Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Koji auto vozite ???  (Posjeta: 662415 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline SF2 Freak

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Banned!
  • Postova: 3966
  • Spol: Muški
  • Dr. Peugeot triper^2
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Peugeot Vivacity 50
  • Moja Kaciga: Xlite , Shark
  • MojSetup: Serijala komplet
  • MojSpuh: Serijski
Odg: Koji auto vozite ???
« Odgovori #1860 : 21 Ožujak, 2016, 21:09:58 »
S obzirom na potrošnju dizel kolje i ubija naspram benzinca  :icon_thumright:
Peza kao zgewindani Lamborgini
Peugeot Scooters 092-306-3817
Samo Francuz :rock_:

Offline dbrda

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 50
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Koji auto vozite ???
« Odgovori #1861 : 21 Ožujak, 2016, 21:15:44 »
Evo moje pile.






Offline Pulss

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1190
  • Spol: Muški
  • 2T u Srcu :)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: 180SP & Batina
  • Moja Kaciga: Vemar
  • MojSetup: Termogrupa by SRAD, OKO pwk 26, Malossi Head
  • MojSpuh: Serijala
Odg: Koji auto vozite ???
« Odgovori #1862 : 21 Ožujak, 2016, 21:20:11 »
S obzirom na potrošnju dizel kolje i ubija naspram benzinca  :icon_thumright:
Da, jedino ako usporedis starog atmosferca i novog turbodizela...

Poznanik ima peticu 1.9tdi sa 105ks i prosjecna potrosnja mu je 7-7.5l, isto ko moja corollla, benzinac, iste snage, 20 godina starija...  ;D
Ustošit kruzing i šaltane bez kuplunga ono " trrrr rrT, trrrrT,  TRRRRRRT, BRAAAAAPAP AP AP " I onda lomit po brdu!

Offline SF2 Freak

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Banned!
  • Postova: 3966
  • Spol: Muški
  • Dr. Peugeot triper^2
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Peugeot Vivacity 50
  • Moja Kaciga: Xlite , Shark
  • MojSetup: Serijala komplet
  • MojSpuh: Serijski
Odg: Koji auto vozite ???
« Odgovori #1863 : 21 Ožujak, 2016, 21:23:16 »
Ali drapne te taj dizel bez pardona  :toothy9: . Da nebi bilo da sam ja za dizele oni buju meni uvjek bili traktori ali kaj je je manje troše a dns su dovedeni gotovo do savršenstva.
Peza kao zgewindani Lamborgini
Peugeot Scooters 092-306-3817
Samo Francuz :rock_:

Offline anabellas

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2783
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Derbi rambla 300i
  • Moja Kaciga: HJC FG 17
  • MojSetup: Sve serijala
Odg: Koji auto vozite ???
« Odgovori #1864 : 21 Ožujak, 2016, 21:26:37 »
Suhi tebi treba trabant 2t

Sent from my D6603 using Tapatalk

Mjenjam Speedfight za kuku od golfa.

ŠIFRA OGLASA: kuku meni kuku tebi!

Offline SF2 Freak

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Banned!
  • Postova: 3966
  • Spol: Muški
  • Dr. Peugeot triper^2
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Peugeot Vivacity 50
  • Moja Kaciga: Xlite , Shark
  • MojSetup: Serijala komplet
  • MojSpuh: Serijski
Odg: Koji auto vozite ???
« Odgovori #1865 : 21 Ožujak, 2016, 21:35:57 »
Pa uzo bi si ga  :toothy9:
Peza kao zgewindani Lamborgini
Peugeot Scooters 092-306-3817
Samo Francuz :rock_:

Offline Pulss

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1190
  • Spol: Muški
  • 2T u Srcu :)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: 180SP & Batina
  • Moja Kaciga: Vemar
  • MojSetup: Termogrupa by SRAD, OKO pwk 26, Malossi Head
  • MojSpuh: Serijala
Odg: Koji auto vozite ???
« Odgovori #1866 : 21 Ožujak, 2016, 22:07:32 »
Ali drapne te taj dizel bez pardona  :toothy9: . Da nebi bilo da sam ja za dizele oni buju meni uvjek bili traktori ali kaj je je manje troše a dns su dovedeni gotovo do savršenstva.
Da su iste kilaze opra bi me sigurno, ovako nsian bas siguran 900kg vs 1300kg  :toothy12:

A istina da su skoro do savrsenstva dovedeni, majku im j**** kad ce naucit da se na dizel ore.

Trabant je zakon  :toothy3:
Ustošit kruzing i šaltane bez kuplunga ono " trrrr rrT, trrrrT,  TRRRRRRT, BRAAAAAPAP AP AP " I onda lomit po brdu!

Offline JosipMarijanovic

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 991
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: VG
  • Moj Skuter: Runner :)
  • Moja Kaciga: HJC CS14
  • MojSetup: Black Trophy
  • MojSpuh: ZX
Odg: Koji auto vozite ???
« Odgovori #1867 : 21 Ožujak, 2016, 22:56:25 »
Govoris o nekim stvarima koje niko nije spomenio sta ukazuje da nemas argumenata kako bi pokrijepio svoju stranu price sto si i sam pokrijepio ostatkom posta.

Vidim da ovaj razgovor nece voditi nigdje...

PS suska se da ce sljedecu sezonu F1 pogoniti turbo dizel

Ljudi uspoređuju ono sto se moze kupiti i voziti na cesti. A to je da je vecina benzinaca inferiorna nasprem modernih dizelasa. Jel vecinu ljudi boli k kakvu tehnologiju mu auto ima? Apsolutno ne. Ljudi toce i voze aute. Kad su toliko super turbo benzinci zasto im prodaja i proizvodnja nije ni priblizna dizelu?

Moze formula voziti i na drva ako hoce, ali to nema veze sa vozilima koji imaju siroku primjenu u svakodnevnom zivotu. Da netko propise pravilo da motor u formuli mora trajati 200 000km vidio bi ja tu tvoju tehnologiju na benzin. 

Uzmi dva auta od 300ks na benzin i dizel, oba turbo pa mi javi u stvarnom zivotu koji ce duze izdrzati i koji linearnije vuce ;) ostavite se tih kvazi teoretskih stvari koji se primjene na masine koje traju vise manje 1000km.
benzinac inferioran naspram benzinca ? Koji k ti pricas pobogu ? Bmw izbaci jedan 535 i svi polude... Jao jao...
Pa da, stavi na stazu turbo benzinca i turbo dizela iste snage i gledaj rezultat....

I kakve bozje veze ima kad auto ravzije max snagu, jel znaci da ako dizel razvije na 4500 okretaja da je to puno bolje od benzinca koji razvije na 7500 ? Naravno da ne znaci..

Pa jel znas faking osnove rada benzinca i diezela, te kako, zasto i na kojem principu se stavljaju turbine na jednog i drugog, i sta se dobija sa tim i sta je potrebno ?
Kad to sve naucis onda napisi opet da je benzinac inferioran...

Jaooo sta ste prejaki kad pogledate 2 videa na yt i onda je odma dizel stroj masina 535d VAUUUU uzimaaaaaaaaaaj to kolje kida cestu..  :angry7: :angry7: :angry7:

Jao sto jaki i pametni na forumu. Jesi napravio mozda koji kilometar u nekom dizelu od 50 000e+ i benzincu pa pricas na temelju toga ili te opet pere nesto kao i sa savrsenim japanskim vozilima.


Sto prosjecnom covjeku na cesti znaci snaga na okretajima ispred samog maksimuma? Nista. To je za svakodnevnu voznju nepotrebno. Jedno je staza i trkanje a drugo je zivot vijek auta koji mora prevaliti svakakve uvjete. Lako se kurciti na stazi sa bilo kakvom masinom kad im masine posluze za tu i tamo koju utrku i onda u smece.

Kad okrenete koji kilometar u takvim autima o kojima pricam onda ih slobodno poserite ali to neces tako skoro sigurno napraviti ;)   

Ako ti 380ks nije dosta za kidanje asfalta pa makar iz elektricnog pogona onda stvarno nisi bistar.  Bilo kakvo vozilo sa tom snagom je brutalno.  Da si vozio, znao bi. 

Slobodno velis svom poznaniku kojem 105ks dizel trosi 7-7.5 litara da ima razjeban auto ili jako tesku nogu na gasu.


Dbrba-odma to prodaj dok te pulss nije vidio da vozis dizel bacit ce ti kletvu da te opere sa toyotom starom 20god i jos trosi manje od tvog auta.

Offline Pulss

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1190
  • Spol: Muški
  • 2T u Srcu :)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: 180SP & Batina
  • Moja Kaciga: Vemar
  • MojSetup: Termogrupa by SRAD, OKO pwk 26, Malossi Head
  • MojSpuh: Serijala
Odg: Koji auto vozite ???
« Odgovori #1868 : 21 Ožujak, 2016, 23:03:57 »
Nisan od 50t eura, al jesan od 30.. Al po tvojima komentarima mi se cini da ti nisu svi na broju i da nisi sve vozia....

''Sto prosjecnom covjeku na cesti znaci snaga na okretajima ispred samog maksimuma? Nista. To je za svakodnevnu voznju nepotrebno.''
Znaci dizel kojem je max snaga na 4500 okretaja i tu ga vrtis a max mu je 5500 to je normalno... a benzincu kojem je max snaga na 7500 i tu ga vrtis a moze do 9500 to nije uopce normalno ?

Jel uopce znas zasto dizel vrti manje okretaja ?

7l za auto od 1300kg i 105 tebi previse ? a sta to dizel vozi na zrak ? Daj molin te...

A to za japance necu niti komentirat...
Ustošit kruzing i šaltane bez kuplunga ono " trrrr rrT, trrrrT,  TRRRRRRT, BRAAAAAPAP AP AP " I onda lomit po brdu!

Online ljubo46

  • Aprilia team Croatia
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+31)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6052
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
  • Moja Kaciga: IXS
Odg: Koji auto vozite ???
« Odgovori #1869 : 22 Ožujak, 2016, 00:24:47 »
S obzirom na potrošnju dizel kolje i ubija naspram benzinca  :icon_thumright:
Da, jedino ako usporedis starog atmosferca i novog turbodizela...

Poznanik ima peticu 1.9tdi sa 105ks i prosjecna potrosnja mu je 7-7.5l, isto ko moja corollla, benzinac, iste snage, 20 godina starija...  ;D
Ta petica ili je stalno u gradu jer je to gradska potrosnja...ili je totalno razjebana.
Iako je opet grad oko 6.5litara
Taj ima tesku nogu izgleda ili si ti dodao jedni litru  :jerk:
« Zadnja izmjena: 22 Ožujak, 2016, 00:31:27 ljubo46 »

Offline JosipMarijanovic

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 991
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: VG
  • Moj Skuter: Runner :)
  • Moja Kaciga: HJC CS14
  • MojSetup: Black Trophy
  • MojSpuh: ZX
Odg: Koji auto vozite ???
« Odgovori #1870 : 22 Ožujak, 2016, 08:34:18 »
Nisan od 50t eura, al jesan od 30.. Al po tvojima komentarima mi se cini da ti nisu svi na broju i da nisi sve vozia....

''Sto prosjecnom covjeku na cesti znaci snaga na okretajima ispred samog maksimuma? Nista. To je za svakodnevnu voznju nepotrebno.''
Znaci dizel kojem je max snaga na 4500 okretaja i tu ga vrtis a max mu je 5500 to je normalno... a benzincu kojem je max snaga na 7500 i tu ga vrtis a moze do 9500 to nije uopce normalno ?

Jel uopce znas zasto dizel vrti manje okretaja ?

7l za auto od 1300kg i 105 tebi previse ? a sta to dizel vozi na zrak ? Daj molin te...

A to za japance necu niti komentirat...

Ako novi audi a6 sa 313ks na dizel, 21" kotacima i quattro pogonom svima u firmi trosi prosjecno 7-8 litara kako onda ovo za golf nije puno? 

Evo ti jednog primjera. Vozim ti ja tog audija na autocesti u 7 brzini na 2000rpm. Brzina pokazuje 150 a potrosnja 5.5l, nas 4 u autu. Na svako preticanje kad das gasa, u ekononicnom modu nece prebaciti u nizu brzinu nego ce ostati u 7 i onda vidis koliki to cudo ima momenta. Od 2000 okretaja vuce do 5500 bez stajanja, nema rupa, nema sranja, nema gluposti. Sano vuce i vuce.

A kad taj isti auto se vozi po gradu, pogodi kako se vozi? Do 2500 rpm. Nema potrebe preko, momenta ima koliko hoces i samo vuce. Nemoras ga razvlaciti ko benzinca kad hoces preskociti nekoga. I pogodi jos jedbnu stvar? Trosi u takvim uvijetima i do 5l manje od turbo benzinca. Kako znam? Pa imamo jos tri turbo benzinca audija u firmi. Rednom Audi A4 DTM, TTS i TTRS. 300ks, 272, i 600ks.

Turbno benzinci imaju vecu snagu i sve to stoji ali to jednostavno nije za svaki dan a pogotovo za po gradu nije prakticno. Da prosjecni covjek mora vrtiti auto po gradu da bi zaobisao nekoga, pa to bi bio masakr na cesti.  Sori ali dizel je to napredniji od benzinaca za takve uvijete voznje. Staza je druga prica ali i sa nje ti mogu prenjeti dojmove o brzini na stazi kad je isti covjek vozio i koliko je koji na kraju potrosio goriva

Offline Tomi_ZG

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8072
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
Odg: Koji auto vozite ???
« Odgovori #1871 : 22 Ožujak, 2016, 09:39:19 »
Jebala vas potrošnja više daj se malo natežite čiji ispušta manje co2

Neki ljudi jednostavno ne vole dizele i bok(ja prvi) i to je tak j#bo vas rasprava,isto kak neko ne voli cvaje,a neko ih obožava

Offline Pulss

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1190
  • Spol: Muški
  • 2T u Srcu :)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: 180SP & Batina
  • Moja Kaciga: Vemar
  • MojSetup: Termogrupa by SRAD, OKO pwk 26, Malossi Head
  • MojSpuh: Serijala
Odg: Koji auto vozite ???
« Odgovori #1872 : 22 Ožujak, 2016, 11:09:31 »
Kako dizel moze bit napredniji od benzinca radi toga sta ga mroas zavrtit u okretaje da bi isa ?
Ti si konkretno samo Audieve turbobenzince usporedia al nema veze.

Neki ljudi vole vozit aute ko da su ih ukrali kad im tako dode, drzat ga u okretajima i slusat ga kako se krevelji, i onda nemas problema sa pretjecanjem ni nicim.
Al ako ti treba cijela sekunda vise  vise od dizelada auto razvije 7000 okretaja i doe do max snage, nes ti razlike ? Jos ona buke dernjava skrika od motora, neopisivo.
Jbg, neki vole tihu i mirnu voznju, al to ne znaci da je benzinac losiji auto, da ima manje snage, i da vise trosi...
Ustošit kruzing i šaltane bez kuplunga ono " trrrr rrT, trrrrT,  TRRRRRRT, BRAAAAAPAP AP AP " I onda lomit po brdu!

Offline JosipMarijanovic

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 991
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: VG
  • Moj Skuter: Runner :)
  • Moja Kaciga: HJC CS14
  • MojSetup: Black Trophy
  • MojSpuh: ZX
Odg: Koji auto vozite ???
« Odgovori #1873 : 22 Ožujak, 2016, 11:51:39 »
Kako dizel moze bit napredniji od benzinca radi toga sta ga mroas zavrtit u okretaje da bi isa ?
Ti si konkretno samo Audieve turbobenzince usporedia al nema veze.

Neki ljudi vole vozit aute ko da su ih ukrali kad im tako dode, drzat ga u okretajima i slusat ga kako se krevelji, i onda nemas problema sa pretjecanjem ni nicim.
Al ako ti treba cijela sekunda vise  vise od dizelada auto razvije 7000 okretaja i doe do max snage, nes ti razlike ? Jos ona buke dernjava skrika od motora, neopisivo.
Jbg, neki vole tihu i mirnu voznju, al to ne znaci da je benzinac losiji auto, da ima manje snage, i da vise trosi...

Usporedio sam ono sto sam vozio. Koji bi ti turbobenzinski motor usporedio? Voznja turbobenzinca u gradu je jednaka ko i voziti R motor od kafica do kafica.  Ja ti velim da ce benz za istu snagu kao dizel uvijek vise trositi jer ga moras vrtiti.  Jos nisam vidio nesto da se ne vrti i da ne trosi. Cak ni famozni japanski auti.  Nije auto losiji nego je tehnoloski gledano zastario i inferioran je u svakodnevnom zivotu. Koliko turbobenznskih auta zavrsi na stazi di se mogu dokazati protiv dizelasa? Minimalan broj.  A sve ostalo je na strani modernog dizelasa.  Jesmo rekli da bilo koji turbo benzinac pogotovo moderni zahtjeva gorivo koje 70% hr pumpa ne prodaje? Trzista nisu prilagođena turbo benzincima. 

Buka je daleko bolja kod benzinaca ali nevoze ljudi samo aute da bi bucali. 

Tomi pa tko voli dizele? Ali da ih slozili da su u 95% slucajeva bolje iskoristeni i napredniji od benzinaca jesu. Tehnologija ide dalje. Tko ovdje voli aute na struju? Nema nikakve buke a vuce jos linearnije od dizela.

Offline Pulss

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1190
  • Spol: Muški
  • 2T u Srcu :)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: 180SP & Batina
  • Moja Kaciga: Vemar
  • MojSetup: Termogrupa by SRAD, OKO pwk 26, Malossi Head
  • MojSpuh: Serijala
Odg: Koji auto vozite ???
« Odgovori #1874 : 22 Ožujak, 2016, 12:19:04 »
Zasto konstantno pricas o autima za voznju svaki dan pa u tu temu ubacujes auto od 400ks ?

Oces pricat o autima za svaki dan ? Fordov focus 1.0, 3 redna cilindra, turbobenzinac, 125ks ? kupi godinu za godinom nagradu za motor godine. Sta sa njim ? Jel i od njega ocini benzinac bolji ?
Daj molin te..

O autima sa preko 300ks i benzin vs dizel necu niti komentirat. Dizel NIKAD nece bit jaci od benzinca, ako shvacas princip rada motora onda ti je jasno zasto. Nemoj me sad krivo shvatit i mislit da san reka da dizel ide lose ili da je slab.
Ustošit kruzing i šaltane bez kuplunga ono " trrrr rrT, trrrrT,  TRRRRRRT, BRAAAAAPAP AP AP " I onda lomit po brdu!

Offline JosipMarijanovic

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 991
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: VG
  • Moj Skuter: Runner :)
  • Moja Kaciga: HJC CS14
  • MojSetup: Black Trophy
  • MojSpuh: ZX
Odg: Koji auto vozite ???
« Odgovori #1875 : 22 Ožujak, 2016, 13:16:09 »
Zasto konstantno pricas o autima za voznju svaki dan pa u tu temu ubacujes auto od 400ks ?

Oces pricat o autima za svaki dan ? Fordov focus 1.0, 3 redna cilindra, turbobenzinac, 125ks ? kupi godinu za godinom nagradu za motor godine. Sta sa njim ? Jel i od njega ocini benzinac bolji ?
Daj molin te..

O autima sa preko 300ks i benzin vs dizel necu niti komentirat. Dizel NIKAD nece bit jaci od benzinca, ako shvacas princip rada motora onda ti je jasno zasto. Nemoj me sad krivo shvatit i mislit da san reka da dizel ide lose ili da je slab.

Zato sto aute koje sam ja nabrojao firma koristi svaki dan u svim mogucim uvijetima.

Koliko je takvih prodanih focusa nasprem bilo kojeg dizel auta?

Kuzim te da na isti broj cilindara i kubikazu dizel nece biti jaci i to stoji, ali benzinac sa turbom nikad nece biti trajan pogotovo ne 1.0 sa 125ks. Moze se uvijek izvuci jos snage ali pod koju cijenu? Tako mali motor ako pređe 250 000km sa redovnim servisima... Koliko golfovi i mercedesi imaju kilometara po sebi? Imamo starog lt35 sa 120ks tdi i 600 000km. Dovoljno napredno za mene. I jos vozi dan danas zima ljeto di god treba. Sad da mi netko kaze da bi to isto presao sa 1.0 motorom. Hahahah

Offline Pulss

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1190
  • Spol: Muški
  • 2T u Srcu :)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: 180SP & Batina
  • Moja Kaciga: Vemar
  • MojSetup: Termogrupa by SRAD, OKO pwk 26, Malossi Head
  • MojSpuh: Serijala
Odg: Koji auto vozite ???
« Odgovori #1876 : 22 Ožujak, 2016, 14:08:25 »
Zasto konstantno pricas o autima za voznju svaki dan pa u tu temu ubacujes auto od 400ks ?

Oces pricat o autima za svaki dan ? Fordov focus 1.0, 3 redna cilindra, turbobenzinac, 125ks ? kupi godinu za godinom nagradu za motor godine. Sta sa njim ? Jel i od njega ocini benzinac bolji ?
Daj molin te..

O autima sa preko 300ks i benzin vs dizel necu niti komentirat. Dizel NIKAD nece bit jaci od benzinca, ako shvacas princip rada motora onda ti je jasno zasto. Nemoj me sad krivo shvatit i mislit da san reka da dizel ide lose ili da je slab.

Zato sto aute koje sam ja nabrojao firma koristi svaki dan u svim mogucim uvijetima.

Koliko je takvih prodanih focusa nasprem bilo kojeg dizel auta?

Kuzim te da na isti broj cilindara i kubikazu dizel nece biti jaci i to stoji, ali benzinac sa turbom nikad nece biti trajan pogotovo ne 1.0 sa 125ks. Moze se uvijek izvuci jos snage ali pod koju cijenu? Tako mali motor ako pređe 250 000km sa redovnim servisima... Koliko golfovi i mercedesi imaju kilometara po sebi? Imamo starog lt35 sa 120ks tdi i 600 000km. Dovoljno napredno za mene. I jos vozi dan danas zima ljeto di god treba. Sad da mi netko kaze da bi to isto presao sa 1.0 motorom. Hahahah
O trajnosti nije uopce fer pricat jer ima slucajeva di se motori razlete na 80tkm iz cista mira, pogotovo vw grupacije(ne hejtam nego statistika kaze)

Al tko kaze da nece moc proc, to su opet samo nagadanja, mozda svaki dode do 400tkm, tko zna, nisu dugo na trzistu pa je glupo nagadat. Istina da sta auta idu novija da su sve sklonija kvarovima ali to vazi i za jedne i za druge.
Ko da nisu govorili i za 1.6 motor iz ek9 sa 185ks da to nece dugo da to nije trajno, pa su oni koji su odrzavali okrenili preko pola miljuna.
Dizel radi pod puno vecim opterecenjem i njemu ce puno vise stetit ako netko ima tesku nogu nego benzincu.

Ako mislis stalno koristit auto za duga putovanja a ne toliko za grad onda naravno da ces uzet dizela, al generalno je glupo i retardirano govorit da je dizel bolji jer je to daleko od istine.
Ustošit kruzing i šaltane bez kuplunga ono " trrrr rrT, trrrrT,  TRRRRRRT, BRAAAAAPAP AP AP " I onda lomit po brdu!

Offline JosipMarijanovic

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 991
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: VG
  • Moj Skuter: Runner :)
  • Moja Kaciga: HJC CS14
  • MojSetup: Black Trophy
  • MojSpuh: ZX
Odg: Koji auto vozite ???
« Odgovori #1877 : 22 Ožujak, 2016, 18:53:20 »
Zasto konstantno pricas o autima za voznju svaki dan pa u tu temu ubacujes auto od 400ks ?

Oces pricat o autima za svaki dan ? Fordov focus 1.0, 3 redna cilindra, turbobenzinac, 125ks ? kupi godinu za godinom nagradu za motor godine. Sta sa njim ? Jel i od njega ocini benzinac bolji ?
Daj molin te..

O autima sa preko 300ks i benzin vs dizel necu niti komentirat. Dizel NIKAD nece bit jaci od benzinca, ako shvacas princip rada motora onda ti je jasno zasto. Nemoj me sad krivo shvatit i mislit da san reka da dizel ide lose ili da je slab.

Zato sto aute koje sam ja nabrojao firma koristi svaki dan u svim mogucim uvijetima.

Koliko je takvih prodanih focusa nasprem bilo kojeg dizel auta?

Kuzim te da na isti broj cilindara i kubikazu dizel nece biti jaci i to stoji, ali benzinac sa turbom nikad nece biti trajan pogotovo ne 1.0 sa 125ks. Moze se uvijek izvuci jos snage ali pod koju cijenu? Tako mali motor ako pređe 250 000km sa redovnim servisima... Koliko golfovi i mercedesi imaju kilometara po sebi? Imamo starog lt35 sa 120ks tdi i 600 000km. Dovoljno napredno za mene. I jos vozi dan danas zima ljeto di god treba. Sad da mi netko kaze da bi to isto presao sa 1.0 motorom. Hahahah
O trajnosti nije uopce fer pricat jer ima slucajeva di se motori razlete na 80tkm iz cista mira, pogotovo vw grupacije(ne hejtam nego statistika kaze)

Al tko kaze da nece moc proc, to su opet samo nagadanja, mozda svaki dode do 400tkm, tko zna, nisu dugo na trzistu pa je glupo nagadat. Istina da sta auta idu novija da su sve sklonija kvarovima ali to vazi i za jedne i za druge.
Ko da nisu govorili i za 1.6 motor iz ek9 sa 185ks da to nece dugo da to nije trajno, pa su oni koji su odrzavali okrenili preko pola miljuna.
Dizel radi pod puno vecim opterecenjem i njemu ce puno vise stetit ako netko ima tesku nogu nego benzincu.

Ako mislis stalno koristit auto za duga putovanja a ne toliko za grad onda naravno da ces uzet dizela, al generalno je glupo i retardirano govorit da je dizel bolji jer je to daleko od istine.

Raspadaju se na 80tkm i to 1.4tsi iz vw grupacije. Ali da. Turbo benzin se raspada.

Dizelu steti teska noga? Po tome su nasi kombiji u firmi otpisani prije 5 godina. A broje kilometrazu ko veliki. Dusu im vadimo pa nista. Voze folcike ko velike. Meni se dizel dokazao vec 100 puta i znam da te uvijete nebi prezivili benzinci nema sanse. Mozda bi neki veliki v8. Ali ove male zujalice sa turbinama tesko.

Dosta smo se raspisali. Ja cu na dizel, ti na benz pa moremo negdje na pivkana da ne pisemo i zezamo ljude ovdje. 


Offline Tomi_ZG

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8072
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
Odg: Koji auto vozite ???
« Odgovori #1878 : 22 Ožujak, 2016, 19:02:23 »
Pulss ne pije pivu,proteinski shake već da  :laughing7:

Offline JosipMarijanovic

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 991
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: VG
  • Moj Skuter: Runner :)
  • Moja Kaciga: HJC CS14
  • MojSetup: Black Trophy
  • MojSpuh: ZX
Odg: Koji auto vozite ???
« Odgovori #1879 : 22 Ožujak, 2016, 20:26:12 »
Pulss ne pije pivu,proteinski shake već da  :laughing7:

Aha. Valjda i to toce negdje  :dontknow: