  • Moj Skuter: ZX-6R
  • Moja Kaciga: Airoh Pit-OneX
  • MojSetup: XD
  • MojSpuh: Akrapović
Odg: Preporuka podkape
« Odgovori #5 : 07 Prosinac, 2013, 12:28:22 »
Evo dosla zima pa bih kupio podkapu. :)
Ne voza se puno ali nekad ce se vozati, sto da skut proradi, sto zbog gusta.
Bez ovoga hladno i grlo boli.

Bio sam u nekim trgovinama i ima svasta. :icon_scratch:

Npr ovo za sicu, oko 50 kn. Pamuk 100%



Ova za 200 kn



Ovakva ne bas cijela za 50 kn



Ili ovakvo nesto za skijanje za 150 kn



Zanima me dali netko ima ovakvo nesto i dali je najbolje kupit ovu najskuplju odmah ili je dovoljna ova od 50 kn?  :dontknow: :help:

Uzmi si ovu za 50kn, i gledaj da ti pokrije cijeli vrat i nos, jer po zimi ti je najbitnije nos, recimo ja kad vozim čak i u jesen i hladan zrak udišem u kacigi navečer me zna glava bolit tj. u predjelu sinusa da nemrem zaspat.
Kad je hladnije ja nemrem vozit bez podkape.

Kupio sam u Louisu za 2€ podkapu 100% pamuk, i podkapa je vrhunska, ne žulja a služi upravo onome čemu je predviđena...uzmi su tu pa vidi, ja sam siguran da nebuš imal potrebu za nečim skupljim.

Samo velim, gledaj da ti pokrije vrat tj da ti podkapa uđe ispod majice ili jakne, te da ti pokrije nos, da ne udišeš hladan zrak  :icon_thumright:
2006.-2012.Yamaha Aerox 46, by danc00
2012.-2013 Gilera Runner VXR
2013- Kawasaki 636

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: Preporuka podkape
« Odgovori #6 : 07 Prosinac, 2013, 14:54:23 »
ja bi riskiral 200-tinjak kn i kupil podkapu koja odma ima windstoper i prelazi i na prsa,za vožnje hladnije vrijeme definitivno najbolja stvar
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Preporuka podkape
« Odgovori #7 : 07 Prosinac, 2013, 16:05:00 »
Alo ljudi, kakve vi to kacige koristite kad vam i debele podkape stanu u njih?  ;D

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: Preporuka podkape
« Odgovori #8 : 07 Prosinac, 2013, 16:26:17 »
Alo ljudi, kakve vi to kacige koristite kad vam i debele podkape stanu u njih?  ;D

za ljeto normalna veličina a za hladnije vrijeme broj veća da stane dodatna operma  :icon_biggrin:
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Preporuka podkape
« Odgovori #9 : 07 Prosinac, 2013, 16:50:49 »
Alo ljudi, kakve vi to kacige koristite kad vam i debele podkape stanu u njih?  ;D

za ljeto normalna veličina a za hladnije vrijeme broj veća da stane dodatna operma  :icon_biggrin:

 :icon_thumright:


Al koliko ljudi tu sa foruma znas da ima 2 kacige iz tog razloga?

Offline daRio

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 912
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Preporuka podkape
« Odgovori #10 : 07 Prosinac, 2013, 18:59:15 »


Uzmi si ovu za 50kn, i gledaj da ti pokrije cijeli vrat i nos, jer po zimi ti je najbitnije nos, recimo ja kad vozim čak i u jesen i hladan zrak udišem u kacigi navečer me zna glava bolit tj. u predjelu sinusa da nemrem zaspat.
Kad je hladnije ja nemrem vozit bez podkape.

Kupio sam u Louisu za 2€ podkapu 100% pamuk, i podkapa je vrhunska, ne žulja a služi upravo onome čemu je predviđena...uzmi su tu pa vidi, ja sam siguran da nebuš imal potrebu za nečim skupljim.

Samo velim, gledaj da ti pokrije vrat tj da ti podkapa uđe ispod majice ili jakne, te da ti pokrije nos, da ne udišeš hladan zrak  :icon_thumright:

Savjetovati nekom da si za zimu kupi potkapu za 50 kn ili 2 Eur nije neki savjet nego bacanje novaca i put prema prehladi ili nečem gorem.
Te potkape su napravljene od običnog 120 gramskog pamuka a možda i manje a to je kao da staviš na glavu običnu majicu i izrežeš rupe. Na temperaturama od 10C i prema nižima treba biti deblja i ozbilnija potkapa sa winstoperom napravljena od vjertonepropusnog i termo stabilnog materijala a takva košta 200 kn na više i ima produžetak za vrat i ramena.
Ova jeftina opcija nije za sada a ti je koristi na svoju štetu ali ne savjetuj to drugima.

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Preporuka podkape
« Odgovori #11 : 07 Prosinac, 2013, 19:07:26 »
Ja potkapu nikad ne nosim. Smeta jako za naocale (i za stavit naocale i sto se magljenja tice, ali magljenje je samo ako je potkapa preko nosa), a i kad zatvorim kacigu i stavim na nju podbradak, u kacigi nista ne puse pa ne vidim razlog za potkapu jer mi nije zima za glavu. Vrat treba zastiti
« Zadnja izmjena: 07 Prosinac, 2013, 19:09:07 3alfa3 »

Offline danc00

  • Tržnica : (+19)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3028
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Krapinske T.
  • Moj Skuter: ZX-6R
  • Moja Kaciga: Airoh Pit-OneX
  • MojSetup: XD
  • MojSpuh: Akrapović
Odg: Preporuka podkape
« Odgovori #12 : 07 Prosinac, 2013, 19:44:51 »


Uzmi si ovu za 50kn, i gledaj da ti pokrije cijeli vrat i nos, jer po zimi ti je najbitnije nos, recimo ja kad vozim čak i u jesen i hladan zrak udišem u kacigi navečer me zna glava bolit tj. u predjelu sinusa da nemrem zaspat.
Kad je hladnije ja nemrem vozit bez podkape.

Kupio sam u Louisu za 2€ podkapu 100% pamuk, i podkapa je vrhunska, ne žulja a služi upravo onome čemu je predviđena...uzmi su tu pa vidi, ja sam siguran da nebuš imal potrebu za nečim skupljim.

Samo velim, gledaj da ti pokrije vrat tj da ti podkapa uđe ispod majice ili jakne, te da ti pokrije nos, da ne udišeš hladan zrak  :icon_thumright:

Savjetovati nekom da si za zimu kupi potkapu za 50 kn ili 2 Eur nije neki savjet nego bacanje novaca i put prema prehladi ili nečem gorem.
Te potkape su napravljene od običnog 120 gramskog pamuka a možda i manje a to je kao da staviš na glavu običnu majicu i izrežeš rupe. Na temperaturama od 10C i prema nižima treba biti deblja i ozbilnija potkapa sa winstoperom napravljena od vjertonepropusnog i termo stabilnog materijala a takva košta 200 kn na više i ima produžetak za vrat i ramena.
Ova jeftina opcija nije za sada a ti je koristi na svoju štetu ali ne savjetuj to drugima.

Bolje je nego niš, a u najgorem slučaju ak mu nije dovoljna može kupit ovu za zimu, za koju sam siguran neće moći koristit bez da kupi drugu kacigu...pa mu slobodno i reci da si uz tu podkapu kupi i novu kacigu...ako je do sad vozio bez podkape i ostao je živ, nije umro od upale pluča ova obična mu bude i više nego dovoljna...
Čak štoviše, ak i nebude dovoljna nije bacio novce jer će mu kad-tad trebati.

Mislim ti si isto smiješan, tu ko da pričamo o miljardama a ne o običnoj podkapi za par desetaka kuna...ok ak je tak NEMOJ NI SLUČAJNO BACIT 2€...propast ćeš :confused5:

@ 3alfa3 - jep tu si u pravi, i meni se malo magli ali samo ak je zatvoren vizir do kraja kad se stoji, recimo kad stajem malo si odškrinem i dobro je, a kad se voziš nema magljenja  :icon_thumright:
2006.-2012.Yamaha Aerox 46, by danc00
2012.-2013 Gilera Runner VXR
2013- Kawasaki 636

Offline daRio

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 912
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Preporuka podkape
« Odgovori #13 : 07 Prosinac, 2013, 20:06:18 »


Bolje je nego niš, a u najgorem slučaju ak mu nije dovoljna može kupit ovu za zimu, za koju sam siguran neće moći koristit bez da kupi drugu kacigu...pa mu slobodno i reci da si uz tu podkapu kupi i novu kacigu...ako je do sad vozio bez podkape i ostao je živ, nije umro od upale pluča ova obična mu bude i više nego dovoljna...
Čak štoviše, ak i nebude dovoljna nije bacio novce jer će mu kad-tad trebati.

Mislim ti si isto smiješan, tu ko da pričamo o miljardama a ne o običnoj podkapi za par desetaka kuna...ok ak je tak NEMOJ NI SLUČAJNO BACIT 2€...propast ćeš :confused5:


Očito ne želiš shvatiti,nije stvar u 50 kn ili 2 Eur,nebu ta kapa propala ali ona za sada nije i bok i nema ju smisla preporučiti za ove temperature.Uostalom naglasak je na vratni dio,tamo treba najviše zaštite a ona je tu jako loša.
Mpžeš ju imati ali to nije to,propusta vjetar a time i hladnoću ali ću se složiti sa tobom da je bolja od nikakve.
Što se tiče veličine kacige,nadam se da je toliko pametan da će ju uzeti sa sobom ako se odluči za kupnju deblje potkape i probati na licu mjesta.

Offline danc00

  • Tržnica : (+19)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3028
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Krapinske T.
  • Moj Skuter: ZX-6R
  • Moja Kaciga: Airoh Pit-OneX
  • MojSetup: XD
  • MojSpuh: Akrapović
Odg: Preporuka podkape
« Odgovori #14 : 07 Prosinac, 2013, 20:08:17 »
jep, slazem se s tobom.

Sent from my Huawei P6

2006.-2012.Yamaha Aerox 46, by danc00
2012.-2013 Gilera Runner VXR
2013- Kawasaki 636

Offline pajo

  • ilegalac team
  • moderator
  • Tržnica : (+6)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3956
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Preporuka podkape
« Odgovori #15 : 07 Prosinac, 2013, 20:35:12 »
Ja koristim vec godina od helda obicnu cijena oko 80kn pamucna.
Po zimu je uvijek ispod sica i redovno se nosi pogotovo u jutarnjim i vecernjim satim,a razlika je osijetna sa i bez potkape.

Sent from my LG-D802

lovac u mutnom team

Offline Kjaj

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 247
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Runner vxr 180
  • Moja Kaciga: Nolan n62
  • MojSetup: serijala
  • MojSpuh: serijala
Odg: Preporuka podkape
« Odgovori #16 : 07 Prosinac, 2013, 21:59:42 »




Kupio sam u Louisu za 2€ podkapu 100% pamuk, i podkapa je vrhunska, ne žulja a služi upravo onome čemu je predviđena...uzmi su tu pa vidi, ja sam siguran da nebuš imal potrebu za nečim skupljim.

Samo velim, gledaj da ti pokrije vrat tj da ti podkapa uđe ispod majice ili jakne, te da ti pokrije nos, da ne udišeš hladan zrak  :icon_thumright:
[/quote]
A gdije to ima kupiti za 2 eura, mozes li mi link poslati?
nur langsam

Offline Kjaj

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 247
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Runner vxr 180
  • Moja Kaciga: Nolan n62
  • MojSetup: serijala
  • MojSpuh: serijala
Odg: Preporuka podkape
« Odgovori #17 : 07 Prosinac, 2013, 22:03:08 »
Koliko sam vidio iz vasih savjeta i iskustava za zimu ova nista ne vrijedi od 50 kn. :dontknow:
Kad sam polagao vozacki probao sam i ovu alpinisticku jer mi ju je instruktor imao. Nije losa.
Zakljucak koji mogu donijeti je da u svakom slucaju treba kupiti ovu za 200 kn jer nema zezanja sa zimom. :nono: Uz to da se proba na kacigu.
A ova od 50 dobro ce doci za toplije dane, sto zbog zastite, sto zbog higijene. :icon_thumright:
nur langsam

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: Preporuka podkape
« Odgovori #18 : 07 Prosinac, 2013, 22:03:57 »
evo alfa onda proizvod za tebe :)

http://www.louis.de/_50e9a4dc8f05b00b09676a9d711434449a/index.php?topic=artnr_gr&artnr_gr=209891

ovo bi i meni bila opcija prije nego bilokakva podkapa,kaciga mi je sama po sebi dovoljno topla i po hladnom vremenu bi mi korisnija bola ovak neka stvar koja štiti prsa i ramena a to stane sigurno u kacigu i ne smeta za očale  :icon_biggrin:
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline Bokygs

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2090
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: GS
  • Moj Skuter: DT 125
Odg: Preporuka podkape
« Odgovori #19 : 07 Prosinac, 2013, 23:20:27 »
Tu iz Louis ja imam i to je za toplije vrijeme jos ok,al cim temp odu ispod cca 10-15 ne valja. Npr. krajem 10mj sam napravio oko 200km u danu s njom (temp 15-20stupnjeva) i za to je taman.. Iako ako se radi samo par km-a onda je jos i ok,al za nekud dalje ici nije.

Ja se inace vozim sa cross kacigom s naocalama i kroz nju puse jaako (tko nije probao nezna) i uvijek na hladnijim temp nosim potkapu slicnu ovoj sa slike 2 koja je dublja i pokrije vrat. I ovih dana se vozim stalno i na temp sa par stupnjeva preko nule nije hladno nimalo.

Govorim o cestovnom voznji,brzine vecinom oko 90-100kmh.