Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Anketa

Koju marku kacige imate ?

AGV
16 (9.1%)
Airoh
18 (10.2%)
Arai
3 (1.7%)
BELL
1 (0.6%)
HJC
29 (16.5%)
IXS
17 (9.7%)
LS2
14 (8%)
Marushin
2 (1.1%)
Nitro
2 (1.1%)
Nolan
22 (12.5%)
Premier
3 (1.7%)
Schubert
6 (3.4%)
Scorpion
2 (1.1%)
Shark
5 (2.8%)
Shoei
7 (4%)
Suomy
5 (2.8%)
Uvex
6 (3.4%)
Vemar
7 (4%)
Held
6 (3.4%)
Givi
5 (2.8%)

Ukupno Glasova: 176

Autor Tema: KACIGA !!  (Posjeta: 148458 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Tomi_ZG

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8072
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
Odg: KACIGA !!
« Odgovori #200 : 21 Listopad, 2017, 13:05:23 »
Dobra boja kacige  :icon_biggrin:
Al je jako packava i sve se vidi,al za razliku od mata(pogotovo gumiranog) packe s mikrofibrom idu dolje da je to pjesma

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: KACIGA !!
« Odgovori #201 : 21 Listopad, 2017, 13:08:20 »
Ja moju nakon voznje obrisem vlaznom jelenjom kozom (umjetnom) da skinem insekte sa vizira i prednjeg dijela kacige. A jednom godisnje (po zimi) kacigu ispoliram sa Sonax blagim polishem sa pamucnom krpom. Ko nove su nakon par godina, jedino se malo jace sjaje od novih  ;D

Mat kacigu nebi nikad imao - tesko za odrzavat. Imao sam ju na glavi samo u ducanu da isprobam broj jer ga nije bilo u sjajnoj verziji pa narucio takvu kad sam se uvjerio da mi odgovara (Xlite)
« Zadnja izmjena: 21 Listopad, 2017, 13:11:40 3alfa3 »

Offline andy

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3131
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: KACIGA !!
« Odgovori #202 : 21 Listopad, 2017, 22:53:04 »
A s čime brišete vizir od musica tijekom vožnje?

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: KACIGA !!
« Odgovori #203 : 21 Listopad, 2017, 23:00:04 »
A s čime brišete vizir od musica tijekom vožnje?

Mokre maramice iz DM-a za brisanje naocala, nije idealno, al meni dobro. Ionako ih koristim za naocale, pa ih uvijek imam par komada sa sobom

Offline andy

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3131
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: KACIGA !!
« Odgovori #204 : 22 Listopad, 2017, 08:54:41 »
Sadrže alkohol?

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: KACIGA !!
« Odgovori #205 : 22 Listopad, 2017, 11:31:08 »
Sadrže alkohol?


Da, alkohol u njima je otapalo masnoca. Na kutiji pise da su za staklene i plasticne naocale, ali ne za TFT displaye (iako njima znam ocistit TFT monitor).

Na mojom vizirima od kaciga nikad problema s njima, ali ti viziri nemaju nikakve premaze.


Zapravo, kad sam na djiru, ako je vizir pun insekata, a ja stanem u nekoj birtiji ili na benziskoj, uzmeme 2 papira - jedan mokar, drugi suh. Mokrim uklonim insekte, a suhim bez puno stiskanja posusim vizir - to mi je jos najdraze rjesenje jer je vizir poslije toga savrseno cist
« Zadnja izmjena: 22 Listopad, 2017, 11:33:41 3alfa3 »

Offline prilex

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 20
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: NRG mc3 purejet
Odg: KACIGA !!
« Odgovori #206 : 24 Listopad, 2017, 14:27:28 »
Zagreba san viziron kacige za zid kad san sia na skuter i pogleda desno. #majstor :notworthy:

Kaciga je NENKI JET 657. Ima li nacina za uklonit/umanjit friž sa vizira? Nije na nezgodnom mjestu ali me nervira.
« Zadnja izmjena: 24 Listopad, 2017, 16:24:23 prilex »

Offline ivano_007

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1660
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kaštela
  • Moj Skuter: x9 500, DL 650, A3
  • Moja Kaciga: LS2, KYT
  • MojSetup: Serijski
Odg: KACIGA !!
« Odgovori #207 : 24 Listopad, 2017, 18:09:35 »
Ovisi koliko je friž dubok, ispoliraj vizir ručno

Al bolje ti ne obraćat pažnju na to jer ćeš je najvjerovatnije samo još više uništit, pa će ti se pogotovo gadit. Nek ti taj friž ostane kao podsjetnik kad si okrenia glavu u desno i zagreba o zid :frajer:
Disi Toza kuco stara ognjiste bez zara, jel jos zajebavas ljude? Ne mogu se sjetiti trenutno zasto si me spalio, al znam da sam ti j#bo sve po spisku!!!

Offline ajlavsrku

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1206
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: Vxr
  • Moja Kaciga: Vise njih
  • MojSetup: Polini vario i zvono,polini bregasta,kevlar,alu polutke,e5
  • MojSpuh: Serdarević ili bez kata
Odg: KACIGA !!
« Odgovori #208 : 24 Listopad, 2017, 21:37:26 »
Isto to se meni desilo o zid i cili jedna strana vizira bila u frizevima i pobrusia san komplet vizir sa 1000 i 1500 papirom sta mi je bija pri ruci i polirkom ga prosa laganim potezima jer je ipak plastika i iza stavija cvrsti vosak,vizir ispa ko nov i jos kad ako me uvati kisa bolje vidim zbog voska :)

Offline Tomi_ZG

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8072
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
Odg: KACIGA !!
« Odgovori #209 : 25 Listopad, 2017, 10:47:01 »
Zagreba san viziron kacige za zid kad san sia na skuter i pogleda desno. #majstor :notworthy:

Kaciga je NENKI JET 657. Ima li nacina za uklonit/umanjit friž sa vizira? Nije na nezgodnom mjestu ali me nervira.
Prvo,treba imat iskustva s tim stvarima jer u protivnom ćeš napravit takvo sranje da ćeš na kraju bacit vizir u smeće,drugo,dok samo kupiš poštenu pastu ona košta valjda ko novi vizir za tu kacigu,bolje ne diraj


Zapravo, kad sam na djiru, ako je vizir pun insekata, a ja stanem u nekoj birtiji ili na benziskoj, uzmeme 2 papira - jedan mokar, drugi suh. Mokrim uklonim insekte, a suhim bez puno stiskanja posusim vizir - to mi je jos najdraze rjesenje jer je vizir poslije toga savrseno cist
Ja ne volim nikakav papir za brisanje na viziru,zna napravit swirlove,ponekad i jako gadne ko da si ga šmirglao,osobno si nisam nikad tak zasrao vizir al sam vidio druge koji jesu

Mada nikad na điru nisam imao potrebu čistit vizir,ni na onima od 300-400-500km,uvijek bi čekao da dođem doma pa ide cijeli pod pipu

Btw jel ti je manje kovitlanje zraka i manja buka kad staviš chin curtain,kad pogledaš bez njega je tu solidna rupa/propuh,ja ga u ovih 11-12 godina nisam imao ni na jednoj kacigi,na ovu ga još nisam montirao
« Zadnja izmjena: 25 Listopad, 2017, 10:59:25 Tomi_ZG »

Offline prilex

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 20
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: NRG mc3 purejet
Odg: KACIGA !!
« Odgovori #210 : 25 Listopad, 2017, 11:09:27 »
Naravno da nisam isa to radit, zato sam i prvo tu pita. Ne radi se ni meni ništa s brusnim papirom po viziru, ne zvuči ko da bi moglo ispast dobro nikako. Ostavljan kako je.

Ovo pitanje dolje je vezano za fullface kacige pa pretpostavljan da nije upuceno meni.

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: KACIGA !!
« Odgovori #211 : 25 Listopad, 2017, 11:56:11 »
`Btw jel ti je manje kovitlanje zraka i manja buka kad staviš chin curtain,kad pogledaš bez njega je tu solidna rupa/propuh,ja ga u ovih 11-12 godina nisam imao ni na jednoj kacigi,na ovu ga još nisam montirao

Obavezno ga koristim ako je temperatura manja od 16-18C (cuva sinuse  ;D ).

Offline Tomi_ZG

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8072
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
Odg: KACIGA !!
« Odgovori #212 : 25 Listopad, 2017, 12:03:40 »
A razlika sa/bez,kovitlanje zraka,buka?

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: KACIGA !!
« Odgovori #213 : 25 Listopad, 2017, 17:12:11 »
A razlika sa/bez,kovitlanje zraka,buka?

Osjeti se razlika u glasnoci strujanja zraka (ali tek nakon 100-120 km/h, a i tada ne nesto drasticno). Kovitlanje zraka da - odlicno po ljeti (iako tada zbog vruceg zraka nije bas primjetno tak oda tada imam i vizir mrvicu dignut, najcesce samo otkvacen i u minimalnom polozaju, jer, ostatak ventilacije na kacigi je prilicno ucinkovit), lose po zimi (zbog hladnog zraka jako primjetno). Po ljeti taman da na vecim brzinama imam zatvoren vizir i disem ko covjek, a po zimi da mi ne nahebu sinusi od hladnog zraka. S tim da moja RPHA10+ ima i otvore koji su stalno otvoreni, ali imaju neki filc u sebi, tako da zrak ipak minimalno dolazi i super rjesava odmagljivanje vizira po zimi ako je brzina 70-80 pa na vise kmh bez da moram otvarat otvor za zrak na bradi kacige.

Na skuteru koliko ima ucinka podbradak? Ima, ak se ne vozis iskljucivo po centru ZG u guzvi i sa puno semafora. Meni su na skuteru sinusi najebali jer ga nisam imao na tadasnjoj kacigi, a temperatura je bila nekih 5-10C. Mjesec dana problema sa sinusima, doktorima, antibioticima..... Nikad vise.
« Zadnja izmjena: 25 Listopad, 2017, 17:17:26 3alfa3 »

Offline ajlavsrku

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1206
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: Vxr
  • Moja Kaciga: Vise njih
  • MojSetup: Polini vario i zvono,polini bregasta,kevlar,alu polutke,e5
  • MojSpuh: Serdarević ili bez kata
Odg: KACIGA !!
« Odgovori #214 : 25 Listopad, 2017, 18:35:05 »
Istina triba i znat pobrisut vizir i ispolirat ga,ipak je plastika koja nije bog zna sta,al eto ja sam probao i prije toga neke farove polira plasticne itd pa san uvatia ruku,nije problem bar meni
I nikad nebrisen papirima kacigu jer san primjetia na prosloj kacigi da nakon duzeg vremena ostavlja swirlove kao sto je tomi_zg reka,brisem je samo tankom krpicom za brisanje stakala skroz fina,il mikrofibrom prodjem,ipak triba i malo vjezbe za obrisat vizir,kakve san sve vidia kako brisu haha..

Offline Tomi_ZG

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8072
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
Odg: KACIGA !!
« Odgovori #215 : 31 Listopad, 2017, 13:29:17 »
Uglancana i stavljen crni vizir pa to izgleda ovako





Dojmovi nakon tjedan dana,jedina mana mi je kaj bi mogla bit i tiša,nije prebučna,al volio bi tiše,sad kaj je tu je,kod kupnje mi je bilo najbitnije da školski sjeda na glavu,a ostalo kak bude,vrlo je udobna,ventilacija je stvarno odlična(mada po ovom vremenu to trenutno nije bitno),"prekidačima" od ventilacije se lako barata i s rukavicama,locking vizira je dobro izveden,pinlock još nisam stavio

Uglavnom solidna kaciga,model ispod rpha serije,od onog đubreta tr1 miljama daleko,hjc tr1 ne kupujte ni slučajno,ta kaciga ne vrijedi ni 30% svoje prodajne cijene,ono mds zamorče od 500kn mi je bilo bolje od tr1

Offline SF2 Freak

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Banned!
  • Postova: 3966
  • Spol: Muški
  • Dr. Peugeot triper^2
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Peugeot Vivacity 50
  • Moja Kaciga: Xlite , Shark
  • MojSetup: Serijala komplet
  • MojSpuh: Serijski
Odg: KACIGA !!
« Odgovori #216 : 31 Listopad, 2017, 15:31:38 »
Gotovo je sa mat pi*darijama... Cestitam svoda mi se 
Peza kao zgewindani Lamborgini
Peugeot Scooters 092-306-3817
Samo Francuz :rock_:

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: KACIGA !!
« Odgovori #217 : 31 Listopad, 2017, 15:37:19 »
Dojmovi nakon tjedan dana,jedina mana mi je kaj bi mogla bit i tiša

Do 100 km/h nije problem, tu vec moze bit problema sa ostecenjem sluha ako se vozis bez prekida sat vremena i vise. 130 je duplo vecabuka, 160 je cetverstoruko veca. Dalje racunaj sam  ;D

cepici za usi dusu dali ako ih podnosis - ja ih ne podnosim na zalost, pa zna sumit u usima nakon 600tinjak km djira gdje ima brzina koje su "malo" vece od 100  ;D


racunaj i da je svakih 3db dupla razlika u buci. Kod dubokih tonova to ne igra neku ulogu, ali nazalost, sum vjetra (prolazak kacige kroz zrak dok vozis) je u spektru frekvencija koje jako dobro cujemo (srednje i visoke) i to je stvarno lose i to radi stetu sluhu
« Zadnja izmjena: 31 Listopad, 2017, 15:40:37 3alfa3 »

Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6999
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: KACIGA !!
« Odgovori #218 : 31 Listopad, 2017, 15:54:57 »
Posudim vam svoju na tjedan dana,kasnije cete misliti da furate high end kacigu :D
Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Offline Tomi_ZG

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8072
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
Odg: KACIGA !!
« Odgovori #219 : 31 Listopad, 2017, 17:23:34 »
Do 100 km/h nije problem, tu vec moze bit problema sa ostecenjem sluha ako se vozis bez prekida sat vremena i vise. 130 je duplo vecabuka, 160 je cetverstoruko veca. Dalje racunaj sam  ;D

cepici za usi dusu dali ako ih podnosis - ja ih ne podnosim na zalost, pa zna sumit u usima nakon 600tinjak km djira gdje ima brzina koje su "malo" vece od 100  ;D


racunaj i da je svakih 3db dupla razlika u buci. Kod dubokih tonova to ne igra neku ulogu, ali nazalost, sum vjetra (prolazak kacige kroz zrak dok vozis) je u spektru frekvencija koje jako dobro cujemo (srednje i visoke) i to je stvarno lose i to radi stetu sluhu
Ovo u vezi buke mi je već odavno jasno
Sva sreća pa pravih 100 idem jedino zalegnut niz duboki jarak  ;D