Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Anketa

Koju marku kacige imate ?

AGV
16 (9.1%)
Airoh
18 (10.2%)
Arai
3 (1.7%)
BELL
1 (0.6%)
HJC
29 (16.5%)
IXS
17 (9.7%)
LS2
14 (8%)
Marushin
2 (1.1%)
Nitro
2 (1.1%)
Nolan
22 (12.5%)
Premier
3 (1.7%)
Schubert
6 (3.4%)
Scorpion
2 (1.1%)
Shark
5 (2.8%)
Shoei
7 (4%)
Suomy
5 (2.8%)
Uvex
6 (3.4%)
Vemar
7 (4%)
Held
6 (3.4%)
Givi
5 (2.8%)

Ukupno Glasova: 176

Autor Tema: KACIGA !!  (Posjeta: 148436 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Tomi_ZG

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8072
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
Odg: KACIGA !!
« Odgovori #260 : 10 Siječanj, 2018, 08:39:08 »
Ok, to štima. Al recimo plus mi je ovaj crni vizir što mogu spustit, a to nemam pojma koje sve kacige imaju il nemaju. Čak sam razmišljao o nekoj jet kacigi pošto se radi o skuteru, nije da ću ić neznam koliko a preko ljeta nebi kuhao ispod kacige.
Nemoj me krivo shvatit al dosta puta sam čuo ovo od ljudi i dan danas mi nije jasna ta izjava,ne radi se tu o skuteru ili jel to tomos ili R1,radi se o tvojoj glavi i to je jedino bitno,bit će da imam drugačiji pogled na to(pogotovo naspram onih koji nikad nisu zaplivali) jer sam padao par puta,imao sam i priliku strugat facom(kacigom) po asfaltu i ne želim ni razmišljat na kaj bi ja ili bilo ko ličio nakon toga s jet kacigom na glavi,dovoljno da se sjetim tog zvuka struganja i muka mi je

Kaj se tiče integriranog tamnog vizira(naočala) to danas imaju skoro sve kacige,nemaju jedino jeftileni ispod 700kn i racing klasa,a za 1500k možeš nać stvarno pristojnu kacigu,kaj se tiče popusta tu bude više sranja i xxl brojeva nego nečeg korisnog,ja sam naletio u pravom trenutku pa sam platio hjc fg-st 1600kn umjesto 2000kn koliko inače košta

Za početak si pogledaj malo stranice, novema nova, moto bencony, viktor moto, šepić commerce, bim bike...


Btw nemreš na arei imat jeticu izgledat ćeš ko čudak,a i s nje sam flisnuo 2X  :laughing7:
« Zadnja izmjena: 10 Siječanj, 2018, 08:44:46 Tomi_ZG »

Offline petarpan

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 539
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: KACIGA !!
« Odgovori #261 : 10 Siječanj, 2018, 12:36:43 »
ima li netko iskustva sa HJC is17?
malo sam gledao po netu i izgleda mi ok, al bih volio cuti iz prve ruke.
u novemi je za ok cijenu a moja je dala svoje

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: KACIGA !!
« Odgovori #262 : 10 Siječanj, 2018, 12:40:58 »
Ok, to štima. Al recimo plus mi je ovaj crni vizir što mogu spustit, a to nemam pojma koje sve kacige imaju il nemaju. Čak sam razmišljao o nekoj jet kacigi pošto se radi o skuteru, nije da ću ić neznam koliko a preko ljeta nebi kuhao ispod kacige.
Nemoj me krivo shvatit al dosta puta sam čuo ovo od ljudi i dan danas mi nije jasna ta izjava,ne radi se tu o skuteru ili jel to tomos ili R1,radi se o tvojoj glavi i to je jedino bitno,bit će da imam drugačiji pogled na to(pogotovo naspram onih koji nikad nisu zaplivali) jer sam padao par puta,imao sam i priliku strugat facom(kacigom) po asfaltu i ne želim ni razmišljat na kaj bi ja ili bilo ko ličio nakon toga s jet kacigom na glavi,dovoljno da se sjetim tog zvuka struganja i muka mi je

Kaj se tiče integriranog tamnog vizira(naočala) to danas imaju skoro sve kacige,nemaju jedino jeftileni ispod 700kn i racing klasa,a za 1500k možeš nać stvarno pristojnu kacigu,kaj se tiče popusta tu bude više sranja i xxl brojeva nego nečeg korisnog,ja sam naletio u pravom trenutku pa sam platio hjc fg-st 1600kn umjesto 2000kn koliko inače košta

Za početak si pogledaj malo stranice, novema nova, moto bencony, viktor moto, šepić commerce, bim bike...


Btw nemreš na arei imat jeticu izgledat ćeš ko čudak,a i s nje sam flisnuo 2X  :laughing7:


 :icon_thumright:


http://www.motorbiketimes.com/feature/gear/helmets/study-open-face-helmets-offer-as-much-protection-as-no-helmet-$21383483.htm

Offline Tomi_ZG

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8072
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
Odg: KACIGA !!
« Odgovori #263 : 10 Siječanj, 2018, 12:42:30 »
Is17 je dobra kaciga al je dosta glasna,ne ko ono đubre tr1 al definitivno ne spada među tihe kacige,ne znam jel ima još jednobojnih fg-st na akciji(grafike su skuplje 300+kn),to je klasa iznad is17,isto nije pretiha al je tiša od is17

Offline petarpan

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 539
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: KACIGA !!
« Odgovori #264 : 10 Siječanj, 2018, 13:13:56 »
glasna kao malo glasnija ili kao glasna da smeta?

Offline Tomi_ZG

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8072
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
Odg: KACIGA !!
« Odgovori #265 : 10 Siječanj, 2018, 13:39:32 »
Meni smeta,sad nema svako istu percepciju al ja nemrem tu kacigu drugačije svrstat,većina vlasnika dotične(ak nisu svaki cigo svoga konja hvali) će ti isto reć,mada sam od jednog čuo da je is17 tiha kaciga,taj ili laže ili je gluh,dok je tr1 baš abnormalno glasna,ne znam ko normalan bi se s njom vozio,i ja sam je kupio al je nakon 2 dana vraćena u dućan jer nisam htio to trpit

Fg-st bi svrstao pod malo glasniju,očito je da hjc ne radi kacige koje spadaju pod tiše

Offline petarpan

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 539
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: KACIGA !!
« Odgovori #266 : 10 Siječanj, 2018, 13:45:45 »
a generalna usporedba sa nolan n87.. ona mi je drugi izbor

Offline Tomi_ZG

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8072
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
Odg: KACIGA !!
« Odgovori #267 : 10 Siječanj, 2018, 13:47:49 »
Tu ti nemrem pomoć jer je nisam ni imao na glavi

Offline petarpan

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 539
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: KACIGA !!
« Odgovori #268 : 10 Siječanj, 2018, 13:57:23 »
ajda ak netko zna nek se prikljuci

Offline ajlavsrku

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1206
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: Vxr
  • Moja Kaciga: Vise njih
  • MojSetup: Polini vario i zvono,polini bregasta,kevlar,alu polutke,e5
  • MojSpuh: Serdarević ili bez kata
Odg: KACIGA !!
« Odgovori #269 : 10 Siječanj, 2018, 19:31:58 »
Ok, to štima. Al recimo plus mi je ovaj crni vizir što mogu spustit, a to nemam pojma koje sve kacige imaju il nemaju. Čak sam razmišljao o nekoj jet kacigi pošto se radi o skuteru, nije da ću ić neznam koliko a preko ljeta nebi kuhao ispod kacige.
Nemoj me krivo shvatit al dosta puta sam čuo ovo od ljudi i dan danas mi nije jasna ta izjava,ne radi se tu o skuteru ili jel to tomos ili R1,radi se o tvojoj glavi i to je jedino bitno,bit će da imam drugačiji pogled na to(pogotovo naspram onih koji nikad nisu zaplivali) jer sam padao par puta,imao sam i priliku strugat facom(kacigom) po asfaltu i ne želim ni razmišljat na kaj bi ja ili bilo ko ličio nakon toga s jet kacigom na glavi,dovoljno da se sjetim tog zvuka struganja i muka mi je




Slazem se u potpunosti,jednom sam tako pao da sam odletia 10 metara od skutera i pa direktno na glavu i nastavia klizat,kaciga je mrvu nacikla koji je udarac bia,izgulia san je junacki,sagrata san je cilu al u glavu je bia zvuk nezaboravan,dobro si reka za jet kacigu nedaj boze da san je ima izbia bi sve zube iz glave,pa san i diga se i pa u privremenu amneziju dalje se nesicam nicega al se sican kad san pa sve dok nisan ustao,nezelim se niti sitit,usrid lita ni priko ulice bez kacige i to full face makar 56 stupnjeva bilo.

Offline edelinski4

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 55
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: KACIGA !!
« Odgovori #270 : 10 Siječanj, 2018, 20:11:03 »
Kaciga glavu čuva... Ja sam jedno letio isto klizao i cijelu bočnu stranu izgrebao toliko jako da su to bili risevi duboki 1/2 cm ak ne i jače... Da nisam imao kacigu nebi vjerojatno imao pola glave, a pitanje dali bi bio živ.... Zato kacigu na glavu i gas...

Offline petarpan

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 539
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: KACIGA !!
« Odgovori #271 : 11 Siječanj, 2018, 20:19:57 »
i tak...niko nista?

Offline luka.ck

  • Tržnica : (+4)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 865
  • Spol: Muški
  • Pare nisu problem - para nema!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ČK
  • Moj Skuter: SF2 LC, Nexus 300
  • Moja Kaciga: Nolan N87
Odg: KACIGA !!
« Odgovori #272 : 11 Siječanj, 2018, 20:29:14 »
Ja sam prije  godinu dana kupio nolan n87. Kaciga mi se cini kvalitetna i ima unutrasnjost koja se moze skinuti kad ju zelis oprati. Sto se tice buke, tu ti nemogu pomoci jer vozim pedesetku i tu se ne razvijaju neke brzine. Sve u svemu ok kaciga za te novce.

Offline edelinski4

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 55
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: KACIGA !!
« Odgovori #273 : 12 Siječanj, 2018, 02:27:16 »
Svaka kaciga pri večoj brzini radi buku.... Neke kacige razvijaju buku ali čuvaju glavu više nego one koje nemaju buku... Frend je imao kacigu koja je iznutra bila odlična za smanjenje buke, izolatori itd. Kada mu je ispala kroz prozor iz sobe (nznm kako) pukla je... Što bi bilo da je vozio motor i nedaj Bože negdje udario ili neš tak... Kaciga nebi pomogla, a niti njemu nitko nebi pomogao...

Offline Tomi_ZG

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8072
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
Odg: KACIGA !!
« Odgovori #274 : 12 Siječanj, 2018, 09:09:20 »
Koji je to točno model kacige? Mada prvi put čujem da je nekom kaciga ispala kroz prozor  ;D
Kaj se tiče pucanja,tu bi se dalo raspravljat,jer i npr. karbon dosta lako puca pri udaru(a brutalno je čvrst) i upravo radi toga je odličan apsorber jer upija veliku energiju proizvedenu tim udarom i baš radi toga spašava živote


Sto se tice buke, tu ti nemogu pomoci jer vozim pedesetku i tu se ne razvijaju neke brzine
Stavi hjc tr1 na glavu pa ćeš na 70kmh popizdit,ili se s njom zaputi na đir od 200km pa ćeš joj skidat svece s neba

Nolan n87 je definitivno pristojna kaciga i kome paše na glavu nemre fulat s njom u tom cjenovnom rangu

Mada sad vidim da je fg-st još malo jeftinija nego kad sam ja kupovao,crna jednobojna je 1500kn naspram regularnih 2000kn i to je dobra kupnja,al normalno prvo isprobat i vidit jel paše kalup

https://novema-nova.hr/artikl/hjc-fg-st-crna-sjajna
« Zadnja izmjena: 12 Siječanj, 2018, 09:38:48 Tomi_ZG »

Offline petarpan

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 539
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: KACIGA !!
« Odgovori #275 : 12 Siječanj, 2018, 14:58:49 »
ako se ne varam, sama koncepcija kacige je da pri pravom udarcu pukne, umjesto tintare jer preuzme silu koja je nastala...ak se varam ispravite me

Offline Pupo

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2865
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG/Pž
  • Moj Skuter: Area 51
Odg: KACIGA !!
« Odgovori #276 : 12 Siječanj, 2018, 14:59:07 »
Ta crna hjc je ružna ko kuga, gotovo ružna ko i ful crna nolanica koju sam gledao nekidan u trgovini.  :dontknow:  :toothy3: :toothy3:

Offline petarpan

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 539
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: KACIGA !!
« Odgovori #277 : 12 Siječanj, 2018, 15:19:56 »
Moram priznati da i ja preferiram grafike, nemora drecati...al moze  :glasses9:

Offline Doomsday

  • Doomsday
  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3008
  • Spol: Muški
  • Doomsday
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Doomsday
  • Moj Skuter: Doomsday
  • Moja Kaciga: Doomsday
  • MojSetup: Doomsday
  • MojSpuh: Doomsday
Odg: KACIGA !!
« Odgovori #278 : 12 Siječanj, 2018, 15:23:58 »
Nemate vi pojma...





:zubo:
PERONOSPORA AD OPEL ASTRA... :zubo:

:laughing7:

Offline Tomi_ZG

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8072
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
Odg: KACIGA !!
« Odgovori #279 : 12 Siječanj, 2018, 15:35:17 »
Ta crna hjc je ružna ko kuga, gotovo ružna ko i ful crna nolanica koju sam gledao nekidan u trgovini.  :dontknow:  :toothy3: :toothy3:
Nemam komentara  ;D




Nemate vi pojma...

https://i.imgur.com/DuL31Pd.jpg
Predobro,s ovim na glavi te ni murija ne bi zaustavljala