Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Anketa

Koju marku kacige imate ?

AGV
16 (9.5%)
Airoh
18 (10.7%)
Arai
3 (1.8%)
BELL
1 (0.6%)
HJC
26 (15.4%)
IXS
17 (10.1%)
LS2
14 (8.3%)
Marushin
2 (1.2%)
Nitro
2 (1.2%)
Nolan
22 (13%)
Premier
3 (1.8%)
Schubert
5 (3%)
Scorpion
1 (0.6%)
Shark
4 (2.4%)
Shoei
6 (3.6%)
Suomy
5 (3%)
Uvex
6 (3.6%)
Vemar
7 (4.1%)
Held
6 (3.6%)
Givi
5 (3%)

Ukupno Glasova: 169

Autor Tema: KACIGA !!  (Posjeta: 95973 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 3alfa3

• MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: KACIGA !!
« Odgovori #360 : 26 Srpanj, 2021, 15:38:54 »
Ako stisce sa strane, a ima malo lufta naprijed nazad, onda je kaciga preovalna za glavu, odnosno, glava je previse okrugla (kad bi gledao oblik glave odozgora).
Opseg glave je samo pocetna mjera, nakon toga treba uzet u obzir i oblik glave. Cesto se kaze da neko ima Schubert ili Shoei oblik glave. RAzlika je sto je Schuberth relativno ovalan, a Shoei okrugliji kalup iako obje nazivno idu pod poluovalni oblik koji i je najcesi oblik glave kod Europljana, Amerikanci naginju nesto ovalnijem tipu (u manjoj mjeri), a Azijati okruglijem (u velikoj mjeri)

U principu, kaciga mora bit sto cvrsce uz glavu, ali bez ikakvih (IKAKVIH!!!!) bolova ili neugodnosti.

Sve napisano se odnosi na dio od usiju pa prema gore, lice se tu ne broji, obrazine su dosta podatne i vremenom ce omeksat, ako je bas nadprosjecno glava u tom dijelu siroka, kod iole ozbiljnih proizvodjaca postoji mogucnost kupnje drugacijih obrazina za kacigu (tanjih).

Kako nema dvije iste glave na svijetu, a kaciga po obliku i veliinama ima u malom broju varijanti, ponekad je potrebno nac najbolje moguce iako ne idealno, pa malo preradit (utiskivanjem stiropora na tockama gdje glava mozda ima nekke izbocine).

Nije uopce krivo (dapace) isprobati kacigu BEZ obrazina, kako nebi "maskirale" osjecaj koji kaciga na glavi pruza. Tek nakon toga se gleda i kako stisce lice (normalno je da kad otvoris usta i pokusas ih zatvorit da sam sebe ugrizes za obraze sa unutarnje strane, ali ako bi tu bilo toliko usko da nakon 10tak minuta radi problem, obrazine su predebele i trebaju tanje).
« Zadnja izmjena: 26 Srpanj, 2021, 15:50:47 3alfa3 »

Offline 3alfa3

• MS počasni član
  • maxi forumaš
« Odgovori #361 : 26 Srpanj, 2021, 15:53:01 »
Kad staviš kacigu na glavu i stisneš je od iza, neka ti ima pola centimetar do centimetar lufta do čela, tj. da je možeš flipat od obrva do sredine-vrha čela

S ovim se nebi slozio, idealno, uniformno ce kaciga bit oko glave, tako bi barem bilo da rade custom kacigu za tvoju glavu kao sto znaju radit za moto gp vozace (unutrasnjost kacige, "stiropor")

OK, kaciga je mekano podstavljena odozada, pa je moguce tako stisnut da dobijes naprijed luft, ali, tako se kaciga ne isprobava. Stavis kacigu, zavezes ju max koliko mozes da nije neugodno, probas gurnut prst izmedju cela i kacige. Ako ima i najmanje sanse da bi mogao uc, kaciga je debelo prevelika, barem jedan broj (ako je kalup/oblik odgovarajuci)
« Zadnja izmjena: 26 Srpanj, 2021, 15:55:44 3alfa3 »

Offline Deki.

• forumski skuteraš
  • Kymco power
  • YearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Kymco Downtown 350i
  • Moja Kaciga: Nolan N104
« Odgovori #362 : 26 Srpanj, 2021, 16:04:44 »
Teško da ćeš u trgovini osjetit da te kaciga žulja ili nabija dio glave.
Kupio sam Nolana 104 veličina xxxl. U trgovini nosio 20 min. Sve pet. Išo đir na skuter za 20km počela tako da nabija ono bol ne izdrživa dobro da sam imo staru kacigu Dainese xxxl koju sam nebrojeno strugo i prilagođavo.
Hoću reć da samo probna vožnja je kupovina na sigurno

Offline 3alfa3

• MS počasni član
  • maxi forumaš
« Odgovori #363 : 26 Srpanj, 2021, 16:30:47 »

15 min na glavi (da dugo je, al jbg) ce najcesce odgovorit na to pitanje

kako ti je problem bila nakon 20km, a ne nakon 20min u ducanu? 20km je otprilike 20 minuta voznje.
« Zadnja izmjena: 26 Srpanj, 2021, 16:32:34 3alfa3 »

Offline PchelaUbica

• Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • YearsYearsYears
  • Mjesto: Pž
  • Moj Skuter: Aerox Rossi Replica
  • Moja Kaciga: Agv K3-Sv
  • MojSetup: Polini Evolution 3
  • MojSpuh: Mnogo jaka grana C30
« Odgovori #364 : 26 Srpanj, 2021, 16:36:25 »
Ja sma imo slucaj da mi je kaciga pritiskala celo u trgovini cim sam ju stavio.(do boli). I svejedno se odlucim na tu velicinu jer broj veca kaciga mi je imala malo lufta da bi ju mogao okretati malo lijevo i desno. 
Narucim isti model i isti broj od te sto me stiskala. Dosla kaciga stavim na glavu kad ono nema pritiska na celo. Jedino sto sam ju kod kuce oblacio bez podkape. Ugl nakon nekog vremena se oblikovala da me vise nigdje nije stiskala. A bila je bas na knap
:yamaha:

Offline 3alfa3

• MS počasni član
  • maxi forumaš
« Odgovori #365 : 26 Srpanj, 2021, 16:41:41 »
Ja sma imo slucaj da mi je kaciga pritiskala celo u trgovini cim sam ju stavio.(do boli). I svejedno se odlucim na tu velicinu jer broj veca kaciga mi je imala malo lufta da bi ju mogao okretati malo lijevo i desno. 
Narucim isti model i isti broj od te sto me stiskala. Dosla kaciga stavim na glavu kad ono nema pritiska na celo. Jedino sto sam ju kod kuce oblacio bez podkape. Ugl nakon nekog vremena se oblikovala da me vise nigdje nije stiskala. A bila je bas na knap

cudna situacija, osobno bi odmah prekrizio tu kacigu zbog kalupa/oblika.
Podkapa doda toliko malo da je nebitno, nije do podkape.

Offline Deki.

• forumski skuteraš
  • Kymco power
  • YearsYearsYearsYears
« Odgovori #366 : 26 Srpanj, 2021, 17:37:26 »

15 min na glavi (da dugo je, al jbg) ce najcesce odgovorit na to pitanje

kako ti je problem bila nakon 20km, a ne nakon 20min u ducanu? 20km je otprilike 20 minuta voznje.

U dućanu me stiskala lagano brada. Ali pošto veće nisam našao rekoh kupujem. Već sam se isprakso u struganju stiropora

Offline PchelaUbica

• Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • YearsYearsYears
  • Mjesto: Pž
  • Moj Skuter: Aerox Rossi Replica
  • Moja Kaciga: Agv K3-Sv
  • MojSetup: Polini Evolution 3
  • MojSpuh: Mnogo jaka grana C30
« Odgovori #367 : 26 Srpanj, 2021, 19:11:12 »
Da ali eo ta mi sad toliko savrseno pase da sam prezadovoljan.
A vidim sad i da se mogu mijenjat obrazine itd. Mozda je nesto drukcije bilo unutra. Pojma nemam
Probao sam bio i modele od ls2. Jedna mi pasala odlicno. Drugi model od iste marke nema sanse. 
« Zadnja izmjena: 26 Srpanj, 2021, 19:17:15 PchelaUbica »
:yamaha:

Offline Deki.

• forumski skuteraš
  • Kymco power
  • YearsYearsYearsYears
« Odgovori #368 : 26 Srpanj, 2021, 20:49:34 »
Dosta znači potkapa.
Na Daineseu sam nedavno skrojio i sašio novi tapecirung od materijala za krovni tapecirung auta. Kaciga me više ni trunku ne žulja i full je udobna. Moram je isprobat na većoj ruti 50km+