Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Sachs SpeedForce 50(ningbo longjia LJ50QT-K(2))  (Posjeta: 18938 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline ziggysb

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 22
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Hyosung Aquila GV650SE,SACHS SPEEDFORCE 50,BMW R25/2,Partizan CYCLE
Sachs SpeedForce 50(ningbo longjia LJ50QT-K(2))
« : 06 Kolovoz, 2008, 09:57:38 »
Pozdrav svim članovima!
Vozim gore navedeni motor,koji je nakon 700 km počeo jače dimiti .Jasno mi je da se motor pomalo uradio ali pomalo mi to izgleda previše jer te počme gušiti ako stojiš na jednom mjestu.
Pitanje :da li se omjer podmazivanja može podešavati i neke standarde o ovom tipu motora.
ps.
Pokušavao sam naći nekakav manuals na netu ali ništa ,izgubio sam cijeli dan surfajući,mora biti nešto.Molim vas pomozite!
Vozim inače veće motore pa su mi scooteri malo nepoznanica.

hebiga ženin motor moram to riješiti ,valjda znate kako je to :icon_biggrin:

Offline pitaNS

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2154
  • Spol: Muški
  • samo gas
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Novi Sad
  • Moj Skuter: JeTfOrCe,ApRiLiA SR
  • MojSetup: kako ono - high end?!
  • MojSpuh: prdekalica neka Roost
Odg: Sachs SpeedForce 50(ningbo longjia LJ50QT-K(2))
« Odgovori #1 : 06 Kolovoz, 2008, 10:14:05 »
koje ulje koristiš?
MHR 70..MHR radlica...Roost Sprint...PWK 21mm...Malossi Selletra...MHR OR prenos...itd itd

Offline ziggysb

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 22
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Hyosung Aquila GV650SE,SACHS SPEEDFORCE 50,BMW R25/2,Partizan CYCLE
Odg: Sachs SpeedForce 50(ningbo longjia LJ50QT-K(2))
« Odgovori #2 : 18 Listopad, 2008, 13:50:02 »
Repsol po preporuci prodavača!

Offline cvele60

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2307
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Nis
  • Moj Skuter: Keeway 70
  • Moja Kaciga: taiwan helmet
  • MojSetup: S6 sport, PHBG19,+25% primar,mina CDI...
  • MojSpuh: s6 pro replica
Odg: Sachs SpeedForce 50(ningbo longjia LJ50QT-K(2))
« Odgovori #3 : 18 Listopad, 2008, 19:10:58 »
Nije problem u ulju nego u rastelovanoj pumpi za ulje-imas sajlu za stelovanje;popusti je malo da se crtice na pumpi i bloku motora poklope na leru :icon_thumright:

Offline ziggysb

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 22
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Hyosung Aquila GV650SE,SACHS SPEEDFORCE 50,BMW R25/2,Partizan CYCLE
Odg: Sachs SpeedForce 50(ningbo longjia LJ50QT-K(2))
« Odgovori #4 : 18 Listopad, 2008, 19:48:13 »
Pozz,fala na odgovoru,nego da li moram raskopavati motor ili se može podesiti bez toga.

Pitanje,da li netko od vas možda ima literaturu ili kakav manuals za ovakav tip mašine (valjda minareli ).

E da ,neki dan mi se žena skoro razljepila kada ga je palila(na hladno), :laughing6: :laughing6: :laughing6:,Čim je sastavio odletila je punim gasom, :laughing11: :laughing11:,e skoro sam krepo od smijeha!!
I čim se je zagrijao pao mu je gas na lerr.
Mislim kada ga ujuto pališ moraš držati obje kočnice radi predostrožnosti,dok se ne smiri.

« Zadnja izmjena: 18 Listopad, 2008, 19:55:02 ziggysb »

Offline vktr

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2426
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Sachs SpeedForce 50(ningbo longjia LJ50QT-K(2))
« Odgovori #5 : 18 Listopad, 2008, 20:19:30 »
samo pazi da ti se ne dogodi ko meni kad sam ja diro sajlu za ulje, zacviko je ljepo kad se odvojila sajla jer ju nisam dobro vratio ;D

Offline ziggysb

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 22
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Hyosung Aquila GV650SE,SACHS SPEEDFORCE 50,BMW R25/2,Partizan CYCLE
Odg: Sachs SpeedForce 50(ningbo longjia LJ50QT-K(2))
« Odgovori #6 : 19 Listopad, 2008, 02:18:05 »
samo pazi da ti se ne dogodi ko meni kad sam ja diro sajlu za ulje, zacviko je ljepo kad se odvojila sajla jer ju nisam dobro vratio ;D

Misliš zablokirao si ju, pa je previše trošio ili šta ,ne kužim?? ???

Mora da je dobra gandža...prijatelju  :headbang: :headbang: :headbang: :headbang:
« Zadnja izmjena: 19 Listopad, 2008, 02:20:16 ziggysb »

Offline vktr

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2426
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Sachs SpeedForce 50(ningbo longjia LJ50QT-K(2))
« Odgovori #7 : 19 Listopad, 2008, 02:22:32 »
ne ne prijatelju, krivo si shvatio,
sajla se odvojila, tako da pumpa nije davala ulja i baš sam se fino provozao 5-10 minuta bez ulja :icon_thumright:
znaaš što slijedi

Offline ziggysb

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 22
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Hyosung Aquila GV650SE,SACHS SPEEDFORCE 50,BMW R25/2,Partizan CYCLE
Odg: Sachs SpeedForce 50(ningbo longjia LJ50QT-K(2))
« Odgovori #8 : 19 Listopad, 2008, 10:04:52 »
Jooojj!!!

Offline ziggysb

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 22
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Hyosung Aquila GV650SE,SACHS SPEEDFORCE 50,BMW R25/2,Partizan CYCLE
Odg: Sachs SpeedForce 50(ningbo longjia LJ50QT-K(2))
« Odgovori #9 : 19 Listopad, 2008, 11:48:02 »
Našao sam nekakav priručnik od yamahe pa me zanima da li itko prepoznaje u koje modele se ugrađivao .
Meni je slična kao i na Sachs/Luna (minarelli) , pa me zanima da li bi ju mogao uzeti kao nekakav servisni priručnik jer si namjeravam sam raditi servis?

http://www.scooteringmanitoba.com/forum/files/BWs_Service_Manual.pdf

Offline ziggysb

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 22
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Hyosung Aquila GV650SE,SACHS SPEEDFORCE 50,BMW R25/2,Partizan CYCLE
Odg: Sachs SpeedForce 50(ningbo longjia LJ50QT-K(2))
« Odgovori #10 : 19 Listopad, 2008, 13:19:09 »
Nije problem u ulju nego u rastelovanoj pumpi za ulje-imas sajlu za stelovanje;popusti je malo da se crtice na pumpi i bloku motora poklope na leru :icon_thumright:


Koje dvije crtice,vidim samo ovu na nosaču sajle?

FULL GAS


LER GAS


Ili sam sljep? :dontknow:
« Zadnja izmjena: 19 Listopad, 2008, 13:21:13 ziggysb »

Offline cvele60

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2307
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Nis
  • Moj Skuter: Keeway 70
  • Moja Kaciga: taiwan helmet
  • MojSetup: S6 sport, PHBG19,+25% primar,mina CDI...
  • MojSpuh: s6 pro replica
Odg: Sachs SpeedForce 50(ningbo longjia LJ50QT-K(2))
« Odgovori #11 : 19 Listopad, 2008, 13:54:44 »
E posto je nema na bloku[na pumpi je ima]popusti sajlu za par mm pa probaj. :icon_thumright:

Offline ziggysb

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 22
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Hyosung Aquila GV650SE,SACHS SPEEDFORCE 50,BMW R25/2,Partizan CYCLE
Odg: Sachs SpeedForce 50(ningbo longjia LJ50QT-K(2))
« Odgovori #12 : 19 Listopad, 2008, 21:09:36 »
Evo probao sam i manje i više podesiti ali ništa.
Koristim repsol 2T sintetik,možda je do njega neznam.Uglavnom kada ga vozim nisam primjetio da nema snage pa ipak mislim da nije sjeban cilindrični dio.A nismo ga niti ganjali previše.
Na motoru nije ništa dirano ,1000 km je prešao ,sam ga servisiram i nisam imao nikakvih problema(osim pritezanja vilice i grane auspuha) peri ,deri.Ali ovo sa dimom mi je malo previše,ko da vozim trabanta!

Evo i video:
napomena motor je zagrijan!

http://i363.photobucket.com/player.swf?file=http://vid363.photobucket.com/albums/oo78/ziggysb/SachsSpeedforce50Smoke.flv
« Zadnja izmjena: 19 Listopad, 2008, 21:12:14 ziggysb »

Offline stark1

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2863
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera runner 50 sp
  • MojSetup: *
  • MojSpuh: *
Odg: Sachs SpeedForce 50(ningbo longjia LJ50QT-K(2))
« Odgovori #13 : 19 Listopad, 2008, 21:17:44 »
tako ti je to..ima tu isto jedan kod nas u gradu..isto tako neki slican skuter..koristi tts ,motor uzasno jako dimi..auspuh mu je sav zmazan od ulja..bio na servisu i nista nisu napravili

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Sachs SpeedForce 50(ningbo longjia LJ50QT-K(2))
« Odgovori #14 : 19 Listopad, 2008, 21:20:29 »
Imas srece sto se masina nije pregrijala jer si maknuo usmjerivac zraka prema cilindru... I nije normalno da tako dimi, jedino ako je masina hladna.

Offline cvele60

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2307
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Nis
  • Moj Skuter: Keeway 70
  • Moja Kaciga: taiwan helmet
  • MojSetup: S6 sport, PHBG19,+25% primar,mina CDI...
  • MojSpuh: s6 pro replica
Odg: Sachs SpeedForce 50(ningbo longjia LJ50QT-K(2))
« Odgovori #15 : 19 Listopad, 2008, 21:24:56 »
U jbt,pa to dimi stvarno ko trabant. :icon_scratch:
Ako ti ne uspe stelovanje-lek je prost-prvo probaj sa nekim boljim uljem,ako i to ne pomaze lepo iskljuci pumpu[ko i dosta nas]pa sam radi mesavinu :icon_thumright:
P.S.-jedan moj kolega sa posla ima isti problem[a isti skuter]i nikako da ga resi.Ja nisam hteo nista da mu odradim jer je jos pod garancijom :sad3:

Offline ziggysb

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 22
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Hyosung Aquila GV650SE,SACHS SPEEDFORCE 50,BMW R25/2,Partizan CYCLE
Odg: Sachs SpeedForce 50(ningbo longjia LJ50QT-K(2))
« Odgovori #16 : 19 Listopad, 2008, 21:27:44 »
Imas srece sto se masina nije pregrijala jer si maknuo usmjerivac zraka prema cilindru... I nije normalno da tako dimi, jedino ako je masina hladna.
A pa nisam baš toliki noob ,motor zam zagrijao nakon toga skinuo dekl pa snimio.

Offline 2TDottore

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 5917
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Purejet
Odg: Sachs SpeedForce 50(ningbo longjia LJ50QT-K(2))
« Odgovori #17 : 19 Listopad, 2008, 21:29:45 »
bolje ulje tesko da ce nac jer je to full sintetik.Ali ipak ak sam dobro skuzio to je serijal masina pa bi ti preporucio da stavljas polusintetiku umjesto sintetike jer je sintetika malo preskupa a ne koristi ti na serijskoj masini previse.Ali trebalo bi ipak postelat tu pumpu nekak ili ak to ne uspijes skini ju dolje i radi sam mjesavinu 2.5% sa polusintetikom. :icon_thumright:

Offline ziggysb

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 22
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Hyosung Aquila GV650SE,SACHS SPEEDFORCE 50,BMW R25/2,Partizan CYCLE
Odg: Sachs SpeedForce 50(ningbo longjia LJ50QT-K(2))
« Odgovori #18 : 19 Listopad, 2008, 21:33:27 »
tako ti je to..ima tu isto jedan kod nas u gradu..isto tako neki slican skuter..koristi tts ,motor uzasno jako dimi..auspuh mu je sav zmazan od ulja..bio na servisu i nista nisu napravili

Takav je i ovaj mastan je dosta .Ja sumnjam na cil,klip.karike,btw,nije pušio dok se nije uradio.Moguće da su karike dobile po njonji  :angry9:

Kada bi imao barem nekakvo adekvatno uputstvoza pumpu.. :dontknow:
« Zadnja izmjena: 19 Listopad, 2008, 21:36:27 ziggysb »

Offline robert

  • Mr.GESTAPO
  • moderator
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8105
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Zippo Friends Croatia
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: LINIĆTRANS/CIPELCUG
Odg: Sachs SpeedForce 50(ningbo longjia LJ50QT-K(2))
« Odgovori #19 : 19 Listopad, 2008, 21:36:53 »
čisto sumnjam da su karike ili bilo što od termo grupe! znam jednu lunu na kojoj je bila pukla lava i karike su bile u komi i nije se tako dimila! daj nekome ko ima više pojma da ti pogleda uljnu pumpu kako treba!