Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Anketa

Koju marku kacige imate ?

AGV
16 (9.1%)
Airoh
18 (10.2%)
Arai
3 (1.7%)
BELL
1 (0.6%)
HJC
29 (16.5%)
IXS
17 (9.7%)
LS2
14 (8%)
Marushin
2 (1.1%)
Nitro
2 (1.1%)
Nolan
22 (12.5%)
Premier
3 (1.7%)
Schubert
6 (3.4%)
Scorpion
2 (1.1%)
Shark
5 (2.8%)
Shoei
7 (4%)
Suomy
5 (2.8%)
Uvex
6 (3.4%)
Vemar
7 (4%)
Held
6 (3.4%)
Givi
5 (2.8%)

Ukupno Glasova: 176

Autor Tema: KACIGA !!  (Posjeta: 148422 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Prebi

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 621
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Šibenik
  • Moj Skuter: Zip 2t & Aprilia srR
  • Moja Kaciga: Vemar
  • MojSetup: DrEvo 70, Multivar, DellOrtO 17.5ID...
  • MojSpuh: Giannelli Rekord, YasuniZ
Odg: KACIGA !!
« Odgovori #240 : 20 Studeni, 2017, 11:07:43 »
Pa mozda se jednostavno coviku neda nosat kacigu sa sobon.

Ja san svoju vemar kupija osa na posa i tija je stavit u sic i ne more. I evo sa san se nakon misec dana navika je nosat okolo.
najbolje minirat oko motora,pa nek se usudi ga ukrast O0

Offline petarpan

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 539
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: KACIGA !!
« Odgovori #241 : 20 Studeni, 2017, 22:04:32 »
morat ce se uskoro mijenjati kaciga pa dva filozofska pitanja:
1. usporedba nolana i hjc kao marke (cijena, kvaliteta...) modeli n87 i tr1
2. ima li smisla za skuter (50) uzimati flipicu?
1. Definitivno n87 ak ti paše kalup,prelistaj ovu temu unazad par stranica dotaknuo sam se tr1 na više mjesta

2. Jel ti kupuješ kacigu za skuter ili za glavu?
[/quote]

2. kupujem za glavu zato i ne gledam neke ping ponga kacige al ipak da ne zgledam smijsno...ko da uzmes krosericu i vozis batinu.. je ona dobra i sigurna al zgledas smijesno  :icon_biggrin:

Offline ajlavsrku

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1206
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: Vxr
  • Moja Kaciga: Vise njih
  • MojSetup: Polini vario i zvono,polini bregasta,kevlar,alu polutke,e5
  • MojSpuh: Serdarević ili bez kata
Odg: KACIGA !!
« Odgovori #242 : 20 Studeni, 2017, 22:08:37 »
Pa općepoznato je da je većini vozača skutera kod kupnje kacige najbitnije da je kaciga jako jeftina,da stane pod sic i da je u bojama skutera,sigurnost vlastite glave im je negdje na 17om mjestu,kad im se jednog dana nedaj bog raspukne glava zbog tog razmišljanja bit će prekasno






Nekazem ja isto gledan i sigurno prije vidim grafiku kacige,al prvo pogledan na netu misljenja o kacigi koju sam vidia priko webshopa nekog i ako mi se svidi uzimam,al isto cu dat neznan 100 200 kn vise za isti model da mi nije jednobojna nego sa grafikama,jbg nevolim jednobojnu kacigu.
Novaca nemam da mogu uzet kacigu od 2 3 iljade kuna,al kad trazim nadjem neki model sa dobrim misljenjima prihvatljive mi cjene i vrebam popust il trazim vezu za popust  prodavaca ako ima :P tehnika,snadji se druze :)
Evo nisan stiga danas premjerit Nitro kacigu ispricavam se, sutra to obavim slobodan san sutra,nekome je mozda mjerilo isto da kaciga stane pod sic,moje je da cuva glavu pa makar je nosa sa sobom,inace nosim M al evo ova nitro L mi je za celo taman a obraze i kosti obraza su mi malo uzi pa mi svakako tu ima mrvu lufta,kao da mi je tu L veliko mrvicu al mi je na celu,usima,i prilikom skidanja L taman jer jedva je navucem na glavu a M ja neznan kako bi stavia na glavu uopce sta se toga tice haha,cudan ocito oblik glave imam,i kad kupujem naocale mi je problem taj uzi dio, izmedju ociju i obraza kako bi reka,dobro probaj kacigu ako se odlucis za nitro onda bar po mom iskustvu airoh M mi je stala ko salivena,vemar taman,a nitro L mi je taman uz minimalni luft mi nisu stisnuti moji uski obrazi haha
« Zadnja izmjena: 21 Studeni, 2017, 08:13:03 Doomsday »

Offline Tomi_ZG

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8072
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
Odg: KACIGA !!
« Odgovori #243 : 21 Studeni, 2017, 08:42:11 »
2. kupujem za glavu zato i ne gledam neke ping ponga kacige al ipak da ne zgledam smijsno...ko da uzmes krosericu i vozis batinu.. je ona dobra i sigurna al zgledas smijesno  :icon_biggrin:
Meni su osobno flip up kacige bezveze,samo dodatna stvar koja se može sjebat

Idi po dućanima i probavaj,to ti je ko kupnja cipela,jedne će ti pasat,a meni će iste stvarat žuljeve

Offline ivano_007

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1660
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kaštela
  • Moj Skuter: x9 500, DL 650, A3
  • Moja Kaciga: LS2, KYT
  • MojSetup: Serijski
Odg: KACIGA !!
« Odgovori #244 : 24 Studeni, 2017, 12:02:13 »
Zašto većina vas izbjegavaju kacigu s zatamnjenim naocalama, nego uzmu dodatno crni vizir? Al su naocale neprakticne il?
Disi Toza kuco stara ognjiste bez zara, jel jos zajebavas ljude? Ne mogu se sjetiti trenutno zasto si me spalio, al znam da sam ti j#bo sve po spisku!!!

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: KACIGA !!
« Odgovori #245 : 24 Studeni, 2017, 12:09:20 »
Zašto većina vas izbjegavaju kacigu s zatamnjenim naocalama, nego uzmu dodatno crni vizir? Al su naocale neprakticne il?

1. zato sto nosim dioptrijeske naocale, a nemam takve suncane
2. zato sto bi sa suncanim naocalama postojala mogucnost da se svjetlo provuce izmedju naocala i ociju pa bi recimo bljestale zebre, asfalt itd, sa vizirom je (kad je spusten  ;D ) sve jednoliko
3. ono malo tunela sto prodjem, ako je vec frka da je pretamno, dignem vizir i vidim kako treba
4. ima jos razloga al se ne mogu sjetit :D

Offline Tomi_ZG

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8072
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
Odg: KACIGA !!
« Odgovori #246 : 24 Studeni, 2017, 12:16:55 »
Ovo je moj stav kaj se tiče toga

1. Smeta mi kad blješti između naočala i breath deflectora

2. Ne paše mi gledat kroz dva vizira,teško mi je to opisat al mi ne paše uglavnom

3. Bolje da je taj dio kacige napunjen stiroporom nego "zrakom" odnosno naočalama

4. Još jedna stvar koja se može strgat


Samo danas skoro ni nema kacige bez toga,to je postao neki trend u zadnjih par godina,jedino one najjeftinije i najskuplje to nemaju,uz par iznimaka srednjeg ranga,uglavnom imale ili ne imale meni je dodatni crni vizir must have
« Zadnja izmjena: 24 Studeni, 2017, 12:18:34 Tomi_ZG »

Offline aragonY

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3111
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Srebrenik
  • Moj Skuter: Gilera Runner 70SP
  • Moja Kaciga: Takachi TKR-401
  • MojSetup: Abrajsani brezoni i mnogo jaka grana
  • MojSpuh: ZX-R
Odg: KACIGA !!
« Odgovori #247 : 24 Studeni, 2017, 12:50:28 »
I šta kad padne noć, voziš sa dignutim vizirom?  :dontknow:

Offline Tomi_ZG

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8072
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
Odg: KACIGA !!
« Odgovori #248 : 24 Studeni, 2017, 13:37:49 »
Po gradu vozim sa spuštenim crnim,kad idem dalje stavim prozirni

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: KACIGA !!
« Odgovori #249 : 24 Studeni, 2017, 15:04:24 »
I šta kad padne noć, voziš sa dignutim vizirom?  :dontknow:

Ne vozim po noci. A kad bi i vozio, stavio bi prozirni kojeg bi nosio sa sobom  ;D
« Zadnja izmjena: 24 Studeni, 2017, 15:05:59 3alfa3 »

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: KACIGA !!
« Odgovori #250 : 24 Studeni, 2017, 15:10:22 »
jedino one najjeftinije i najskuplje to nemaju

Mislis na dodatni vizir kaj se polugicom spusti? Najskuplje to nemaju samo ako su "race" modeli, jer to nema kaj trazit na takvim kacigama. Osim dodatne tezine, takvi sistemi u odredjenoj mjeri narusavaju cvrstocu i sigurnost, jer treba stanjit stiropor kako bi se napravilo mjesta da bi se takvi spustajuci viziri uvukli.
A i probao sam vozit sa takvom kacigom - uzas, smeta donji rub, ispod toga bljesti, dobra stvar za malo si pomoc, ali ni blizu full size viziru




Btw, spominjes breath deflector.... Ja ga ne koristim iz ovog razloga:
1. on smanjuje magljenje vizira (ako nemas pinlock, a ja ga imam iako ni njega ne koristim pa je u kutiji)
2. mrvicu smanjuje vidljivost
3. ako nosis naocale (kao ja), one se puno jace magle nego kad ga nema jer sav vlazni i topli zrak iz pluca baca prema faci
4. ne koristim ni pinlock - nema potrebe, ionak ce mi se naocale zamaglit, pa mi svejedno ak je vizir nezamagljen. Jedino rjesenje mi je imat dotok zraka na vizir pa se ne magli ni on ni naocale. Osim ak nije fakat vlazno i hladno, al tada ni ne vozim, eventualno po gradu, a onda mogu i dic vizir za par mm i rijesim problem
« Zadnja izmjena: 24 Studeni, 2017, 15:17:00 3alfa3 »

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: KACIGA !!
« Odgovori #251 : 24 Studeni, 2017, 15:18:15 »
Zašto većina vas izbjegavaju kacigu s zatamnjenim naocalama, nego uzmu dodatno crni vizir? Al su naocale neprakticne il?


btw, tek sam sam skuzio da ti mislis zapravo na kacige koje imaju dodatni zatamnjeni spustajuci vizir, a ne na suncane naocale, al sve kaj sam napisao i dalje vrijedi (za mene osobno)

Offline Prebi

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 621
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Šibenik
  • Moj Skuter: Zip 2t & Aprilia srR
  • Moja Kaciga: Vemar
  • MojSetup: DrEvo 70, Multivar, DellOrtO 17.5ID...
  • MojSpuh: Giannelli Rekord, YasuniZ
Odg: KACIGA !!
« Odgovori #252 : 24 Studeni, 2017, 16:22:12 »
Ja iman kacigu s tin naocalima unutra i ne smeta mi, dapace pomaze jer neman volje minjat vizir nin stop. Takoder nosin naocale za vid.
najbolje minirat oko motora,pa nek se usudi ga ukrast O0

Offline Patr1k747

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 434
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vž
  • Moj Skuter: KTM
Odg: KACIGA !!
« Odgovori #253 : 24 Studeni, 2017, 18:12:43 »
ja takoder imam te unutranje , i odlicno dode kada se vozim a sunce bljesti u oci . Kada prodem taj dio maknem ih , tako da za tih nekoliko minuta su mi odlicne, a ponekad i zaboravim pa ih ostavim cijelu voznju. Prostora od kud moze bljeskati ja nemam (ili mi barem ne smeta  :icon_scratch: ) tako da za mene odlicna stvar ako netko pita .
Svaki skuter je na svoj način dobar i lijep, al Aerox je ipak Aerox...

Offline Tomi_ZG

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8072
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
Odg: KACIGA !!
« Odgovori #254 : 24 Studeni, 2017, 18:48:35 »
Mislis na dodatni vizir kaj se polugicom spusti? Najskuplje to nemaju samo ako su "race" modeli, jer to nema kaj trazit na takvim kacigama. Osim dodatne tezine, takvi sistemi u odredjenoj mjeri narusavaju cvrstocu i sigurnost, jer treba stanjit stiropor kako bi se napravilo mjesta da bi se takvi spustajuci viziri uvukli
Pa o tome cijelo vrijeme i pričamo  ;D
Moja kaciga to ima al ne koristim,eventualno ću koristit kad ću ić nekam dalje da ne moram nosit dva vizira sa sobom,toliko ću izdržat,da sam mogao birat bez bi,al nisam

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: KACIGA !!
« Odgovori #255 : 24 Studeni, 2017, 23:16:49 »
Mislis na dodatni vizir kaj se polugicom spusti? Najskuplje to nemaju samo ako su "race" modeli, jer to nema kaj trazit na takvim kacigama. Osim dodatne tezine, takvi sistemi u odredjenoj mjeri narusavaju cvrstocu i sigurnost, jer treba stanjit stiropor kako bi se napravilo mjesta da bi se takvi spustajuci viziri uvukli
Pa o tome cijelo vrijeme i pričamo  ;D
Moja kaciga to ima al ne koristim,eventualno ću koristit kad ću ić nekam dalje da ne moram nosit dva vizira sa sobom,toliko ću izdržat,da sam mogao birat bez bi,al nisam

Jedno kratko vrijeme dok sam imao Nolan N85 (koji to ima) sam koristio full tamni "glavni" vizir kojeg sam kupio odvojeno.   :toothy12:

Offline Pupo

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2865
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG/Pž
  • Moj Skuter: Area 51
Odg: KACIGA !!
« Odgovori #256 : 07 Siječanj, 2018, 20:10:59 »
Bok raja.

Dal je uzimao tko kakvu kacigu u zadnje vrijeme? Planiram potrošit nekih 1500kn pa sad čekiram popuste raznorazne.

Još uvijek su one Nolan N85 il koji sad već broj je aktualan preporuka il ima nešto drugo?


tnx

Offline LukaSokol

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 68
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Križevci
  • Moj Skuter: Suzuki GSX-S 1000
  • Moja Kaciga: HJC RPHA11
  • MojSpuh: Sc Project
Odg: KACIGA !!
« Odgovori #257 : 07 Siječanj, 2018, 21:51:54 »
Bok raja.

Dal je uzimao tko kakvu kacigu u zadnje vrijeme? Planiram potrošit nekih 1500kn pa sad čekiram popuste raznorazne.

Još uvijek su one Nolan N85 il koji sad već broj je aktualan preporuka il ima nešto drugo?


tnx

Agv K3

Offline Tomi_ZG

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8072
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
Odg: KACIGA !!
« Odgovori #258 : 08 Siječanj, 2018, 09:27:10 »
Bok raja.

Dal je uzimao tko kakvu kacigu u zadnje vrijeme? Planiram potrošit nekih 1500kn pa sad čekiram popuste raznorazne.

Još uvijek su one Nolan N85 il koji sad već broj je aktualan preporuka il ima nešto drugo?


tnx
Kupnja kacige je ko kupnja cipela/tenisica,tebi paše meni ne i obrnuto,bez hodanja po dućenima i bez probavanja džabe krečiš,kaj ti vrijedi "best buy" ak ti npr. ne paše kalup i sl.,tak da ove fore svako svog konja hvali zanemari

Offline Pupo

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2865
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG/Pž
  • Moj Skuter: Area 51
Odg: KACIGA !!
« Odgovori #259 : 09 Siječanj, 2018, 21:09:53 »
Bok raja.

Dal je uzimao tko kakvu kacigu u zadnje vrijeme? Planiram potrošit nekih 1500kn pa sad čekiram popuste raznorazne.

Još uvijek su one Nolan N85 il koji sad već broj je aktualan preporuka il ima nešto drugo?


tnx
Kupnja kacige je ko kupnja cipela/tenisica,tebi paše meni ne i obrnuto,bez hodanja po dućenima i bez probavanja džabe krečiš,kaj ti vrijedi "best buy" ak ti npr. ne paše kalup i sl.,tak da ove fore svako svog konja hvali zanemari

Ok, to štima. Al recimo plus mi je ovaj crni vizir što mogu spustit, a to nemam pojma koje sve kacige imaju il nemaju. Čak sam razmišljao o nekoj jet kacigi pošto se radi o skuteru, nije da ću ić neznam koliko a preko ljeta nebi kuhao ispod kacige.