Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Sachs SpeedForce 50(ningbo longjia LJ50QT-K(2))  (Posjeta: 18937 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 2TDottore

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 5917
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Purejet
Odg: Sachs SpeedForce 50(ningbo longjia LJ50QT-K(2))
« Odgovori #20 : 19 Listopad, 2008, 21:38:17 »
tako ti je to..ima tu isto jedan kod nas u gradu..isto tako neki slican skuter..koristi tts ,motor uzasno jako dimi..auspuh mu je sav zmazan od ulja..bio na servisu i nista nisu napravili

Takav je i ovaj mastan je dosta .Ja sumnjam na cil,klip.karike,btw,nije pušio dok se nije uradio.Moguće da su karike dobile po njonji  :angry9:

gle,nemogu na serijskoj masini karike otic za 1000km kako god ga vozio.to ti je rastelana pumpa.postelaj pumpu ili ju skini i pocni savljat polusintetiku kad potrosis ovo ulje.

Offline ziggysb

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 22
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Hyosung Aquila GV650SE,SACHS SPEEDFORCE 50,BMW R25/2,Partizan CYCLE
Odg: Sachs SpeedForce 50(ningbo longjia LJ50QT-K(2))
« Odgovori #21 : 19 Listopad, 2008, 21:49:37 »
U redu,nisam ni mislio dirati po cilindru,još malo mi je ulja u rezervaru ,budem vidio.Ponekad dimi manje kada se stane nakon vožnje ali ovako na leeru ,katastrofa.Ako ništa drugo moram vam reći da sam potrošio 1,6 litre ulja na 1000 km što nije uopće puno!Znači kada sam ga uzeo frajer ga je full natočio(0,8 l)
ja sam nadosuo još 0,8l na oko 500 km!?

Offline 2TDottore

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 5917
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Purejet
Odg: Sachs SpeedForce 50(ningbo longjia LJ50QT-K(2))
« Odgovori #22 : 19 Listopad, 2008, 21:56:09 »
U redu,nisam ni mislio dirati po cilindru,još malo mi je ulja u rezervaru ,budem vidio.Ponekad dimi manje kada se stane nakon vožnje ali ovako na leeru ,katastrofa.Ako ništa drugo moram vam reći da sam potrošio 1,6 litre ulja na 1000 km što nije uopće puno!Znači kada sam ga uzeo frajer ga je full natočio(0,8 l)
ja sam nadosuo još 0,8l na oko 500 km!?

pa meni to i ne izgleda bas malo nego dosta puno.Neznam kolko ti motor trosi al ako recimo trosi 4l na 100km to ti je potrosnja ulja negdje izmedju 0,8 do 1l na 1000km a to ti je mjesavina izmedju 2 i 2,5% sto je normalno a tebi onda ak ti je potrosio 1,6l ulja znaci da ti radi mjesavinu oko 4% sto je ipak puno previse za serijsku masinu.

Offline robert

  • Mr.GESTAPO
  • moderator
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8105
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Zippo Friends Croatia
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: LINIĆTRANS/CIPELCUG
Odg: Sachs SpeedForce 50(ningbo longjia LJ50QT-K(2))
« Odgovori #23 : 19 Listopad, 2008, 22:04:50 »
previsoka potrošnja ulja! moja luna je trošila na 1000km oko 0,9l ulja i nikad se nije dimila! samo je smrdila kad smo zadnji put išli kroz zagorje a dottore :toothy10: :laughing9:

Offline 2TDottore

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 5917
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Purejet
Odg: Sachs SpeedForce 50(ningbo longjia LJ50QT-K(2))
« Odgovori #24 : 19 Listopad, 2008, 22:13:35 »
previsoka potrošnja ulja! moja luna je trošila na 1000km oko 0,9l ulja i nikad se nije dimila! samo je smrdila kad smo zadnji put išli kroz zagorje a dottore :toothy10: :laughing9:

to je super potrosnja ulja.najbolje je bilo kad smo isli u zagorje a ja te prije nego smo krenuli pitam zakaj ti motor tolko dimi a ti kazes dimi samo dok je hladan a ja reko ok i mi predjemo 50km a motor dimi isto a ja si mislim ko je tu lud i na kraju ustanovimo da si isto radio 4% mjesavine kolko i njemu radi mjesalica pa mu zato i dimi tolko. :laughing11:

Offline ziggysb

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 22
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Hyosung Aquila GV650SE,SACHS SPEEDFORCE 50,BMW R25/2,Partizan CYCLE
Odg: Sachs SpeedForce 50(ningbo longjia LJ50QT-K(2))
« Odgovori #25 : 19 Listopad, 2008, 22:14:19 »
Eto vidiš na pravom smo putu,fala dečki što se trudite da riješimo problem :headbang: :headbang:,nego pitanjce,imam komplet alat i pomalo znanja ...da li je itko od vas rastavljao pumpu, i ako je koji bi mogli biti znakovi neispravnosti? :icon_scratch:

Offline robert

  • Mr.GESTAPO
  • moderator
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8105
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Zippo Friends Croatia
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: LINIĆTRANS/CIPELCUG
Odg: Sachs SpeedForce 50(ningbo longjia LJ50QT-K(2))
« Odgovori #26 : 19 Listopad, 2008, 22:17:04 »
ma hebeš neispravnost! isključi pumpu i radi mješavinu sam

Offline ziggysb

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 22
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Hyosung Aquila GV650SE,SACHS SPEEDFORCE 50,BMW R25/2,Partizan CYCLE
Odg: Sachs SpeedForce 50(ningbo longjia LJ50QT-K(2))
« Odgovori #27 : 19 Listopad, 2008, 22:20:49 »
ma hebeš neispravnost! isključi pumpu i radi mješavinu sam
Ma ok je sve to ,ali je problem što sam zadrt po pitanju mehanike a tako i elektrike,jednostavno želim da prokljuvim o čemu se radi.
Ma ne bu on mene jebal... mu izak mater!!!!     :laughing7:
« Zadnja izmjena: 19 Listopad, 2008, 22:22:20 ziggysb »

Offline 2TDottore

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 5917
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Purejet
Odg: Sachs SpeedForce 50(ningbo longjia LJ50QT-K(2))
« Odgovori #28 : 19 Listopad, 2008, 22:21:59 »
gle ovak.ja sam rastavio nekolko puta cijelu pumpu da ju malo ocistim ali nikad mi niko nije pokazao kako se tocno na njoj stela protok ulja na odredjenom gasu.ja ak smatram da treba pojacat malo ulje samo napnem malo vise sajlu i to je cist dosta.Tak radi vecina ljudi.Trebao bi pitat mozda decke u servisu makar ne vjerujem da oni nesto znaju o tome jer nemaju pojma neke najosnovnije stvari.mislim da je problem u tome da su tvornicki pumpe postelane na toliku jaku mjesavinu radi sigurne razrade masine.trebalo bi nekog nac ko tocno zna stelat nivo prolaska ulja kroz pumpu da ti smanji taj protok sa 4% na 2 do 2,5% na full gasu.

Offline neer

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 4468
  • Spol: Ženski
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • jizzhut
  • Mjesto: šmićanci
  • Moj Skuter: Tvojskuter
Odg: Sachs SpeedForce 50(ningbo longjia LJ50QT-K(2))
« Odgovori #29 : 19 Listopad, 2008, 22:27:41 »
Imas srece sto se masina nije pregrijala jer si maknuo usmjerivac zraka prema cilindru... I nije normalno da tako dimi, jedino ako je masina hladna.
jbt kolko sam ja puta peugeota peglo bez te plastike za hladjenje ali dobro nisu sve plastike bile  na njemu tak da .

Offline ziggysb

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 22
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Hyosung Aquila GV650SE,SACHS SPEEDFORCE 50,BMW R25/2,Partizan CYCLE
Odg: Sachs SpeedForce 50(ningbo longjia LJ50QT-K(2))
« Odgovori #30 : 19 Listopad, 2008, 22:29:10 »
Servis ovlašteni zaboravi,jer ono što sam vidio kod njih (reklamacije ljudi,sporost,izbjegavanje, nestručnost) me je i prisililo da sam održavam skut.150 kuna baciš a ništ ti nepoprave,Ja sam barem danas oprao usput filter i našprico da silikonom.Eventualno kod Zdenka u Brodu (al naravno da gabaš on radi).

Offline 2TDottore

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 5917
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Purejet
Odg: Sachs SpeedForce 50(ningbo longjia LJ50QT-K(2))
« Odgovori #31 : 19 Listopad, 2008, 22:43:30 »
ak nekog ubrzo ne nadjes da ti sredi tu pumpu najbolja varijanta bi ti bila ta kaj ti je rekao robert da skines pumpu dolje i radis sam mjesavinu 2,5% i siguran si i neces imat problema jer ovak se vozit je katastrofa.

Offline ziggysb

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 22
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Hyosung Aquila GV650SE,SACHS SPEEDFORCE 50,BMW R25/2,Partizan CYCLE
Odg: Sachs SpeedForce 50(ningbo longjia LJ50QT-K(2))
« Odgovori #32 : 20 Listopad, 2008, 19:21:32 »
Mislim da sam riješio problem,najvjerovatnije da se uštopo auspuh.Natočio sam ga i potrošio pola rezervara full gas na otvorenoj cesti,pa malo downhilla,uglavnom iza mene je bio vatromet(sumrak) koliko su iskre špricale iz auspuha.Zažario sam fino auspuh  :toothy3: i pušenje je stalo.Predpostavljam da se zbog većeg tvorničkog omjera i slabe(loše , a mislim na svoju ženicu) vožnje zamastio katalizator i još pogoršao rad karburatora.Tome govori u prilog da sam ja vozio motor prvih 500-600 km ,onako na nož,nije ništa pušio.
A žena do trgovine i nazad,paljuckanje ,pa uvijek na pola gasa jer ima 53 kile pa motor poleti s njom a nije neki vozač(već je triput pala).
Možda je tome pomogla i blokada jer kada ga stisneš nizbrdo na 60 se ono kao ugasi,pa pukne ,sam koči mašinom, na ravnom ko' da se teli.. :sad1:

Malo sam se užario..


« Zadnja izmjena: 20 Listopad, 2008, 19:29:23 ziggysb »

Offline 2TDottore

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 5917
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Purejet
Odg: Sachs SpeedForce 50(ningbo longjia LJ50QT-K(2))
« Odgovori #33 : 20 Listopad, 2008, 20:33:57 »
super.ak je bila stvar samo u zastopanom auspuhu to ti je stvarno ispalo najbezbolnije i bez troskova. :icon_thumright:

Offline robert

  • Mr.GESTAPO
  • moderator
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8105
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Zippo Friends Croatia
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: LINIĆTRANS/CIPELCUG
Odg: Sachs SpeedForce 50(ningbo longjia LJ50QT-K(2))
« Odgovori #34 : 20 Listopad, 2008, 21:56:45 »
i ako ti treba koja plastika od lune 50 vision onda javi! jest da su orange ali nigdje popucale! ;D

Offline ziggysb

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 22
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Hyosung Aquila GV650SE,SACHS SPEEDFORCE 50,BMW R25/2,Partizan CYCLE
Odg: Sachs SpeedForce 50(ningbo longjia LJ50QT-K(2))
« Odgovori #35 : 20 Listopad, 2008, 22:13:05 »
E da htio sam vam još reći da slobodno (oni koji imaju Lu/SA) počupajte filtere za gorivo(na crijevu a ne u karbu) jer pucaju i mrežice unutra nusu ničim pričvršćene!
Mislim možda je samo kod mene ali filter je 12 kuna ,a meni je usto neispravan filter začepio onaj u karbu!  :toothy10:

Offline ziggysb

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 22
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Hyosung Aquila GV650SE,SACHS SPEEDFORCE 50,BMW R25/2,Partizan CYCLE
Odg: Sachs SpeedForce 50(ningbo longjia LJ50QT-K(2))
« Odgovori #36 : 04 Studeni, 2008, 07:33:54 »
Pozdrav! Opet mi je riknuo aku danas ,malo sam pogledo u papirima i piše da je za motor potreban aku od 6Ah a u njemu je 3Ah.Majstor u servisu(trgovini) mi je rekao da nikada jači nisu niti stavljali u Sachsa te da sa svima dođe isti ,i da da moram pažljivo puniti sa posebnim ispravljačem cca 0,8A .Dva dan u garaži sam ga ostavio na toplom ,kratko alnasovao,vozio bez svjetala i treći dan vrlo malo struje.Nisam mjerio ali hoću kada ga napunim (imam profi unimer ).Malo sam čitao topice o akumulatoru i vidio da je to izgleda standardna stvar.
Aku je nekakav Prezident MF tako da kiselina i ostalo mogu zaboraviti.Tražio sam novi jer je ovaj još 1 mj u garanciji ali tvrde da  aku ili možeš napuniti ili ne!

Kako vi punite i s čim?

Offline R@kija

  • Tržnica : (+23)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7964
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Sachs SpeedForce 50(ningbo longjia LJ50QT-K(2))
« Odgovori #37 : 04 Studeni, 2008, 08:10:54 »
di ima za kupit filter benzina za skutove i na koko se KM mjenja... :dontknow:

Offline ziggysb

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 22
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Hyosung Aquila GV650SE,SACHS SPEEDFORCE 50,BMW R25/2,Partizan CYCLE
Odg: Sachs SpeedForce 50(ningbo longjia LJ50QT-K(2))
« Odgovori #38 : 04 Studeni, 2008, 14:41:09 »
Svaka Inina pmpa ili bilo koja druga ti drži filtere!

Offline ichko

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1181
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kotor, Montenegro
  • Moj Skuter: Generic xor and custom project
  • Moja Kaciga: AGV K Rossi zoo
  • MojSetup: Malossi sport 70
  • MojSpuh: Polini 4race
Odg: Sachs SpeedForce 50(ningbo longjia LJ50QT-K(2))
« Odgovori #39 : 06 Siječanj, 2009, 19:53:37 »
Moze li neko objasniti kako se steluje pumpa od ulja,iz ovoga do sad napisanog nisam uspio svatit... :dontknow: