Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Anketa

Koju marku kacige imate ?

AGV
16 (9.1%)
Airoh
18 (10.2%)
Arai
3 (1.7%)
BELL
1 (0.6%)
HJC
29 (16.5%)
IXS
17 (9.7%)
LS2
14 (8%)
Marushin
2 (1.1%)
Nitro
2 (1.1%)
Nolan
22 (12.5%)
Premier
3 (1.7%)
Schubert
6 (3.4%)
Scorpion
2 (1.1%)
Shark
5 (2.8%)
Shoei
7 (4%)
Suomy
5 (2.8%)
Uvex
6 (3.4%)
Vemar
7 (4%)
Held
6 (3.4%)
Givi
5 (2.8%)

Ukupno Glasova: 176

Autor Tema: KACIGA !!  (Posjeta: 148417 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: KACIGA !!
« Odgovori #360 : 26 Srpanj, 2021, 15:38:54 »
Ako stisce sa strane, a ima malo lufta naprijed nazad, onda je kaciga preovalna za glavu, odnosno, glava je previse okrugla (kad bi gledao oblik glave odozgora).
Opseg glave je samo pocetna mjera, nakon toga treba uzet u obzir i oblik glave. Cesto se kaze da neko ima Schubert ili Shoei oblik glave. RAzlika je sto je Schuberth relativno ovalan, a Shoei okrugliji kalup iako obje nazivno idu pod poluovalni oblik koji i je najcesi oblik glave kod Europljana, Amerikanci naginju nesto ovalnijem tipu (u manjoj mjeri), a Azijati okruglijem (u velikoj mjeri)


U principu, kaciga mora bit sto cvrsce uz glavu, ali bez ikakvih (IKAKVIH!!!!) bolova ili neugodnosti.


Sve napisano se odnosi na dio od usiju pa prema gore, lice se tu ne broji, obrazine su dosta podatne i vremenom ce omeksat, ako je bas nadprosjecno glava u tom dijelu siroka, kod iole ozbiljnih proizvodjaca postoji mogucnost kupnje drugacijih obrazina za kacigu (tanjih).


Kako nema dvije iste glave na svijetu, a kaciga po obliku i veliinama ima u malom broju varijanti, ponekad je potrebno nac najbolje moguce iako ne idealno, pa malo preradit (utiskivanjem stiropora na tockama gdje glava mozda ima nekke izbocine).

Nije uopce krivo (dapace) isprobati kacigu BEZ obrazina, kako nebi "maskirale" osjecaj koji kaciga na glavi pruza. Tek nakon toga se gleda i kako stisce lice (normalno je da kad otvoris usta i pokusas ih zatvorit da sam sebe ugrizes za obraze sa unutarnje strane, ali ako bi tu bilo toliko usko da nakon 10tak minuta radi problem, obrazine su predebele i trebaju tanje).
« Zadnja izmjena: 26 Srpanj, 2021, 15:50:47 3alfa3 »

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: KACIGA !!
« Odgovori #361 : 26 Srpanj, 2021, 15:53:01 »
Kad staviš kacigu na glavu i stisneš je od iza, neka ti ima pola centimetar do centimetar lufta do čela, tj. da je možeš flipat od obrva do sredine-vrha čela

S ovim se nebi slozio, idealno, uniformno ce kaciga bit oko glave, tako bi barem bilo da rade custom kacigu za tvoju glavu kao sto znaju radit za moto gp vozace (unutrasnjost kacige, "stiropor")

OK, kaciga je mekano podstavljena odozada, pa je moguce tako stisnut da dobijes naprijed luft, ali, tako se kaciga ne isprobava. Stavis kacigu, zavezes ju max koliko mozes da nije neugodno, probas gurnut prst izmedju cela i kacige. Ako ima i najmanje sanse da bi mogao uc, kaciga je debelo prevelika, barem jedan broj (ako je kalup/oblik odgovarajuci)
« Zadnja izmjena: 26 Srpanj, 2021, 15:55:44 3alfa3 »

Offline Deki.

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 970
  • Spol: Muški
  • Kymco power
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Kymco Downtown 350i
  • Moja Kaciga: Nolan N104
Odg: KACIGA !!
« Odgovori #362 : 26 Srpanj, 2021, 16:04:44 »
Teško da ćeš u trgovini osjetit da te kaciga žulja ili nabija dio glave.
Kupio sam Nolana 104 veličina xxxl. U trgovini nosio 20 min. Sve pet. Išo đir na skuter za 20km počela tako da nabija ono bol ne izdrživa dobro da sam imo staru kacigu Dainese xxxl koju sam nebrojeno strugo i prilagođavo.
Hoću reć da samo probna vožnja je kupovina na sigurno

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: KACIGA !!
« Odgovori #363 : 26 Srpanj, 2021, 16:30:47 »
Teško da ćeš u trgovini osjetit da te kaciga žulja ili nabija dio glave.

15 min na glavi (da dugo je, al jbg) ce najcesce odgovorit na to pitanje

kako ti je problem bila nakon 20km, a ne nakon 20min u ducanu? 20km je otprilike 20 minuta voznje.
« Zadnja izmjena: 26 Srpanj, 2021, 16:32:34 3alfa3 »

Offline PchelaUbica

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4022
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pž
  • Moj Skuter: Aerox Rossi Replica
  • MojSetup: Lake rolne za start
  • MojSpuh: Mnogo jaka grana odsijeca
Odg: KACIGA !!
« Odgovori #364 : 26 Srpanj, 2021, 16:36:25 »
Ja sma imo slucaj da mi je kaciga pritiskala celo u trgovini cim sam ju stavio.(do boli). I svejedno se odlucim na tu velicinu jer broj veca kaciga mi je imala malo lufta da bi ju mogao okretati malo lijevo i desno. 
Narucim isti model i isti broj od te sto me stiskala. Dosla kaciga stavim na glavu kad ono nema pritiska na celo. Jedino sto sam ju kod kuce oblacio bez podkape. Ugl nakon nekog vremena se oblikovala da me vise nigdje nije stiskala. A bila je bas na knap
:yamaha:

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: KACIGA !!
« Odgovori #365 : 26 Srpanj, 2021, 16:41:41 »
Ja sma imo slucaj da mi je kaciga pritiskala celo u trgovini cim sam ju stavio.(do boli). I svejedno se odlucim na tu velicinu jer broj veca kaciga mi je imala malo lufta da bi ju mogao okretati malo lijevo i desno. 
Narucim isti model i isti broj od te sto me stiskala. Dosla kaciga stavim na glavu kad ono nema pritiska na celo. Jedino sto sam ju kod kuce oblacio bez podkape. Ugl nakon nekog vremena se oblikovala da me vise nigdje nije stiskala. A bila je bas na knap

cudna situacija, osobno bi odmah prekrizio tu kacigu zbog kalupa/oblika.
Podkapa doda toliko malo da je nebitno, nije do podkape.

Offline Deki.

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 970
  • Spol: Muški
  • Kymco power
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Kymco Downtown 350i
  • Moja Kaciga: Nolan N104
Odg: KACIGA !!
« Odgovori #366 : 26 Srpanj, 2021, 17:37:26 »
Teško da ćeš u trgovini osjetit da te kaciga žulja ili nabija dio glave.

15 min na glavi (da dugo je, al jbg) ce najcesce odgovorit na to pitanje

kako ti je problem bila nakon 20km, a ne nakon 20min u ducanu? 20km je otprilike 20 minuta voznje.

U dućanu me stiskala lagano brada. Ali pošto veće nisam našao rekoh kupujem. Već sam se isprakso u struganju stiropora

Offline PchelaUbica

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4022
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pž
  • Moj Skuter: Aerox Rossi Replica
  • MojSetup: Lake rolne za start
  • MojSpuh: Mnogo jaka grana odsijeca
Odg: KACIGA !!
« Odgovori #367 : 26 Srpanj, 2021, 19:11:12 »
Da ali eo ta mi sad toliko savrseno pase da sam prezadovoljan.
A vidim sad i da se mogu mijenjat obrazine itd. Mozda je nesto drukcije bilo unutra. Pojma nemam
Probao sam bio i modele od ls2. Jedna mi pasala odlicno. Drugi model od iste marke nema sanse. 
« Zadnja izmjena: 26 Srpanj, 2021, 19:17:15 PchelaUbica »
:yamaha:

Offline Deki.

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 970
  • Spol: Muški
  • Kymco power
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Kymco Downtown 350i
  • Moja Kaciga: Nolan N104
Odg: KACIGA !!
« Odgovori #368 : 26 Srpanj, 2021, 20:49:34 »
Dosta znači potkapa.
Na Daineseu sam nedavno skrojio i sašio novi tapecirung od materijala za krovni tapecirung auta. Kaciga me više ni trunku ne žulja i full je udobna. Moram je isprobat na većoj ruti 50km+

Offline Fićo98

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 408
  • Spol: Muški
  • Tko želi pobjediti u utrci treba stići prvi
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kosnica
  • Moj Skuter: Yamaha Aerox
  • Moja Kaciga: Crna
  • MojSetup: znam da je sr 150 gore za sad :)
  • MojSpuh: neki bucni
Odg: KACIGA !!
« Odgovori #369 : 22 Lipanj, 2022, 11:30:15 »
Pozdrav društvo, trebao bih pomoć u vezi kacige. Planiram curi nabaviti kacigu a ne kuzim se u to imate li mozda kakve prijedloge za kakvu kacigu

Tko želi pobjediti u utrci treba stići prvi

Offline JogFromYamaha

  • moderator
  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 16861
  • Spol: Muški
  • how you ride not what you ride
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin
  • Moj Skuter: XEvo 400
  • Moja Kaciga: schuberth sr1
  • MojSpuh: original inox
Odg: KACIGA !!
« Odgovori #370 : 22 Lipanj, 2022, 12:26:05 »
Kaaciga ti je ko cipela, ne kupujes sto lijepo izgleda vec. Ono sto paše.
Otidi u trgovinu i nek si proba vise modela, nesmije te na kosi tiskati, na celo,  na jagodicne kossti. Ako tisce forma kacige ne odgovara glavi. Kciga se kupuje obavezno na knap, znaci mora biti knap jer se svaka kaciga razradi i onda pase na glavu. Ako kupis koja je labava u startu kasnije ce se izvrtati na glavi i ne nudi zastitu.

Offline balki

  • Tržnica : (+7)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1537
  • Spol: Muški
  • idemo dalje...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zg
  • Moj Skuter: Sportcity X50ie; X=3
  • Moja Kaciga: Nolan N80.8
  • MojSetup: Nadasve funkcionalna nakupina djelova
  • MojSpuh: Akrap
Odg: KACIGA !!
« Odgovori #371 : 22 Lipanj, 2022, 13:05:01 »
Imaš u Njuškalu dosta tih manjih ženskih kaciga. Ekipa kupi kao i ti pa ih cura prevari s kumom il najboljim prijateljem pa je se rjesavaju jeftino jer ih podsjeća na nju :laughing7:
Stvarni život je iluzija izazvana odmakom od tastature

Offline ivano_007

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1660
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kaštela
  • Moj Skuter: x9 500, DL 650, A3
  • Moja Kaciga: LS2, KYT
  • MojSetup: Serijski
Odg: KACIGA !!
« Odgovori #372 : 22 Lipanj, 2022, 13:28:13 »
Imaš u Njuškalu dosta tih manjih ženskih kaciga. Ekipa kupi kao i ti pa ih cura prevari s kumom il najboljim prijateljem pa je se rjesavaju jeftino jer ih podsjeća na nju :laughing7:

To iz iskustva ili? :icon_biggrin:

Odeš u dućan i kupiš neku kacigu u cjenovnom budžetu kojeg si zacrta. Ako sam na knap, rađe kupim malo veću, kupio sam tako 2 kacige na knap i okej su na kraćim relacijama, ali na dužim relacijama ubijaju i nikad se nisu razradile pa sam ih prodavao u roku par mjeseci. Znam za slučaj da su u Globala u Splitu čovjeku prodali 2 kacige veličine L, da bi se na kraju ustanovilo da čovjek nosi S ili XS, to je već problem kad se falije za 3 veličine od odgovarajuće. Izmjeri opseg glave poviše očiju s onim krojačkim metrom i znati ćeš otprilike koja veličina treba djevojci.
Disi Toza kuco stara ognjiste bez zara, jel jos zajebavas ljude? Ne mogu se sjetiti trenutno zasto si me spalio, al znam da sam ti j#bo sve po spisku!!!

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: KACIGA !!
« Odgovori #373 : 14 Svibanj, 2023, 14:55:50 »
Nevjerojatno koliko se oprema brzo haba kad se vozis. Doslo vrijeme za nesto novo. Isprobano preko 30 kaciga. Nije bilo lako naci savrsen kalup.
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline Deki.

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 970
  • Spol: Muški
  • Kymco power
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Kymco Downtown 350i
  • Moja Kaciga: Nolan N104
Odg: KACIGA !!
« Odgovori #374 : 14 Svibanj, 2023, 16:37:19 »
Opa Schubert.
Ima se može se

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: KACIGA !!
« Odgovori #375 : 14 Svibanj, 2023, 17:34:57 »
Mora se.
Ne mozes je posuditi/naslijediti niti naci na otpadu. :dontknow:
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline Poggiali

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4105
  • Spol: Muški
  • Aprilia Sportcity 250
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagorje
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 400
  • Moja Kaciga: je u vreci
Odg: KACIGA !!
« Odgovori #376 : 14 Svibanj, 2023, 17:54:27 »
mene schuberth malo razocarao, pola slova se odljepilo u par mjeseci i naljepnice schuberth na unutrasnjosti, kod prvog skidanja lajnera puko pipac koji drzi onaj donji "donut", guma se dost brzo pohabala, ona kaj dihta uz vizir... pinlock poceo da pusta u prvoj godini isto.. kad sam im reklamirao jer kaciga ima 5 god garancije, onda bi oni da ja na svoj trosak saljem u tvornicu kacigu, reko aj bok...  aj dobra je jedino kaj je tiha (c3 pro), al da sam znao iso bi na Shoei...

Inace me HJC odusevio kolko je ok kaciga za cijenu bila... is max 2

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: KACIGA !!
« Odgovori #377 : 14 Svibanj, 2023, 18:31:02 »
Nemres preci bas samo tako na drugog proizvodjaca ako ti kalup odgovara savrseno. Probao sam ih skoro sve i najbolje je kad imas veliki broj kaciga pri ruci, gdje odmah zapazis svaki detalj glede kalupa. Schuberth i Shoei su razliciti po tome, makar ima modela koji bi mogli biti veoma slicni, ali je vrlo vjerojatno da ces imati touring/race kacigu/flip.
Meni je prioritet elementarni korak - da savrseno "klikne" na glavu. Odmah iza toga je buka i da nema nikakvog nepozeljnog propuha.
Niti jedan pinlock nije savrsen. Naravno, kaciga ne smije imati neke trivijalne propuste.

Veoma mi se svidjela Scorpion Exo1400 evo i Exo R1 od ostalih. Bas je jedinstvena unutrasnjost i ostavlja odlican dojam. Potruditi cu se dobiti info iz prve ruke kakva je u praksi.




« Zadnja izmjena: 14 Svibanj, 2023, 18:39:47 Corector »
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline Poggiali

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4105
  • Spol: Muški
  • Aprilia Sportcity 250
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagorje
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 400
  • Moja Kaciga: je u vreci
Odg: KACIGA !!
« Odgovori #378 : 14 Svibanj, 2023, 23:47:00 »
ne znam, ja sam nekad imao shoei i stvarno mi je odlicno sjedala, onda sam slucajno probao hjc i stvarno mi isto pase, suberth ima malo drugaciji kalup, ali nije mi on problem, ok je, dobre su po pitanju buke, naravno opet ako ti vjetrobran reze u glavu nebu ni ona onda savrsena... 

ak nisi, regaj kacigu na njihovu stranicu imas 5 god garancije, i ak je kod nas kupljeno klao budes prodavaca, a ne ko ja iz njemacke, pa se hebi sa dostavom... mada je na helmexpress bila jeftinija 100€ nego kod sepica :/

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: KACIGA !!
« Odgovori #379 : 15 Svibanj, 2023, 07:34:59 »
Pao test na turbuletnom i bucnom kisnom vozilu sa Shoei GT Air 2.

Pa sunce ti hebem sto sam toliko vremena proveo u srednjoj klasi???? Znaci otreso bi jos duplo vise para sada za kacigu (doduse postalo je neizbjezno) ali ovo je cudo i u gradu. :headbang: :headbang: :headbang:

Ako je Schuberthu mana trosenje natpisa, di ces onda bolje mane, za ostalo se ne sekiram s gustom ce se kupit.
Jos se u meni na sekundu u jednom momentu javio onaj sirotinjski crv koji mi je govorio: pa svaka kaciga ima spuzvu, di tu moze biti razlika, kupi jeftino, al dobro. :laughing7:
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<