Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: [ZG][50ccm]Gdje kupiti pokrivač za noge  (Posjeta: 7228 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline dionysus_

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 96
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Luna Vision 2
  • MojSetup: --
  • MojSpuh: leo vince tt
[ZG][50ccm]Gdje kupiti pokrivač za noge
« : 04 Rujan, 2013, 17:30:29 »
Prije nego se razletim po svim mogućim online shopovima da pitam vas za savjet. Želim kupiti pokrivać za noge koji paše na skuter 50ccm Luna Vision 2. Treba mi prvenstveno za vožnju po gradu kao zaštita od izravnog vjetra i kiše pri brzinama do 60km/h. Dakle ciljam na neki low-end pokrivač, ne na Termoscud i slične skupe pokrivače. Izdvojio bi max 300kn.

Postajte prijedloge. Može i narudžba iz EU do razumnih iznosa poštarine.
kad nemam niš pametnog za pisat pišem gluposti

Offline SlayForMoney

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 81
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: zagreb
  • Moj Skuter: SpeedFight2
  • Moja Kaciga: Caberg V2R
  • MojSetup: n/a
  • MojSpuh: hrđav
Odg: [ZG][50ccm]Gdje kupiti pokrivač za noge
« Odgovori #1 : 04 Rujan, 2013, 18:24:15 »
http://www.louis.de/_10400e84ec2a259ab92c6cb2f8c2639c30/index.php?topic=artnr&artnr=10005197

čovjek ti donese iz austrije za točno tu cijenu koja je u dućanu (on valjda nekako uzme porez sebi, to mu bude provizija), mogu ti njegov broj u inbox poslati. ili naravno plati poštarinu, nije nešto velika.

što se tiče te dekice, koristim ju par godina, odlična investicija. drukciji je sistem nego kod ovih posebno skrojenih za pojedini model skutera u tome što nije pričvršćena za skuter nego oko vozača (zamisli veliku pregaču) ali se može i prilagoditi ako želiš da bude cijelo vrijeme na skuteru.
Drive it like you stole it

Offline dionysus_

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 96
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Luna Vision 2
  • MojSetup: --
  • MojSpuh: leo vince tt
Odg: [ZG][50ccm]Gdje kupiti pokrivač za noge
« Odgovori #2 : 06 Rujan, 2013, 08:16:11 »
hvala! izgleda mi odlično i povoljno. molim te pošalji mi broj u inbox da provjerim s čovjekom kada je sljedeća narudžba. nije mi hitno pa ne moram žuriti s online narudžbom

kažeš da se može pričvrstiti i za motor? treba li ušiti dodatan materijal u dekicu da bi se moglo pričvrstiti za motor.
kad nemam niš pametnog za pisat pišem gluposti

Offline SlayForMoney

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 81
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: zagreb
  • Moj Skuter: SpeedFight2
  • Moja Kaciga: Caberg V2R
  • MojSetup: n/a
  • MojSpuh: hrđav
Odg: [ZG][50ccm]Gdje kupiti pokrivač za noge
« Odgovori #3 : 06 Rujan, 2013, 13:17:38 »
kažeš da se može pričvrstiti i za motor? treba li ušiti dodatan materijal u dekicu da bi se moglo pričvrstiti za motor.

Može se (razmišljao sam o tome pa gledao šta i kako trebam napraviti nikako da se prisilim) ali naravno onda treba raditi modifikacije na istom.
Uglavnom, dvije stvari onda trebaš napraviti:
1. Čičak traku ušiti umjesto kopči koje idu oko vrata i oko struka (jer naravno nije pametno da budeš doslovno zavezan za skuter). Nije potrebno skidati/rezati kopče, samo se prije njih na traku ušije čičak traka na obje strane
2. Na dijelu te dekice gdje su ti koljena, sa vanjske strane, staviti/ušiti dvije omčice kako bi se dekica mogla zakačiti na skuter a na njemu na odgovarajućem dijelu i visini, staviti plastične kukice. Ukoliko želiš baš trajno rješenje (da ju nitko ne može skinuti) imaš i drugačijih načina (sajla ili kukice koje je potrebno odšarafiti ako se nešto želi skinuti s njih)
Drive it like you stole it

Offline dionysus_

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 96
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Luna Vision 2
  • MojSetup: --
  • MojSpuh: leo vince tt
Odg: [ZG][50ccm]Gdje kupiti pokrivač za noge
« Odgovori #4 : 06 Rujan, 2013, 13:55:57 »
OK. Hvala na iscrpnom objašnjenju  :icon_thumright: Ovisi i dimenzijama skutera kako će pokrivati dekica nakon modifikacija. Imaš li link na univerzalnu dekicu koja se montira na motor?

 Koja je po tebi bolja verzija: oko struka ili za motor?
kad nemam niš pametnog za pisat pišem gluposti

Offline SlayForMoney

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 81
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: zagreb
  • Moj Skuter: SpeedFight2
  • Moja Kaciga: Caberg V2R
  • MojSetup: n/a
  • MojSpuh: hrđav
Odg: [ZG][50ccm]Gdje kupiti pokrivač za noge
« Odgovori #5 : 06 Rujan, 2013, 14:19:32 »
OK. Hvala na iscrpnom objašnjenju  :icon_thumright: Ovisi i dimenzijama skutera kako će pokrivati dekica nakon modifikacija. Imaš li link na univerzalnu dekicu koja se montira na motor?

e u tome i je problem, jako teško može biti univerzalan model a da se montira na skuter. nisam vidio takvu, sorry. možda ostali mogu pomoći pa netko stavi link na takvu.
ova što sam stavio naprimjer jako teško može ići na skuter sa velikim središnjim tunelom (gillera runner naprimjer) jer nije toliko izrezana u sredini.

Koja je po tebi bolja verzija: oko struka ili za motor?

i jedna i druga imaju sitnih prednosti ali radije bi da je montirana na skuter.
praktičnija je ona pričvršćena na skuter jer eto, ne moraš ju smotati i zavezati i staviti ispod sica ili nositi sa sobom niti mokru unositi u stan/kuću i onda brisati od kiše. također, meni bi montirana štitila i dio sjedala ako ga ostavim na kiši pa ga ne bi morao brisati kad nastavim vožnju (u teoriji barem, moja subjektivna procjena na temelju dužine materijala)
obje imaju isti nedostatak da se kiša zna slijevati niz sjedalo sa stražnjeg dijela (obično je mjesto za suvozača podignuto) pa ti smoči guzicu (zna biti kad je žestok pljusak). 
Drive it like you stole it

Offline dionysus_

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 96
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Luna Vision 2
  • MojSetup: --
  • MojSpuh: leo vince tt
Odg: [ZG][50ccm]Gdje kupiti pokrivač za noge
« Odgovori #6 : 06 Rujan, 2013, 14:35:18 »
obje imaju isti nedostatak da se kiša zna slijevati niz sjedalo sa stražnjeg dijela (obično je mjesto za suvozača podignuto) pa ti smoči guzicu (zna biti kad je žestok pljusak).
Dogodilo mi se par puta po jakom pljusku :)

Razmišljam da li mi je bolja opcija kupiti onda hlače: http://www.louis.de/_20ee071b733977778095a401368fb2471d/index.php?topic=artnr_gr&artnr_gr=208884

Vozim se uglavnom na posao 5km i ne bi se vozio ispod 0°C niti ako je prognoza kiša. Više mi je potrebna zaštita od vjetra i od kiše ako me ulovi u povratku s posla. Ili je kenjkavo vrijeme pa se mogu zaštititi preventivno. Dodatni plus za hlače je da nema mokre guzice i čini mi se da su manje pa ih lakše nagurati ispod sica s rukavicama, bubrežnjakom i grijačima za koljena.
kad nemam niš pametnog za pisat pišem gluposti

Offline autobus

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 65
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Yamaha xmax 250
  • MojSetup: tvornički
  • MojSpuh: tvornički
Odg: [ZG][50ccm]Gdje kupiti pokrivač za noge
« Odgovori #7 : 30 Listopad, 2014, 13:45:28 »
http://www.louis.de/_10400e84ec2a259ab92c6cb2f8c2639c30/index.php?topic=artnr&artnr=10005197

čovjek ti donese iz austrije za točno tu cijenu koja je u dućanu (on valjda nekako uzme porez sebi, to mu bude provizija), mogu ti njegov broj u inbox poslati. ili naravno plati poštarinu, nije nešto velika.

što se tiče te dekice, koristim ju par godina, odlična investicija. drukciji je sistem nego kod ovih posebno skrojenih za pojedini model skutera u tome što nije pričvršćena za skuter nego oko vozača (zamisli veliku pregaču) ali se može i prilagoditi ako želiš da bude cijelo vrijeme na skuteru.
Možeš mi poslati broj od tog čovjeka koji može dofurati iz Austrije. I dali je ta dekica termo ili obična?