Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Anketa

Koju marku kacige imate ?

AGV
16 (9.1%)
Airoh
18 (10.2%)
Arai
3 (1.7%)
BELL
1 (0.6%)
HJC
29 (16.5%)
IXS
17 (9.7%)
LS2
14 (8%)
Marushin
2 (1.1%)
Nitro
2 (1.1%)
Nolan
22 (12.5%)
Premier
3 (1.7%)
Schubert
6 (3.4%)
Scorpion
2 (1.1%)
Shark
5 (2.8%)
Shoei
7 (4%)
Suomy
5 (2.8%)
Uvex
6 (3.4%)
Vemar
7 (4%)
Held
6 (3.4%)
Givi
5 (2.8%)

Ukupno Glasova: 176

Autor Tema: KACIGA !!  (Posjeta: 148403 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline JosipMarijanovic

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 991
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: VG
  • Moj Skuter: Runner :)
  • Moja Kaciga: HJC CS14
  • MojSetup: Black Trophy
  • MojSpuh: ZX
Odg: KACIGA !!
« Odgovori #60 : 06 Svibanj, 2015, 14:49:49 »
Nije bila točka nego crta od 10+cm posred čelenke jer su ovi u hjc-u napravili šav debljine crijeva za gorivo koji ti žigoše glavu

Koja hjc?
Moja rpha 10+ nema nikakav sav na tom mjestu
TR1,cijena je pod normalno bila ak se dobro sjećam 1350kn,ti imaš top model i bilo bi tragikomično da imaš taj problem

Tomi a modeli CS14, FG15, IS17 nista? Svi proizvodaci imaju problem sa nekim modelom.

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: KACIGA !!
« Odgovori #61 : 06 Svibanj, 2015, 14:57:18 »
Evo ti slika,ovo crveno rauba čelendaru

http://www.hdforums.com/forum/attachments/gear-and-other-items-for-sale/133537d1282008168-hjc-is-33-helmet-xl-65-equipment-016.jpg

Mozda tebi kalup ne odgovara onda.... Taj dio nije na mjestu koji inace zulja....
Evo kak je na mojoj (nis ne zulja, a premala mi je mrvicu, ali odgovarajuceg kalupa)

Prva slika je HJC RPHA 10+, a druga Xlite X802R koja je u unutrasnjosti nevjerojatno kvalitetna, jedna od najkvalitetnijih unutrasnjosti sto postoji i stvarno ju je gust nosit. RPHA10+ je jako kvalitetna iznutra, ali ovaj Xlite je svemir za sebe





Offline Tomi_ZG

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8072
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
Odg: KACIGA !!
« Odgovori #62 : 06 Svibanj, 2015, 15:23:53 »
U stvarnosti je šav dosta niže nego na slici,a ja nemam glavu ko alien pa da je to bio problem  ;D dobro mi je pasala na glavu.
Xlite izgleda milina iznutra.

Josipe za ostale ne znam,znam samo da je za cijenu is17 za koplje bolja ova kaciga,probao obje

http://www.viktormotosport.hr/oprema/zastitne-kacige/integralne/icon-helmets/icon-airmada-rubatone/

To sam ja htio uzet al mi se nije dalo čekat boju još 2tj. jer mi je kaciga trebala odma pošto je stara doslovno završila u kontejneru,čak mi je i jeftinija nolan n86 bolja od te is17

Offline Sandman

  • Tržnica : (+2)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 218
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: VXR 200
  • Moja Kaciga: Held
Odg: KACIGA !!
« Odgovori #63 : 06 Svibanj, 2015, 15:34:30 »
Jesam vas raspalio...a čovjek mi je rekao da je dobra :-D  cak izuzetna :-P
Ma malo zujim pa naletio na MD i MDS...
A niš bum malo bacio oko na vaše modele ;-)

Offline JosipMarijanovic

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 991
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: VG
  • Moj Skuter: Runner :)
  • Moja Kaciga: HJC CS14
  • MojSetup: Black Trophy
  • MojSpuh: ZX
Odg: KACIGA !!
« Odgovori #64 : 06 Svibanj, 2015, 16:08:53 »
U stvarnosti je šav dosta niže nego na slici,a ja nemam glavu ko alien pa da je to bio problem  ;D dobro mi je pasala na glavu.
Xlite izgleda milina iznutra.

Josipe za ostale ne znam,znam samo da je za cijenu is17 za koplje bolja ova kaciga,probao obje

http://www.viktormotosport.hr/oprema/zastitne-kacige/integralne/icon-helmets/icon-airmada-rubatone/

To sam ja htio uzet al mi se nije dalo čekat boju još 2tj. jer mi je kaciga trebala odma pošto je stara doslovno završila u kontejneru,čak mi je i jeftinija nolan n86 bolja od te is17

http://sharp.direct.gov.uk/testsratings/icon-alliance

Neznam u kojem pogledu je bolja od is17 ali po sigurnosnim testovima nije. Is17 ima 5 zvjezdica a niti jedna icon vise od 3.
Ja gledam tri stvari na kacigi. Kako mi pase, test sigurnosti i cijena. Ostalo mi i nije bitno. Sharp test nije marketing. Ona kaciga koju si ti uzeo od HJC i pisljive dvije zvijezdice a kosta kao dvije moje koja ima tri zvijezdice.

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: KACIGA !!
« Odgovori #65 : 06 Svibanj, 2015, 16:25:16 »
U stvarnosti je šav dosta niže nego na slici,a ja nemam glavu ko alien pa da je to bio problem  ;D dobro mi je pasala na glavu.
Xlite izgleda milina iznutra.

Josipe za ostale ne znam,znam samo da je za cijenu is17 za koplje bolja ova kaciga,probao obje

http://www.viktormotosport.hr/oprema/zastitne-kacige/integralne/icon-helmets/icon-airmada-rubatone/

To sam ja htio uzet al mi se nije dalo čekat boju još 2tj. jer mi je kaciga trebala odma pošto je stara doslovno završila u kontejneru,čak mi je i jeftinija nolan n86 bolja od te is17

http://sharp.direct.gov.uk/testsratings/icon-alliance

Neznam u kojem pogledu je bolja od is17 ali po sigurnosnim testovima nije. Is17 ima 5 zvjezdica a niti jedna icon vise od 3.
Ja gledam tri stvari na kacigi. Kako mi pase, test sigurnosti i cijena. Ostalo mi i nije bitno. Sharp test nije marketing. Ona kaciga koju si ti uzeo od HJC i pisljive dvije zvijezdice a kosta kao dvije moje koja ima tri zvijezdice.


Onda pogledaj top model Araia koliko zvjezdica ima, a kosta soma eura (karbon model oko 3000 eura). Nije sve u zvjezdicama  :icon_biggrin:

Inace, ne znam jel znas.... Testovi se rade na brzini od 27 km/h (tolika je brzina kojom kaciga sa umjetnom glavom punom senzora udara na testu). Povecaj brzinu na 37 km/h i nema kacige koja bu imala vise od jedne zvjezdice, mozda dvije.

E sad zamisli kad se skucas u neki kombi sa 50,60,70,100 km/h drito glavom....


ako kaciga ima ECE normu, ja bi je imao na glavi (a 99,99% ju ima). Razlika je u kvaliteti unutrasnjosti, aerodinamici, ventilaciji, preglednosti..... E tu sam izbirljiv. Trazim vrhunsku aerodinamiku, ventilaciju i unutrasnjost mora bit ugodna, odvodit vlagu od glave, bit skidiva da ju mogu jednostavno prat, da dihta vizir, da vizir ne izoblicuje sliku itd...... E tu se vidi zasto neka kaciga kosta 500kn, a druga kosta par tisuca kuna



Zapravo se na testovima ne testira kaciga, nego kaj ostane u glavi (mozak iskljucivo gledaju). Badava sve kad se mozak nastavlja kretat unutar lubanje kod udarca i to sto kaciga nece bit potrgana. Razlike medju kacigama po tom pitanju naravno ima, ali one nisu znacajne. Najbolja kaciga na testu na 35 km/h ce bit losija od najlosije pri 25 km/h.

Poanta - nemoj da ti kaciga zatreba. Ikad.  :icon_biggrin:
« Zadnja izmjena: 06 Svibanj, 2015, 16:35:11 3alfa3 »

Offline JosipMarijanovic

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 991
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: VG
  • Moj Skuter: Runner :)
  • Moja Kaciga: HJC CS14
  • MojSetup: Black Trophy
  • MojSpuh: ZX
Odg: KACIGA !!
« Odgovori #66 : 06 Svibanj, 2015, 16:58:22 »
U stvarnosti je šav dosta niže nego na slici,a ja nemam glavu ko alien pa da je to bio problem  ;D dobro mi je pasala na glavu.
Xlite izgleda milina iznutra.

Josipe za ostale ne znam,znam samo da je za cijenu is17 za koplje bolja ova kaciga,probao obje

http://www.viktormotosport.hr/oprema/zastitne-kacige/integralne/icon-helmets/icon-airmada-rubatone/

To sam ja htio uzet al mi se nije dalo čekat boju još 2tj. jer mi je kaciga trebala odma pošto je stara doslovno završila u kontejneru,čak mi je i jeftinija nolan n86 bolja od te is17

http://sharp.direct.gov.uk/testsratings/icon-alliance

Neznam u kojem pogledu je bolja od is17 ali po sigurnosnim testovima nije. Is17 ima 5 zvjezdica a niti jedna icon vise od 3.
Ja gledam tri stvari na kacigi. Kako mi pase, test sigurnosti i cijena. Ostalo mi i nije bitno. Sharp test nije marketing. Ona kaciga koju si ti uzeo od HJC i pisljive dvije zvijezdice a kosta kao dvije moje koja ima tri zvijezdice.


Onda pogledaj top model Araia koliko zvjezdica ima, a kosta soma eura (karbon model oko 3000 eura). Nije sve u zvjezdicama  :icon_biggrin:

Inace, ne znam jel znas.... Testovi se rade na brzini od 27 km/h (tolika je brzina kojom kaciga sa umjetnom glavom punom senzora udara na testu). Povecaj brzinu na 37 km/h i nema kacige koja bu imala vise od jedne zvjezdice, mozda dvije.

E sad zamisli kad se skucas u neki kombi sa 50,60,70,100 km/h drito glavom....


ako kaciga ima ECE normu, ja bi je imao na glavi (a 99,99% ju ima). Razlika je u kvaliteti unutrasnjosti, aerodinamici, ventilaciji, preglednosti..... E tu sam izbirljiv. Trazim vrhunsku aerodinamiku, ventilaciju i unutrasnjost mora bit ugodna, odvodit vlagu od glave, bit skidiva da ju mogu jednostavno prat, da dihta vizir, da vizir ne izoblicuje sliku itd...... E tu se vidi zasto neka kaciga kosta 500kn, a druga kosta par tisuca kuna



Zapravo se na testovima ne testira kaciga, nego kaj ostane u glavi (mozak iskljucivo gledaju). Badava sve kad se mozak nastavlja kretat unutar lubanje kod udarca i to sto kaciga nece bit potrgana. Razlike medju kacigama po tom pitanju naravno ima, ali one nisu znacajne. Najbolja kaciga na testu na 35 km/h ce bit losija od najlosije pri 25 km/h.

Poanta - nemoj da ti kaciga zatreba. Ikad.  :icon_biggrin:

znam za tih 27 km/h ali ako neka ima tu 5 zvjezdica a neka 2 onda sigurno i na 50km/h ima razlike.
imao sam RX7 GP dok nisam ostao bez nje. Arai ima sve ono sto si naveo i oni su vise fokusirali kacigu da moze izdrzati vise klizanja po asfaltu nego direktnog udarca jer kako ti kazes bolje da ti netreba kaciga nikada i skuzili su da bolje da pomognu onima koji klizu jer njima mozda i ima pomoci a oni koji gađaju direkt glavnom trebaju srecu. to je bilo na jednom sajmu kad smo pricali sa njihovim prodavacem.
sve osim vrhunske aerodinamike ima moja kaciga koju nebi uzeo da sam mogao u tom trenutku kupiti skuplju. mislim za skuter i brzine do 130km/h je meni bila dobra(na GSXR-u kao suvozacu). daleko od arai po tom pitanju ali brate mili dok god se vozis bilo kakvom brzinom i do 5 stupnjeva temperature vizir se ne magli. unutrasnjost mozes vaditi. zamjena vizira u 20 sekundi. razlika u otvorima ventilacije se kuzi. znam koliko se bajkeri zale na maglovite vizire na kaciga po 3x cijene moje i vise od toga.

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: KACIGA !!
« Odgovori #67 : 06 Svibanj, 2015, 17:06:55 »
Sve 5, pises logicno i slazem se sa svime (u vecoj ili manjoj mjeri).
Obzirom da si tu Arai imao, ocito znas jako dobro zasto si je kupovao i nisi stedio.


Ono s cim se mozda ne slazem je da su se u Araiu fokusirali na klizanje..... Fokusiraju se oni valjda vec 50 godina na sve - sigurnost im je na prvom mjestu, to odgovorno tvrdim, a i sam gospodin Arai je davnih dana rekao, a i danas je takva politika firme da nema glave koja vrijedi vise od one slijedece (aludirajuci da nema razlike istog modela izmedju one koju nosi neki vozac moto gp-a od one koju mozes kupit u ducanu). S druge strane, tako je i kod drugih proizvodjaca, al nema veze - Arai je jedan od najstarijih proizvodjaca i oni su uveli tu politiku  ;D


uglavnom, dabogda nikom nikad kaciga ne trebala zbog onog za sto je napravljena. Nek svima sluzi za zastitu od vjetra, insekata itd....


P.S.
i OBAVEZNO full face kaciga. Jebes sve ostalo



P.S.2
neki top model (ovisi i o tipu kacige - top model moze biti sport touring, race itd) renomiranog proizvodjaca ako pase, to je to. Nemas brige oko nicega jer u svemu je ako ne odlicna, onda barem vrlo dobra.
Ja sam kupio u roku par mjeseci i HJC RPHA 10+ i Xlite X802R za koju sam kupio i dodatni tamni vizir. Sve skupa 4500-4600kn sto smatram odlicnom cijenom u odnosu na dobiveno. Obje su mi bas po svemu odlicne. Nakon Nolana N84 i Nolana N85 - nebo i zemlja.
« Zadnja izmjena: 06 Svibanj, 2015, 17:13:43 3alfa3 »

Offline Tomi_ZG

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8072
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
Odg: KACIGA !!
« Odgovori #68 : 06 Svibanj, 2015, 19:02:49 »
Mene ove zvjezdice ne jebu,nikad do sad nisam ni za jednu kacigu koju sam kupio gledao koje ocjene ima

Offline Sandman

  • Tržnica : (+2)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 218
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: VXR 200
  • Moja Kaciga: Held
Odg: KACIGA !!
« Odgovori #69 : 14 Svibanj, 2015, 11:18:58 »
Našao IS17 za 1440.00kN
Jel to OK cijena za ono što dobivam u cjenovnom rangu...?

Offline JosipMarijanovic

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 991
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: VG
  • Moj Skuter: Runner :)
  • Moja Kaciga: HJC CS14
  • MojSetup: Black Trophy
  • MojSpuh: ZX
Odg: KACIGA !!
« Odgovori #70 : 14 Svibanj, 2015, 11:24:29 »
Našao IS17 za 1440.00kN
Jel to OK cijena za ono što dobivam u cjenovnom rangu...?

jel ti lijepo stoji na glavi?

Offline Sandman

  • Tržnica : (+2)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 218
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: VXR 200
  • Moja Kaciga: Held
Odg: KACIGA !!
« Odgovori #71 : 14 Svibanj, 2015, 11:25:36 »
Nisam probao B-) :-P  tek bi isao.... Pa pitam da ne idem bzvz

Offline JosipMarijanovic

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 991
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: VG
  • Moj Skuter: Runner :)
  • Moja Kaciga: HJC CS14
  • MojSetup: Black Trophy
  • MojSpuh: ZX
Odg: KACIGA !!
« Odgovori #72 : 14 Svibanj, 2015, 11:28:19 »
Nisam probao B-) :-P  tek bi isao.... Pa pitam da ne idem bzvz


hahha ne ide to tako. samo ti nebudi ljen i odi probati. pa javi. i da kosta 100e sta ti znaci ako nepase?

Offline Sandman

  • Tržnica : (+2)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 218
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: VXR 200
  • Moja Kaciga: Held
Odg: KACIGA !!
« Odgovori #73 : 14 Svibanj, 2015, 11:36:25 »
Stari ak je dobra cijena sve pase ;-) B-)
Jel ima još koji model za te pare sa tom opremom?

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: KACIGA !!
« Odgovori #74 : 14 Svibanj, 2015, 12:09:33 »
Stari ak je dobra cijena sve pase ;-) B-)

OK, onda ovako.

Zamisli glavu opsega 58cm. Obzirom da nemamo svi isti oblik glave, sirina glave moze varirat do 3cm (duljina do nesto preko 1,5cm).
Pa onda imas situaciju da je nekom kaciga nazivne velicine 58 odlicna jer ima opseg glave 58cm, ali i oblik koji je odgovarajuci, dok neko ima isti opseg glave, ali ta glava je 1-2 cm uza i nesto dulja, ili recimo 2cm sira, a nesto kraca.

Ugrubo, EU i USA drzavljani imaju poluovalni oblik najcesce (postoji i ovalni i okrugli) i to je najcesti oblik kacige iznutra (ali nije pravilo). Azijati imaju okruglije glave, pa je recimo Shoei za to trziste okrugliji iznutraa nego da isti model kupis u EU.
Arai je otisao najdalje i nudi u istim tipovima kacige razlicite oblike unutrasnjosti kako bi sto bolje odgovarale glavi na kojoj ce bit.


To sto ti neka kaciga nekog proizvodjaca odgovara, ne znaci da ce ti pasat i drugi model makar proizvodjac bio isti i ato SVAKU kacigu koju kupujes trebas probat
« Zadnja izmjena: 14 Svibanj, 2015, 12:14:20 3alfa3 »

Offline Sandman

  • Tržnica : (+2)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 218
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: VXR 200
  • Moja Kaciga: Held
Odg: KACIGA !!
« Odgovori #75 : 14 Svibanj, 2015, 12:14:12 »
Ma znam da nije jednostavno....prošlu sam kupio unutar 10min i pase mi savršeno, jest da je Held proizvođač al eto.
Kad ovu probam možda neće pasati...
Htio sam samo suziti izbor malo...glava mi otice od potrage a još nisam ni jednu isprobao :-D
E da dzabe da mi pase savršeno neki drugi model kad ne mislim dati 3t kN...

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: KACIGA !!
« Odgovori #76 : 14 Svibanj, 2015, 12:19:33 »
Ma znam da nije jednostavno....prošlu sam kupio unutar 10min i pase mi savršeno, jest da je Held proizvođač al eto.
Kad ovu probam možda neće pasati...
Htio sam samo suziti izbor malo...glava mi otice od potrage a još nisam ni jednu isprobao :-D

Jebiga, tak je to.

Pazi moju pricu.....

Otisao u Graz probat Schuberth, Shoei, Xlite.... Ciljao Schuberthicu SR1. Nije odgovarala. Shoei je fino lezao na glavi (2 modela), ali nosim naocale i one nisu lijepo sjedile u kacigi. Treca Shoeica je bila po svemu OK, ali je bio touring model (GT air) i nisam ju uzeo u obzir. Xlite 601 (tako nesto), 702 - nisu odgovarale. x802R je odgovarala.
Nista nisam kupio jer je ta xlite bila bitno skuplja nego u zg.
Otisao drugi put u Ljubljanu probat HJC. Cijene su bile smijesne i isplatilo bi se da sam kupio nesto, a nebi ako nebi kupio (naravno).
HJC RPHA10+ odgovarala i kupio ju za 1840kn (tadasnja cijena u HR oko 2700kn za najjeftiniju grafiku, a skuplje i do 4000kn).

PAr mjeseci poslije, odlucio kupit i drugu kacigu (volim imat dvije  ;D ).
Otisao u BIM u ZG u Draskovicevoj jer sam znao da mi X802R 0d Xlitea odgovara jer sam ju probao u Grazu. Al svejedno probao jos jednom da se uvjerim. Nije bilo u grafici koju zeim, a nije mi bilo hitno pa sam narucio tocno ono sto zelim. Doslo nakon 2 mjeseca.

Sad imam 2 kacige koje su mi odlicne. Proces je bio trajan, skup i mukotrpan kad sve sagledam, ali rijesio sam ga uspjesno.




I mali savjet:
kaciga se kupuje po zimi - bitno su jeftinije. Ja sam obje platio oko 4500kn (s tim da sam za xlite kupio dodatni tamni vizir koji je u spomenutoj cijeni, a sa HJC sam ga dobio u paketu).
Da danas idem to kupovat, nebi mogao naci ispod 5800-6000kn
OK, potrosio sam i brdo para na put do Austrije i Ljubljane, ali taj put sam iskoristio i za druge stvari pa ne gledam na to kao trosak samo na kacige
« Zadnja izmjena: 14 Svibanj, 2015, 12:23:42 3alfa3 »

Offline Sandman

  • Tržnica : (+2)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 218
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: VXR 200
  • Moja Kaciga: Held
Odg: KACIGA !!
« Odgovori #77 : 14 Svibanj, 2015, 12:24:52 »
Uf, ovo je cijela saga B-).
Hmm pa nije na odmet otići u SLO onda!
Znaci imaju dosta bolje cijene nego mi.
A obzirom da mi nije hitno stignem tražiti u nešto manjem opsegu nego ti :-P
Kad je uvijek vječna borba i dilema sto kupiti za sto manje novaca a da bude što bolje ;-)
A mogao bi i pričekati kraj sezone
« Zadnja izmjena: 14 Svibanj, 2015, 12:26:57 Sandman »

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: KACIGA !!
« Odgovori #78 : 14 Svibanj, 2015, 12:28:05 »
Uf, ovo je cijela saga B-).
Hmm pa nije na odmet otići u SLO onda!
Znaci imaju dosta bolje cijene nego mi.

Za HJC nazalost - ne. Barem ne sada. Ovo sto sam ja platio 1840kn trenutno u istom ducanu kosta 2600kn http://www.bscenter.si/moto_celada_hjc_r-pha_10__metalno_crna

Kad sam kupovao (15.11.2013.), popust je bio 35-40%. Sada je 10%
« Zadnja izmjena: 14 Svibanj, 2015, 12:34:18 3alfa3 »

Offline Sandman

  • Tržnica : (+2)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 218
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: VXR 200
  • Moja Kaciga: Held
Odg: KACIGA !!
« Odgovori #79 : 14 Svibanj, 2015, 12:33:25 »
Šteta, a možda bude opet, budem malo pratio nikad se ne zna.
Thx na info.