Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Vracanje u zivot aprilie sr 50  (Posjeta: 4333 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline stefan TADDY

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 26
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Aprillia SR 50
Odg: Vracanje u zivot aprilie sr 50
« Odgovori #40 : 11 Studeni, 2013, 12:48:43 »
Ovako danas sam se ovzio lepo i odjednom je motor stao i krenuo tesko da pali i ne vuce taman krene da povuce i ugasi se ? Jel moze neko da mi objasni kako se steluje ovaj karburator na koliko ide smesa i na koliko ler gas ?

Offline vasodubrava

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 187
  • Spol: Muški
  • RR FF XX
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: par
  • Moja Kaciga: Nolan
  • MojSetup: Čudo neću da se kurčim
  • MojSpuh: Također
Odg: Vracanje u zivot aprilie sr 50
« Odgovori #41 : 11 Studeni, 2013, 17:11:59 »
ler gas štelaš kad ti je motor upaljen i onda odvrčeš ili zavrčeš nema nauke

Offline stefan TADDY

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 26
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Aprillia SR 50
Odg: Vracanje u zivot aprilie sr 50
« Odgovori #42 : 11 Studeni, 2013, 23:13:29 »
e ovako stoje stvari sinoc sam nastelovao karb kako valja i jutros sam se vozio sa drugaricom i isao je oko 70km/h , i kad sam je odvezo kuci ugasio se ispred kuce i nije hteo da upali 15min  i nakon 15 min verglanja je upalio i odvuko sam se kod kuce motor se odmorio i posle toga radio super kad sam posle krenuo sa drugom da se vozim na jednoj uzbrdici koja je pa poprilicno velika negde oko 6-7% uspon isao je uzbrdo 80km/h i kad sam izaso na ravno motor se ugasio i onda nije hteo ponovo da upali 15min . temperatura nije presla ni 1/4 . kad sam konacno uspeo da ga upalim nije imao snagu da podje kako podje ugasi se i nakon par paljenja i gasenja uspeo je da podje i lepo sam stigo do drugarove kuce da smo sacekali da se motor ohladi te krenuli nazad ali je motor ponovo lese radio , i sad kad sam kupio jos goriva i krenuo da ga stelujem cas ide dobro cas ne znaci okrenem jedan krug oko kuce i krene da se gusi zastoooooo ??????  :help: :help: :help: Ljudi gava me boli od razmisljanja nesnam sta mu je ? jedan cvek mi rece koi je imao slican problem na aprilii rally 50 da je moguce do neke centraline kao mozak koja kontrolise paljenje i kad ce svecica da baci varnicu jeli moguce da je do to a drugi covek mi rece da je moguce do lamelarni usis ? a da da napomenem nesko kad sam skinuo filter vazduha lula je bila masna i primeio sam kad upalim motor i gledam usisno grlo karburatora i dam gas pola godiva isprska napolje a pola uvuce znqaci pola prsce napolje tj u filter a pola u masinu zasto i jel tako treb ?  svaka pomoc dorodosla unapred zahvalan . :(

Offline vasodubrava

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 187
  • Spol: Muški
  • RR FF XX
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: par
  • Moja Kaciga: Nolan
  • MojSetup: Čudo neću da se kurčim
  • MojSpuh: Također
Odg: Vracanje u zivot aprilie sr 50
« Odgovori #43 : 13 Studeni, 2013, 20:39:50 »
sj#bo si fergazer čim ti baca benzina tolko

Offline stefan TADDY

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 26
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Aprillia SR 50
Odg: Vracanje u zivot aprilie sr 50
« Odgovori #44 : 17 Prosinac, 2014, 23:21:15 »
Pozdrav ljudi, hajde malo da obnovim temu :) Bilo je dosta zavrzlama oko ovog skutera cele sezone nije bio kod mene jer ga je burazer prodao i pre mesec dana zove me covek i hoce da ga proda po veoma niskoj ceni , ja ga otkupim doteram i vidim da mu je zamenio bombinu i vodenu pumpu ali nece da upali , nema mu druge nego masinu na sto . Problem je bio duhtung izmedju kompresionog prostora i prostora gde ide voda , bio je puko i pomesao antifriz i gorivo , skinuo sve ocistio podmazao lepo stavio nove dihtunge sklopio i upalio  poradio je nekih 10-tak minuta u prazno , provozao se po gradu i super je radio nije seckao niti bilo sta drugo tako da sam ga ostavio takvog u garazi i sad preko sime ide detaljno sredjivanje. Znaci u planu je sledece :
Farbanje plastika .
Popravka anlasera zato sto ne pali na dugme .
Zamen : Reglera , akumulatora , zadnjih paknova , sajle za gas i mozda jos neka sitnica .
Ubuduci da sam sada ja vlasnik SR-ke nadam se da ce mo se puno druziti .

Sutra cu ubaciti slike kako trenutno izgleda ;)

Offline stefan TADDY

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 26
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Aprillia SR 50
Odg: Vracanje u zivot aprilie sr 50
« Odgovori #45 : 18 Prosinac, 2014, 16:31:50 »
Evo slika motoradok je ciscen :



Za vikend smirglam plastike i spremam ih za farbanje pa ce biti jos slika .