Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: ..koji je idealan motor za uzet nakon skutera  (Posjeta: 93086 )

0 Članova i 3 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline homer_simpson

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 222
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Donji Ladu?
  • Moj Skuter: Apriliu MX125
Odg: ..koji je idealan motor za uzet nakon skutera
« Odgovori #140 : 29 Studeni, 2006, 22:56:09 »
je je, jako ljep , meni i sasvim solidno ide http://www.bikez.com/motorcycles/suzuki_gs_500_e_2001.php
Lopovi,ne kradite!
Država ne voli konkurenciju.

Offline filiplatinovicz

  • forumski djed
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3894
  • Spol: Muški
  • COITO ERGO SVM
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb, Centar
  • Moj Skuter: Vespu GT 200, Vespu PX 200E, Piaggio Skipper 125 4T, Peugeot X-fight (cvajo 50 ccm) i sve drugo što mu dosta ?esto do?e pod yay?eka
Odg: ..koji je idealan motor za uzet nakon skutera
« Odgovori #141 : 30 Studeni, 2006, 03:11:20 »
nitko u to ne sumnja...  :toothy9:
www.MAGNETIX.hr
   www.MAGNETIX.hr
      www.MAGNETIX.hr
 ADVANCED TEHNOLOGY DESIGNED TO PROTECT

Offline Genesis051

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1759
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: Hyosung Aquila 125 (prije: G. Runner 50 P.Jet)
Odg: ..koji je idealan motor za uzet nakon skutera
« Odgovori #142 : 30 Studeni, 2006, 23:30:55 »

Hehe... ovo je po mojoj duši... za početak (nakon 50 ccm)...
Live to ride, ride to live

Offline Genesis051

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1759
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: Hyosung Aquila 125 (prije: G. Runner 50 P.Jet)
Odg: ..koji je idealan motor za uzet nakon skutera
« Odgovori #143 : 30 Studeni, 2006, 23:35:54 »


 ... I (npr. ) ovo... nakon 3-4 godine... kad se priviknem na "normalnu" kubikažu...   :frajer:
Live to ride, ride to live

Offline filiplatinovicz

  • forumski djed
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3894
  • Spol: Muški
  • COITO ERGO SVM
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb, Centar
  • Moj Skuter: Vespu GT 200, Vespu PX 200E, Piaggio Skipper 125 4T, Peugeot X-fight (cvajo 50 ccm) i sve drugo što mu dosta ?esto do?e pod yay?eka
Odg: ..koji je idealan motor za uzet nakon skutera
« Odgovori #144 : 01 Prosinac, 2006, 01:51:18 »
250 bi ti brzo mogao dosadit... bolje uzet odmah jačeg pa prvo polako!  :glasses9:
www.MAGNETIX.hr
   www.MAGNETIX.hr
      www.MAGNETIX.hr
 ADVANCED TEHNOLOGY DESIGNED TO PROTECT

Offline Doomsday

  • Doomsday
  • Doomsday
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3008
  • Spol: Muški
  • Doomsday
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Doomsday
  • Moj Skuter: Doomsday
  • Moja Kaciga: Doomsday
  • MojSetup: Doomsday
  • MojSpuh: Doomsday
Odg: ..koji je idealan motor za uzet nakon skutera
« Odgovori #145 : 01 Prosinac, 2006, 17:11:13 »
Je, lipo ti File govori, bar 500 kubika... Tako'š bar nešto naučit o jačin motorima... A koristi kočnicu u glavi... Ona će ti uvik tribat...
Ako ti nije Kawa ER5 napeta, iako je moš dobit sa sicon visine 750mm, tu ti je i Suza GS 500...
Znan, nisu choperi, ni ne liče na custom, ali kako ti je to samo jedna stepenica, strpi se par godina... Svi kažu da su te mašine begginer-friendly...
Za njih uzmeš generičke tube nosače i bisage te generički vjetrobran, šta ih posli moš pribacit na neki malo jači choper, najbolje od GIVI-ja...
I ja se sve više mislin, upoznat bikersku ekipu, nać nekog poštenog i dobrog meštra, i kupit 500-ticu polovnu, pa prodat nakon par godina...
Pa ako ta šema bude funkcionirala, možda bi se moglo nać posli i neki choper ili custom od priko 1000 kubika, sa remenim prenoson, polovni, očuvan, za kojeg bi ima poštenog i dobrog servisera, pribacija vjetrobran i bisage, i vozija do daljnjega...
To šta si vozija par godina nešto od 500 kubika šta mu je cruising brzina 130-140 na sat će ti dat sigurnost posli za uzet neku zvir od priko 1000 kubika... Nemoraš je ludo vozit, al ćeš bar znat da znaš otprilike kako...
Mene puca i ovako nešto novo, jednog dana nakon ER5, ako ne uboden neki polovni choper...

Niskoturažna mašina, nema previše konja, ali je ipak 'muscle bike' i nije preskupa...  :icon_thumright:
PERONOSPORA AD OPEL ASTRA... :zubo:

:laughing7:

Offline Genesis051

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1759
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: Hyosung Aquila 125 (prije: G. Runner 50 P.Jet)
Odg: ..koji je idealan motor za uzet nakon skutera
« Odgovori #146 : 02 Prosinac, 2006, 18:54:59 »
Hvala (obojici) ...  :icon_thumright: 
Sad je sve to samo u glavi, vidjet ću...
Svakako su apetiti porasli, i sa 50 ccm ne mogu na ture "van gradskih zidina"...
Žena neće da sjedne sa mnom na skut, pa sam ju pitao ako bi sjela na "pravi" motor... Vjerovatno neće, ali smatra da je to još "daleko", pa može odgađat odgovor (makar bi ju ja rado poveo, što ima veze, neće ju pojest ekipa koju (i) ja prvi  (i svaki sljedeći) put sretnem...
Vjerojatno će dobit infarkt kad to "nešto" dovedem pred garažu, pa ću biti odgovoran za "ubojstvo iz nehata"...
Zato o tome stalno doma komentiram: kad kupim motor ovamo, kad odem s motorom onamo...  da se psihički pripremi  :laughing7:
Jer...
Kad ekipa bude pozvala... ja idem...išla ona il' ne išla !!!  :frajer:
Live to ride, ride to live

Offline r.e.!

  • forumski penzioner®
  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2246
  • Spol: Muški
  • Vespa-institucija na dva kota?a
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Gospi?
  • Moj Skuter: Vespa PX150D Vespa GTS250i.e.
Odg: ..koji je idealan motor za uzet nakon skutera
« Odgovori #147 : 02 Prosinac, 2006, 18:59:25 »
Meni moja uvijek prijeti razvodom braka. U svakom slučaju sam na dobitku. I kako mislim uzeti još jedni Vespu, u svakom slučaju biti ću na dobitku. Vespu imam, imati ću još jednu a i riješiti ću se žene :toothy9: :toothy9:
"Sembra una vespa"
BELLA MACCHINA
Ja ne znam Eladiove planove

Offline Mr J

  • Mudrost je vrijednija od brzine.
  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6214
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: HD V-Rod
  • Moja Kaciga: Schuberth R1
  • MojSetup: Uvijek spreman!
  • MojSpuh: Protočan :)
Odg: ..koji je idealan motor za uzet nakon skutera
« Odgovori #148 : 02 Prosinac, 2006, 20:20:09 »
Meni moja uvijek prijeti razvodom braka. U svakom slučaju sam na dobitku. I kako mislim uzeti još jedni Vespu, u svakom slučaju biti ću na dobitku. Vespu imam, imati ću još jednu a i riješiti ću se žene :toothy9: :toothy9:
Ali ti punica ostaje!!!  :laughing3: :laughing3: :laughing3: :laughing3: :laughing3: :laughing3: :laughing3: :laughing3: :laughing3: :laughing3: :laughing3: :laughing3: :laughing3: :laughing3: :laughing3:
Žena ti kaže "Idi k vragu!". Ti odeš, a ona te i tamo dočeka!

Offline r.e.!

  • forumski penzioner®
  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2246
  • Spol: Muški
  • Vespa-institucija na dva kota?a
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Gospi?
  • Moj Skuter: Vespa PX150D Vespa GTS250i.e.
Odg: ..koji je idealan motor za uzet nakon skutera
« Odgovori #149 : 02 Prosinac, 2006, 20:43:21 »
jedan udarac-dvije muhe...ode žena ode i punica :toothy9: :toothy9: :toothy9:
"Sembra una vespa"
BELLA MACCHINA
Ja ne znam Eladiove planove

Offline Mr J

  • Mudrost je vrijednija od brzine.
  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6214
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: HD V-Rod
  • Moja Kaciga: Schuberth R1
  • MojSetup: Uvijek spreman!
  • MojSpuh: Protočan :)
Odg: ..koji je idealan motor za uzet nakon skutera
« Odgovori #150 : 02 Prosinac, 2006, 21:34:00 »
jedan udarac-dvije muhe...ode žena ode i punica :toothy9: :toothy9: :toothy9:
To se ti nadas tome, ali nije tako lako...  :laughing6:
Žena ti kaže "Idi k vragu!". Ti odeš, a ona te i tamo dočeka!

Offline filiplatinovicz

  • forumski djed
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3894
  • Spol: Muški
  • COITO ERGO SVM
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb, Centar
  • Moj Skuter: Vespu GT 200, Vespu PX 200E, Piaggio Skipper 125 4T, Peugeot X-fight (cvajo 50 ccm) i sve drugo što mu dosta ?esto do?e pod yay?eka
Odg: ..koji je idealan motor za uzet nakon skutera
« Odgovori #151 : 03 Prosinac, 2006, 12:41:21 »
punica zadnja napušta brak koji tone!  :toothy9:
www.MAGNETIX.hr
   www.MAGNETIX.hr
      www.MAGNETIX.hr
 ADVANCED TEHNOLOGY DESIGNED TO PROTECT

Offline Genesis051

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1759
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: Hyosung Aquila 125 (prije: G. Runner 50 P.Jet)
Odg: ..koji je idealan motor za uzet nakon skutera
« Odgovori #152 : 04 Prosinac, 2006, 19:44:53 »
 :toothy9: :toothy10: :laughing7:
Live to ride, ride to live

Offline corky

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 115
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: KLE
Odg: ..koji je idealan motor za uzet nakon skutera
« Odgovori #153 : 31 Siječanj, 2007, 02:08:56 »
A tek kako je mom prijatelju on ima punicu Nadu.................... :sad1: :sad3:

a svi govore da "Nada umire zadnja" :notworthy:

Offline corky

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 115
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: KLE
Odg: ..koji je idealan motor za uzet nakon skutera
« Odgovori #154 : 31 Siječanj, 2007, 02:17:12 »
E sad na temumeni je bolji tip motorea ER5 jer ima boje kočnice nego KLE i zato jer je niži i lakši od KLE ....a i za razliku u cijeni (1000 E) može se uzeti dobra oprema i vozit  :headbang: :hello:









eto baš sam gledao na oglasniku MZ ETZ 250 i cijena im je od 3000 do6000 kn  a to je motor da se nauči voziti ....ja bi svom ditetu poslje skuje uzeja takvo šta nek se nauči jedno godinu dana , a onda nešto od 500 ccm što može vozit i reg ,a ne gledat

Offline filiplatinovicz

  • forumski djed
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3894
  • Spol: Muški
  • COITO ERGO SVM
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb, Centar
  • Moj Skuter: Vespu GT 200, Vespu PX 200E, Piaggio Skipper 125 4T, Peugeot X-fight (cvajo 50 ccm) i sve drugo što mu dosta ?esto do?e pod yay?eka
Odg: ..koji je idealan motor za uzet nakon skutera
« Odgovori #155 : 06 Ožujak, 2007, 13:47:16 »
a sto ako se dijete zaljubi u MZ pa o 500 ccm ni pomislit?  :toothy9:
www.MAGNETIX.hr
   www.MAGNETIX.hr
      www.MAGNETIX.hr
 ADVANCED TEHNOLOGY DESIGNED TO PROTECT

Offline Genesis051

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1759
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: Hyosung Aquila 125 (prije: G. Runner 50 P.Jet)
Odg: ..koji je idealan motor za uzet nakon skutera
« Odgovori #156 : 06 Ožujak, 2007, 14:33:33 »
I sa 250 svukuda stigne  :happy6: :laughing6: :happy3:
... jedino, oni s većom "ccm" pružaju bolji image, i status vlasniku...
Da i ne govorimo o pojedinim grupama (vrstama) motora...
Sportive su praktički našle granicu na 600 ccm... jedan od boljih omjera performansi i same težine... može i do 1000, čak i 1400, ali to su već ekstremi...
Cruiseri su otišli u bizarnu krajnost... Čak je i H-D povećao kubikažu, da "prati" japansko trojstvo 1800-2000 ccm ...
(lijepo je to za čut...  :laughing7:  ali tu prestaje sva ljepota, osim samog sjedanja na "takvo nešto"... a i to bi se dalo riješit sa npr. 1200 ccm... )
Live to ride, ride to live

Offline filiplatinovicz

  • forumski djed
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3894
  • Spol: Muški
  • COITO ERGO SVM
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb, Centar
  • Moj Skuter: Vespu GT 200, Vespu PX 200E, Piaggio Skipper 125 4T, Peugeot X-fight (cvajo 50 ccm) i sve drugo što mu dosta ?esto do?e pod yay?eka
Odg: ..koji je idealan motor za uzet nakon skutera
« Odgovori #157 : 06 Ožujak, 2007, 15:51:02 »
Ma slazem se s Tobom, ali danas je doista optimalno 500 do 1000 ccm... i u klasi cruisera ima krasnih primjeraka unutar tog obujma. bas danas ujutro sreo sam jedan virago. hebeno elegantan, ne pre velik, a sa sasvim dovoljno snage za svoju namjenu....
www.MAGNETIX.hr
   www.MAGNETIX.hr
      www.MAGNETIX.hr
 ADVANCED TEHNOLOGY DESIGNED TO PROTECT

Offline Genesis051

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1759
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: Hyosung Aquila 125 (prije: G. Runner 50 P.Jet)
Odg: ..koji je idealan motor za uzet nakon skutera
« Odgovori #158 : 06 Ožujak, 2007, 17:04:27 »
Ehh... sad Yamaha radi (samo) Dragstar 650... a prije su do 1000 imali 5 Viraga: 125, 250, 535, 750 & 1000 ccm... Divota jedna od izbora: za svačiji ukus (i novčanik) ponešto...
Sad u 125 potpuno širok, ali nepoznat izbor... Kawa ima jednocilindraša, Hondin V2 je skup k'o sam vrag (oko 37000 Kn... kupim oba cruisera od Zongshena, 125 & 250, za te novce...istina, nije Honda, ali  ipak...),  Qingqi (125 & 250), za koje mašine nemam nikakve "povratne informacije", i Hyosung (isto mašina V2) za kojeg sam čuo da je stari Suzukijev stroj (ali isto ne znam puno)...
Svojevremeno je (unazad oko 10 god.) Gilera imala Cougar-a (125 ccm), a i Cagiva je radila "Roadster 521" (125 ccm u nazivu okrenuto naopak) ...

(cijev ispuha se pod strojem granala... na obe strane zadnjeg kotača po jedan "dimnjak".... Sa "bisagama" je izgledala kao prava pila...  ;D  )
Ta Cagiva mi je nesuđena ljubav... već sam imao podignut novac u džepu !!!...  Trebalo je samo poći po predračun i ispljunuti lovu na banci... Padala je jaka kiša, nisam imao auto (bio na servisu ili tako nešto), i meni se nije išlo na drugi kraj grada busom... Drugi dan je iskrsla neka potreba za lovom... i ja ju nikad više nisam kupio...  :(
Live to ride, ride to live

Offline filiplatinovicz

  • forumski djed
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3894
  • Spol: Muški
  • COITO ERGO SVM
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb, Centar
  • Moj Skuter: Vespu GT 200, Vespu PX 200E, Piaggio Skipper 125 4T, Peugeot X-fight (cvajo 50 ccm) i sve drugo što mu dosta ?esto do?e pod yay?eka
Odg: ..koji je idealan motor za uzet nakon skutera
« Odgovori #159 : 06 Ožujak, 2007, 17:24:58 »
Meni se taj kawin jednocilindras svidja...nesto izmedju custuma i nakeda, a cijena se cini vise nego prihvatljivom... cca 25K kn, mislim da je to za lanjsko godiste u plavoj boji....
www.MAGNETIX.hr
   www.MAGNETIX.hr
      www.MAGNETIX.hr
 ADVANCED TEHNOLOGY DESIGNED TO PROTECT