Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Koji auto vozite ???  (Posjeta: 662518 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline JosipMarijanovic

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 991
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: VG
  • Moj Skuter: Runner :)
  • Moja Kaciga: HJC CS14
  • MojSetup: Black Trophy
  • MojSpuh: ZX
Odg: Koji auto vozite ???
« Odgovori #1840 : 13 Ožujak, 2016, 20:05:25 »
Joj kakvih gluposti ima. Sve neki tjuneri i nabacuju se konjima ko da je to sam tak. Decko sa volvom prica da ima 400ks tu našim zg meetevima. Došao čovjek sa typeR accordom serijskim od starog i ostavio ga 3 dužine na 100m :laughing9:
PA su krenule price da na volvu ne radi turbina dobro bla bla bla...

Decei moji to kaj vi chipate i nabacujete 30 , 40 ,150ks to nije ni približno onim pravim konjima.
Eto ak netko uspije natuci 400-500ks nek stane kraj ferrarya ;) Nema bzvz lambo i ferrary ogromne v10 v12 motore i izvlace 600-700ks max ,a vi bi turbinom iz nekog 1.4 izvukli 300ks (PRAVIH)

Bilo je volva sa t5 masinom koje su dizali na 400ks i vise, ali ne kod nas. Stari s40 t5 sa 400ks je auto koji namuci vecinu tvornickih 400ks auta.

Bio je jedan u gorici bmw 316 naravno kockica koji je jedan tuner iz mlake kao preradio sa drugacijom radilicom, mapom i te neke seme bez turba. To kao ima 180ks i vrti 9500okretaja. Ahhaha bilo koji 150ks dizel novi ga odere u bilo kojoj opciji.

Offline TomoRI

  • Tržnica : (+15)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1210
  • Spol: Muški
  • 095/393-6002
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: ex Runner
  • Moja Kaciga: Suomy spec1r ex
  • MojSetup: Due+, dell 21, mhr multi, delta, kevlar, prirubnica 45,rhq
  • MojSpuh: Stage6 R1400
Odg: Koji auto vozite ???
« Odgovori #1841 : 13 Ožujak, 2016, 20:20:18 »
Ljudi kad čuju da je dizel podcjene auto. Pa koliko ljudi se smijalo kad je golf 4 1.9 tdi ARL (samo lastin inox auspuh čini mi se fi55 ili 60 i mapiran) stao na crtu s nekim bjesnim benzincem. Nakon što se dim razišao ljudi su samo u čudu gledali  :laughing7:
Trenutno u garaži:
Kawasaki ZX6R (2006)       Audi A6 3.0 TDI Q
Kawasaki ZX10R (2004)     Audi A8 3.0 TDI Q

Offline SF2 Freak

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Banned!
  • Postova: 3966
  • Spol: Muški
  • Dr. Peugeot triper^2
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Peugeot Vivacity 50
  • Moja Kaciga: Xlite , Shark
  • MojSetup: Serijala komplet
  • MojSpuh: Serijski
Odg: Koji auto vozite ???
« Odgovori #1842 : 13 Ožujak, 2016, 21:01:25 »
Dizel ili benzinac tak isti K , gledaju se konji koji ne rastu samo tako. Niti na dizelu ,a pogotovo ne na benzincu atmosfercu.
Dva auta iste marke dizel i benzinac sa isto konja bit ce isti tak da peice dizelas/benzinac ne drže vodu.
Peza kao zgewindani Lamborgini
Peugeot Scooters 092-306-3817
Samo Francuz :rock_:

Offline TomoRI

  • Tržnica : (+15)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1210
  • Spol: Muški
  • 095/393-6002
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: ex Runner
  • Moja Kaciga: Suomy spec1r ex
  • MojSetup: Due+, dell 21, mhr multi, delta, kevlar, prirubnica 45,rhq
  • MojSpuh: Stage6 R1400
Odg: Koji auto vozite ???
« Odgovori #1843 : 13 Ožujak, 2016, 21:24:20 »
Pa zato sam napisao gore, ali znaš i sam kakav je naš balkanski mentalitet. Ista konjaža dizelaš i benzinac normalno je da benzinac dobiva utrku i stavi se gljiva na običnog atmosferca i odmah ima 15+ ks i gužva sve pod sobom  :toothy12:
Trenutno u garaži:
Kawasaki ZX6R (2006)       Audi A6 3.0 TDI Q
Kawasaki ZX10R (2004)     Audi A8 3.0 TDI Q

Offline SF2 Freak

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Banned!
  • Postova: 3966
  • Spol: Muški
  • Dr. Peugeot triper^2
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Peugeot Vivacity 50
  • Moja Kaciga: Xlite , Shark
  • MojSetup: Serijala komplet
  • MojSpuh: Serijski
Odg: Koji auto vozite ???
« Odgovori #1844 : 13 Ožujak, 2016, 21:33:00 »
Ma joooj znam kak je to , a kada čipaš golfa odmah drobiš M3 i subaru.
Peza kao zgewindani Lamborgini
Peugeot Scooters 092-306-3817
Samo Francuz :rock_:

Offline Alfa166DA

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 70
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Daruvar
Odg: Koji auto vozite ???
« Odgovori #1845 : 13 Ožujak, 2016, 21:53:10 »
što noviji auto i veći EURO oznaka ekologije veći problemi, što će tek biti sa ovim novim vozilicama, općenito mehanika više nije problem već elektronika i ekologija,, DPF, FAP i ostali katalizatori i štopanje motora

Offline Ares2009DM

  • Tržnica : (+2)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 330
  • Spol: Muški
  • I'm back.
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: BB u ditech kozi
  • Moja Kaciga: Ixs
  • MojSetup: Tuning in progress
  • MojSpuh: Crni
Odg: Koji auto vozite ???
« Odgovori #1846 : 13 Ožujak, 2016, 21:58:52 »
Davno su dizeli bili spori i leni...Kad pogledas bmw d motore i mercedesove cdi motore,zaprepastiš se kako idu.
Bmw e60 3.0d opuca 2.5i s isto kW kad hoćeš... A 2.7 cdi prati 3.0d bez problema,dok ga 3.2cdi dobije 'ladno :)
Zaj*ebani su ovi moderni dizeli  :headbang:
"It's more than just a hobby."
Cvajtakt <3

Offline Alfa166DA

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 70
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Daruvar
Odg: Koji auto vozite ???
« Odgovori #1847 : 13 Ožujak, 2016, 22:01:40 »
Davno su dizeli bili spori i leni...Kad pogledas bmw d motore i mercedesove cdi motore,zaprepastiš se kako idu.
Bmw e60 3.0d opuca 2.5i s isto kW kad hoćeš... A 2.7 cdi prati 3.0d bez problema,dok ga 3.2cdi dobije 'ladno :)
Zaj*ebani su ovi moderni dizeli  :headbang:

potpis, u biti trebao bi biti barem cca 50 ks jači da stane uz bok a o potrošnji da se ne govori

Offline TomoRI

  • Tržnica : (+15)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1210
  • Spol: Muški
  • 095/393-6002
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: ex Runner
  • Moja Kaciga: Suomy spec1r ex
  • MojSetup: Due+, dell 21, mhr multi, delta, kevlar, prirubnica 45,rhq
  • MojSpuh: Stage6 R1400
Odg: Koji auto vozite ???
« Odgovori #1848 : 13 Ožujak, 2016, 22:31:54 »
Bratić mi ima e klasu 320 CDI Avantgarde. Meni je auto čudo što se tiče opreme i toga. Posebno mi je zanimljiv zračni ovijes te kako se auto vozi u S2 modu.
Da imam hrpu novaca uopće nebi išao na nekog turbo benzinca nego bi si uzeo e60 535d. Ali opet to sve ima svoje, da nisam uzeo novog mt-a vjerovatno bi slagao vr6 turbo u golfa trojku jer sam imao već sve posloženo u glavi, vjerovatno bacanje hrpe novaca pa je bolje dati te pare i imati novi motor.
Trenutno u garaži:
Kawasaki ZX6R (2006)       Audi A6 3.0 TDI Q
Kawasaki ZX10R (2004)     Audi A8 3.0 TDI Q

Offline JosipMarijanovic

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 991
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: VG
  • Moj Skuter: Runner :)
  • Moja Kaciga: HJC CS14
  • MojSetup: Black Trophy
  • MojSpuh: ZX
Odg: Koji auto vozite ???
« Odgovori #1849 : 13 Ožujak, 2016, 22:34:21 »
Davno su dizeli bili spori i leni...Kad pogledas bmw d motore i mercedesove cdi motore,zaprepastiš se kako idu.
Bmw e60 3.0d opuca 2.5i s isto kW kad hoćeš... A 2.7 cdi prati 3.0d bez problema,dok ga 3.2cdi dobije 'ladno :)
Zaj*ebani su ovi moderni dizeli  :headbang:

Pa u skoroj buducnosti bi lagano mogli gledati bmw m5 na dizel ili audi s6 dizel. Bmw sad ima 3.0 dizel sa tri turba koji je zvjer od motora, mislim oko 384ks.  Audi ima 3.0 bi turbo dizel sa 350ks. Oba imaju oko 5s do 100. Trose malo kad ih se vozi do 120/130 po autocesti. 

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Koji auto vozite ???
« Odgovori #1850 : 19 Ožujak, 2016, 08:38:35 »
Ja s talijanima stvarno nemam srece, jucer mi na autu propala kocnica! Taman kad sam jace nagazio kocnicu, ostao sam bez nje. Osjecaj je predobar!
Negdje iza kod mosta mi je puklo crijevo, cini mi se da to nije gumeni lajtung, a auto uredno prosao tehnicki prije pola godine  :icon_scratch:

Inace alfa je kocila brutalno, a bome i drzi do jaja, pa je taj veliki pritisak kumovao puknucu.




Ce da vidim  :dontknow:
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline Ares2009DM

  • Tržnica : (+2)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 330
  • Spol: Muški
  • I'm back.
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: BB u ditech kozi
  • Moja Kaciga: Ixs
  • MojSetup: Tuning in progress
  • MojSpuh: Crni
Odg: Koji auto vozite ???
« Odgovori #1851 : 19 Ožujak, 2016, 13:39:05 »
Mogu mislit kako je krasan osjećaj  ::)
Samo kad je sve završilo dobro,moglo je biti svašta
"It's more than just a hobby."
Cvajtakt <3

Offline Jurich

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1289
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Primošten /
  • Moj Skuter: Runner Simoncelli 50
  • Moja Kaciga: HJC K- Ninja
  • MojSpuh: sc08
Odg: Koji auto vozite ???
« Odgovori #1852 : 19 Ožujak, 2016, 13:50:44 »
vidim da uspoređujete dizele i benzince, pa da se nadovežem

stvar je u tome sta benzinci imaju veću izlaznu snagu po jedinici volumena, također i veću izlaznu snagu po jedinici težine.
stoga se može zaključiti da dva ista auta po karoseriji i iste snage pobjeđuje benzinac zbog nešto manje mase, imajući u vidu da su oba auta NA ili turbo sa "istim" prijenosnim omjerima.

vama zabludu stvara sta se u zadnje vrijeme (zadnjih 10 godina) ima veliki broj novih dizelasa koji su moderni uspoređujete s starijim benzincima koji su ATMOSFERCI. Sva snaga ovih dizela više manje leži u turbini. Kako bi realno vidili sliku razlike snage između benzinca i dizela treba napraviti usporedbu atmosferskog dizela i benzinca jednake kubikaze pa ce te viditi kolika je razlika u snazi, pa kasnije stavite turbo i nabijajte bare na turbu.

i na kraju svega benzinci imaju puno povoljniju liniju razvijanja snage i momenta od dizela.

da me nebi krivo shvatili, danasnji dizeli su dosta snažni ali ako vas zanimaju perfomanse uvjek će biti korak iza benzinaca.

Ovo nije moje osobno mišljenje, već činjenice koje sam naučio pri izradi završnog rada na fakultetu.
PRODAJEM DOMAĆE MASLINOVO ULJE - informacije na PP

Offline JosipMarijanovic

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 991
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: VG
  • Moj Skuter: Runner :)
  • Moja Kaciga: HJC CS14
  • MojSetup: Black Trophy
  • MojSpuh: ZX
Odg: Koji auto vozite ???
« Odgovori #1853 : 19 Ožujak, 2016, 17:37:51 »
vidim da uspoređujete dizele i benzince, pa da se nadovežem

stvar je u tome sta benzinci imaju veću izlaznu snagu po jedinici volumena, također i veću izlaznu snagu po jedinici težine.
stoga se može zaključiti da dva ista auta po karoseriji i iste snage pobjeđuje benzinac zbog nešto manje mase, imajući u vidu da su oba auta NA ili turbo sa "istim" prijenosnim omjerima.

vama zabludu stvara sta se u zadnje vrijeme (zadnjih 10 godina) ima veliki broj novih dizelasa koji su moderni uspoređujete s starijim benzincima koji su ATMOSFERCI. Sva snaga ovih dizela više manje leži u turbini. Kako bi realno vidili sliku razlike snage između benzinca i dizela treba napraviti usporedbu atmosferskog dizela i benzinca jednake kubikaze pa ce te viditi kolika je razlika u snazi, pa kasnije stavite turbo i nabijajte bare na turbu.

i na kraju svega benzinci imaju puno povoljniju liniju razvijanja snage i momenta od dizela.

da me nebi krivo shvatili, danasnji dizeli su dosta snažni ali ako vas zanimaju perfomanse uvjek će biti korak iza benzinaca.

Ovo nije moje osobno mišljenje, već činjenice koje sam naučio pri izradi završnog rada na fakultetu.

Neznam ja di si ti pisao zavrsni i isao na fakultet ali ako ti 5s do 100 u dizel autu nije povoljno onda neznam sto je. Isti taj dizel razvija moment od 1900 okretaja i vuce do 5000 bez stajanja. Sta je tu ne linearno? Toliko ga ispeglaju da vuce ko elektromotor. Turbo benzinac ce uvijek imati najveci moment i snagu kasnije od dizela.

Btw. Malo off topica ali meni je profesor iz akustike na fakultetu govorio kako se frekvencije koje pustaju bassevi nemogu usmjeravati a to na svakom koncertu/festivalu cini kljucnu stvar da se "susjedi" ne zale na buku. Covjek nije htio sklopiti okladu od 10 000kn u to sto predaje i govori da se nemoze. Toliko o tome

Offline Jurich

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1289
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Primošten /
  • Moj Skuter: Runner Simoncelli 50
  • Moja Kaciga: HJC K- Ninja
  • MojSpuh: sc08
Odg: Koji auto vozite ???
« Odgovori #1854 : 19 Ožujak, 2016, 19:44:47 »
Govoris o nekim stvarima koje niko nije spomenio sta ukazuje da nemas argumenata kako bi pokrijepio svoju stranu price sto si i sam pokrijepio ostatkom posta.

Vidim da ovaj razgovor nece voditi nigdje...

PS suska se da ce sljedecu sezonu F1 pogoniti turbo dizel
PRODAJEM DOMAĆE MASLINOVO ULJE - informacije na PP

Offline JosipMarijanovic

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 991
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: VG
  • Moj Skuter: Runner :)
  • Moja Kaciga: HJC CS14
  • MojSetup: Black Trophy
  • MojSpuh: ZX
Odg: Koji auto vozite ???
« Odgovori #1855 : 19 Ožujak, 2016, 21:53:57 »
Govoris o nekim stvarima koje niko nije spomenio sta ukazuje da nemas argumenata kako bi pokrijepio svoju stranu price sto si i sam pokrijepio ostatkom posta.

Vidim da ovaj razgovor nece voditi nigdje...

PS suska se da ce sljedecu sezonu F1 pogoniti turbo dizel

Ljudi uspoređuju ono sto se moze kupiti i voziti na cesti. A to je da je vecina benzinaca inferiorna nasprem modernih dizelasa. Jel vecinu ljudi boli k kakvu tehnologiju mu auto ima? Apsolutno ne. Ljudi toce i voze aute. Kad su toliko super turbo benzinci zasto im prodaja i proizvodnja nije ni priblizna dizelu?

Moze formula voziti i na drva ako hoce, ali to nema veze sa vozilima koji imaju siroku primjenu u svakodnevnom zivotu. Da netko propise pravilo da motor u formuli mora trajati 200 000km vidio bi ja tu tvoju tehnologiju na benzin. 

Uzmi dva auta od 300ks na benzin i dizel, oba turbo pa mi javi u stvarnom zivotu koji ce duze izdrzati i koji linearnije vuce ;) ostavite se tih kvazi teoretskih stvari koji se primjene na masine koje traju vise manje 1000km.

Offline zvonkec92

  • GY6 doctor <3 ---> Forumski strugar &
  • moderator
  • Tržnica : (+26)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6726
  • Spol: Muški
  • B( . )( . )BIES MAKE ME SMILE
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • zvonkec_92
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Aprilia Rally
  • Moja Kaciga: Vemar, IXS
  • MojSetup: imam ih više
  • MojSpuh: sporcki auspuh imam
Odg: Koji auto vozite ???
« Odgovori #1856 : 19 Ožujak, 2016, 22:35:56 »
Ja s talijanima stvarno nemam srece, jucer mi na autu propala kocnica! Taman kad sam jace nagazio kocnicu, ostao sam bez nje. Osjecaj je predobar!
Negdje iza kod mosta mi je puklo crijevo, cini mi se da to nije gumeni lajtung, a auto uredno prosao tehnicki prije pola godine  :icon_scratch:

Inace alfa je kocila brutalno, a bome i drzi do jaja, pa je taj veliki pritisak kumovao puknucu.




Ce da vidim  :dontknow:
ti ili fušariš, ili kupuješ groblja od vozila ili jednostavno nemaš sreće u životu  :dontknow: :dontknow:  pa ti tolko mana i problema svakom vozilu nalaziš kolko niko nikad nije  :happy8:  možda da se prebaciš na vazdušna vozila možda tamo nema tolko fušeraja i curenja antifriza pucanja crijeva i slično
Ako se nešto sfuša pa drži i traje ko tvorničko ili bolje onda se takvo fušanje zove tuning.  :kinez:

"Neke se stvari mogu kupit novcem, sve ostalo se nađe u šteku"

Offline Alfa166DA

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 70
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Daruvar
Odg: Koji auto vozite ???
« Odgovori #1857 : 20 Ožujak, 2016, 10:54:48 »
da i kažu da je zračni promet sigurniji, ali sve jedno Hvala, ja ne bih, tko hoće neka izvloli, a što se tiče lajtuga to nije ništa neobično, kod mene na tehničkom jako paze na to i ako ima imalo hrđe i oštećenja na metalnim lajtunzima odmah pad na pregledu i nema prolaska dok se sve ne složi

Offline zvonkec92

  • GY6 doctor <3 ---> Forumski strugar &
  • moderator
  • Tržnica : (+26)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6726
  • Spol: Muški
  • B( . )( . )BIES MAKE ME SMILE
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • zvonkec_92
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Aprilia Rally
  • Moja Kaciga: Vemar, IXS
  • MojSetup: imam ih više
  • MojSpuh: sporcki auspuh imam
Odg: Koji auto vozite ???
« Odgovori #1858 : 20 Ožujak, 2016, 11:25:17 »
slow definitivno mora neki zrakomlat nabavit a one sve pug skutere bacit u savu i preć na minarelli / pežo i rješio je sve probleme koje donosi pijađo  ;D  :glasses2:
Ako se nešto sfuša pa drži i traje ko tvorničko ili bolje onda se takvo fušanje zove tuning.  :kinez:

"Neke se stvari mogu kupit novcem, sve ostalo se nađe u šteku"

Offline Pulss

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1190
  • Spol: Muški
  • 2T u Srcu :)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: 180SP & Batina
  • Moja Kaciga: Vemar
  • MojSetup: Termogrupa by SRAD, OKO pwk 26, Malossi Head
  • MojSpuh: Serijala
Odg: Koji auto vozite ???
« Odgovori #1859 : 21 Ožujak, 2016, 20:37:46 »
Govoris o nekim stvarima koje niko nije spomenio sta ukazuje da nemas argumenata kako bi pokrijepio svoju stranu price sto si i sam pokrijepio ostatkom posta.

Vidim da ovaj razgovor nece voditi nigdje...

PS suska se da ce sljedecu sezonu F1 pogoniti turbo dizel

Ljudi uspoređuju ono sto se moze kupiti i voziti na cesti. A to je da je vecina benzinaca inferiorna nasprem modernih dizelasa. Jel vecinu ljudi boli k kakvu tehnologiju mu auto ima? Apsolutno ne. Ljudi toce i voze aute. Kad su toliko super turbo benzinci zasto im prodaja i proizvodnja nije ni priblizna dizelu?

Moze formula voziti i na drva ako hoce, ali to nema veze sa vozilima koji imaju siroku primjenu u svakodnevnom zivotu. Da netko propise pravilo da motor u formuli mora trajati 200 000km vidio bi ja tu tvoju tehnologiju na benzin. 

Uzmi dva auta od 300ks na benzin i dizel, oba turbo pa mi javi u stvarnom zivotu koji ce duze izdrzati i koji linearnije vuce ;) ostavite se tih kvazi teoretskih stvari koji se primjene na masine koje traju vise manje 1000km.
benzinac inferioran naspram benzinca ? Koji k ti pricas pobogu ? Bmw izbaci jedan 535 i svi polude... Jao jao...
Pa da, stavi na stazu turbo benzinca i turbo dizela iste snage i gledaj rezultat....

I kakve bozje veze ima kad auto ravzije max snagu, jel znaci da ako dizel razvije na 4500 okretaja da je to puno bolje od benzinca koji razvije na 7500 ? Naravno da ne znaci..

Pa jel znas faking osnove rada benzinca i diezela, te kako, zasto i na kojem principu se stavljaju turbine na jednog i drugog, i sta se dobija sa tim i sta je potrebno ?
Kad to sve naucis onda napisi opet da je benzinac inferioran...

Jaooo sta ste prejaki kad pogledate 2 videa na yt i onda je odma dizel stroj masina 535d VAUUUU uzimaaaaaaaaaaj to kolje kida cestu..  :angry7: :angry7: :angry7:
Ustošit kruzing i šaltane bez kuplunga ono " trrrr rrT, trrrrT,  TRRRRRRT, BRAAAAAPAP AP AP " I onda lomit po brdu!